Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οπως ειπα και πιο πισω,επειδη οπως φαινεται ειναι κατακριτεο απο ορισμενους ο σχολιασμος/αποψη των mod ενος παιχνιδιου το κραταω σαν παραδειγμα να αποφευγω να αναφερομαι στο μελλον.Παμε παρακατω.

Απλα το τι mod θα αποφασισει να βγαλει ενας χομπιστας και τι video θα κανει με αυτο ενας youtuber δεν καθοριζει ενα παιχνιδι ουτε την αποψη που εχει το κοινο για αυτο. Σκεψου οτι μιλας τωρα και για mods που το 90% τουλαχιστον δεν ξερει καν πως να βαλει η να βρει. Αν ηταν επιλογη του παιχνιδιου/dlc η κατι τετοιο εστω "licensed or endorsed by capcom" να στο πω και ετσι να το καταλαβω να υπάρξει γκρίνια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Απλα το τι mod θα αποφασισει να βγαλει ενας χομπιστας και τι video θα κανει με αυτο ενας youtuber δεν καθοριζει ενα παιχνιδι ουτε την αποψη που εχει το κοινο για αυτο. Σκεψου οτι μιλας τωρα και για mods που το 90% τουλαχιστον δεν ξερει καν πως να βαλει η να βρει. Αν ηταν επιλογη του παιχνιδιου/dlc η κατι τετοιο εστω "licensed or endorsed by capcom" να στο πω και ετσι να το καταλαβω να υπάρξει γκρίνια.

Spoiler

 

Οπως ειπα και πιο πισω,το εν λογω mod στα δικα μου ματια δεν μου καθησε καλα γιατι χαλαει την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου για μενα.

Ουτε κατηγορησα την εταιρεια,ουτε τα ατομα που τελικα θα το κατεβασουν .

Και αυτα που ειπα περι κοσμου τα ειπα 

1)Γιατι μονο το εν λογω video εχει κοντα 600.000 προβολες

2)Επειδη αυτες τις μερες παρακολουθω μερικους streamers που κανουν speedrun,βλεπω καθε 3 και λιγο στα σχολια να αναφερονται συγκεκριμενα αυτα τα mod.

Οχι βεβαια οτι εκφραζουν πλειοψηφια,αλλα οσο να ναι ειναι λιγο fail.


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συνεχιζω αλλο αφου δεν καταλαβαινεις για ποιο λογο εγινε ολο αυτο θα σου ζητησω και συγνωμη δημοσιως που σου κατεκρινα την αποψη σου εσενα κ οποιου αλλου ειχατε την ιδια αποψη.αυτα απο μενα κ τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, icenex said:

Κατα τα αλλα pc master race και κοροιδευετε τις κονσολες που δεν μπορουν να εχουν mods και τωρα γκρινιαζετε για τα mods που υπαρχουν.Δεν νομιζω να λεει πουθενα οτι επειδη φτιαχνουν καποιοι τετοια mods αυτοματως μπαινουν και στο παιχνιδι σας.Ελεος με την γκρινια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πιστευω οτι λυθηκε το θεμα με τα mods,αρα εννοειται οτι αν καποιος θελει να σχολιασει για το ιδιο το παιχνιδι ή να ρωτησει κατι,εδω ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι δινει πλατινα το steam?? Η το λες σε φαση οτι τελειωσες ολα τα achievement?? Παντως εκει παραδεχομαι τις κονσολες δεν ειναι οτι βαζεις ενα cheat-trainer και περνας τα δυσκολα κομματια.Αν θες πλατινα πρεπει να το βγαλεις μονος σου ή να σπασεις controller μεχρι να το καταφερεις στο pc παντοτε θα εχεις αυτην την ευκολη λυση και ειμαι σιγουρος οτι οσοι το βγαλατε με s rank ή s+rank και ειδικα στο hardcore οι περισσοτεροι απο εσας βαλατε cheat(και εγω θα το εκανα-κανω ειδικα αν καταφερω να το κανω πρωτα στο ps4).Προσωπικα το εχω στην κονσολα το παιχνιδι γιατι μου εκαναν δωρο την steelbook edition και το αστειο της υποθεσης ειναι οτι πηρα 2 φορες το ιδιο δωρο οποτε πουλησα την μια κοπια εδω μεσα.Βεβαια εχω ενθουσιαστει τοσο πολυ με το παιχνιδι που θα το τιμησω και στο steam οταν πεσει αρκετα η τιμη του και σιγουρα ως τοτε θα εχω και καρτα γραφικων της προκοπης να το παιξω.

Περα απο αυτα αν και το παιζω στο ps4 το παιχνιδι παραμενει το ιδιο αν εξαιρεσεις 2-3 πραγματα και επειδη κατα βαση ειμαι pc gamer θελησα να ποσταρω εδω το λεω αυτο για προλαβω καλοθελητες τυπου γιατι το ποσταρες εδω το σχολιο σου.

