Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sstratos είπε

πές μας το συστημά σου (επεξεργαστη/μνημη/καρτα γραφικων) για αρχή...

Ryzen 7 rtx 2060 λάπτοπ. Αλλά και στο άλλο μου βγάζει τα ίδια που είναι i7 rtx 2070 laptop Asus και τα 2 32 ραμ 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dinos234 είπε

Κατέβασα από το launcher Bethesda το doom eternal πατάω να παίξει και μου εμφανίζει not physical device's ξέρει κανείς γιατί ? 

Έχω την τελευταία αναβάθμιση και windows και κάρτας γραφικών. 

 

20 ώρες πριν, dinos234 είπε

Ryzen 7 rtx 2060 λάπτοπ. Αλλά και στο άλλο μου βγάζει τα ίδια που είναι i7 rtx 2070 laptop Asus και τα 2 32 ραμ 

 

κάνε οτι λεει εδώ για να το φτιάξεις

https://steamcommunity.com/app/782330/discussions/0/1867245431037208955/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

κάνε οτι λεει εδώ για να το φτιάξεις

https://steamcommunity.com/app/782330/discussions/0/1867245431037208955/

Δεν είναι από steam είναι από Bethesda launcher. 

31 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Δεν είναι από steam είναι από Bethesda launcher. 

Τελικά έγινε απενεργοποίησα την κάρτα γραφικών και την ξανά ενεργοποίησα και εγινε. Ευχαριστώ πολύ δεν θα πήγαινε το μυαλό μου εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγόρασα από steam..αλλά δεν τρέχει :P

προσπαθώ εδώ και μια ώρα να βρω λύση.

Πατάω play, δείχνει να πάει να ανοίξει ο bethesda client, αλλά κλείνει, οπότε δεν τρέχει καθόλου το παιχνίδι.
Έκανα αυτό εδώ χωρίς να έχω βέβαια το error αυτό, δεν έχω κανένα error.
Φοβάμαι να κάνω αυτό με τα dlls

ryzen 5 3600
32GB ram
580 8gb, 20.4.2
win 10 64bit 1909

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά crashαρει ο Id Tech Launcher..
Δεν έχω βρει λύση ακόμα..

ούτε με τα dlls δούλεψε

όπως πάει το πράμα θα ζητήσω refund και αντίο

plz HELP

 

τα κατάφερα να το τρέξω..Μπακαλίστικα αλλά τα κατάφερα! Μου έκοψε να βάλω run as admin για ΟΛΟΥΣ τους χρήστες, τα .exes του παιχνιδιού..

Αν πατήσω play μέσα από το steam δεν τρέχει. Εαν πάω στον φάκελο του παιχνιδιού και διπλοκλικάρω το DOOMEternalx64vk.exe ή το DOOMEternal.exe τρέχει το παιχνίδι!

Δεν τρέχει καθόλου ο id tech launcher όπως βλέπω. Πειράζει;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα στα 20€ σε κουτάκι με το δισκάκι για pc/xbox/ps4 (ζω εξωτερικό). Αν ενδιαφέρεται κανείς, με ενημερώνει (pm) και το αγοράζω για πάρτη του (μου στέλνει τα λεφτά με paypal). Κατά 99.9999% θα το έχω next business day.

Θα το έβαζα αγγελία, αλλά δεν το έχω ήδη, απλά το γράφω εδώ μπας και το δουν περισσότεροι ενδιαφερόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό το παιχνίδι, ΔΕΝ είναι doom..

τί σκέφτηκαν όταν είπαν "θα βάλουμε παζλς", "θα το ανοίξουμε λίγο το gameplay".
Απογοήτευση για μένα. Η ιστορία είναι πιο χαζή πεθαίνεις.. Ειδικά η όλη φάση με το spaceship σου... upgrades upgrades upgrades.. κάπου όπα λίγο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογω πως κ εγω δε διασκεδασα πολυ με το Doom Eternal. solid game αλλά το ξεχασα ηδη.

To Doom 2016 με ταξίδεψε παρα πολυ πισω στα πρωτα Doom, Hexen, DK3D κ λοιπά καταιγιστικά shooter που ήταν απλά σε μηχανισμό αλλά απιστευτα διασκεδαστικά. Ηταν οσο πιο κοντα θα μπορούσα να φερω εκεινη τη συνταγή στο σήμερα. ξεκαθαρη h εμπνευση τους βεβαια από το Shadow Warrior.

