Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας παιδιά, είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum σας όποτε συγχωρέστε με αν έχω κάνει κάποιο λάθος με τους όρους, ή αν κάτι γενικα γίνεται λάθος, λοιπόν....

Ή ερώτηση που θέλω να κάνω είναι,

Μπορώ να παίξω το Forza Horizon 4 στο PC μου ΧΩΡΙΣ να έχω συσκευή Xbox;

Και αν ναι, απλά αγοράζω το κλειδί για το xbox και κάνει και για το pc;

θέλω να πω, είναι όλοι ίδιοι οι κωδικοί που πουλάνε Για Το συγκεκριμένο παιχνίδι, δουλεύουν και στις δύο συσκευές;

Και τέλος αν γνωρίζεται, μάλλον πως θα το τσιμπήσω από πολύ γνωστό site με κλειδιά, αγοράζω το κλειδί για το Xbox χωρίς το φόβο ότι ίσως να μην κάνει για pc ο συγκεκριμένος που πήρα;

Ευχαριστώ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασφαλώς παίζει κανονικά σε PC με Windows 10 χωρίς να έχεις ΧΒΟΧ.

O κωδικός κάνει και για τα 2, επομένως αγοράζεις άφοβα.

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω να παιξω το 3 και να περιμενω να βγουνε τα dlc και μηπως πεσει τοτε και αλλο η τιμη για το 4. Η ερωτηση ειναι αν αφιερωσεις ωρες στο 3 σου φαινεται το 4 μια επαναληψη η εχει φρεσκα στοιχεια. Πχ παλια στα burnout need for speed ενιωθα συνεχως πως ειναξ repeat και εχοντας λιωσει καποιο προηγρουμενο επρεπε να ξανακανεις παλι τα ιδια απλα σε νεο χαρτη. Θα ισχυση και αυτο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ναι

ειδικά με το καλύτερο performance του 4 στο pc νομιζω δεν υπάρχει κάποιος λόγος να πάρεις το 3 πέρα από τη χαμηλότερη τιμή

μπορείς πάντως να κατεβάσεις καθ τα 2 ντεμο και να δεις ποιος χάρτης σου αρέσει περισσότερο, μιας και και από gameplay πάνω κατω ίδια είναι

επίσης κατά καιρούς παίζουν προσφορές του στυλ 1€/μηνα game pass από Microsoft οποτε το 4 το δοκιμάσεις κι έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Despotas είπε

Ασφαλώς παίζει κανονικά σε PC με Windows 10 χωρίς να έχεις ΧΒΟΧ.

O κωδικός κάνει και για τα 2, επομένως αγοράζεις άφοβα.

Να είσαι καλά φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα ενοχλεί ότι οδηγούμε "Εγγλέζικα"; 

Μπορεί ο χάρτης του παιχνιδιού να είναι κάπου στην Αγγλία αλλά έπρεπε να κάνουν και τον χειρισμό έτσι; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους,προσφατα αγορασα το forza horizon 4,εχω καποια θεματα ενω παιζει μια χαρα στο ξαφνικο κρασαρει χωρις κανενα μηνυμα χωρις τιποτα,εχω την rx580 8Gb εχω δοκιμάσει και τελευταιους drivers και beta drivers χωρις καμια διαφορα στο παιχνίδι,εχω απενεργοποιήσει το development mode των windows και το gamebar που πιθανων να δημιουργει καποιο προβλημα,χωρις ομως διαφορα,τα windows παντα ενημερωμενα οπως και το παιχνίδι,antivirus δε χρησιμοποιω τα τελευταια χρονια ακομα και το defender το χω απενεργοποιησει μεσω register,κατι αλλο παραξενο που μου κανει και οχι μονο σε μενα,το παιχνίδι δεν εχει ηχο εκτος και αν ενεργοποιησω την επιλογη που εχει στον πινακα ελεγχου που ειναι για τα εφε του ηχου,δε θυμαμαι πως λεγεται στα ελληνικα windows. 

Ειναι δυνατον παιχνίδι της microsoft που προορίζεται για δικο της προιον (windows10) να χει τετοια προβληματα; Και  απο τι ειδα το κανει σε πολλους.

 

Τα γραφικα ειτε φουλ ειτε μετρια το ιδιο κανει!

Αν καποιος εχει να προτεινει κατι ακομη δεχτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρολογια ειναι stock της καρτας..το περιεργο ειναι οτι δε πεταει και 1 μηνυμα,απλα με πεταει στο desktop..ειναι απο τις λιγες φορες που δε μπορω να το εξηγησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είναι υπέροχο παιχνίδι με τόσο καλά physics και σοβαρή arcade αίσθηση στην οδήγηση, ωραίο χάρτη που λόγω εποχών δεν τον βαριέσαι, πολλούς τύπους οχημάτων σε διαφορετικές επιφάνειες κλπ κλπ... γιατί να έχει τόσο κακό online; Στο one τουλάχιστον μου κάνει matchmaking το πολύ με άλλους δύο στα διάφορα events. Forzathon κλπ δε μου φαίνονται τόσο ενδιαφέροντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Gorbatsof είπε

Φίλε μου έχεις κάνα riva tuner ανοιχτό;Το ίδιο ακριβώς έκανε και σε μένα μέχρι που έκλεισα το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Οχι δε χρησιμοποιώ κατι τετοιο,και φυσικα δε τρεχει κατι αλλο απο πισω,γενικά ειναι πολυ οργανωμένο το pc μου και προσεγμένο,εκανα παλι δοκιμες με πληρες απεγκατασταση των drivers σε safe mode και εγκατασταση παλι των τελευταιων αλλα παλι τα ιδια..τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μένει πλέον είναι να κάνεις format.Το αν αξίζει τον κόπο το γνωρίζεις εσύ βέβαια.Δε νομίζω να είναι θεμα hardware πλέον.Εγω είχα το θέμα με το riva tuner και μετά με το Kaspersky που όταν το είχα ανοιχτό,το παιχνίδι σερνόταν.Επισης και με τη gamebar του xbox είχα θέματα και πήρε πόδι και αυτή.Τωρα τρέχει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Gorbatsof είπε

Το μόνο που μένει πλέον είναι να κάνεις format.Το αν αξίζει τον κόπο το γνωρίζεις εσύ βέβαια.Δε νομίζω να είναι θεμα hardware πλέον.Εγω είχα το θέμα με το riva tuner και μετά με το Kaspersky που όταν το είχα ανοιχτό,το παιχνίδι σερνόταν.Επισης και με τη gamebar του xbox είχα θέματα και πήρε πόδι και αυτή.Τωρα τρέχει άψογα.

Το forza το περασα σε καθαρη εγκατασταση των windows,ασε που τα περισσοτερα games και προγραμματα που εχω ειναι portable και περασμένα σε ξεχωριστόυς δισκους,οποτε σαν εγκατεστημενα προγραμματα και λοιπα δε εχω ιδιαίτερα,forza drivers,steam,browser μετρημενα ειναι τα εγκατεστημενα που εχω,υπηρεσιες πρόσθετες δε τρεχουν,κατι skype και λοιπες εφαρμογες των windows εχουν φύγει,οχι βασικες εφαρμογες. Το ιδιο μου εκανε και στο fh3. Οπως και να χει Ευχαριστώ για τις συμβουλες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...