Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Η διαφορα με το original ήταν ότι ο Tyrant δεν σηκωνόταν άμα τον γονάτιζες. ;)

Όχι ρε συ, δεν σε κυνήγαγε παντού, δυο τρεις φορές τον συναντούσες και σε συγκεκριμένα σημεία (και αν δεν κάνω λάθος και χωρίς να τον ξαπλώσεις). Καμιά σχέση με το remake που σου εμφανίζεται τυχαία και αν δεν τον χάσεις μπορεί να σε κυνηγάει παντού

Επίσης όσο για την διάρκεια θα το ξαναπώ. Είναι REMAKE!! Το μεγαλώσανε και άλλο ούτως η άλλως, αλλά αν το κάνανε ακόμα μεγαλύτερο, θα έχανε την αίγλη του πρώτον και δεύτερον θα μιλάγαμε για άλλο παιχνίδι. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και καλό θα είναι να μην γκρινιάζουμε, γιατί τόσα χρόνια είναι ακριβώς αυτό που ζητάγαμε απ' την Capcom. Survival Horror!! Άλλωστε το νόημα του παιχνιδιού, δεν είναι η διάρκειά του, αλλά ο τρόμος που προσφέρει. Όποιος θέλει Open World χάρτες και να ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει και να πάει που, υπάρχουν τα Resident evil 4,5,6 και τα revelations παρ' όλο όμως που τα revelations ήταν πολύ καλά παιχνίδια. Και το ότι σου δίνει όλα αυτά τα στοιχεία στο πιάτο, είναι υπέραρκετό για μένα. Εμείς με αυτά τα resident evil μεγαλώσαμε και αυτά μας αρέσουν. Να ψάχνουμε με τις ώρες τι πρέπει να κάνουμε και να έχουμε συνέχεια τον φόβο για το τι μπορεί να μας περιμένει στο επόμενο δωμάτιο ή μόλις λύσουμε κάποιον γρίφο τι θα μας πεταχτεί. Και φυσικά ελπίζω η capcom να μην ξαναξεφύγει απ' αυτό το project και να συνεχίσει έτσι. Όποιος πιστεύει ότι ζητάει κάτι άλλο και ότι δεν τον καλύπτει το παιχνίδι, τότε απλά υπάρχουνε τόσα παιχνίδια που τα προσφέρουνε όλα αυτά. Όμως το resident evil είναι survival horror και είναι και μοναδικό στο είδος του σε αυτό που προσφέρει (γνώμη μου)

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμά μου, αλλά δεν μπορούσα, θα έσκαγα αν δεν τα έλεγα. Καλοδεχούμενος και ο αντίλογος βέβαια αν διαφωνεί κάποιος σε κάτι απ' αυτά που είπα.

Επεξ/σία από ikarus260
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μιλαμε για playstation 1 εποχη.

Το κυνηγι το ειδαμε μετα με τον Nemesis στο 3.

Και μιας και το Remake του 2 κυκλοφορησε μετα το 3,ειπαν να παρουν την ιδεα του Nemesis και να την βαλουν περισσοτερο στο 2 σε σχεση με το original.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συνέντευξη σχετικά με την ΑΙ του Mr. X.  Δε λέει κάτι σπουδαίο , αλλά έχει κάποιο ενδιαφέρον

 

https://www.pcgamer.com/resident-evil-2s-director-talks-mr-xs-ai-scary-footsteps-and-the-dmx-mod/?utm_content=buffer15f85&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους σχεδον 2 μηνες κυκλοφοριας του παιχνιδιου,νομιζω οτι κυκλοφορησαν υπερβολικα πολλα και ανουσια mods για το παιχνιδι.

Δηλαδη μιλαμε για Resident evil 2 και μου βγαζουν γυμνο τον mr x ή τον Τομας το τρενακι?

Προσωπικα ντρεπομαι ετσι οπως φανταζονται ορισμενοι τα παιχνιδια και βγαζουν τετοια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου άρεσε το mod με τον Thomas γιατί μου θυμίζει parody movie σε στυλ Airplane! και Naked Gun :P

Τώρα όσο αναφορά για το γυμνό και τα μαγιό μου φάνηκε ότι το ξεφτύλισαν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις γυμνές Claire και Ada δε το ξεφτυλισαν καθόλου. Μια απλή μέρα είπε η Claire να ξεκινήσει από το σπίτι της ολόγυμνη με τις γόβες κ έπεσε πάνω σε zombie - apocalypse. Κάθε μέρα γίνονται αυτά...μην ακούω υπερβολές..άκου εκεί το ξεφτυλισαν. Σαν απόδειξη ο Leon που συναντάει τη Claire δε προσέχει τίποτα περίεργο. 

Ναι με τον Leon κ τον Tyrant όντως καραγκιοζιλικια 😁😁😁

Αλήθεια το trainer που είναι κοινό με άλλα παιχνίδια της capcom fluffy mod manager το έχει δοκιμάσει κανείς ? Αν βάζεις άπειρα πυρομαχικά και από την αρχή ρουκέτες κτλ ψήνομαι να το δοκιμάσω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά πράγματα, παίζει τα μισά mods του Skyrim τέτοια φάση να είναι. Το θέμα δεν είναι αυτοί που τα φτιάχνουν αλλα αυτοί που τα κατεβάζουν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τα αλλα pc master race και κοροιδευετε τις κονσολες που δεν μπορουν να εχουν mods και τωρα γκρινιαζετε για τα mods που υπαρχουν.Δεν νομιζω να λεει πουθενα οτι επειδη φτιαχνουν καποιοι τετοια mods αυτοματως μπαινουν και στο παιχνιδι σας.Ελεος με την γκρινια...

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Κατα τα αλλα pc master race και κοροιδευετε τις κονσολες που δεν μπορουν να εχουν mods και τωρα γκρινιαζετε για τα mods που υπαρχουν.Δεν νομιζω να λεει πουθενα οτι επειδη φτιαχνουν καποιοι τετοια mods αυτοματως μπαινουν και στο παιχνιδι σας.Ελεος με την γκρινια...

Ακριβως, λες και ειναι in-game DLC η τιποτα τετοια επιλογη, μιλαμε για κατι εντελως niche ffs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ακριβως, λες και ειναι in-game DLC η τιποτα τετοια επιλογη, μιλαμε για κατι εντελως niche ffs. 

Μα 2 σελιδες τωρα γκρινιαζουν για τα Mods λες και μονο αυτα υπαρχουν.Το οτι μπορει καποια απο αυτα να ειναι κακογουστα για καποιον δεν σημαινει οτι ειναι για ολους εγω προσωπικα δεν βαζω κανενα Mod μου αρεσει να παιζω παντα την vanilia εκδοση ενος παιχνιδιου αλλα δεν θα παω να κραξω αυτους που βαζουν η φτιαχνουν κακογουστα-αστεια-πορνο-οτι αλλο υπαρχει εκει εξω mod.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Κατα τα αλλα pc master race και κοροιδευετε τις κονσολες που δεν μπορουν να εχουν mods και τωρα γκρινιαζετε για τα mods που υπαρχουν.Δεν νομιζω να λεει πουθενα οτι επειδη φτιαχνουν καποιοι τετοια mods αυτοματως μπαινουν και στο παιχνιδι σας.Ελεος με την γκρινια...

Ήθελα να το γράψω αλλά με πρόλαβες.Τετοια μιρλα για κάτι το οποίο είναι προαιρετικό και το βάζεις για να γελάσεις,δεν έχω ξαναδεί πουθενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...