Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα την alpha έκδοση με τα Ελληνικά στην κονσόλα μου. Δεν είναι ακόμα 100% ολοκληρωμένη η μετάφραση και στην επανεκκίνηση μου βγάζει ένα σφάλμα σχετικά με τη γλώσσα, καθώς και κάποιες μεταφράσεις είναι λίγο άκυρες. Είναι σε καλό δρόμο όμως και υπάρχει και σχετικό feedback στο insiders hub με ερωτήσεις για βελτίωση της μετάφρασης. Για μένα δεν είναι κάτι το απαραίτητο αλλά είναι ωραίο να βλέπεις τα μενού στη γλώσσα σου ειδικά από μια εταιρεία που έχει παράδοση στη μετάφραση των προϊόντων της στα Ελληνικά.

 

Από περιέργεια θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας πως δουλεύουν οι λογαριασμοί που πουλάνε στο ebay με 1 παιχνίδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/7/2020 στις 3:13 ΜΜ, DJTaurus είπε

Το αφεντικό τρελάθηκε. Λέτε να τυροπιτιασουν day one το incoming GOTY ?

https://wccftech.com/major-third-party-xbox-game-pass-cyberpunk-2077/

Τελικά δεν θα βγει το cyberpunk 2077 στο gamepass day one

https://www.techradar.com/news/cyberpunk-2077-wont-be-available-on-xbox-game-pass-at-launch

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω το darksiders 3 και βλέπω σήμερα στις προσφορές πως έχει βάλει το 1 και το 2 στα 12, 5 € τα remastered ή κάπως έτσι τέλος πάντων. Αξίζει να τα πάρω ή να παίξω μόνο το 3? Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και για το witcher μιας και έχω μόνο το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια βοήθεια παρακαλώ σχετικά με τον ήχο party chat σε headset γιατί έχω θέμα και δεν μπορώ να βρω πουθενά λύση  : 

Στο PS4, οταν συνέδεες ενα headset/ακουστικό (ακόμα και μονοφωνικό) στο joypad, ειχες επιλογή να ακούς μόνο τον ηχο του party chat μέσω αυτού ή ηχο παιχνιδιου + party chat μαζί.
Στο X1X, οταν συνδέω headset /ακουστικό στο joypad, ότι και να κάνω, ακόμα και αμα ορίσω να ακούγεται το party chat ΜΟΝΟ απο το headset/ακουστικό μεσα απο τα audio settings, ο ήχος της κονσόλας/παιχνιδιού εξακολουθεί να ακούγεται ΚΑΙ απο τα ηχεία μου αλλά ΚΑΙ απο ακουστικά/ακουστικό.
Εγώ θέλω να ακούω ΜΟΝΟ τις φωνές του party chat μέσα απο το ακουστικά μου (hands free κινητού) και οχι ΚΑΙ τον ήχο της κονσόλας παιχνιδιού.

Εψαξα και ξαναέψαξα ολες σε ολες τις  επιλογές της κονσόλας αλλά δεν υπάρχει τίποτα σχετικά μ'αυτο παρα μονο η επιλογη που μπορεις να ορίσεις απο το που θα ακούγεται το party chat οπως είπα και πιο πάνω (Ηχεία, ακουστικά, ηχεία + ακουστικά).

καμια ιδέα ?
Ευχαριστώ

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάπως έτσι έρχεται το τέλος του Xbox one x 

Και όχι δεν θα δούμε τις τιμές να πέφτουν στα πατώματα....

Ακόμα και εγώ ήλπιζα να αγοράσω ένα δεύτερο όταν η τιμή θα φτάσει τα 100-150 ευρώ.... Αλλά δεν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πειράζει, αν το series s εχει δυνατότητες πάνω κάτω σαν του one x και η τιμή είναι νορμάλ, ξεχνάμε τελείως το one x και αγοράσουμε το series s

Μια χαρά. Μέχρι τοτε μένω με το sad!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ την κίνηση για το X κλωτσιά στα κάκαλα για αυτούς που θεωρούσαν ότι το One X θα έχει περισσότερα χρόνια υποστηρίξης με τίτλους από τα άλλα One. Το φθηνό Series S θα βγει στο launch; Αλλιώς το σταμάτημα του SAD δεν βγάζει αλλιώς νόημα καθώς το Lockheart θα πρέπει να το σταματήσει και όχι το Series X.

Λογικά ο κόσμος θα αρχίζει να τα δίνει τα X πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.techradar.com/news/microsoft-has-quietly-discontinued-12-month-xbox-live-gold-subscriptions

Λέω εγώ τώρα υπόθεση κάνω.

Δωρεάν ονλάιν χωρίς κανένα παιχνίδι και δύο συνδρομές για game pass και xcloid και μία που είναι μιξ τύπου ultimate..

Δηλαδή και η Gold και η Plus δεν έκαναν τον κύκλο τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα με καραβολεψει το δωρεάν online. 

Δυστυχώς ή ευτυχώς το gamepass για μένα έκανε τον κύκλο του. Είναι υπηρεσιαρα!!! Αλλά για κάποιον που έχει άπλετο χρόνο για gaming. Έπαιξα όσα ήθελα (tomb raider κυρίως) και πλέον ασχολούμαι με παιχνίδια που έχω ήδη αγοράσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αν παιζεις εστω κ ενα forza το χρονο κ το αγοραζεις ful price ακομα κ τοτε παλι αξιζει το gamepass. Με 40€ το χρονο (η κ πολυ φθηνοτερα) εχεις game pass ultimate που το forza κανει 40-50 αγορα day one

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω και μίλησα προσωπικά πριν!

Btw πήρα ultimate εκδόσεις fh4+fh3 στα 60€, GTA V στα 10€, NBA 2k20 3€, overcooked κάτω από 2€, συν όσα έχω πάρει απ' τα games with gold. Έχω παιχνιδια να παίξω (το free online θέλω μόνο) 

 

Ξαναλέω το gamepass είναι ότι πρέπει σαν υπηρεσία. Δίνει πολλα με πολύ χαμηλό κόστος! Μην παρεξηγηθω!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...