Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 minutes ago, LIGHT1NG said:

Εγώ πάντως σκέφτομαι να αρχίσω το forza horizon 5  και σκέφτομαι και για κια τιμονιερα γιατί είναι βαρετό το controller η αλήθεια είναι..

Δε ξέρω αν η τιμονιέρα είναι καλύτερη απ' το χειριστήριο στο συγκεκριμένο παιχνίδι. 

Να έλεγες για το Motorsport να πω αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, totomis είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχει κανείς στο γκαράζ του, αυτοκίνητα από την preorder list, που να θέλει να ανταλλάξει ή να δώσει;

Πιο συγκεκριμένα ψάχνω την aston Martin, τη Chevrolet και το ford focus

Αυτά τα 3 αυτοκίνητα μου λείπουν για να ολοκληρώσω τη συλλογή με όλα τα αυτοκίνητα, αλλά ψάχνω στις δημοπρασίες εδώ και 3 μήνες, σχεδόν καθημερινά, και δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ...

Τελικά τα 2 πρώτα μου λείπουν και εμένα. Το focus το εχω αλλά είναι μοναδικό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεια σε όλους προσπαθώ να συνδέσω το logitech wingman formula force gp με το forza horizon 4 και δεν το βλέπει το παιχνίδι (το εχω κατεβασει απο το steam) υπάρχουν  κάποιοι drivers η'κατι άλλο πού μπορώ να κάνω ; Στο assetto corsa , nfs heat , eurotrack sim. παίζει κανονικά , μονο σε αυτό το παιχνίδι δεν λειτουργεί!!!

Επεξ/σία από grigoros36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως δεν υποστηρίζεται αφού δεν είναι στην επίσημη λίστα:

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/360001984148-FH4-Supported-Wheels-and-Devices

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2021 στις 9:27 ΜΜ, Despotas είπε

Μήπως δεν υποστηρίζεται αφού δεν είναι στην επίσημη λίστα:

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/360001984148-FH4-Supported-Wheels-and-Devices

Καλησπέρα το είδα ότι δεν το έχει στην λίστα αλλά ειδα κάποια βίντεο στο YouTube πού έπαιζε τουλάχιστον το έβλεπε σαν wheel το δικό μου δεν το αναγνωρίζει μόνο πληκτρολόγιο και χειριστήριο  βλέπει στο μενού ! !  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα πρόσφατα νόμιζα κι εγώ ότι θα το έπαιζα με τη G923 αλλά δεν... Στην άσφαλτο αν βρεις ρυθμίσεις κάτι παλεύεται γιατί εκτός δρόμου είναι εντελώς unplayable. Οπότε μην έχοντας άλλη επιλογή και έχοντας περάσει κατά πολύ τις 2 ώρες για refund στο steam το δοκίμασα με πληκτρολόγιο και το παιχνίδι είναι άλλος κόσμος. Από κει που δεν μπορούσα να τα νικήσω ούτε στο inexperienced user τα drivatars τώρα τα νικάω εύκολα στο highly skilled. 

Κάποια στιγμή θα κατεβάσω το 5 στο xbox game pass να δω αν την παλεύει καλύτερα με τη Logitech αν και πιστεύω ότι έχοντας συνηθήσει στο Project Cars 1 ούτε εκεί θα μου αρέσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, citelis said:

Η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα πρόσφατα νόμιζα κι εγώ ότι θα το έπαιζα με τη G923 αλλά δεν... Στην άσφαλτο αν βρεις ρυθμίσεις κάτι παλεύεται γιατί εκτός δρόμου είναι εντελώς unplayable. Οπότε μην έχοντας άλλη επιλογή και έχοντας περάσει κατά πολύ τις 2 ώρες για refund στο steam το δοκίμασα με πληκτρολόγιο και το παιχνίδι είναι άλλος κόσμος. Από κει που δεν μπορούσα να τα νικήσω ούτε στο inexperienced user τα drivatars τώρα τα νικάω εύκολα στο highly skilled. 

Κάποια στιγμή θα κατεβάσω το 5 στο xbox game pass να δω αν την παλεύει καλύτερα με τη Logitech αν και πιστεύω ότι έχοντας συνηθήσει στο Project Cars 1 ούτε εκεί θα μου αρέσει. 

