Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάθε κονσολα έχει τα δικά της exclusive είτε είναι λίγα είτε όχι είτε μας αρέσουν είτε όχι 

Ps4

horizon zero down, spider man, god of war, Bloodborne, unchurched, και κάποια άλλα. 

Xbox 

Sea of thieves, gear's of war, halo, forza. 

Switch

Pokemon, zelda, mario, octopath traveler, Splatoon, xenoblade. 

 

Σίγουρα η Nintendo θα πρέπει να επενδύσει σε νέα ip όχι ότι δεν έχει exclusive αλλά κάτι νεο.

Το να βγει νέο switch ίσως βγει αλλά το να ειναι πανίσχυρο δεν ξέρω κατά πόσο καλό θα είναι η όχι διότι ενδέχεται να φάει κράξιμο διότι αν είναι τόσο ισχυρό όπως μερικοί θεωρούν ότι θα είναι υπάρχει το ενδεχόμενο να βλέπουμε only new switch σε κάποια παιχνίδια διότι το παλιό δεν θα μπορει να τα σηκώσει.

 

 

Επεξ/σία από dinos234
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Η κάθε κονσολα έχει τα δικά της exclusive είτε είναι λίγα είτε όχι είτε μας αρέσουν είτε όχι 

Ps4

horizon zero down, spider man, god of war, Bloodborne, unchurched, και κάποια άλλα. 

Xbox 

Sea of thieves, gear's of war, halo, forza. 

Switch

Pokemon, zelda, mario odyssey , octopath traveler, Splatoon, xenoblade. arms , mario and rabbits , mario tennis 

:)

Επεξ/σία από retard20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μεταξύ μας, όποιος θεωρεί ότι θα πάρουμε "πανίσχυρο" νέο switch ας ξυπνήσει. Το νέο μηχάνημα θα είναι απλά revision του υπάρχοντος με βελτιώσεις στο quality of life, λιθογραφία στο soc και πάει λέγοντας. Περισσότερο κλείνω σε switch XL με οθόνη 8'+ πάρα οτιδήποτε άλλο. 

Επειδή κάποιοι το ξεχνάνε, η Nintendo είναι εταιρία παιχνιδιών, σκέτο, και όχι τεχνολογίας. Συνεπώς μην περιμένετε να πάρετε X2 τσιπάκια, full HD οθόνες και ότι άλλο σας έρχεται στον νου με περίπου 3 κατοστάρικα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ikaruga24 είπε

Πάντως μεταξύ μας, όποιος θεωρεί ότι θα πάρουμε "πανίσχυρο" νέο switch ας ξυπνήσει. Το νέο μηχάνημα θα είναι απλά revision του υπάρχοντος με βελτιώσεις στο quality of life, λιθογραφία στο soc και πάει λέγοντας. Περισσότερο κλείνω σε switch XL με οθόνη 8'+ πάρα οτιδήποτε άλλο. 

Επειδή κάποιοι το ξεχνάνε, η Nintendo είναι εταιρία παιχνιδιών, σκέτο, και όχι τεχνολογίας. Συνεπώς μην περιμένετε να πάρετε X2 τσιπάκια, full HD οθόνες και ότι άλλο σας έρχεται στον νου με περίπου 3 κατοστάρικα. 

Γενικά οτιδήποτε παραπέρα απο μεγαλύτερη οθόνη(στο ίδιο μέγεθος περίπου συσκευής) μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερο WiFi εμένα θα μου προκαλέσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ έκπληξη. Δε βλέπω και λόγο να κάνει οτιδήποτε πέρα απο αυτό, εδώ κανει προσπάθεια να ενοποιήσει τις συσκευές της, οχι να προκαλεί κατακερματισμό μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Πάντως μεταξύ μας, όποιος θεωρεί ότι θα πάρουμε "πανίσχυρο" νέο switch ας ξυπνήσει. Το νέο μηχάνημα θα είναι απλά revision του υπάρχοντος με βελτιώσεις στο quality of life, λιθογραφία στο soc και πάει λέγοντας. Περισσότερο κλείνω σε switch XL με οθόνη 8'+ πάρα οτιδήποτε άλλο. 

Επειδή κάποιοι το ξεχνάνε, η Nintendo είναι εταιρία παιχνιδιών, σκέτο, και όχι τεχνολογίας. Συνεπώς μην περιμένετε να πάρετε X2 τσιπάκια, full HD οθόνες και ότι άλλο σας έρχεται στον νου με περίπου 3 κατοστάρικα. 

Συμφωνώ το πολύ ελπίζω μικρότερα περιθώρια λίγο να μεγαλώσουν την οθόνη άντε λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και ίσως αύξηση την μνήμης πχ 64 λέω εγώ και λίγο καλύτερους χρόνους επεξεργαστή κάρτας μέχρι εκεί. 

