Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ολες οι αλλες εταιρειες που εχουν δικα τους store πουλανε κουτατα παιχνιδια απο το δικο τους μαγαζι?

Ειπαμε ειναι αναλογα τον publisher/εταιρεια.

Παρε και αλλο ενα παραδειγμα διαφορετικων τιμων απο τα πιο πισω για να κλεισει το θεμα.

Gears of war 5

69.99 στο microsoft store - 69.99 στο Steam

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το doom το παρήγγειλα εγώ κουτάτο και μου ήρθε αυτό που βλεπετε στην φωτογραφία.... δεν υπάρχει δισκάκι, μόνο ο κωδικός, ο οποίος δεν γινόταν αποδεκτός από το steam αλλά μόνο bethesda.net .....

1098289619_doometernal.jpg.7057091def182f7b6794e5cf9eab8b77.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SPANK είπε

Για πείτε καμία γνώμη για το παιχνίδι ( αν και κλασσικό αλητεία doom ειναι :P ) όσοι το πήρατε

Γματο ειδικα το 64 που δε το χα δει σε nintendo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sotirisl είπε

δεν υπάρχει δισκάκι, μόνο ο κωδικός,

ο οποίος δεν γινόταν αποδεκτός από το steam αλλά μόνο bethesda.net .....

 

Και για τα δυο που αναφερεις τα γραφει στο μπροστα κατω μερος του κουτιου.

Εαν θελεις το παιχνιδι στο Steam,πρεπει να το αγορασεις κατευθειαν απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Fulgore said:

Και για τα δυο που αναφερεις τα γραφει στο μπροστα κατω μερος του κουτιου.

Εαν θελεις το παιχνιδι στο Steam,πρεπει να το αγορασεις κατευθειαν απο εκει.

ναι εννοείται ότι το γράφει στο κουτάκι μπροστά, απλά το μαθαίνεις όταν το έχεις ήδη παραγγείλει και σου έχει έρθει ήδη το κουτάκι... απλά άμα πας να το παραγγείλεις από π.χ. amazon.co.uk, game.co.uk, thegamecollection.co.uk κτλ... σου λένε PC DVD και σου δειχνουν αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία. δεν με απασχολεί που δεν έχει DVD μέσα, παρά μόνο τον κωδικό, το έγραψα περισσότερο για ενημέρωση. Εγώ το παρήγγειλα physical γιατί έχω μανία για κάθε καλό παιχνίδι που αγοράζω να έχω κάτι ένα dvd case στην βιβλιοθήκη... ο νέος μου υπολογιστής δεν έχει καν DVD

doom_amazon.jpg.7e1bca2836174a514d6b6d6280ea1725.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι ολες οι αλλες εταιρειες που εχουν δικα τους store πουλανε κουτατα παιχνιδια απο το δικο τους μαγαζι?

Ειπαμε ειναι αναλογα τον publisher/εταιρεια.

Παρε και αλλο ενα παραδειγμα διαφορετικων τιμων απο τα πιο πισω για να κλεισει το θεμα.

Gears of war 5

69.99 στο microsoft store - 69.99 στο Steam

αρα δεν πουλαει η Bethesda απο το δικο της μαγαζι κουτατη εκδοση. εσυ απλως συγκρινεις τις retail τιμες με τις ψηφιακες. οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sotirisl είπε

Εγώ το παρήγγειλα physical γιατί έχω μανία για κάθε καλό παιχνίδι που αγοράζω να έχω κάτι ένα dvd case στην βιβλιοθήκη

Αφού δεν είναι καν steelbook η κάτι limited why even bother με retail? Just saying.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sotirisl είπε

απλά άμα πας να το παραγγείλεις από π.χ. amazon.co.uk, game.co.uk, thegamecollection.co.uk κτλ... σου λένε PC DVD και σου δειχνουν αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία.

Κανονικα στα γραφουν απο κατω αναλογα το παιχνιδι παντα 
Δες πχ στην περιπτωση του Cyberpunk πιο κατω τι γραφει στο Customer questions & answers

https://www.amazon.co.uk/Cyberpunk-Limited-Steelbook-Exclusive-Amazon-co-uk/dp/B07SMQJV5Q/ref=sr_1_2?crid=CVEXGNMKW3D6&dchild=1&keywords=cyberpunk%2B2077&qid=1584740274&sprefix=cyber%2Caps%2C364&sr=8-2&th=1

10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αφού δεν είναι καν steelbook η κάτι limited why even bother με retail? Just saying.

Για αγορα απο το αγγλικο Game,εδιναν με τις προπαραγγελιες δωρο steelbook

https://www.reddit.com/r/Doom/comments/fkyci8/doom_eternal_steelbook_game_uk_preorder_bonus/

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από οτι διαβάζω το campaign είναι γύρω στιςς 15 ώρες... Απο εκεί και πέρα multi ή κανά difficulty mode παραπανω.
Από keyshops υπάρχει και σε κατω των 40Ευρώ αλλά μονο για bethesda.net....Steam 60αρί.

Verdict: Θα το παίξουμε το καλοκαίρι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι έχει απίθανη αισθητική. Πολλές φορές σταματάω να χαζέψω τις λεπτομέρειες του περιβάλλοντος αφού ξεφορτωθώ πρώτα τους δαίμονες.