Το Eternal από την άλλη, ηταν πολυ διαφορετικο αποτι περίμενα να δω. Σαν ενα κράμα Doom + Quake + Half Life για καποιο λογο. Πάρα πολύ platforming βρε παιδάκι μου, πάρα πολύ platforming. και παρα παρα πολλα upgrades, μπουμπουνιασμα εντελως. K σε αντίθεση με το προηγούμενο που είχε κ μια ροή στην εξέλιξη κ στην ιστορία, εδώ αν κ το lore εχει ενδιαφέρον, η σύνθεση παει περίπατο και νιωθεις σαν να ειναι μια συλλογή από πίστες.

ξεκαθαρα πολυ καλοφτιαγμένοι μηχανισμοί και τρέχει άψογα, αλλά δεν μου έκανε καθόλου το κλικ που μου ειχε κανει το προηγούμενο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsabasid είπε

Εντάξει, αν δεν εβαζαν τίποτα καινούριο θα ήταν πανομοιότυπο με το DOOM 2016...

σύμφωνοι, αλλά όχι και έτσι

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

ομολογω πως κ εγω δε διασκεδασα πολυ με το Doom Eternal. solid game αλλά το ξεχασα ηδη.

To Doom 2016 με ταξίδεψε παρα πολυ πισω στα πρωτα Doom, Hexen, DK3D κ λοιπά καταιγιστικά shooter που ήταν απλά σε μηχανισμό αλλά απιστευτα διασκεδαστικά. Ηταν οσο πιο κοντα θα μπορούσα να φερω εκεινη τη συνταγή στο σήμερα. ξεκαθαρη h εμπνευση τους βεβαια από το Shadow Warrior.

Το Eternal από την άλλη, ηταν πολυ διαφορετικο αποτι περίμενα να δω. Σαν ενα κράμα Doom + Quake + Half Life για καποιο λογο. Πάρα πολύ platforming βρε παιδάκι μου, πάρα πολύ platforming. και παρα παρα πολλα upgrades, μπουμπουνιασμα εντελως. K σε αντίθεση με το προηγούμενο που είχε κ μια ροή στην εξέλιξη κ στην ιστορία, εδώ αν κ το lore εχει ενδιαφέρον, η σύνθεση παει περίπατο και νιωθεις σαν να ειναι μια συλλογή από πίστες.

ξεκαθαρα πολυ καλοφτιαγμένοι μηχανισμοί και τρέχει άψογα, αλλά δεν μου έκανε καθόλου το κλικ που μου ειχε κανει το προηγούμενο. 

ότι ακριβώς έγγραψες.. το έχω αφήσει και δεν μου κάνει κλικ να μπω πάλι να το τελειώσω

το doom 2k16 και μένα πιο πολύ μου άρεσε,παρόλο που και αυτό ήταν αλλού σαν doom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

ομολογω πως κ εγω δε διασκεδασα πολυ με το Doom Eternal. solid game αλλά το ξεχασα ηδη.

To Doom 2016 με ταξίδεψε παρα πολυ πισω στα πρωτα Doom, Hexen, DK3D κ λοιπά καταιγιστικά shooter που ήταν απλά σε μηχανισμό αλλά απιστευτα διασκεδαστικά. Ηταν οσο πιο κοντα θα μπορούσα να φερω εκεινη τη συνταγή στο σήμερα. ξεκαθαρη h εμπνευση τους βεβαια από το Shadow Warrior.

Το Eternal από την άλλη, ηταν πολυ διαφορετικο αποτι περίμενα να δω. Σαν ενα κράμα Doom + Quake + Half Life για καποιο λογο. Πάρα πολύ platforming βρε παιδάκι μου, πάρα πολύ platforming. και παρα παρα πολλα upgrades, μπουμπουνιασμα εντελως. K σε αντίθεση με το προηγούμενο που είχε κ μια ροή στην εξέλιξη κ στην ιστορία, εδώ αν κ το lore εχει ενδιαφέρον, η σύνθεση παει περίπατο και νιωθεις σαν να ειναι μια συλλογή από πίστες.

ξεκαθαρα πολυ καλοφτιαγμένοι μηχανισμοί και τρέχει άψογα, αλλά δεν μου έκανε καθόλου το κλικ που μου ειχε κανει το προηγούμενο. 

 

21 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτό το παιχνίδι, ΔΕΝ είναι doom..

τί σκέφτηκαν όταν είπαν "θα βάλουμε παζλς", "θα το ανοίξουμε λίγο το gameplay".
Απογοήτευση για μένα. Η ιστορία είναι πιο χαζή πεθαίνεις.. Ειδικά η όλη φάση με το spaceship σου... upgrades upgrades upgrades.. κάπου όπα λίγο !

