Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Silverage είπε

Ωραία λοιπόν, δεν αξίζει.

Ευχαριστημένος;

Ωραία απάντηση, εμπεριστατωμένη. Να σαι καλά. Ευχαριστημένος. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paralizer είπε

Καλημέρα παίδες, 

σκέφτομαι να ξαναμπώ στον κόσμο του WOW μετά από αποχή περίπου 2,5 χρόνων...το άφησα στο Legion, αλλά σε αρχικό στάδιο όταν τελείωσαν όλα τα quests και είχα μόνο world quests. Εκεί το παράτησα. Είπα προ 2 ημερών να ξαναμπώ χωρίς το νέο expansion προς το παρών. Βλέπω μια νέα περιοχή με αρκετά scenario quests. 

Ποια η γνώμη σας; Αξίζει να τα κάνω τα του legion στην νέα αυτή περιοχή; Ή να χτυπήσω κατευθείαν το expansion και να προχωρήσω παρακάτω;

Bonus Ερώτηση: Φθηνό site για αγορά cd-key;

Αξιζει να καθησεις να ασχοληθεις μονο αν θες να ξεκλειδωσεις τα allied races καθως 2 factions(lightforged draenei με army of the light)και void elves(argussian reach)χρειαζονται exalted reputation με αυτα.

ΑΛλιως οτι ειπε ο SIlver,δηλαδη δεν αξιζει για κατι αλλο να ασχοληθεις(εκτος αν θες να δεις ξερω γω λιγο story).

Μια διορθωση μονο αλλα το Legion κυκλοφορησε πριν 2 χρονια(αν επαιξες day one),αρα λιγο αδυνατο να  εχεις να παιξεις 2.5χρονια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αξιζει να καθησεις να ασχοληθεις μονο αν θες να ξεκλειδωσεις τα allied races καθως 2 factions(lightforged draenei με army of the light)και void elves(argussian reach)χρειαζονται exalted reputation με αυτα.

ΑΛλιως οτι ειπε ο SIlver,δηλαδη δεν αξιζει για κατι αλλο να ασχοληθεις(εκτος αν θες να δεις ξερω γω λιγο story).

Μια διορθωση μονο αλλα το Legion κυκλοφορησε πριν 2 χρονια(αν επαιξες day one),αρα λιγο αδυνατο να  εχεις να παιξεις 2.5χρονια :P

Thanx φίλος. Κάπου Νοέμβρη του 16 ήταν η τελευταία συνδρομή. Εντάξει γράψε λάθος...Σχεδόν 2 χρόνια :)

Ναι day 1 είχα μπει τότε

Επεξ/σία από Paralizer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που προτείνω σε όλα τα παιδιά που θέλουν να το ξανά δουν το παιχνίδι να βάλω μια κάρτα για 1 μήνα να το παίξουν και αν δουν ότι τους τραβάει έχει καλώς , έτσι και αλλιώς αν έχεις παίξει αρκετά το παιχνίδι ξέρει πάνω κάτω τι να περιμένεις οπότε παίζεις λιγάκι για την ευχαρίστηση και αν δεις και σε κρατήσει οκ.

Και εγώ ακόμα δεν έχω μπει online λόγω διακοπών αλλά πάνω κάτω μετά από 10 χρόνια ξέρω τι να περιμένω , θα παίξω πιο πολύ για το  questing και τις περιοχές και θα αλλάξω λίγο σκηνικά από το προηγούμενο , βλέποντας και κάνοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paralizer είπε

Καλημέρα παίδες, 

σκέφτομαι να ξαναμπώ στον κόσμο του WOW μετά από αποχή περίπου 2,5 χρόνων...το άφησα στο Legion, αλλά σε αρχικό στάδιο όταν τελείωσαν όλα τα quests και είχα μόνο world quests. Εκεί το παράτησα. Είπα προ 2 ημερών να ξαναμπώ χωρίς το νέο expansion προς το παρών. Βλέπω μια νέα περιοχή με αρκετά scenario quests. 

