Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Demon Lord είπε

χμμμμ δηλαδή άμα είσαι γκαντέμης παίζει και να μην την κερδίσεις ποτέ ε;

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Μια άλλη ερώτηση, τα αυτοκίνητα που κερδίζω μέσω wheelspin ή από έπαθλα όπως η "μπέμπα", αν τα πουλήσω μπορώ να τα ξαναγοράσω μετά;

τροποι να κερδισεις τα αυτοκινητα που θες:

 

1. Μαξαρε το παιχνιδι [βασικα αν ακολουθησεις τα τσιβοζ του παιχνιδιου, το μαξαρεις και ξεκλειδωνεις πολλααααααα αυτοκινητα]

2. Κανεις τα εβδομαδιαια και μηνιαια ιβεντς

3. Ψωνιζεις απο το Οκτιον Χαουζ

 

Δεν υπαρχει περιπτωση με τα 3 παραπανω να μην συμπληρωσεις συλλογη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Forza Horizon και τιμονιερα

Καλησπερα παιδια λεω να κανω αυτη την αγορα?αφου ποτε δεν θα παρω στην ζωη μου το αμαξι που θελω , λεω να το παιξω οσο πιο καλα μπορω μεσο του forza

πια τιμονερια θα μου προτεινατε?Budget 500e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

500 ευρώ ή 50; Ελπίζω να μην είναι typo. Εφόσον έχεις τόσο σημαντικό budget, συμβουλή μου είναι να μην δώσεις 500 ευρώ μόνο και μόνο να παίζεις Forza 4 αλλά μακροπρόθεσμα να σκεφτείς αν θα θέλεις να ασχοληθείς και με άλλα racing games (ή κατά προτίμηση racing sims).

Επίσης είναι σημαντικό να αποφασίσεις για ποια πλατφόρμα θέλεις το τιμόνι καθώς σε αυτή την κατηγορία τιμών ορισμένα μοντέλα παίζουν μόνο σε PC ή μόνο σε κονσόλες Xbox One/PS4 (ή σε συνδυασμό όλων των παραπάνω). Το Forza 4 είναι πλέον ειδική περίπτωση καθώς αν θυμάμαι καλά είχε κυκλοφορήσει για Xbox 360.

Γενικά με 500 ευρώ κοιτάς οριακά κάποιες Fanatec, αλλά επειδή θα χρειαστείς και πετάλια (πιθανότατα και μοχλό ταχυτήτων H-shifter αν υποστηρίζεται από το παιχνίδι) τότε κάποια ακριβά μοντέλα των Logitech ή Thrustmaster ακούγονται πιο ρεαλιστικές λύσεις. Για παράδειγμα οι Logitech G29/920, οι Thrustmaster T300/T500 κλπ, όλα πολύ δημοφιλή μοντέλα. Αν όμως σε ενδιαφέρει μόνο η περίπτωση του Xbox 360, τότε προφανώς οι επιλογές σου περιορίζονται αισθητά καθώς λίγα (και φθηνά) τιμόνια είναι πια διαθέσιμα για αυτή την παλιά κονσόλα.

Επίσης σε περίπτωση που θέλεις να ασχολείσαι συχνά με το... άθλημα, σκέψου και τον τρόπο που θα τοποθετείς την τιμονιέρα σε γραφείο/τραπέζι καθώς και το πόσο συχνά θα σε ενδιαφέρει να τη μετακινείς. Πιθανώς να χρειαστείς ένα stand σαν αυτό οπότε θα πρέπει να το συνυπολογίσεις στο budget: https://www.gtomegaracing.com/gt-omega-steering-wheel-stand

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Forza Horizon 4 έγραψε,όχι Forza Motorsport 4.

Δεν έχει σημασία τι έγραφε αλλά τι είδα εγώ! Και είδα αλλά ντ' άλλων. 