To 5 παιζει πολυ καλυτερα με τιμονιερα. Αλλα πληκτρολογιο για ραλακι το 2022?😶 παρε ενα gamepad να ξεφυγεις απο το 1990 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, privateer είπε

To 5 παιζει πολυ καλυτερα με τιμονιερα. Αλλα πληκτρολογιο για ραλακι το 2022?😶 παρε ενα gamepad να ξεφυγεις απο το 1990 😝

Κι όμως το FH4 είναι καλό με πληκτρολόγιο. Αλλά πιο sim παιχνίδια ούτε για αστείο προφανώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει άψογα με πληκτρολόγιο το forza 4 παιδιά. Κάτι project cars assetto corsa δεν στρίβουν ούτε για αστείο με πληκτρολόγιο. Dirt rally 2 επίσης παλεύετε με πληκτρολόγιο το learning curve ειναι εκθετικο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Keyboard not working forza horizon 4. Κάποια βοήθεια;

Σε pc έκανα regedit και μετα το αρχείο crtf κατι με ...exe.

Εχω κανει τα πα τα άλλα το ασύρματο μου k57 corsair δεν παίζει μόνο στο παιχνίδι.

Και με καλωδιο 3 πληκτρολόγια αλλα τπτ.

Και update  και το ξανακατεβάσα το game αλλα τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα pc και ένα Xbox, το Xbox το είχα πάρει παλιά και μετά πήρα τον υπολογιστή, όταν βγήκε το Forza horizon 4 το πήρα άμεσος, και τώρα επειδή και λόγο των γραφικών και επειδή έχω το pc δεν παίζω στο Xbox θέλω να παίζω τα games που είχα εκεί στο pc, αλλά όταν μπαίνω στο app του Xbox στο pc δεν μπορώ να βρω τα games, το μονο που μπορώ να βρω είναι το Forza horizon 3 που το είχα πάρει μαζί με το Xbox σε κωδικό, αλλά ότι έχω σε κασέτα δεν μπορώ να το βρω στον λογαριασμό μου, και έχω δοκιμάσει ότι μπορώ να σκεφτώ αλλα τίποτα, δεν μου το εμφανίζει με τίποτα για download, μόνο για αγορά, ξέρει κανείς πως μπορώ να το κατεβάσω στο pc, γιατί το ψάχνω εδώ και 5 μήνες αλλά τίποτα, πλζ όποιος ξέρει κάτι ας μου πει γιατί έχω βαρεθεί να ψάχνω βίντεο στο YouTube αλλά να μην βρησκω τίποτα. HELP 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Otoulhs είπε

αλλά ότι έχω σε κασέτα δεν μπορώ να το βρω στον λογαριασμό μου, και έχω δοκιμάσει ότι μπορώ να σκεφτώ αλλα τίποτα, δεν μου το εμφανίζει με τίποτα για download, μόνο για αγορά

Οταν αγοράζεις ένα παιχνίδι σε δισκάκι, δεν σημαίνει ότι αυτομάτως μπαίνει στον λογαριασμό σου και μπορείς να το κατεβάσεις και ψηφιακά. Δεν αποκτάς δηλαδή 2 φορές το παιχνίδι, μια ψηφιακή και μια αυτή απο το δισκάκι.

Εαν θέλεις να παίξεις λοιπόν στον υπολογιστή το Forza Horizon 4 ή το 5, ή τα αγοράζεις ψηφιακά ή βάζεις την συνδρομη του Gamepass, που μπορείς να παιζεις τα παιχνιδια σε αυτήν, όσο έχεις ενεργή συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ομορφια το παιχνιδι και πολυ ευχαριστο στην οδηγηση και γενικα με ολα τα πραγματα που εχει να κανεις. Γουσταρω τα showcase τα barn finds με τα κρυμμενα αυτοκινητα και γενικα ολη την ποικιλια που διακατεχει το παιχνιδι και εννοειται η αλλαγη των seasons που η καθε μια εχει την δικη της ιδιαιτεροτητα και ομορφια. Απιστευτο και το performance χωρις ιχνος stutter στο gameplay εκτος τα cutscenes που οκ κρατανε 1 λεπτο στην ωρα. 

Spoiler

Forza-Horizon-4-2022-11-16-18-57.png
Forza-Horizon-4-2022-11-17-19-34-1.png
Forza-Horizon-4-2022-11-17-19-48.png
Forza-Horizon-4-2022-11-17-20-08.png
Forza-Horizon-4-2022-11-17-20-28.png
Forza-Horizon-4-2022-11-19-04-06.png
Forza-Horizon-4-2022-11-19-04-10-1.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...