Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, ADHD είπε

Καλα το pve, στο pvp δεν σε ειχε παει και πολυ καλα παντως. :P 

 

70705555f1006adce60cc902ad21601746177d71

 

802F841613EA8B0E375F595740E7419413139E14

300+ tongues sl40 (με τα περισσότερα να είναι 1vmany) δε το λες και άσχημα. Παραπάνω sl δεν είχε νόημα, το game ήταν ganger friendly και πήγαινες άνετα 2/3 shot από group. Ε μετά το σταμάτησα γιατί βαρέθηκα και άρχισα τα boss invasions 4 lolz.

15 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Οχι δεν το συναντησα,αν και υπηρχε μια αρενα που μυριζε boss fight και εμεινε κενη. Μηπως εχει trigger καποιο event ?

 

Αν αναφέρεσαι στην area μετά τα poison pools, πολεμάς εκεί τον headless ape 2η φορά αν δεν είχες την mortal blade την πρώτη φορά για να του κόψεις την immortality. Μετά από αυτόν έχει και ένα shichimen για το malcontent's ring.

13 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αυτός "αυτοκτονεί" όσο κάνεις deflect τα χτυπήματα, γιατί κατεβαίνει το posture του πολύ γρήγορα.

Καλά αυτά τα 2 παίζει να ήταν τα πιο εύκολα mini boss για μένα στο game. Τα διαδοχικά deflects κατεβάζουν το posture τους σε dt.

12 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Χμ...

  Απόκρυψη περιεχομένων

είμαι σίγουρος ότι το mortal blade δεν το έχεις την πρώτη φορά που αντιμετωπίζεις τον Guardian Ape. Οπότε μόνο shinobi execution κάνεις (και το ανάλογο achievement) και όχι immortality severed.

 

Αν πας πρώτα στα 4 monkeys στο temple αντί για την sunken valley το έχεις.

9 ώρες πριν, k4ts0u είπε

Ένα αρνητικό σε σχέση με τα souls είναι το unrewarding loot , ειδικά αν κάνεις explore τα πάντα και βρεις κρυμμένα αντικείμενα είναι λίγο σαντ να παίρνεις pellet ή ceramic shards.

demon bell if you dare😍 (υπάρχει και ένα passive skill στο senpou tree).

6 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Αν στειλεις το χοντρο στο Dungeon σου πεταει και επιλογη talk  "You are no stranger to cruelty " και  θα το μετανοιωσεις . Kαι ισχυει τελικα ακολουθησα το clue :P

 

Τον Kotaro εννοείς? Εγώ έστειλα τον άλλον που φύλαγε το entrance για το moat path. Αλλάζει τίποτα με τον Kotaro? Στο τέλος πολεμάς red eyed Dunjou και τον άλλον πάντως, λίγο μετά την bonefire στο abandoned dungeon.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Καλά όλα αυτά παιδιά αλλά το φλέγον θέμα είναι άλλο.

Πότε θα δούμε thong mods όπως στο RE2 remake? :P 

Ζω για την στιγμή που θα δω κίτρινο mankini headless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Αν αναφέρεσαι στην area μετά τα poison pools, πολεμάς εκεί

Spoiler

τον headless ape

2η φορά αν δεν είχες την mortal blade την πρώτη φορά για να του κόψεις την immortality.

Δεν ισχύει αυτό buddy, πάλι θα βγει στην σπηλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν ισχύει αυτό buddy, πάλι θα βγει στην σπηλιά.

Αν του κάνεις sever την immortality την πρώτη φορά μετά το fight στη sunken, δε νομίζω να ξαναβγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν του κάνεις sever την immortality την πρώτη φορά μετά το fight στη sunken, δε νομίζω να ξαναβγαίνει.

Τι εννοείς?! Τον δέρνεις μέχρι να βγάλει finisher και τέλος. Δεν είδα κάτι άλλο. Μάλλον στο δεύτερο fight του το κανεις που παίρνεις και το achievement.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τι εννοείς?! Τον δέρνεις μέχρι να βγάλει finisher και τέλος. Δεν είδα κάτι άλλο. Μάλλον στο δεύτερο fight του το κανεις που παίρνεις και το achievement.

