Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Σκετη απολαυση παντως το Wow στην οθονη της υπογραφης σου(και πλεον και δικης μου) αλλα κριμα που εχει fps cap στα 100.

Ειδικά άμα την καλιμπράρεις φαίνεται ακόμα πιο ωραία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πως είστε τις τελευταίες ώρες του legion? εγώ σήμερα ή αύριο θα πάρω το νέο exp.διακοπές παίζουν τον επόμενο μήνα οπότε αυτή την φορά θα ασχοληθώ αρκετά με το lvling τις πρώτες ώρες. έχω κρατήσει στην άκρη περιπου 500k gold, καθάρισα τσάντες και bank,ανέβασα mining/herbalism για να βγάλω κανα χρήμα τις πρώτες μέρες και αναμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαρεμαρα και ακυρωση του expansion ισως για τον επομενο μηνα. 19 λεπτα αναμονη σαν healer για random heroic.....

Ουτως ή αλλως ακομα και αν λιωσει καποιος πρωτες μερες του BFA,το επομενο raid θα βγει τον Σεπτεμβριο.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να έρθει το Collector παρόλαυτα θα παίξω μετά τις 20 αφού όπως όλοι είμαστε διακοπές , μετά από τόσα χρόνια πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν με συγκινεί όπως στις αρχές αφού πλέον οι ηλικίες έχουν αλλάξει και όλοι οι σχεδόν οι φίλοι έχουν σταματήσει , θα το παίξω όμως πιο πολύ για την νοσταλγία για το χαλάρωμα και λόγω ότι δεν παίζει άλλο game αυτήν την περίοδο που να με τραβάει.

FOR THE HORDE !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασανίζω το μυαλό μου ... έχω ξεμείνει απο game για καλοκαίρι , διακοπές δεν παίζουν και λόγο δουλειάς θα έχω 5-6 ώρες τη μέρα + Σ/Κ για κάψιμο 
οι φίλοι μου ειναι όλοι εκτός Πάτρας σε νησιά κ ιστορίες οπότε έφαγα φόλα. 😫

Εχω να παίξω απ το launch του legion στο οποίο έπαιξα κανα 2μηνο και μετά πούλησα το account μαζί με 5-6 token (ναι ειμαι χαζός) και τώρα μου θυμήθηκε να ξαναπαίξω 😁
Το βάσανο ειναι πως δεν μπορώ να αγοράσω και συνδρομή και το νεο exp μαζί  .. οπότε λέω να πάρω συνδρομή που ανοίγει τα expansion μέχρι legion απότι είδα ακόμα και με starter account και σε κανα μηνα να πάρω και το expansion. Αυτή τη φορά δεν έχω σκοπό να πουλήσω το account , ακόμα κ αν σταματήσω  

Οπότε μερικές ερωτήσεις ...
Όντως έτσι γίνεται ? απλά περνάω μια prepaid στο starter account και μου ανοίγει κανονικά μέχρι legion ή πρέπει το upgrade να γίνει μέσω battle net store ?
Boost να υποθέσω δεν παίρνω (μέχρι να πάρω το expansion) οπότε θα πρέπει να αρχίσω απο lvl 1 άρα υποθέτω πως θα είμαι απασχολημένος μέχρι να πάρω το expansion 

Στην επιλογή του server θέλω βοήθεια, γουστάρω Horde απο πάντα αν και το πρώτο μου char ηταν Alliance .. οπότε λέω να πάω απο horde μεριά .. ο Twisting Nether ειναι καλή επιλογή ? Με ενδιαφέρει να έχει πολύ κόσμο , πολλούς Έλληνες και guilds για να επιλέξω . Μιας και είμαι casual δεν έχω σκοπό να μπω σε hardcore guild και να χαλάσουμε τις καρδιές μας , οπότε θέλω να μάθω αν υπάρχουν casual friendly guilds . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι 14 το πρωι αλλα και παλι δεν εχει να λεει αυτο.Οχι μονο η ημερομηνια ειναι τελειως off σε σχεση με πιο παλια,αλλα και το ενδιαφερον του κοσμου ειναι μικροτερο(ειτε λογω της περιοδου κυκλοφοριας,ειτε γενικα).

Οταν ειχα παει πιο παλια να αγορασω το Warlords απο το console club θυμαμαι που το ειχε πει και ο ιδιοκτητης του οτι παλια μαζευοταν ουρες το βραδυ στο release ενω πλεον μια με την ψηφιακη αγορα,μια με το pre order box και το μειωμενο ενδιαφερον εχουν κοπει αυτα.

Ουτως ή αλλως δεν ειναι καθολου hyp αρισμενο το εν λογω expansion.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ! Στο legion είχε γίνει χαμός στα Public στο event για το release. Επίσης η ημερομηνία είναι 1000 φορές καλύτερη από παλιότερες που έπεφταν μέσα στο Σεπτέμβριο όπου είτε υπάρχουν εξεταστικές, είτε πολλές εταιρείες ξεκινάνε φουλ πρόγραμμα, οπότε περισσότερος ελεύθερος χρόνος. Αλλά υποκειμενικό είναι αυτό.