Ξεκινησα με leon αργησα να το βγαλω αν θυμαμαι καλα εκανα 7 ωρες b rank αλλα εψαξα τα παντα ηθελα το πρωτο playthrough να δω καθε σπιθαμη του χαρτη.Εχω ξεκινησει τωρα το claire b λογικα θα κανω το ιδιο εχω κατσει να βρω ολα τα raccoon για να μου δωσει το infinitive knife για να δοκιμασω για s+ rank hardcore βεβαια θα κατσω να δω μερικα speedrun για να παρω ιδεες και tips.Απο το λιγο που ξεκινησα με την claire ειναι πιο δυσκολο με αυτη ή ειναι η ιδεα μου??Μιλαω οταν παιζει το δευτερο run μετα τον leon.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πολλα παιχνιδια μπορει να ισχυει αυτο που λες αλλα στο RE2 αν δεις ενα optimized guide ειναι πανεύκολο γιατι ειναι και αρκετα μικρο. Μιλαμε δηλαδη για 1:30 ωρα game, επισης στο pc ειχαμε και το τερμα OP 120fps knife, ποιος χρειάζεται trainers με αυτο? :P 

@icenex Οι speedrunners το πανε πολυ γρηγορα πλεον, θα προτεινα αυτο το guide (παιζει και σε ps4 αυτος) αν και κανει αρκετα λαθη και το aim του ειναι χαλια ειναι ενας καλος τροπος να μαθεις το run. To scenario B στην αρχη ειναι λιγο πιο δυσκολο μετα γινεται ευκολοτερο απο το Α imo, ειναι και πιο μικρο.

 

 

Επεξ/σία από ADHD
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το θυμαμαι αυτο με το μαχαιρι που καποιος το ειχε ποσταρει εδω οτι κανει περισσοτερο damage οταν εχεις περισσοτερα καρε.Το ειχα ξεχασει το συγκεκριμενο κολπο δεν εχεις αδικο τωρα που το ειπες το θυμηθηκα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, icenex είπε

Γιατι δινει πλατινα το steam?? Η το λες σε φαση οτι τελειωσες ολα τα achievement?? Παντως εκει παραδεχομαι τις κονσολες δεν ειναι οτι βαζεις ενα cheat-trainer και περνας τα δυσκολα κομματια.Αν θες πλατινα πρεπει να το βγαλεις μονος σου ή να σπασεις controller μεχρι να το καταφερεις στο pc

Ναι σε φαση ολα τα achievements το λεω.

Κατα τα αλλα δεν καταλαβαινω που ακριβως ειναι το δυσκολο να το κανεις.

Αν δεν κανω λαθος ειχα αναφερει στις αρχικες σελιδες και τον οδηγο που υπαρχει για τις κονσολες που φυσικα λειτουργει και στο pc

http://www.powerpyx.com/resident-evil-2-remake-trophy-guide-roadmap/

Δεν εσπασα controller κανοντας πλατινα το Bloodborne ή το DarkSiders3 πχ και θα το κανω στο resident evil 2 που ειναι ποσες φορες πιο ευκολο?

Και οχι δεν χρησιμοποιησα καθολου το knife στα bosses,με πυρομαχικα τα εφαγα ολα. Ουτως ή αλλως στις αρχες του παιχνιδιου που το επαιξα(τα σχολια ειναι κατι σελιδες πιο πισω) δεν ηταν γνωστο οτι το μαχαιρι ειναι τοσο δυνατο στο pc.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Ναι το θυμαμαι αυτο με το μαχαιρι που καποιος το ειχε ποσταρει εδω οτι κανει περισσοτερο damage οταν εχεις περισσοτερα καρε.Το ειχα ξεχασει το συγκεκριμενο κολπο δεν εχεις αδικο .

Ναι, φαντασου με 120fps ριχνεις g1 σε 21-25 slashes αν θυμαμαι καλα, πριν καν σε ακουμπησει παντως στο standard και στο hc να χρειαστει να ριξεις ενα flash το πολυ. Δηλαδη πλεον υπαρχουν optimized strats που κανουν το S+ σχετικα ευκολο. Και λεω σχετικα γιατι παντα μπορει να παει κατι στραβα αλλα μιλαμε για 25m reset στη χειροτερη? Δεν εγινε και τιποτα δηλαδη.. Διαφωνω με τον τυπο στο video που κανει save πριν το g1 παντως, καλυτερα να σωσεις στην επιστροφη στο RPD σαν Leon.

Το knife ηταν γνωστο απο πολυ νωρις αλλα ειναι viable να τους φας ολους και κανονικα, χρονος υπαρχει απλετος για S+ αν ξερεις τι κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην γενικοτητα μιλουσα οτι παιζει να σπασεις κοντρολερ για να περασεις καποια δυσκολα σημεια στην κονσολα οχι συγκεκριμενα με το RE.

Σε αυτον εχω sub στο youtube.. :P

Αν το βγαλεις χωρις πανω απο 3 save+time αλλα με καποιο unlimited ammo weapon τι ρανκ σου δινει εχει δοκιμασει κανεις? A?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...