Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, Praetorian said:

Δεν έχω κανένα λόγο να υπερασπιστώ τη Bethesda, έχουν πολλά θέματα ως εταιρεία, και ήδη ο Gordon θίγει πως ήταν απλήρωτος για περασμένο project, εδώ και χρόνια , με αστείες δικαιολογίες και υπεκφυγές (τελικά τον πλήρωσαν με όλη αυτή την ιστορία). Αλλά εδώ για μένα την κυρίως ευθύνη για την κατάληξη αυτή την έχει o Stratton της Id.

Α ναι, συμφωνώ ότι προφανώς έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της ευθύνης. Απλά το έγραψα στο πλαίσιο μίας γενικής κουλτούρας που έχει σαν εταιρεία εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια. Και πιστεύω η κουλτούρα αυτή φαίνεται σε όλες τις βαθμίδες της διοίκησης, είτε είναι ο Stratton είτε οι προιστάμενοι στη Zenimax.

Κάτι άλλο που μου φάνηκε πολύ ύποπτο στην όλη ιστορία ήταν το συμβόλαιο για το soundtrack που δήλωνε σαν flexible deadline τις 16 Απριλίου ενώ υπήρχαν νόμοι που το κάναν hard deadline. Κάτι που προφανώς ξέραν αυτοί που γράψαν το συμβόλαιο, το οποίο προήλθε από τη Bethesda.

Όλα αυτά μου φαίνονται ύποπτα γιατί ότι "ανήθικο" έχει κάνει η Bethesda πάντα βασίζεται σε μικρές λεπτομέρειες των συμβολαίων τους που μετά χρησιμοποιούν για να πιέσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο ακριβως σκηνικο ειχε συμβει αναμεσα στον Cameron και τον Horner κατα την παραγωγη του score για το Aliens. οταν διαβασα το ποστ του Gordon, το μυαλο μου πηγε αμεσως σε εκεινη την περιβοητη ιστορια. εξηγει επισης γιατι ο Gordon πρακτικα εξαφανιστηκε μετα το ολο φιασκο με το Eternal, οταν μετα την μεγαλη επιτυχια του DOOM, θα ηταν περιζητητο ονομα.

παντως το περιστατικο επιβεβαιωνει ξανα, το γεγονος οτι τα περισσοτερα προβληματα στην αναπτυξη ενος παιχνιδιου, τα προκαλουν τα υψηλα στελεχη που παιρνουν τις τελικες, πολλες φορες λανθασμενες, αποφασεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...