"solid game" και "puzzles"? τα puzzles που ηταν ακριβως? μονο και μονο για τo gameplay το Eternal ειναι ενα απο τα καλυτερα fps παιχνιδια που εχουν βγει ποτε, εκτος και αν σε ενδιαφερει πιο πολυ η ροη της ιστοριας σε ενα παιχνιδι DOOM απο οτι το level design και τα mechanics...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

puzzles το παλικαρι εννοεί μάλλον τα περιβαλλοντικά puzzles του platforming που προσπαθείς να βγαλεις ακρη πως να πετυχεις τους χρονους για να βγουν ή να βγαλεις ακρη πως να πας κάπου, δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο. 

απο εκει και περα, για την ιστορία αναφερόμουν στη ροή κυρίως. ναι η ροη της περιπέτειας ειναι ανυπαρκτη σε σχεση με το προηγούμενο. κ όχι λογο "ιστορίας" αλλά γιατι στο αλλο ειχες μια λογική εξέλιξη απο το ενα επιπεδο στο αλλο, ηταν ενας συνολικος κοσμος που σε κατεύθυνε καπου, παρεα με μια ιστοριουλα απο πισω. εδω ηταν απλα διαφορετικες πιστες, συνδεδεμένες μεσα από ενα hub τεραστιο που βγήκε από το πουθενα κ βγαζουν αερα modder.  κανεις δε περίμενε "ιστορια" απο το doom. απλα σχολιασα οτι το προηγουμενο ηταν πολυ καλυτερα στρωμένο στο πως προχωρούσε το campaign του.

απο εκει και περα, ναι ειναι ενα πολυ solid παιχνιδι με εξαιρετικα καλη μηχανη γραφικων και gunplay. ID ειναι αυτή άλλωστε, αυτό μας έλειπε!

αλλά εχει και ελαττώματα. Ένα από αυτά είναι τα υπερβολικα πολλά κ αχρείαστα upgrades μέχρι τα αυτιά, λες κ ο τρόπος για να βγάλεις sequel ειναι απλα να βάλεις οσο περισσότερα νεα πραγματα μπορείς. δε χρειαζοταν τετοιο παιχνιδι τοσο ανουσια ψιλολογια. για το platforming τωρα, για οσους τους αρεσει το platforming στα FPS φανταζομαι περασαν καλα, ηταν σιγουρα καλα και σκληρά δουλεμένο. για οσους ομως δεν τους αρέσει αυτου του είδους το platforming σε FPS, που δεν υπήρχε κ ποτέ σε Doom game για να πεις οτι το περίμενες, ε ειναι απόλυτα λογικό να μην άρεσε σε όλους αυτή η επιλογή αλλά και να τους ζημείωσε την εμπειρία.

επειδή εμένα δε μου αρέσει κάτι, δε σημαινει οτι δε μπορεί να αρέσει σε εσένα. και φυσικα, αν σε εσένα σου αρεσει κατι, δεν ειμαι εγώ υποχρεωμένος να μου αρέσει. γούστα λέγονται αυτά :)

 

υγ: μππρρρρρ, θυμήθηκα το εγκλημα που λέγεται Marauder. ποιος άρρωστος σκεφτηκε οτι ειναι οκ να κανεις εναν εχθρο ο οποιος απλα θα θελει 10 χτυπήματα να πέσει με ενα πολυ πολυ συγκεκριμενο τροπο της ταλαιπωρίας. κουραστικό ως εκει που δε παει, απο τους χειροτερους εχθρους που εχω δει. αντε ως boss μια φορα ηταν οκ, οταν αρχισε να ξαναβγαινει μετα ως mob...

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η άποψη για το τι ακριβώς θεωρείται "Doom game" και τι όχι, φαίνεται να διαφέρει σε κάθε παιχνίδι μετά το Doom 2.

Πχ για πολλούς το Doom 3 δεν ήταν "Doom" λόγω του αργού gameplay και του survival horror στοιχείου μαζί με τον περιορισμένο αριθμό δαιμόνων ταυτόχρονα στην οθόνη. Όσοι όμως γνώρισαν τη σειρά παίζοντας το Doom 3, αυτόματα έγινε γι αυτούς το "κανονικό". 

Το λέω αυτό γιατί έχω κουραστεί να διαβάζω συνεχώς το ίδιο πράγμα. Για κάποιους το Doom του 2016 δεν ήταν "Doom" για άλλους το Eternal δεν είναι "Doom" κτλ. Ίσως θα έπρεπε να το αφήσουμε αυτό στην άκρη και να αποδεχτούμε ότι η σειρά απλώς ψάχνει τρόπους να εξελιχθεί και να μη μείνει στάσιμη. Βέβαια το αν αυτή η εξέλιξη είναι προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο, είναι άλλη κουβέντα..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...