Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτά τα παιχνίδια αν δεις πως προς το παρόν δεν προχωράς είτε γιατί χάνεις συνεχώς είτε γιατί δεν ξέρεις προς τα που να πας, καλύτερα άστο για την επόμενη μέρα όταν θα έχεις καθαρότερο μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Έχεις skill που μπορείς να τραβήξεις οn demand. Noμίζω μπαίνει με το που το πάρεις.

Στην αρχη εισαι γ@μαουα με αυτο καθαριζεις 5-5  μετα σε +2 και demon το νοιωθεις να μη γρατζουναει ουτε πουλι :P Το bell το χω για mats farming εννοειται 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το dark souls 3 μου το έκαναν δώρο αλλά δεν έπαιξα πάνω από 2 φορές με δυσκόλεψε πάρα πολύ αλλά μου άρεσε το όλο σκηνικό, τώρα το sekiro μου αρέσει και αυτό αλλά με αυτά που διαβάζω...Ποιο από τα 2 θα προτείνατε να ξεκινησω; ποιες οι διαφορές τους; save κάνει αυτό μόνο του ή όποτε θέλω εγω;

Επεξ/σία από Mpafalo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εφαγε rage uninstall όχι επειδή είναι δύσκολο αλλα επειδη λειπει ενας χαρτης, οκ καταπινεις τη δυσκολία που ειμαι κατα σε ολα τα παιχνίδια αλλα το να περιφέρεσαι ασκοπα χωρις να ξερεις που να πας το κάνει πραγματικα δυσκολο στην ουσια, εν τελη παιχνίδι=διασκεδαση, και στη τελικη προτιμω τη δυσκολια που ειχαν τα game πριν 30 χρονια (οι παλιοι ξερουν) παρα τη σημερινή και ειδικα τη "στυλ σεκιρο" τι να κανουμε, thats life, καλα που (θα) υπάρχει και το ps5 να κρατάμε ζωντανη την ελπιδα.

Είναι απόλυτα σεβαστό να μην αρέσει το game σε όλους για διάφορους λόγους αλλά τι εννοείς δεν ξέρεις που να πας? Μήπως έχεις συνηθίσει σε πολύ linear παιχνίδια με βελάκι για το επόμενο boss fight?

Το παιχνίδι δεν είναι Witcher με απέραντες πόλεις, μπουντρούμια και πεδιάδες για να χρειάζεσαι χάρτη. Ούτε μια φορά δεν μου έτυχε να κολλήσω κάπου χωρίς να ξέρω που να πάω. Και μάλιστα το Sekiro είναι πιο "linear" από τα souls/BB. Ειδικά από το DS1 στο οποίο περνούσες μεγάλο μέρος του παιχνιδιού χωρίς καν τη δυνατότητα fast travel μεταξύ bonfires... Εδώ έχεις από ένα idol ανά 10-15 λεπτά progression. Pro tip για να βρεις το δρόμο σου, συνέχισε ευθεία! Αυτό αν δεν ενδιαφέρεσαι πολύ για κρυμμένες περιοχές , μυστικά, optional bosses κλπ.

Άσε που χάρτη δεν είχε κανένα παιχνίδι της From.

Νομίζω ότι τσίμπησες με το hype, δεν ενημερώθηκες σωστά για το παιχνίδι και στο τέλος κατέλειξες να παίζεις ψυχαναγκαστικά. Καλά έκανες με το uninstall. Αυτά τα παιχνίδια τα απολαμβάνεις καλύτερα αν έχεις τη διάθεση να εξερευνήσεις, να ανακαλύψεις μυστικά και να πειραματιστείς. Εγώ πχ προχωράω και παρακαλάω να μην τελειώσει...