Το να δούμε τρομερές  διαφορές θεωρώ πως για πολλούς δεν θα είναι θετικό τόσο διότι θα μιλάμε για την ίδια κονσολα αλλά σαν να είναι νέας γενιάς διότι αν είναι τόσο δυνατή θα μπορεί να παίζει θεωρητικά πχ rdr2 ac κτλ και να έχει ίσως και αποκλειστικά παιχνίδια που η τωρινή γενιά δεν θα μπορεί να τα σηκώσει για αυτό από εμένα περιμένω μια λίγο ποιο βελτιωμένη έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το μέγεθος μπορεί να αλλάξει γιατί μετά ίσως πρέπει να αλλάξουν και τα joycons πως κουμπώνουν. Μονο χωρίς bezels .

Το ιδανικό θα ήταν αν με κάποιο τρόπο το dock που κουμπώνει να αυξάνει την δύναμη του και να πουλιέται και ξεχωριστά γι αυτούς που το θέλουν αλλά μετά διχάζει τρελά αν κατι το παίζει με dock και κάτι όχι. 

Γενικά δύσκολα τα πράγματα για πιο δυνατό. Εγώ δε θα το επιχειρούσα αν ήμουν στην θέση τους αλλά θα το αγόραζα στην θέση που είμαι τώρα και με αυτά που έχω δει και μου έχει προσφέρει και ας ήταν ακριβό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo Switch is our primary sales objective, and we are not considering a successor or a price cut at this time.

Οχι οτι θα το ελεγε αν ερθει κανα upgrade μοντελο συντομα αλλα απο τη στιγμη που η κονσολα κανει τρελες πωλησεις δεν νομιζω οτι τους συμφερει να βγαλουν καποιο upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την δική μου άποψη σε αυτό που θα πρέπει να επικεντρωθούν δεν είναι σε ένα άλλο νεο μοντέλο αλλά να βελτιώσουν την υπηρεσία το online και το UI όσο τον δυνατόν περισσότερο γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά πάντως, που είμαι στη διαδικασία αγοράς του Switch, με κάνει να θέλω να περιμένω.

Έχω PS4 Pro, PS Vita κι ένα 2DS.

Οπότε δε με καίει να το πάρω άμεσα.

Κατά συνέπεια περιμένω να ανακοινωθεί το νέο. Στη χειρότερη περίπτωση που δεν είναι κάτι τραγικά καλύτερο, θα πάω σε κανένα μεταχειρισμένο από κάποιον που θα θέλει να πάει στο νέο. Αλλιώς θα πάρω το νέο.

Με λίγα λόγια, πιστεύω έχει κάνει κακό όλη αυτή η φιλολογία γύρω από το καινούργιο ΝS.

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Περισσότερο κλείνω σε switch XL με οθόνη 8'+ πάρα οτιδήποτε άλλο. 

Νομίζω ότι θα θέλουν να διατηρήσουν compatibility με το μέγεθος των τωρινών joycons στο θέμα αναλογιών. Μια 8άρα οθόνη θα έκανε το tablet να προεξέχει άσχημα και σίγουρα θα χρειαζόταν μεγαλύτερα/ψηλότερα joycons για να είναι όλα ομοιόμορφα. 

Θα ήταν καλύτερα να μίκρυναν τα υπάρχοντα πλαίσια της οθόνης καθώς είναι πολύ μεγάλα. Πρέπει να υπάρχει χώρος για περίπου 7 ίντσες.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Συμφωνώ το πολύ ελπίζω μικρότερα περιθώρια λίγο να μεγαλώσουν την οθόνη άντε λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και ίσως αύξηση την μνήμης πχ 64 λέω εγώ και λίγο καλύτερους χρόνους επεξεργαστή κάρτας μέχρι εκεί. 

Το να δούμε τρομερές  διαφορές θεωρώ πως για πολλούς δεν θα είναι θετικό τόσο διότι θα μιλάμε για την ίδια κονσολα αλλά σαν να είναι νέας γενιάς διότι αν είναι τόσο δυνατή θα μπορεί να παίζει θεωρητικά πχ rdr2 ac κτλ και να έχει ίσως και αποκλειστικά παιχνίδια που η τωρινή γενιά δεν θα μπορεί να τα σηκώσει για αυτό από εμένα περιμένω μια λίγο ποιο βελτιωμένη έκδοση. 

Και το βασικοτερο απολα να ειναι hackable....😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Done when it's done η φάση δηλαδή με λίγα λόγια, που σε ρυθμούς Nintendo το full restart φανταζομαι οτι δύσκολα θα το δουμε στο Switch. Κρίμα για τους φαν που το περίμεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...