Ποια η γνώμη σας; Αξίζει να τα κάνω τα του legion στην νέα αυτή περιοχή; Ή να χτυπήσω κατευθείαν το expansion και να προχωρήσω παρακάτω;

Bonus Ερώτηση: Φθηνό site για αγορά cd-key;

Ποιο φτηνό δν ξέρω...αλλά αξιόπιστο ναι.instant gaming .. άλλιως μπες στο allkeyshop κάνε αναζήτηση κ διάλεξε αυτό π συμφέρει την τσέπη σου,με δικό σου ρίσκο (κάποια από αυτά είναι λίγο γαματα).Σημείωση όλα τα links από το allkeyshop είναι με referall προς σε αυτούς.Οποτε βρες την τιμή που αντιστοιχεί στο εκάστοτε site και μετά χτύπα το στο γοογλη

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2018 στις 12:51 ΜΜ, SPANK είπε

Εγώ αυτό που προτείνω σε όλα τα παιδιά που θέλουν να το ξανά δουν το παιχνίδι να βάλω μια κάρτα για 1 μήνα να το παίξουν και αν δουν ότι τους τραβάει έχει καλώς , έτσι και αλλιώς αν έχεις παίξει αρκετά το παιχνίδι ξέρει πάνω κάτω τι να περιμένεις οπότε παίζεις λιγάκι για την ευχαρίστηση και αν δεις και σε κρατήσει οκ.

Και εγώ ακόμα δεν έχω μπει online λόγω διακοπών αλλά πάνω κάτω μετά από 10 χρόνια ξέρω τι να περιμένω , θα παίξω πιο πολύ για το  questing και τις περιοχές και θα αλλάξω λίγο σκηνικά από το προηγούμενο , βλέποντας και κάνοντας

Αυτό ακριβώς κάνω κι εγώ. Θα μπω για τα quests και να χαζέψω λίγο τις νέες περιοχές. Από το 2004 το παίζω που βγήκε. Ένα μήνα έβαλα συνδρομή και βλεπουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ μετά από τόσα χρόνια αυτό κάνω. Βαριέμαι να ασχολούμαι με heroic/mythic raiding όσο δεν λέγεται. Ευτυχώς που βγήκε και το lfr και βλέπουμε το content όσοι είμαστε casual παίχτες. 

Παίζω 2-3 μήνες σε κάθε expansion από το Cataclysm και έπειτα, θεωρώ πως τα χειρότερα expansions ήταν το Cata και το WOD. Το bfa δεν με έχει ξετρελάνει αλλά φαίνεται σίγουρα καλύτερο από τα 2 κακά προαναφερθέντα, άρα μάπα δεν θα είναι (hopefully). Οι κακές γλώσσες λένε πάντως πως είναι filler expansion, αυτό που παρατηρώ πάντως είναι πως ο πληθυσμός σε 6 connected realms είναι 7.000 παίκτες. Αυτό δεν είναι τιποτα δηλαδή, απορώ στα εκατομμύρια που έχουν αναφέρει στο παρελθόν αν υπάρχει κόσμος που τα χάφτει και πιστεύει ότι τόσος είναι όντως ο πληθυσμός του wow και όχι μερικές δεκάδες χιλιάδες.

Τέλος είναι το καλύτερο παιχνίδι στο είδος του και αποτέλεσε κορωνίδα και σημείο αναφοράς για όλα τα games και αυτό οφείλεται στην blizzard.

Στον παλιό μου υπολογιστή είχα πολλές φώτο από tbc και wotlk που με το format τις έχασα και στενοχωρήθηκα. Περισσότερο βέβαια στενοχωρήθηκα όταν έμαθα πως από το guild μου στο genjuros προ δεκαετίας έχουν πεθάνει 2 άτομα. Άραγε πόσοι άλλοι να έχουν πεθάνει και εμείς να νομίζουμε πως απλά παράτησαν το game γιατί το βαρέθηκαν ή μεγάλωσαν και δεν έχουν χρόνο.