Το PS5 πάλι τι σχέση έχει με τη δυσκολία που είχαν τα games πριν 30 χρόνια και τι ακριβώς ελπίζεις να παίξεις εκεί?? :huh:  

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αυτό με το κλαδί το είδα γιατί δεν περίμενα να με χτυπάνε εκεί πάνω τα illusions και είδα που κάθεται στο κέντρο και summon-άρει. Τι είναι αυτό με το deflect + spear την σαρανταποδαρούσα hidden mechanic που λες;

Στο last phase του που είναι headless, αν κάνεις deflect το last overhead που κάνει μετά τα fury attacks, πάει σε position που μπορείς να βαρέσεις το spear στον λαιμό του να βγάλει το σκουλήκι και κάνει τρελο damage.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Α, το overhead deflect που κάνει stun ήταν ο κύριος τρόπος για damage, αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ ότι το pull mechanic του spear δούλευε κι εκεί. Ωραίο. :D
Και στην C.M(arvel)onk?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Στην αρχη εισαι γ@μαουα με αυτο καθαριζεις 5-5  μετα σε +2 και demon το νοιωθεις να μη γρατζουναει ουτε πουλι :P Το bell το χω για mats farming εννοειται 

Πήγες κιόλας σε ng+2? Καλά τι κάνεις κατασκήνωση στο pc?🤩

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Α, το overhead deflect που κάνει stun ήταν ο κύριος τρόπος για damage, αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ ότι το pull mechanic του spear δούλευε κι εκεί. Ωραίο. :D
Και στην C.M(arvel)onk?

Αυτό δε το έχω δει αλλά υποθέτω κάπως θα γίνεται στη last phase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Το dark souls 3 μου το έκαναν δώρο αλλά δεν έπαιξα πάνω από 2 φορές με δυσκόλεψε πάρα πολύ αλλά μου άρεσε το όλο σκηνικό, τώρα το sekiro μου αρέσει και αυτό αλλά με αυτά που διαβάζω...Ποιο από τα 2 θα προτείνατε να ξεκινησω; ποιες οι διαφορές τους;

Τελειως διαφορετικο gameplay , το να μαθεις το ενα game δε θα σε βοηθησει στο αλλο, οποτε για μενα διαλεξε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο το theme.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, ilos είπε

Αυτό δε το έχω δει αλλά υποθέτω κάπως θα γίνεται στη last phase.

Μάλλον ναι, εκεί που είναι η σαρανταποδαρούσα έξω (εγώ δεν το βλέπω σαν σκουλήκι :P). Well, θα ξέρω για το επόμενο playthrough. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 λεπτά πριν, ilos είπε

Πήγες κιόλας σε ng+2? Καλά τι κάνεις κατασκήνωση στο pc?🤩

Εγω φευγω και το pc παιζει μονο του :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Το dark souls 3 μου το έκαναν δώρο αλλά δεν έπαιξα πάνω από 2 φορές με δυσκόλεψε πάρα πολύ αλλά μου άρεσε το όλο σκηνικό, τώρα το sekiro μου αρέσει και αυτό αλλά με αυτά που διαβάζω...Ποιο από τα 2 θα προτείνατε να ξεκινησω; ποιες οι διαφορές τους;

Το ds3 είναι πολύ πιο εύκολο αν είσουν souls veteran. από τη στιγμή που δεν είσαι και τα 2 είναι μανήκι και θέλουν αρκετές ώρες να εξοικειωθείς. Δες αυτό το post μου αν το αρχίσεις.

Και δες και αυτό το video.

Φάε τέλος 1-2 ώρες στον NPC στο Temple για Training πριν ξεκινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ τι να κανουμε,οπως ειχα πει και πιο πισω ο Miyazaki μαλλον νομιζει οτι το να μην σου δινει reset στα skill points ''προσθετει''στην δυσκολια του παιχνιδιου,ειδικα δε απο την στιγμη που δεν μπορεις να διαβασεις και το καθε skill τι ζηταει ή τι δινει αν δεν εχεις αγορασει πρωτα το προηγουμενο του.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...