Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Συνεχίζουμε εδώ τη συζήτηση για το World of Warcraft, το δημοφιλές MMORPG της Blizzard Entertainment, και τα expansions του. 

Το πιο πρόσφατο expansion "Battle for Azeroth" αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 14 Αυγ 2018.

Επίσημο site: https://worldofwarcraft.com/en-us/

Το παλιό topic συζήτησης βρίσκεται εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οποιος εχει περιεργεια να δει τις οποιες αλλαγες(ισως να κανει και Lfr)και εχει τελειωσει η συνδρομη του,εχει δωρεαν μεχρι τις 24 του μηνα για τωρα το Σ/Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οποιος εχει περιεργεια να δει τις οποιες αλλαγες(ισως να κανει και Lfr)και εχει τελειωσει η συνδρομη του,εχει δωρεαν μεχρι τις 24 του μηνα για τωρα το Σ/Κ.

Φαντάζομαι οσο πλησιάζουμε για το expansion θα γίνουν και αλλες τετοιες κινήσεις με δωρεάν σκ , πρέπει όμως να αρχίσουν και τιποτα pre expansion events για να τραβήξει λίγο το ενδιαφέρον αν και προσωπικά θα βάλω κάρτα 1 μέρα πριν το expansion γιατι δεν έχει κατι αλλο να κάνω στο παιχνίδι.

Καθάρισα τσάντες , bank,  σαβούρες κτλπ και ειμαι έτοιμος για expansion :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι μετα νομιζεις οτι οταν βγει το expansion μετα τις πρωτες 2 εβδομαδες θα εχει τιποτα να κανεις?:P

Πράγματα έχει να κάνεις πολλά ακόμα και τώρα απλα ειναι πως παίζει ή πως θέλει να παίζει ο καθένας το παιχνίδι.

Όπως και να έχει αναμένουμε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίζεις με παρέα ότι και να κάνεις είναι ενδιαφέρον, αν είσαι μονός σου αλλάζει το πράγμα, εγώ μετά το lich king που έγινα casual player, προσπαθούσα να κάνω όλα τα quest, έκανα κάποια lfr και hcs runs και παλιά raids solo για mounts gear για transmogrification, σταματαγα μερικούς μήνες, ξαναέμπαινα μετά έκανα και το υπόλοιπο content που ειχε προστεθεί και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, syban είπε

Όταν παίζεις με παρέα ότι και να κάνεις είναι ενδιαφέρον, αν είσαι μονός σου αλλάζει το πράγμα, εγώ μετά το lich king που έγινα casual player, προσπαθούσα να κάνω όλα τα quest, έκανα κάποια lfr και hcs runs και παλιά raids solo για mounts gear για transmogrification, σταματαγα μερικούς μήνες, ξαναέμπαινα μετά έκανα και το υπόλοιπο content που ειχε προστεθεί και τέλος.

Κάπως ετσι και εγω κάνω παίζω μερικούς μήνες κανω οτι θέλω να κάνω σταματάω και μετα παλι τα ίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν φθηνοτερη η συνδρομη ή το token σε τιμη χωμα θα ηταν καλυτερα τα πραγματα και θα υπηρχε παραπανω ορεξη για το wow,μιας και δυστηχως οι εναλλακτικες επιλογες τα τελευταια χρονια δεν εχουν αλλαξει πολυ(γιαυτο το παιχνιδι καταφερνει να ειναι ακομα σχετικο).

Κακα τα ψεματα απο ενα σημειο και μετα ο Ελληνας εχει παψει να πληρωνει χρηματα για το wow οπως παλια,την βγαζει με αλλα φθηνοτερα online παιχνιδια ας μην κοροιδευομαστε τωρα πισω απο τα δακτυλα μας.

Δεν χρειαζεται να εισαι hardcore παικτης για να κανεις raid.Υπαρχουν τα pug(που στην τελικη μπορεις εσυ να γινεις leader),υπαρχουν guilds οι οποιες κανουν 1 στο τοσο χαλαρο raid και παει λεγοντας.

Το λεω αυτο γιατι και επι εποχες του Lich King που ολοι κοκορευονται οτι εκαναν hardcore raiding,οι περισσοτεροι που ειχα γνωρισει με το ζορι τα πρωτα boss σε 10ρι heroic εκαναν οταν ειχε βγει το τελευταιο Icecrown,αλλα πουλαγανε πνευμα στους αλλους οτι ηταν hardcore και ειχαν κανει το φοβερο progress που με καλα pugs το εκανες clear....Αυτο φανηκε πιο εντονα πως οι περισσοτεροι απο αυτους τους ''hardcore''στα πρωτα raid του επομενου Cataclysm την εκαναν με ελαφρα πριν βγει το τραγικο Dragon Soul.

Ορεξη δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με το free weekend, βρηκα την ευκαιρια να μπω να δω το τελευταιο raid και να δω τις αλλαγες. Μετα απο 3 ωρες παιξιματος (προχτες και χτες 1.5 ωρες περιπου) και αφου καθαρισα το raid και πηρα το 1000ring, uninstall ξανα. 

Σχεδον απιθανο να σκασω λεφτα για το νεο xpansion,  δεν εχει προσφερει απολυτως πλεον κατι καινουριο. Grinding ειναι ο βασιλιας, και πλεον την εχω καταβρει με τα single games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω μαλλον θα παιξω το παιχνιδι για τον πρωτο μηνα και μετα παλι προς το τελος καλη ωρα οπως τωρα.

Και ο λογος μιας και τον Αυγουστο δεν κυκλοφορει κατι αλλο μεχρι τις αρχες Σεπτεμβριου.

Το Token κλασσικα εχει πιασει τελειως απαγορευτικα νουμερα(350.000,σοβαρα τωρα???).

Ηδη στο chat εχτες που ειδα γινοταν χαμος να πουλησουν οσο μπορουν Argus hc mount runs,αλλα και καποιοι αλλοι που πουλαγαν Antorus mythic run με ''μονο''7 μυρια.....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την Collectors απο περιεργεια την εχει προ παραγγειλει κανεις?Μου κανει τεραστια εντυπωση πως υπαρχει μεγαλο αποθεμα(πολλα καταστηματα)και ειναι ακομα διαθεσιμη για παραγγελια,μιας και οι προηγουμενες ολες(μεχρι και του Legion)ειχαν εξαφανιστει καιρο πριν βγει το καθε expansion.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...