Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι, φαντασου με 120fps ριχνεις g1 σε 21-25 slashes αν θυμαμαι καλα, πριν καν σε ακουμπησει παντως στο standard

16 με 18 αναλογως.

Ο αριθμος των save,ο χρονος και τα Unlimited οπλα παιζουν ρολο ΜΟΝΟ αν καποιος θελει να παει για S+ rank.

Στο Srank που θελει και το achievement δεν υπαρχει περιορισμος περαν του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετρησα 21 την τελευταια φορα που το επαιξα αλλα παιζει να εκανα και miss, anyway οντως για rank S+ και ξεκλειδωμα των infinite weapons μιλουσα και εγω, αν θες απλα το rank S για τα achievements ειναι πολυ ευκολοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ADHD είπε

Μετρησα 21 την τελευταια φορα που το επαιξα 

Οπως εγραψα πιο πανω δεν δοκιμασα προσωπικα με μαχαιρι καθολου απο τους αλλους speedrunners το ειδα.

Αν δεις μερικοι στοχευουν κατω οπως ο συγκεκριμενος(G1 ειναι στο 10:30 περιπου).

Απο αλλον εχω δει και 16 παντως να κανει(σε standard δυσκολια παντα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαλλον θα failara εγω, δεν θα το εκανα optimal και ηθελα 21-25, και εγω προσφατα ασχοληθηκα με knife ολα τα blind playthrough και μερικα achievement runs κανονικα ηταν.

Παντως τωρα εχει ενα "twitch rivals" η κατι τετοιο και νομιζω θα ειναι και all achievement run μεσα στο challenge, μπορειτε να το τσεκαρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιομουν το εξης αν παιξω σε hardcore και παω για s+ rank ας πουμε του leon θα μου ξεκλειδωσει το rocket launcher και ολα τα υπολοιπα οπλα που υπαρχουν δηλαδη samurai edge Mp5 κτλ ή θα πρεπει να κανω ξεχωριστα playthrough για τα υπολοιπα οπλα δηλαδη να πρεπει να κανω s στο standard για το samurai να κανω s στο hardcore για να μου δωσει το mp5 κτλ?

Ρωταω γιατι σημερα δοκιμασα να κανω ενα playthrough με leon στο 3 run καταφερα να φτασω στο υπογειο πριν την πρωτη μαχη στα 26 λεπτα ο τυπος που ειδα στο βιντεο το ειχε κανει 19 και κατι βεβαια εμενα δεν μου εκατσε τοσο καλα οσον αφορα critical hits βαλε ειμαι πιο αναπηρος να σου 5 λεπτα πανω και τυπος ελεγε καλα θα ειναι να κανουμε ως εκεινο το σημειο το πολυ 25 λεπτα πανω απο 25 λεπτα συμβουλευε να ξαναρχισεις απο την αρχη το παιχνιδι μεχρι να πετυχεις το τελειο run ωστε να εισαι πιο ανετος στο τελος απο θεμα χρονου.

Ας μου απαντησει καποιος για την πρωτη μου απορια γιατι αναλογως την απαντηση εχω κ αλλη απορια και η πλακα ειναι οτι δεν βρισκω πληροφοριες η δεν το διατυπωνω καλα στο google τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, icenex είπε

Αναρωτιομουν το εξης αν παιξω σε hardcore και παω για s+ rank ας πουμε του leon θα μου ξεκλειδωσει το rocket launcher και ολα τα υπολοιπα οπλα που υπαρχουν δηλαδη samurai edge Mp5 κτλ ή θα πρεπει να κανω ξεχωριστα playthrough για τα υπολοιπα οπλα δηλαδη να πρεπει να κανω s στο standard για το samurai να κανω s στο hardcore για να μου δωσει το mp5 κτλ?

Ρωταω γιατι σημερα δοκιμασα να κανω ενα playthrough με leon στο 3 run καταφερα να φτασω στο υπογειο πριν την πρωτη μαχη στα 26 λεπτα ο τυπος που ειδα στο βιντεο το ειχε κανει 19 και κατι βεβαια εμενα δεν μου εκατσε τοσο καλα οσον αφορα critical hits βαλε ειμαι πιο αναπηρος να σου 5 λεπτα πανω και τυπος ελεγε καλα θα ειναι να κανουμε ως εκεινο το σημειο το πολυ 25 λεπτα πανω απο 25 λεπτα συμβουλευε να ξαναρχισεις απο την αρχη το παιχνιδι μεχρι να πετυχεις το τελειο run ωστε να εισαι πιο ανετος στο τελος απο θεμα χρονου.

Ας μου απαντησει καποιος για την πρωτη μου απορια γιατι αναλογως την απαντηση εχω κ αλλη απορια και η πλακα ειναι οτι δεν βρισκω πληροφοριες η δεν το διατυπωνω καλα στο google τι να πω.