20 ώρες πριν, Vapir είπε

Βασανίζω το μυαλό μου ... έχω ξεμείνει απο game για καλοκαίρι , διακοπές δεν παίζουν και λόγο δουλειάς θα έχω 5-6 ώρες τη μέρα + Σ/Κ για κάψιμο 
οι φίλοι μου ειναι όλοι εκτός Πάτρας σε νησιά κ ιστορίες οπότε έφαγα φόλα. 😫

Εχω να παίξω απ το launch του legion στο οποίο έπαιξα κανα 2μηνο και μετά πούλησα το account μαζί με 5-6 token (ναι ειμαι χαζός) και τώρα μου θυμήθηκε να ξαναπαίξω 😁
Το βάσανο ειναι πως δεν μπορώ να αγοράσω και συνδρομή και το νεο exp μαζί  .. οπότε λέω να πάρω συνδρομή που ανοίγει τα expansion μέχρι legion απότι είδα ακόμα και με starter account και σε κανα μηνα να πάρω και το expansion. Αυτή τη φορά δεν έχω σκοπό να πουλήσω το account , ακόμα κ αν σταματήσω  

Οπότε μερικές ερωτήσεις ...
Όντως έτσι γίνεται ? απλά περνάω μια prepaid στο starter account και μου ανοίγει κανονικά μέχρι legion ή πρέπει το upgrade να γίνει μέσω battle net store ?
Boost να υποθέσω δεν παίρνω (μέχρι να πάρω το expansion) οπότε θα πρέπει να αρχίσω απο lvl 1 άρα υποθέτω πως θα είμαι απασχολημένος μέχρι να πάρω το expansion 

Στην επιλογή του server θέλω βοήθεια, γουστάρω Horde απο πάντα αν και το πρώτο μου char ηταν Alliance .. οπότε λέω να πάω απο horde μεριά .. ο Twisting Nether ειναι καλή επιλογή ? Με ενδιαφέρει να έχει πολύ κόσμο , πολλούς Έλληνες και guilds για να επιλέξω . Μιας και είμαι casual δεν έχω σκοπό να μπω σε hardcore guild και να χαλάσουμε τις καρδιές μας , οπότε θέλω να μάθω αν υπάρχουν casual friendly guilds . 

Ο Kazzak έχει για horde πολύ μεγάλο πληθυσμό αν θέλεις! (Λογικά σήμερα το βράδυ μπορεί να έχει και queue). Υπάρχουν γενικά Ελληνικά guild! Εγώ είμαι στους Ominous που είναι σε μεγαλύτερο βαθμό Ελληνικό και δέχεται και casual και hardcore παίκτες!

Καλή αρχή του expansion σε όλους!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xentimus είπε

Δεν συμφωνώ! Στο legion είχε γίνει χαμός στα Public στο event για το release. Επίσης η ημερομηνία είναι 1000 φορές καλύτερη από παλιότερες που έπεφταν μέσα στο Σεπτέμβριο όπου είτε υπάρχουν εξεταστικές, είτε πολλές εταιρείες ξεκινάνε φουλ πρόγραμμα, οπότε περισσότερος ελεύθερος χρόνος. Αλλά υποκειμενικό είναι αυτό.

Ε ναι λες και ολοι οσοι αγοραζαν τα expansions ειναι ολοι τους φοιτητες που αυτο τους πειραξε η εξεταστικη....

10φορες καλυτερα ειναι να ειναι η κυκλοφορια τον Σεπτεμβριο(εστω τελη Αυγουστου οπως το Legion) εκτος καλοκαιριου που εχει επιστρεψει και ο κοσμος πισω.Δεν ειναι τυχαιο γιατι οι κυκλοφοριες καθε καλοκαιρι ειναι ελαχιστες γενικως απο ολες τις εταιρειες...

Βασικα αφου και το Legion επεφτε πανω στην εξεταστικη,τοτε για ποιο λογο και εγινε χαμος στο event/release? :)

Να ξαναθυμισω οτι ουτως ή αλλως το πρωτο raid(τα διαφορα wings του)τον Σεπτεμβριο ξεκλειδωνει ουτως ή αλλως και απο Lfr το κοβω να πηγαινει τελη Σεπτεμβριου με αρχες Οκτωβριου.

Περαν τουτου θα σου πω ενα πραγμα.Παντα στα events γινεται χαμος,οχι γιατι τον κοσμο τον ενδιαφερουν τοσο τα ιδια τα παιχνιδια,αλλα γιατι μαζευονται ολοι σαν τις ακριδες για τα δωρεαν πραγματα που δινουν σε κληρωσεις αλλα και για να παιξουν δωρεαν στα εκει μηχανηματα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλησεις κουτατου world of warcraft τον Αυγουστο 2016(παρολο που βγηκε στο τελος)

Νουμερο ενα σε πωλησεις https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Αύγουστος-2016/39110.html

Τον Σεπτεμβριο 4ο πισω απο τα ποδοσφαιρακια

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Σεπτέμβριος-2016/39589.html

Απο τον Οκτωβριο εχει εξαφανιστει απο το top 10 των πωλησεων στην Ελλαδα. Αρα μονο τον πρωτο μηνα ειχε ολη την ζητηση κλασσικα και μετα ο κοσμος το εριξε στα ποδοσφαιρακια.

Κοινως δεν φταινε οι εξεταστικες ή τα full προγραμματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...