Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

GOAT SIMULATOR BITCHES!!!!!!!!🤘

Ποιος χρειάζεται τα Metroid Prime και τα Daemon X Machina όταν μπορείς να γλείψεις τα πάντα!!!!!!!!!! Α ρε Nintendo δίδαξε στους άπιστους τι πάει να πει hardcore gaming!!!!!

Δεδομένου ότι το επίθετο μου είναι Τσομπανης μπορείς να καταλάβεις την χαρά μου για την κυκλοφορία του goat simulator στο switch. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, james9tito είπε

Ειπα να μην ειμαι απαισιοδοξος και πεσουν να με φανε στο νημα . Οκ αρχιζω και νευριαζω με το θεμα. 

Εχω συμβιβαστει οτι -για μενα- το μηχανημα δεν ειναι vfm μιας και δεν ημουν ποτε φαν των ποκεμον, smash bros κλπ και οτι το εχω με γνώμονα την φορητοτητα , "αναγκασμενος" πολλες φορες να χαλαω λεφτα για να αγορασω μπουρδες που δεν θα ακουμπουσα ποτε υπο αλλες συνθηκες. 

Αλλα σιγα σιγα αρχιζω και τη βλεπω αλλιως. Ναι θελω να παιξω καποια στιγμη Luigi mansion και animal crossing και ποιος ξερει ισως κανενα zelda remaster. Αξιζει ομως να κραταω ενα μηχανημα των 400€ το οποιο κατα καιρους μου "τρωει" λεφτα χωρις να παιρνω πισω τιποτα απο πλευρας ευχαριστησης?

Οκ σκεφτομαι δυνατα μην τα παρετε και πολυ τοις μετρητοις λολ! 

Περίμενες ένα Vita υποθέτω αλλά στούκαρες στην ξεροκεφαλιά της Nintedo να ανακυκλώνει τα ίδια IP που έχει διακρίνει ότι πουλάνε και όχι αυτά τα IP που θα περιλάμβαναν ένα μεγαλύτερο κοινό (F-ZERO π.χ.).

Πούλα το ή βάλτο στην άκρη μέχρι να δεις τι θα βγει. Εγώ προσωπικά το έστειλα για να πάρω την Pokemon Edition αλλά δεν μου λείπει έως τώρα οπότε ανέβαλα την αγορά. Με το New Switch και βλέπουμε...

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Κοιτα,ειμαι 37 χρονων γαιδαρος.ποτε δεν ειχα νιντεντο κονσολα,και ποτε δεν ασχοληθηκα με ζελντα μαριο κτλπ.εβλεπα καποιους να παιζουν με ανθρωπακια και ελεγα απο μεσα μου,καλα ρε μλκ τι παιζουν αυτοι.πανε καλα..,;.ωσπου ηρθε ο καιρος που αρχισα να βαριεμε το ενα ΑΑΑ πισω απο το αλλο..με το καλητερο να το κραταω 4 ωρες...καπου εκει επιασα το switch με δισταγμο.φαντασου οταν πηγα να το αγορασω σκεφτομουν να παρω το ζελντα  μαζι η οχι...εδωσα σαυτα τα games με τα ανθρωπακια μια ευκαιρια να δω τι ειναι τελικα..μολις ξεκινησα το ζελντα,πανω στο 2ωρο εκει που αλλα ειχα παρατησει οπως τιτλους zero dawn,σε αυτο τρωω ενα κολλημα να μην θελω να κλεισω την κονσολα.το ιδιο με το odyssey το ιδιο με το smash.το οποιο εχω παθει πλακα.καθε μαχη στο online ειναι διαφορετικη και νομιζεις που δεν το εχεις ξαναπαιξει.ενιωσα στο πετσι μου τι εστι gameplay με ολα αυτα τα games. Δωστους λοιπον μια ευκαιρια να τα ζησεις ο ιδιος στο πετσι σου και οχι απο youtube,γιατι απο youtube δεν μου εκαναν και μενα..και αν δεν σου κανουν αυτα τα games τοτε δεν κανει η κονσολα για σενα οντως.

 

 

7 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Περίμενες ένα Vita υποθέτω αλλά στούκαρες στην ξεροκεφαλιά της Nintedo να ανακυκλώνει τα ίδια IP που έχει διακρίνει ότι πουλάνε και όχι αυτά τα IP που θα περιλάμβαναν ένα μεγαλύτερο κοινό (F-ZERO π.χ.).

Πούλα το ή βάλτο στην άκρη μέχρι να δεις τι θα βγει. Εγώ προσωπικά το έστειλα για να πάρω την Pokemon Edition αλλά δεν μου λείπει έως τώρα οπότε ανέβαλα την αγορά. Με το New Switch και βλέπουμε...