Ναι (εννοω μπορεις να τα ξεκλειδωσεις μαζι), αρκει να μην ειναι character specific πχ. Rocket Launcher Leon / Minigun Claire.

25m ειναι μια χαρα χρονος δεν χρειαζεται reset αρκει να εχεις κανει καλο setup και να ξερεις τι κανεις παρακατω.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Ναι (εννοω μπορεις να τα ξεκλειδωσεις μαζι), αρκει να μην ειναι character specific πχ. Rocket Launcher Leon / Minigun Claire.

25m ειναι μια χαρα χρονος δεν χρειαζεται reset αρκει να εχεις κανει καλο setup και να ξερεις τι κανεις παρακατω.

Ναι αυτο ρωταω αν ξεκλειδωνουν μαζι με το rocket launcher τα υποδεεστερα οπλα που ξεκλειδωνεις για τον leon σε s standard k s hardcore νομιζω ειναι το samurai edge και Mp5 αντιστοιχα.Αν ειναι να κανω εξαρχης το s+ hardcore να γλυτωσω τα πολλαπλα playthrough γιατι θα κανω σιγουρα κ αλλα Plays για να κανω πλατινα το παιχνιδι.Τουλαχιστον μετα τα αλλα Plays θα ειναι βολτα στο παρκο με το rocket launcher και τα υπολοιπα οπλα.

Εκανα 26+ λεπτα αν θυμαμαι καλα κοντα 27 δηλαδη.. πριν την πρωτη μαχη ετσι για χαβαλε πηγα να βγαλω το boss Μονο με 2 μαχαιρια 1 flash και 1 grenade που βρηκα κατω απο τα σκαλια οπως στο walkthrough που εστειλες και το εβγαλα νομιζω στην 4 φορα μεχρι να βρω το καταλληλο strategy k position.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι θα ξεκλειδώσουν.

Κομπλεδουρα γιατι θελω να δω τις μικροδιαφορες στα plays αν ξεκινησω πρωτα claire και μετα leon και οσο το κανω να ειμαι ανετος και ωραιος :P να τραβηξω το ζορι 2 φορες μονο δεν εχω σκοπο να κανω ολα τα plays s+ απο εκει κ επειτα εχω ενα Play που δεν πρεπει να ανοιξω κιβωτιο να μην κανω heal και 14000 βηματα.Αυτο θα βγει στο easy φανταζομαι αν και τα βηματα λογικα θα βγουνε στο s+ μιας και δεν κανουν περιττα δρομολογια απο οσο βλεπω.

41 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν θυμάμαι πότε να έκανα δεύτερο run σε κανένα παιχνίδι. 

Σας θαυμάζω 

Εγω αν δεν κανω ολα τα achievement νιωθω οτι δεν εχω ξεζουμισει αρκετα το παιχνιδι και αυτος ειναι ο βασικοτερος λογος που τα κανω.Παρε παραδειγμα το metro exodus αν το παιξεις στο τερμα δυσκολο επιπεδο ειναι αλλο παιχνιδι και αυτο το λεω βαση τα λεγομενα σας και απο βιντεακια που κυκλοφορουν στο youtube.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν θες απλα τα achievements δεν ειναι καθολου απαραιτητο το S+ rank, μπορεις με infinite samurai edge (το οποιο ειναι πανευκολο) να ξεκλειδώσεις το LE-5 και να χρησιμοποιησεις αυτο για ez hardcore runs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το ξερω αλλα θελω να ξεκλειδωσω minigun k rocket launcher ετσι για να κανω πλακα και να τρεχω μεσα στο χαρτη και να σκοτωνω ζομπια στο χαλαρο.Ουτε ο mr x δεν θα μου κανει μαγκιες :P

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Ναι το ξερω αλλα θελω να ξεκλειδωσω minigun k rocket launcher ετσι για να κανω πλακα και να τρεχω μεσα στο χαρτη και να σκοτωνω ζομπια στο χαλαρο.Ουτε ο mr x δεν θα μου κανει μαγκιες :P

Για τον Mr X ενα tip εχω να δωσω μονο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το remake είναι απλά ο Mr X! 

Αν τον βγάλουμε απ το παιχνίδι, και κυρίως απ το σενάριο του Leon το παιχνίδι γίνεται απλά χαλαρό. 

Έχει πολύ ωραία γραφικά αλλά δεν πιστεύω ότι θα κρατήσει σε βάθος χρόνου όπως το παλιό. 

Μου φαίνεται ότι είναι για "παιδιά". 

Δεν με εμπνέει όπως το παλιό. 

Απλά το ήθελα με Pre-rendered graphics. 

Από ήχο ειναι τέλειο!!! 

 

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...