Το HDR επίσης μεταμορφώνει την εικόνα σε άλλα επίπεδα. Όσοι έχετε κατάλληλη TV είναι no brainer να παίξετε εκεί.

Και ένα pic του κράνους της συλλεκτικής που ήρθε εχθές:

IMG_20200321_082331-3024x2268.thumb.jpg.c8a5e059edc1f52af80d03bd8ff1f6a7.jpg

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει καποιες διαφορες στο gameplay του απο το προηγουμενο Doom με αποτελεσμα να εχει ξενερωσει μερικους.

Για παραδειγμα υπαρχουν με το καλημερα παρα πολλοι δαιμονες και στην αρχη τα οπλα εχουν λιγες σφαιρες(πριν κανεις upgrades).

Το αποτελεσμα ειναι να τελειωνουν ευκολα οι σφαιρες και να πρεπει να χρησιμοποιεις το chainsaw πολυ πιο συχνα απο το πρωτο παιχνιδι(το οποιο πλεον γεμιζει για αυτο το λογο ενα charge απο μονο του και για παραπανω πρεπει να βρεις gas).

Επισης το melee δεν κανει καθολου dmg,και ο λογος ειναι οτι εχουν προσθεσει το blood fist για melee(καποιου ειδους super punch).

Τελος εχουν προστεθει και αδυναμιες στους δυνατοτερους δαιμονες,αρα προσαρμοζεις τα οπλα που χρησιμοποιεις αναλογα.

Τα παραπανω σε συνδιασμο οτι οι δαιμονες ειναι πιο aggresive και εισαι συνεχεια σε κινηση,κανουν το παιχνιδι πιο δυσκολο ή πιο challenging σε σχεση με το πρωτο,ακομα και στο χαμηλοτερο επιπεδο δυσκολιας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα παίζω πρώτη φορά το DOOM 2016, είμαι προς το τέλος. Χωρίς να έχω παίξει ακόμη το eternal (αλλά έχοντας παρακολουθήσει αρκετή ώρα streamers) δε ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να το κάνουν όπως το 2016. Θα ήταν το ίδιο παιχνίδι ουσιαστικά. Εδώ έδωσαν μεγάλη έμφαση στην κίνηση από ο,τι φαίνεται, με όλα τα εργαλεία που σου δίνουν για να κινείσαι ελεύθερα και γρήγορα, που κάνει εκτιμώ ένα κλικ πιο συναρπαστικό το gameplay. Περιμένω να παίξω κιόλας να έχω ολοκληρωμένη άποψη, μήπως το παραξήλωσαν δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το παιχνιδι εχει καποιες διαφορες στο gameplay του απο το προηγουμενο Doom με αποτελεσμα να εχει ξενερωσει μερικους.

Για παραδειγμα υπαρχουν με το καλημερα παρα πολλοι δαιμονες και στην αρχη τα οπλα εχουν λιγες σφαιρες(πριν κανεις upgrades).

Το αποτελεσμα ειναι να τελειωνουν ευκολα οι σφαιρες και να πρεπει να χρησιμοποιεις το chainsaw πολυ πιο συχνα απο το πρωτο παιχνιδι(το οποιο πλεον γεμιζει για αυτο το λογο ενα charge απο μονο του και για παραπανω πρεπει να βρεις gas).

Επισης το melee δεν κανει καθολου dmg,και ο λογος ειναι οτι εχουν προσθεσει το blood fist για melee(καποιου ειδους super punch).

Τελος εχουν προστεθει και αδυναμιες στους δυνατοτερους δαιμονες,αρα προσαρμοζεις τα οπλα που χρησιμοποιεις αναλογα.

Τα παραπανω σε συνδιασμο οτι οι δαιμονες ειναι πιο aggresive και εισαι συνεχεια σε κινηση,κανουν το παιχνιδι πιο δυσκολο ή πιο challenging σε σχεση με το πρωτο,ακομα και στο χαμηλοτερο επιπεδο δυσκολιας.

Πάντως εμένα αυτά που περιέγραψες πολύ σωστά, κάθε άλλο παρά ξενέρωμα μου προκάλεσαν. Αντίθετα τα θεωρώ βελτίωση σε σχέση με το προηγούμενο. Ειδικά στο ότι πλέον πρέπει να διαλέγεις τα όπλα ανάλογα με την περίσταση και τον εχθρό.

Αν κάποιοι τα βρίσκουν σκούρα ας ρίξουν ένα σκαλί κάτω τη δυσκολία. Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο παιχνίδι δεν το έλεγες και δύσκολο στο normal... Το αντίθετο.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, D.Luffy said:

Το παιχνίδι έχει απίθανη αισθητική. Πολλές φορές σταματάω να χαζέψω τις λεπτομέρειες του περιβάλλοντος αφού ξεφορτωθώ πρώτα τους δαίμονες.

Το HDR επίσης μεταμορφώνει την εικόνα σε άλλα επίπεδα. Όσοι έχετε κατάλληλη TV είναι no brainer να παίξετε εκεί.

Και ένα pic του κράνους της συλλεκτικής που ήρθε εχθές:

IMG_20200321_082331-3024x2268.thumb.jpg.c8a5e059edc1f52af80d03bd8ff1f6a7.jpg

Ποια οθόνη χρησιμοποιείς και παρατηρείς διαφορές λόγω HDR; Στο PC το πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...