Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχα τυροπυτιάσει με έκανες και γέλασα μάγκα.

Δύσκολο πάντως σχεδόν ακατόρθωτο καθώς θα ήθελε να το πουλήσει και η CD Red μέσω gog που είναι δικιά της πλατφόρμα ίσως μετά από έναν χρόνο όπως το RDR 2.

Εγώ για κάνα μήνα παίζω μόνο Slay The Spire και Yakuza Zero. Με βλέπω να τα αφήνω όταν βγει το Halo Infinite.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Έρχεται υποστήριξη ελληνικής γλωσσας στο Xbox;;;

Έτσι φαίνεται. Από αύριο θα είναι διάθεση στο update για τους insiders alpha skip ahead. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη βελτίωση ήταν στο Library. Να φαίνεται ποιο game είναι installed και από ποια υπηρεσία/αν είσαι κάτοχος. 

Και αυτό θέλει βελτίωση βέβαια γιατί σωστά δουλεύει μόνο στο Library/owned games αλλά εδώ που φτάσαμε δεν είναι κάτι που δεν φτιάχνεται. Το μπέρδεμα συνεχίζεται στο All Games.

Όπως και η τοποθέτηση του εικονιδίου.

Εν αναμονή για το καινούργιο store - είναι πολύ πιο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έχω και εξωτερικό δίσκο, πως βλέπω που είναι εγκατεστημένο το κάθε παιχνίδι; Δε θα έπρεπε να έχει ένα εικονίδιο, όπως είναι πχ τα παιχνίδια του gamepass ή gold που το αναγράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τώρα που έχω και εξωτερικό δίσκο, πως βλέπω που είναι εγκατεστημένο το κάθε παιχνίδι; Δε θα έπρεπε να έχει ένα εικονίδιο, όπως είναι πχ τα παιχνίδια του gamepass ή gold που το αναγράφει;

Αυτό μπορείς να το δεις από το settings/storage.

Καλή πρόταση, αλλά θα μπέρδευε πιο πολύ το UI κατά την άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Venerable said:

Αυτό μπορείς να το δεις από το settings/storage.

Καλή πρόταση, αλλά θα μπέρδευε πιο πολύ το UI κατά την άποψη μου.

Από κει το βλέπω αναγκαστικά. 

Ένα μικρό εικονίδιο θα ήταν ότι πρέπει πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τώρα το changelog των νέων εκδόσεων για τους insiders και τα Ελληνικά προστίθενται και στο alpha ring (2007.200709-0000) και στο alpha skip ahead (2008.200708-0000). Αρχικά νόμιζα ότι θα ήταν μόνο για skip ahead από το tweet του Brad Rossetti.

Όποιος είναι μέλος ας ανεβάσει κανένα screenshot. Εγώ θα μπορέσω το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, d_gkal είπε

Από κει το βλέπω αναγκαστικά. 

Ένα μικρό εικονίδιο θα ήταν ότι πρέπει πάντως. 

Οπως ειπε κ ο φιλος Venerable μπορεις να δεις ποια παιχνιδια εχεις στον εξωτερικο στα games & apps -> manage -> storage αλλα αν θες να τσεκαρεις καποιο συγκεκριμενο παιχνιδι πατας το πρωην start (τωρα τρεις γραμμες) πανω στο παιχνιδι που θες, πας manage game και βλεπεις σε ποιο δισκο ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2020 στις 5:20 ΜΜ, k_dinos είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο?? στο ebay τα βρίσκεις κάτω από 5€

Δεν ξέρω αν έχεις πάρει απάντηση τόσο καιρό ή αν εν τέλει το αγόρασες, αλλά μιας και μπαίνοντας στο τοπικ με έβγαλε εδώ ας απαντήσω. 
Ότι πιο μάπα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πήρε ένας φίλος και το δοκιμάσαμε σε διάφορα ραλάκια. Αρχικά έχει αργή απόκριση. Στρίβεις το τιμονάκι και μέχρι να δώσει εντολή στο thumb-stick έχεις χάσει τη στροφή. Επίσης άσχημη πλαστική κατασκευή χαμηλής ποιότητας. Σε δύσκολες στροφές που πατάς το thumb δίχως έλεος, το τιμονάκι έχει αποσυναρμολογηθεί από την πίεση!! Ούτε για 1€ δεν αξίζει.   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Δεν ξέρω αν έχεις πάρει απάντηση τόσο καιρό ή αν εν τέλει το αγόρασες, αλλά μιας και μπαίνοντας στο τοπικ με έβγαλε εδώ ας απαντήσω. 
Ότι πιο μάπα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πήρε ένας φίλος και το δοκιμάσαμε σε διάφορα ραλάκια. Αρχικά έχει αργή απόκριση. Στρίβεις το τιμονάκι και μέχρι να δώσει εντολή στο thumb-stick έχεις χάσει τη στροφή. Επίσης άσχημη πλαστική κατασκευή χαμηλής ποιότητας. Σε δύσκολες στροφές που πατάς το thumb δίχως έλεος, το τιμονάκι έχει αποσυναρμολογηθεί από την πίεση!! Ούτε για 1€ δεν αξίζει.   

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα αυτό με την αργή απόκριση δεν το καταλαβαίνω, αφού είναι 1 προς 1, δουλεύει με μηχανισμό - γρανάζι.

Ίσως να είναι η ποιότητα της κατασκευής και να έχει κενά ανάμεσα.. γι αυτό το λόγο δεν το πήρα, γιατί βλέπω το φτιάχνουν μόνοι τους σε 3d printer και τα πουλάνε. Οπότε σίγουρα θα έχει διαφορά το ένα κομμάτι με το άλλο.

Ισως αν υπήρχε σε μεταλλικό ή κάτι πιο "επίσημο" από κάποια εταιρία να το δοκίμαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος έχει το πρώτο xbox one phat με το τροφοδοτικό έξω από τη κονσόλα και του κάνει ένα πολύ περίεργο πρόβλημα.

 

Όποτε τις έρθει η κονσόλα κλείνει ή ανοίγει μόνη της.

 

Έχει βρει κάνεις τι μπορεί να προκαλεί αυτού του είδους το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, k_dinos είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, τώρα αυτό με την αργή απόκριση δεν το καταλαβαίνω, αφού είναι 1 προς 1, δουλεύει με μηχανισμό - γρανάζι.

Ίσως να είναι η ποιότητα της κατασκευής και να έχει κενά ανάμεσα.. γι αυτό το λόγο δεν το πήρα, γιατί βλέπω το φτιάχνουν μόνοι τους σε 3d printer και τα πουλάνε. Οπότε σίγουρα θα έχει διαφορά το ένα κομμάτι με το άλλο.

Ισως αν υπήρχε σε μεταλλικό ή κάτι πιο "επίσημο" από κάποια εταιρία να το δοκίμαζα

Δυστυχώς όσο και να φαίνεται οτι δουλευει ως 1 προς 1 δεν ισχύει κατι τέτοιο. Εαν το δοκιμάσεις θα το καταλάβεις οτι έχει καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...