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2018 στις 12:22 ΜΜ, SPANK είπε

Περιμένω να έρθει το Collector παρόλαυτα θα παίξω μετά τις 20 αφού όπως όλοι είμαστε διακοπές , μετά από τόσα χρόνια πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν με συγκινεί όπως στις αρχές αφού πλέον οι ηλικίες έχουν αλλάξει και όλοι οι σχεδόν οι φίλοι έχουν σταματήσει , θα το παίξω όμως πιο πολύ για την νοσταλγία για το χαλάρωμα και λόγω ότι δεν παίζει άλλο game αυτήν την περίοδο που να με τραβάει.

FOR THE HORDE !!!

Τελικά αξίζει το Collector; Βγάλανε σχεδόν τα πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jmirko15 είπε

Τελικά αξίζει το Collector; Βγάλανε σχεδόν τα πάντα..

Ουτως ή αλλως και να θελει να την αγορασει καποιος απο ΕΛλαδα δεν υπαρχει τιποτα πια.

Τωρα το αν αξιζει ή οχι θα σου ελεγα και ναι και οχι,αλλα απο οτι ειδα ακομα και η την απλη εκδοση αλλαξανε στο μπροστα μερος που ανοιγε σαν βιβλιο.

Το κακο οντως ειναι οτι σαν φυσικη εκδοση κακως βγαλανε ορισμενα πραγματα.Το καλο ειναι οτι αυτα που δινουν ειναι πραγματα ουσιας οπως το εμβλημα με την μικρη βαση και το βιβλιο που εχει περαν απο εικονες και αρκετη ιστορια/πληροφοριες.

Δηλαδη τα mouse pad που δινανε παλια,ελαχιστοι τα χρησιμοποιουσαν οπως και ελαχιστοι εβλεπαν τα behind the scenes κλπ ας μην κοροιδευομαστε.

Την τιμη να μην ειχαν ανεβασει και κανενα δεν θα τον πειραζαν οι αλλαγες στο περιεχομενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ουτως ή αλλως και να θελει να την αγορασει καποιος απο ΕΛλαδα δεν υπαρχει τιποτα πια.

Τωρα το αν αξιζει ή οχι θα σου ελεγα και ναι και οχι,αλλα απο οτι ειδα ακομα και η την απλη εκδοση αλλαξανε στο μπροστα μερος που ανοιγε σαν βιβλιο.

Το κακο οντως ειναι οτι σαν φυσικη εκδοση κακως βγαλανε ορισμενα πραγματα.Το καλο ειναι οτι αυτα που δινουν ειναι πραγματα ουσιας οπως το εμβλημα με την μικρη βαση και το βιβλιο που εχει περαν απο εικονες και αρκετη ιστορια/πληροφοριες.

Δηλαδη τα mouse pad που δινανε παλια,ελαχιστοι τα χρησιμοποιουσαν οπως και ελαχιστοι εβλεπαν τα behind the scenes κλπ ας μην κοροιδευομαστε.

Την τιμη να μην ειχαν ανεβασει και κανενα δεν θα τον πειραζαν οι αλλαγες στο περιεχομενο.

Δεν την αγοράζω από Ελλάδα έτσι και αλλιώς :P Αλλά ναι θα ήθελα τα behind the scenes και η τιμή είναι λίγο τραγική. Τέσπα θα δω. Θέλω να τσιμπήσω και τα Chronicle 2+3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Τελικά αξίζει το Collector; Βγάλανε σχεδόν τα πάντα..

Βασικα το μόνο που αξίζει είναι το μεταλλικό σήμα που από την μια μεριά εχει το σήμα της horde και και από την άλλη των alliance , από εκεί και πέρα έχει το βιβλίο που έχει το κλασσικό καλό art σε κάθε expansion και ένα πλαστικό στήριγμα για μεταλλικό σήμα , το cd key για το παιχνίδι , ακόμα και το soundtrack έχει κωδικό για ψηφιακή μορφή.

Γενικά είναι φτωχό σαν collector  για 100 euro αλλά ότι και να ήταν θα το αγόραζα αφού έχω και όλα τα προηγούμενα collector.

Από συλλεκτικής μεριάς το αγοράζεις από περιεχόμενο πάλι όχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...