 Δεν περιμενα τιποτα , δεν πηρα την κονσολα με ψευδεις προσδοκιες. Την πηρα ξεκαθαρα για φορητοτητα , zelda , mario και jrpgs μιας και ειχα προβλεψει οτι το octopath θα ειναι παιχνιδαρα. Ειχα καποτε vita και Psp τα οποια σουταρα γιατι η σονυ τα παρατησε και δεν ασχολουμαι με πειρατεια για να πω οτι θα το κρατουσα για το τσαμπα. 

Τον 1,5 χρονο που εχω λοιπον το switch , ηλπιζα οτι θα με αντιμετωπισουν ως πελατη και οχι ως βοδι. Και εγω με τη σειρα μου εδινα τα ωραια μου λεφτακια και επαιρνα ολα τα first party (πλην smash) και πηρα και καμια 30αρια παιχνιδα απο το store για να εχω κατι να παιζω στην κονσολιτσα. 

Δεν θελω να το πουλησω , δεν θελω να το κανω στην ακρη, απαιτω ως πελατης που εχω χωσει χρημα να δω σεβασμο και "ανταποδοση". Δεν μιλαω για εκπτωσεις κλπ . Εδω η Ν φερεται σα να ανοιξε ενα μαγαζι , πουλησε κονσολες και μετα το εκλεισε το μαγαζι και οι πελατες ψαχνονται μεταξυ τους τι θα κανουν . 

Καταλαβαινετε οτι το λεω ως υπερβολη αυτο ετσι?

Θα μου πεις γουστα ειναι αυτα σε αλλους αρεσει αυτη η κονσολα. Σεβαστο αλλα αν η Ν προκειται να απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο κοινο στο τελος θα φαει Χ . Αλλαξαν οι εποχες πιστευω , ο πελατης θελει και υπηρεσιες δεν του φτανει η φατσα του μαριο πανω στο cartridge, θελει να δει εξελιξη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θελω να γίνω κακός και ίσως επειδή δεν εχω χρόνο αλλα μέχρι και σήμερα δεν εχω βαρεθεί την κονσόλα. Τι εννοώ. Εκτός από smash και splatoon εχω όλα τα first party. Εχω επίσης και παιχνίδια τύπου la noire καθώς και κάποια indie. Ειμαι εξωτερικό για δουλεια και τελείωσα για κακη μου τύχη το new super Mario bros(τι παιχνιδαρα). Κατευθείαν μπήκα στο Eshop και αμφιταλαντευτικα μεταξύ Skyrim diablo. Το μεν πρώτο το τελείωσα με το που βγήκε όπως και το δεύτερο. Δεν είχα παίξει όμως τα dlc. Πήρα diablo. Σπιτι δύσκολο να ασχοληθώ τόσο με την κονσόλα. Και τα λέω αυτα χωρίς να μου αρέσουν τα jrpg(το oktopath με έκανε να το καταλάβω). 

Θεωρώ ότι η αγορά switch ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ day one ειναι από τις καλύτερες gaming αγορές που εχω κάνει τα τελευταία χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε ένα direct σύντομα για να προδιορίσουμε τι μπορούμε να περιμένουμε φέτος. Και ελπίζω να μην είναι το direct του φτωχού όπως πέρισυ τέτοια περίοδο...

Εκτός από Bayonetta 3, Metroid Prime 4 (αν βγει φέτος) και Fire Emblem, δεν ξέρω ποιον άλλο μεγάλο εμπορικά τίτλο περιμένουμε.

ΥΓ: Έχω βαρεθεί να διαβάζω παντού συνέχεια για το Smash σε ότι αφορά news για το Switch. Πόσες πωλήσεις κάνει κάθε βδομάδα, αν είναι στην 4η ή στην 5η θέση, ποιες αναγνωρίσεις έχει πάρει από τον τύπο, κτλ. Έλεος, βγήκε εδώ και καιρό, πάμε παρακάτω για άλλα νέα.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε ένα direct σύντομα για να προδιορίσουμε τι μπορούμε να περιμένουμε φέτος. Και ελπίζω να μην είναι το direct του φτωχού όπως πέρισυ τέτοια περίοδο...

Εκτός από Bayonetta 3, Metroid Prime 4 (αν βγει φέτος) και Fire Emblem, δεν ξέρω ποιον άλλο μεγάλο εμπορικά τίτλο περιμένουμε.

Περιμενουμε animal crossing  και pokemon.Εγω προσωπικα μπορει να μην τα παιξω αλλα τα 2 αυτα ειναι περισσοτερο top sellers παιχνιδια απο αυα που αναφερεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Περιμενουμε animal crossing  και pokemon.Εγω προσωπικα μπορει να μην τα παιξω αλλα τα 2 αυτα ειναι περισσοτερο top sellers παιχνιδια απο αυα που αναφερεις.

Το Pokemon το ξέχασα ομολογουμένως.

