Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο,τι αφορά στα keybindings, κάτι που έχω αρχίσει να κάνω τον τελευταίο χρόνο και μ έχει βοηθήσει αισθητά, είναι ο,τι κουμπιά είναι πάνω από ένα κουμπί απόσταση από το wsda, να προσπαθώ να τα κάνω bind στο forward και back button του mouse. Με έχει σώσει σε αρκετά παιχνίδια. Πχ στο DOOM 2016, είχα το grenade στο forward και το chainsaw στο back. Έχει και ένα sniper button το mouse το οποίο μέσω του  σχετικού software μπορείς να το κάνεις και αυτό ο,τι θέλεις...

 

Πχ επάνω στη φούρια της μάχης, το να πατήσεις G για παράδειγμα δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο, για μένα τουλάχιστον.

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ε ναι, αυτο κανω με το ποντικι εδω και χρονια, ακομη και οταν δεν εχει εγγενη υποστηριξη για keybindings, χρησιμοποιω το autohotkey και φτιαχνω custom mouse hotkeys.

κατι αλλο, με το reshade τι γινεται, τρεχει με το παιχνιδι; εχουν βγει presets? θυμαμαι οτι δεν δουλευε καθολου με το DX12.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ το παιχνίδι έχει και πολύ καλό photo mode με το μοντέλο του χαρακτήρα να γίνεται κανονικά render αυτή τη φορά σε αντίθεση με το πρώτο παιχνίδι.

Εξαιρετικά shaders μεταλλικών επιφανειών:

 1.jpg.571cc7740273ddc863133f5e6ce45a1f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να push-άρουν οπτικά κι' άλλο αφού πάει τόσο αέρας πάντως. Προς το παρόν ας πάρουν οι υπόλοιποι μαθήματα που τα παιχνίδια τους είναι γεμάτα hitches.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΕλικά δεν άντεξα και το τσίμπησα. Πάμε λίγο για αύξηση αδρεναλίνης γιατί έχουμε σαπίσει τις τελευταίες μέρες...🤑

 

Βλέποντας λίγο σε stream από το multiplayer του, to gameplay ως demon μου φάνηκε υπερβολικά αργό.  Δε ξέρω αν ασχολήθηκε κανείς να μας πει εντυπώσεις...

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εν το μεταξύ το παιχνίδι έχει και πολύ καλό photo mode με το μοντέλο του χαρακτήρα να γίνεται κανονικά render αυτή τη φορά σε αντίθεση με το πρώτο παιχνίδι.

 

Δεν ήξερα οτι έχει photo mode, thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, darko__77 είπε

Δεν ήξερα οτι έχει photo mode, thanks!

"Beta" photo mode :D

Έφτασα σε ένα boss που με έχει κουράσει γιατί τελειώνει το ammo και για να κάνει ξανά spawn κάνει πολύ ώρα και βγάζει ελάχιστο. Στα όρια είμαι να το παρατήσω.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έφτασα σε ένα boss που με έχει κουράσει γιατί τελειώνει το ammo και για να κάνει ξανά spawn κάνει πολύ ώρα και βγάζει ελάχιστο. Στα όρια είμαι να το παρατήσω.

Doom Hunter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsabasid είπε

ΤΕλικά δεν άντεξα και το τσίμπησα. Πάμε λίγο για αύξηση αδρεναλίνης γιατί έχουμε σαπίσει τις τελευταίες μέρες...🤑

 

Ετοιμάσου για μεγάλα πράγματα.

1.jpg.299356b6dc7360a7da425df2f4ab9831.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2020 στις 3:00 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τελικά μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο από το προηγούμενο. Η μουσική τα σπάει πάντως και τρέχει περίφημα. Το rivatuner/fraps η έστω κάποιο άλλο software για fps και screens κατάφερε κανεις να τρέξει?!

αλλαξε το PresentFromComputer=0 to σε 1 και σωσε το the Global Config file  μεσα στο RTSS ProfileTemplate  σαν Admin οπως δειχνει το βιντεακι

 

DOOMEternalx64vk_2020_03_24_01_04_29_647.jpg.25a65b6591fcebf3306f2b3e66dd3073.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...