Θα συμφωνήσω πάντως ότι αν ο φίλος ενδιαφέρεται για τιμονιερα και μάλιστα σε αυτά τα λεφτά, θα είναι προτιμότερο να πάει σε κάτι πιο sim παρά στο πολύ δοασκεδαστικο αλλά τέρμα arcade Forza Horizon (αυτή τη φορά τα κατάφερα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,εχω 2 bmw m3 e46,1 GTR και 1 κανονικο,υπαρχει καποιος εδω που να πουλαει καποιο bmw m3 e46? Οποιαδηποτε εκδοση,αν καποιος εχει κατι ας μου πει, ευχαριστώ για το χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα , κατέβασα το Forza Horizon 4 με την προσφορά απο το gamepass και κρασάρει και με πετάει στο desktop. έβαλα τους τελευταίους drivers  αλλά το πρόβλημα παραμένει . με πετάει όταν πατάς continue και σου βγάζει την εικόνα με το gamepad xbox. φορτώνει το παιχνίδι και κρασάρει στο desktop.

έχω ψάξει αλλά δεν μπορώ να βρώ λύση. υπάρχει καμιά βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jordan23 είπε

καλημέρα , κατέβασα το Forza Horizon 4 με την προσφορά απο το gamepass και κρασάρει και με πετάει στο desktop. έβαλα τους τελευταίους drivers  αλλά το πρόβλημα παραμένει . με πετάει όταν πατάς continue και σου βγάζει την εικόνα με το gamepad xbox. φορτώνει το παιχνίδι και κρασάρει στο desktop.

έχω ψάξει αλλά δεν μπορώ να βρώ λύση. υπάρχει καμιά βοήθεια?

Ειχα το ιδιο προβλημα και τελικα ανακαλυψα οτι εφταιγε το rivatuner..το αναβαθμισα στη τελευταια εκδοση και το προβλημα λυθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Gorbatsof είπε

Εγώ είχα πρόβλημα με το Kaspersky.Παντα όταν παίζω forza horizon, σβήνω το Kaspersky.

δεν έχω ούτε anttivirus. ποτέ ξανά microsoft studios, δεν μπορούν να δουν το steam τι κορυφαία πλατφόρμα είναι? ήμαρτον

και to gears of war 4 που είχα πάρει έκανα 3 μέρες να το κατεβάσω..απαράδεκτοι

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jordan23 είπε

δεν έχω ούτε anttivirus. ποτέ ξανά microsoft studios, δεν μπορούν να δουν το steam τι κορυφαία πλατφόρμα είναι? ήμαρτον

και to gears of war 4 που είχα πάρει έκανα 3 μέρες να το κατεβάσω..απαράδεκτοι

Οταν λες δεν εχεις antivirus (υποθετω το κλεινεις για να παιξεις η δεν εχεις καθολου εγκατεστημενο καποιο ; )   Το forza  ειναι απο τα πιο καλα optimize  pc games των τελευταιων ετων και τρεχει παρα πολυ καλα .. Τι hardware εχεις και σε τι αναλυση παιζεις ?  Το gears of war einai 100GB  και οτι εκανες 3 μερες να το κατεβασεις δεν σου φταιει καμια  microsoft  ( σε οποια πλατφορμα και να υπηρχε αυτο που παιζει ρολο ειναι η συνδεση σου στο internet..) Απαραδεκτοι στη Microsoft  επειδη οι ταχυτητες στην Ελλαδα στο internet  ειναι τραγικες.......

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω καθόλου antivirus .έκανα 3 μέρες να το κατεβάσω γιατί... το έκανα παύση και την επόμενη μέρα  το έχανε τελείως..γιατί ξαφνικά έχανε την σύνδεση από εκεί που το κατέβαζε ,γιατί τα παιχνίδια τα κάνει install σε φάκελο που δεν έχεις πρόσβαση., για όλα αυτά η microsoft είναι απαράδεκτη.

έχω χρόνια λογαριασμό steam, uplay ,origin kai ποτέ δεν είχα πρόβλημα.ένα παιχνίδι να θέλεις να το μεταφέρεις σε αλλο φάκλεο γίνεται πανεύκολα.

με τα αποκλειστικά της microsoft που μόνο από το αθλιο store της, μπορείς να τα πάρεις είναι τραγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...