Θα ήθελα πολύ να ξέρω αν θα έχουμε κάτι μεγάλο από Nintendo 1st party πλην του Luigi's Mansion 3. Το Prime δεν το κόβω να βγαίνει φέτος...

Με αυτή την ξηρασία (από πλευράς Nintendo), τουλάχιστον να παίρναμε κάποιο remaster μεγάλου παιχνιδιού. Πχ το Skyward Sword ήταν πολύ καλή ιδέα και κακώς κατέρριψε την φήμη η Nintendo. Θα μπορούσαν επίσης και Mario 3D World. Και φυσικά το πολυπόθητο Metroid Prime Trilogy.

Επίσης, απορώ τι κάνει η Retro... :huh:

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το Pokemon το ξέχασα ομολογουμένως.

Θα ήθελα πολύ να ξέρω αν θα έχουμε κάτι μεγάλο από Nintendo 1st party πλην του Luigi's Mansion 3. Το Prime δεν το κόβω να βγαίνει φέτος...

Με αυτή την ξηρασία (από πλευράς Nintendo), τουλάχιστον να παίρναμε κάποιο remaster μεγάλου παιχνιδιού. Πχ το Skyward Sword ήταν πολύ καλή ιδέα και κακώς κατέρριψε την φήμη η Nintendo. Θα μπορούσαν επίσης και Mario 3D World. Και φυσικά το πολυπόθητο Metroid Prime Trilogy.

Επίσης, απορώ τι κάνει η Retro... :huh:

Για το 3d world δεν ξερω καθως μολις βγηκε το mario u. Εγω που εχω παιξει προσφατα το 3d world δεν παιζω με την ιδια ορεξη το u αυτη τη στιγμη. 

Για τα zelda τα εχουμε ξαναπει ειναι πανηλιθιοι , μπορουν ανετα να τα φερουν ολα στο switch και να καθονται σε ενα γραφειο να μετρανε χρημα ζεστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε ένα direct σύντομα για να προδιορίσουμε τι μπορούμε να περιμένουμε φέτος. Και ελπίζω να μην είναι το direct του φτωχού όπως πέρισυ τέτοια περίοδο...

Εκτός από Bayonetta 3, Metroid Prime 4 (αν βγει φέτος) και Fire Emblem, δεν ξέρω ποιον άλλο μεγάλο εμπορικά τίτλο περιμένουμε.

ΥΓ: Έχω βαρεθεί να διαβάζω παντού συνέχεια για το Smash σε ότι αφορά news για το Switch. Πόσες πωλήσεις κάνει κάθε βδομάδα, αν είναι στην 4η ή στην 5η θέση, ποιες αναγνωρίσεις έχει πάρει από τον τύπο, κτλ. Έλεος, βγήκε εδώ και καιρό, πάμε παρακάτω για άλλα νέα.

Το Metroid Prime 4 μην το περιμένεις φέτος. Σιγουράκι το 2020, ίσως και αργότερα. Και το Bayonetta για του χρόνου το βλέπω, όπως και το SMTV. Κατά τ'αλλα για φέτος έχουμε Animal Crossing, Pokemon, Fire Emblem, Yoshi, Luigi's Mansion από first party, κάποια δυνατά 3d party exlusives (Daemon X Machina, MAU3) και κάποια δυνατά 3d party AAA(DOOM Eternal, MK11, DQ11).

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Nαι θέλουμε Zelda Αnthology, ολα σε ενα cartdridge ομως δεν θελω γυφτιες με κωδικους

Στα γραφεια της Ν ακουσανε την προταση σου...

Θα παρεις 4-5-6 cartridges προς 59,99€ το ενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james9tito είπε

Για το 3d world δεν ξερω καθως μολις βγηκε το mario u. Εγω που εχω παιξει προσφατα το 3d world δεν παιζω με την ιδια ορεξη το u αυτη τη στιγμη. 

Για τα zelda τα εχουμε ξαναπει ειναι πανηλιθιοι , μπορουν ανετα να τα φερουν ολα στο switch και να καθονται σε ενα γραφειο να μετρανε χρημα ζεστο. 

Εγώ λέω αντι να ασχολούμαστε μόνο με τα Zelda και τα Mario να κάτσει η Ν να ασχοληθεί να βγάλει καμιά καινούρια ΙΡ. Καιρός είναι. Ή έστω να ξεθάψει κάποιες που τις έχει ξεχάσει και ο θεός. Που είναι τα Eternal Darkness, Geist, Golden Sun?

Για να μην αναφερθώ σε εκείνο το καημένο το F-Zero που το έχει φάει η μαρμάγκα.....

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Σίγουρα συμφωνώ ωραία τα Πόκεμον Μάριο ζελντα αλλά καιρός να βγάλει και κάτι νέο 

Mario world ocarina of pokemon :D

Επεξ/σία από nemo23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...