Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο εμένα μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι αυτό που εννοούσε η Unisoft ,για το Assassin's Creed Infinity, ότι θα πηγαίνει από εποχή σε εποχή θα είναι με την Κασσάνδρα; μετά που της έδειξε τον κόσμο η αλήθεια, πάει εκεί που πάει στο τέλος και φεύγει με τον μπαρναβα να ψάξει τα αντικείμενα;;; - έχω παίξει μόνο το dlc του odyssey εάν στο βαλχαλα γίνετε κάτι άλλο μην σποϊλαρετε ευχαριστώ -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 8:30 ΠΜ, ioannis__ είπε

reshade for the win..

Έβαλα NV filters. Εντάξει το έπαιξα το quest, χαζαμαρούλα να περάσει η ώρα αν δεν έχεις τίποτα άλλο να παίξεις. Πάω να δω στο Valhalla τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αρκετά ερωτηματικά και το παιχνίδι στο δίσκο οπότε μου έκατσε βολικά, για να τα τελειώσω και να το διαγράψω. 

Ατυχώς, λόγω της έκτης αίσθησης/κλεψίματος που έχουν οι μισθοφόροι και σε ακολουθούν ακόμα και αν πηγαίνεις κρυφά από τα χόρτα, φεύγουν χριστουγεννιάτικες ευχές πρόωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά...γιά να προσθέσουν την Κέρκυρα στον γενικό χάρτη, τόσο δύσκολο ήταν και την έκαναν portal; Οταν απαιτούν και 100 gb χωρο...

Εκαναν και copy paste τοποθεσίες και έβαλαν μάλλον τον Παρθενώνα εκεί στο τέλος που πολεμάς με τον Βαρνάβα. Νόμιζα ότι ήμουν στην Αθήνα. Μόνο τα τείχη δεν είχαν βάλει της Αθήνας...

Πρέπει αυτό το dlc, να το έκανε άλλη εταιρεία που συνεργάζεται, γιατι και τα εικονίδια στον χάρτη της Κερκυρας, είχαν κακόγουστο και διαφορετικό σχεδιασμό

Ανούσιο dlc, χωρίς να προσθέτει τπτ

Ούτε καν σύνδεση με το Βλαχάρα. Μόνο κάτι cutscenes

Ασε που έχασα και το Spear of Leonidas...Τι ήθελα και το έπαιζα; Χα χα!

Απογοήτευσις

Γύρισα κι' εγώ, πάλι πίσω, στο κλασσικό παλιό Odyssey

20211219235003.jpg.b41f8326ed1b26984d641807f5aaf444.jpg

2021117010500.jpg.a91ba245face4fd2f80deee70e901047.jpg

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν είχα αφήσει Χίο, Λέσβο, κάποια σκόρπια ερωτηματικά, τα τέρατα και τον Κάτω Κόσμο. Αφού έφαγα το γάιδαρο ήταν ευκαιρία να γυρίσω και να φάω και την ουρά του τώρα με την Κέρκυρα. Τι το ήθελα. ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΊΧΕ. Χωρίς να είναι σαβούρες όλες οι αποστολές που έδινε. Έφαγα τουλάχιστον 40 ώρες, μπορεί και παραπάνω. Σαβούρα τα Ηλύσια Πεδία, ωραίος ο Κάτω Κόσμος αν και δεν θα τον σχεδίαζα έτσι. Καλή και η Κέρκυρα γιατί δεν είχε μισθοφλώρους να σε μυρίζουν ακόμα κι αν κρύβεσαι και έπρεπε να παίξεις χωρίς τις ικανότητές σου.

Τέλοσπάντων υποκειμενικά αυτά, κοντεύω στο τέλος και είναι το ερωτηματικό στην Κρήτη.  Είναι σε μια λιμνούλα στο κέντρο. Και λέω, λίμνη, Κρήτη, τέρας οι μπάσταρδοι κατάφεραν να ενώσουν την Αρχαία με τη Νέα Ελλάδα, βάλαν το Σήφη τον Κροκόδειλο. Η αγωνία στα ύψη. Μόλις φτάνω βλέπω ένα ταύρο. Όξωωωωωωωωω

 

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, έχω performance  issue.

Το παίζω 4Κ Ultra και εκεί που τα fps  είναι 66-80, πολύ συχνά μου κάνει drops στο 1 fps και μετά από 4-5 δευτερόλεπτα ξαναπάει εκεί που ήταν, παρόλο που η οθόνη υποστηρίζει vrr και οι drivers είναι ενημερωμένοι εννοείται. 