Δεν μένει το πτώμα του κάτω όπως την 2η φορά αν έχεις το mortal blade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ilos είπε

Δεν μένει το πτώμα του κάτω όπως την 2η φορά αν έχεις το mortal blade?

Nop. Χτες έκανα το fight και τώρα με περιμένει στην σπηλιά, έβγαλα το πρώτο phase αλλα μετά omgwtfgtfo! Εκεί έχω μείνει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Nop. Χτες έκανα το fight και τώρα με περιμένει στην σπηλιά, έβγαλα το πρώτο phase αλλα μετά omgwtfgtfo! Εκεί έχω μείνει :D

Mortal Blades out for Harambe!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Ρε παιδια στο Mibu village ενας npc ελεγε για εναν oucast που τον ειχαν κανει και καλα banish και εμενε εκτος χωριου, αυτη η γκομενα με τα daggers ηταν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το δοκίμασε κανείς με PS4 controller το συγκεκριμένο; Φιλαράκι το έχει από θείο και ακόμα και με input mapper δεν λειτουργεί το PS4 controller και με προβλημάτισε γιατί ήμουν έτοιμος σήμερα μέρα πληρωμής να το τσιμπήσω. Αν κάποιος το έχει και διαθέτει και PS4 controller μπορεί να τσεκάρει για εμένα στο big picture mode του steam αν λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά το δοκίμασε κανείς με PS4 controller το συγκεκριμένο; Φιλαράκι το έχει από θείο και ακόμα και με input mapper δεν λειτουργεί το PS4 controller και με προβλημάτισε γιατί ήμουν έτοιμος σήμερα μέρα πληρωμής να το τσιμπήσω. Αν κάποιος το έχει και διαθέτει και PS4 controller μπορεί να τσεκάρει για εμένα στο big picture mode του steam αν λειτουργεί;

Με ps4 pad παιζω, εκανε κατι κολπα στην αρχη και απλα εβαλα ενα standard gamepad profile απο το steam και έστρωσε μια χαρα, τα prompts ειναι για xbone φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Με ps4 pad παιζω, εκανε κατι κολπα στην αρχη και απλα εβαλα ενα standard gamepad profile απο το steam και έστρωσε μια χαρα, τα prompts ειναι για xbone φυσικά.

Δεν με πειράζουν τα prompts, το αν δουλεύει με ενδιαφέρει. Εφόσον δουλεύει καλά τότε μπορώ να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του. Με φόβισε αυτό που με είπε το φιλαράκι μου γιατί υποθετικά το input mapper "μετατρέπει" το PS4 controller σε Xone οπότε όταν με είπε ότι δεν δουλεύει ούτε με αυτό θορυβήθηκα και νόμισα ότι παίχτηκε πουστιά και θα χρειαζόταν είτε τρελές αλχημείες για να παίξει είτε απλά το παιχνίδι απαιτεί Xone controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ikaruga24 είπε

Δεν με πειράζουν τα prompts, το αν δουλεύει με ενδιαφέρει. Εφόσον δουλεύει καλά τότε μπορώ να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του. Με φόβισε αυτό που με είπε το φιλαράκι μου γιατί υποθετικά το input mapper "μετατρέπει" το PS4 controller σε Xone οπότε όταν με είπε ότι δεν δουλεύει ούτε με αυτό θορυβήθηκα και νόμισα ότι παίχτηκε πουστιά και θα χρειαζόταν είτε τρελές αλχημείες για να παίξει είτε απλά το παιχνίδι απαιτεί Xone controller. 

Μη σε παρω στο λαιμο μου αλλα εγω παιζω κανονικοτατα απο d1 στο steam, η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα διαφορα πρωτα και δεν δουλευε με τιποτα μεχρι να βρω το standard profile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...