Επίσης, έχω κλείσει κάπου 120 ώρες στο game και μου έχει κολλήσει περίπου 10-15 φορές, σε σημείο να πρέπει κάνω end task. 

Χάνω κάτι; 

Ευχαριστώ εκ νέου προτέρων για τον χρόνο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Tο είδα στο game pass να είναι free (το έχω αγορασμένο στο PC), στο XBOX Series X τρέχει νεράκι 40Κ/60fps, οπότε το έκανα ένα install εκεί να το δώ. Παίζει άψογα (στο PC με 980Ti ήμουν στα 2Κ@45fps)

Κατέληξα να το ξανααγοράζω στο ΧsX (22 κάτι ευρώ όλα τα expansions και bonus packs) και τώρα ξανακόβω βόλτες στην αρχαία Ελλάδα με την Κασσάνδρα.

Απορώ με τον εαυτό μου καμιά φορά.

Πιστεύω έχει να κάνει με την πανέμορφη απεικόνιση της Αρχαίας Ελλάδας, και το χαλαρό gameplay του παιχνιδιού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panther_512 είπε

Tο είδα στο game pass να είναι free (το έχω αγορασμένο στο PC), στο XBOX Series X τρέχει νεράκι 40Κ/60fps, οπότε το έκανα ένα install εκεί να το δώ. Παίζει άψογα (στο PC με 980Ti ήμουν στα 2Κ@45fps)

Κατέληξα να το ξανααγοράζω στο ΧsX (22 κάτι ευρώ όλα τα expansions και bonus packs) και τώρα ξανακόβω βόλτες στην αρχαία Ελλάδα με την Κασσάνδρα.

Απορώ με τον εαυτό μου καμιά φορά.

Πιστεύω έχει να κάνει με την πανέμορφη απεικόνιση της Αρχαίας Ελλάδας, και το χαλαρό gameplay του παιχνιδιού.

Καλό παιχνίδι θα το απολαύσεις σίγουρα. Πανέμορφο σίγουρα επαναλαμβανόμενο στα side quests για να βγουν ώρες αλλά αν κρατήσεις μια ισορροπία θα φύγει νεράκι. 

20220918195846.jpg
20220918200749.jpg

Spoiler


20220918203239.jpg
20220918203824.jpg
20220918204048.jpg
20220918204057.jpg
20220918204238.jpg
20220918204247.jpg
20220918204315.jpg
20220918204436.jpg
20220918204611.jpg
20220918204841.jpg
20220918204920.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, panther_512 said:

Χεχε, έχω τερματίσει το main game μία φορά......

Δεν έκανα τίποτα από expansions.

Μετά το GTA5, το Οdyssey και το RDR2, δεν μου κάνει καρδιά να ασχοληθώ με κανένα άλλο game. Αντε λίγο που έτρεξα το Mafia 1 remastered Definitive (το Μafia2 ανώτερο), αντε λίγο World Of Tanks, ακόμα και λίγο Asseto Corsa με mods

Δεν βγαίνει τπτ που να μην το έχουν αυτά τα games. Και το έχουν πολύ καλύτερο

Oλο λέω να πάρω νέα gpu γιά να δώ καλύτερα γραφικά στο Odyssey, αλλά δεν λέει η 1050 Ti μου, με τον 2600, να τα τινάξει. Το τρέχει αξιοπρεπέστατα στα high details και δεν νομίζω να δω τπτ δραματικά ανώτερο στα γραφικά με νέα κάρτα

Το "κλίμα" του Odyssey, εμένα με κέρδισε

Και η Ubisoft, αφού δεν κάνει επέκταση του χάρτη της Ελλάδας και να βγάλει ένα πάλι Ελληνικό "assassin's", θα παραπαίει σε Βαλχάλες (πάτωσε νομίζω όπως είχα προβλέψει) και αναμασήματα του παρελθόντος που ετοιμάζεται να ξαναξεφουρνίσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2022 στις 7:55 ΜΜ, Coscas είπε

θα παραπαίει σε Βαλχάλες (πάτωσε νομίζω όπως είχα προβλέψει)

Μπα

https://screenrant.com/ac-valhalla-sales-highest-earning-assassins-creed-billion/

AC Valhalla Becomes Highest-Earning Assassin's Creed Game To Date

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...