Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Άντε να δούμε. Κάτι μου λέει ότι θα έχει Persona 5 και Spyro το επόμενο direct όσον αφορά τα ports.

Για το persona από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Το περιμένω πως και πως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κανονικο direct  δεν θα γινει το Ιανουαριο.Το ninties μεχρι στιγμης δεν το εχει ανακοινωσει η ΝοΑ οποτε παιζει το σεναριο part 1 EU part 2 US με 1 εβδομαδα διαφορα οπως τα προηγουμενα και απο αρχες Φεβρουαριου αν σαν τριτη εβδομαδα ισως ανακοινωσουν το direct

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Εξεταζω το ενδεχόμενο να πάρω Nintendo switch.Θελω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την όλη φιλοσοφία της κοσνολας μιας και τελευταία Nintendo κοσνολα μου ήταν το 64!

Θέλω να πάω για την συγκεκριμένη κονσόλα λόγω φορητότητας της κυρίως και των κλασικών παιχνιδιών της που βρίσκω αρκετά χαλαρωτικά.Επειδη θα είμαι σεζόν πάνω από 5μηνες και στο δωμάτιο δεν έχω ίντερνετ

1)χρειάζομαι ίντερνετ ώστε να παίξω οτιδήποτε;εννοώ σύνδεση στο store;

2)συνδρομή και δυνατότητες του store;(εννοώ όπως είναι το ps store η το Xbox live)

3)Τα παιχνίδια μπορώ να τα βρω πιο φθηνά κάπου ηλεκτρονικά για αγορά εκτός από τα retail;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, katsouras είπε

Καλησπέρα παιδιά.Εξεταζω το ενδεχόμενο να πάρω Nintendo switch.Θελω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την όλη φιλοσοφία της κοσνολας μιας και τελευταία Nintendo κοσνολα μου ήταν το 64!

Θέλω να πάω για την συγκεκριμένη κονσόλα λόγω φορητότητας της κυρίως και των κλασικών παιχνιδιών της που βρίσκω αρκετά χαλαρωτικά.Επειδη θα είμαι σεζόν πάνω από 5μηνες και στο δωμάτιο δεν έχω ίντερνετ

1)χρειάζομαι ίντερνετ ώστε να παίξω οτιδήποτε;εννοώ σύνδεση στο store;

2)συνδρομή και δυνατότητες του store;(εννοώ όπως είναι το ps store η το Xbox live)

3)Τα παιχνίδια μπορώ να τα βρω πιο φθηνά κάπου ηλεκτρονικά για αγορά εκτός από τα retail;

Κάποια παιχνίδια απαιτούν ίντερνετ κάποια άλλα όχι για multiplayer εκεί θελει. 

Ποιο φθηνά ήταν στο Africa shop αλλά και εκεί τα αποκλειστικά άλλαξαν ανέβηκαν τιμές. 

Ναι υπάρχει συνδρομή για online κάποιον παιχνιδιών αλλά δεν δίνεται δωρεάν παιχνίδι όπως gold plus αλλά είναι ποιο φθηνή η συνδρομή. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Κάποια παιχνίδια απαιτούν ίντερνετ κάποια άλλα όχι για multiplayer εκεί θελει. 

Ποιο φθηνά ήταν στο Africa shop αλλά και εκεί τα αποκλειστικά άλλαξαν ανέβηκαν τιμές. 

Ναι υπάρχει συνδρομή για online κάποιον παιχνιδιών αλλά δεν δίνεται δωρεάν παιχνίδι όπως gold plus αλλά είναι ποιο φθηνή η συνδρομή. 

Αν εχω δηλαδη το Mario kart για να παιξω online πρεπει να εχω μια γενικη συνδρομη(δεν ξερω πως την ονομαζει) και θελω και συνδομη εξτρα για να παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδι?

 

Αν το παρω στανταρ θα παρω zelda και mario kart για αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, katsouras είπε

Αν εχω δηλαδη το Mario kart για να παιξω online πρεπει να εχω μια γενικη συνδρομη(δεν ξερω πως την ονομαζει) και θελω και συνδομη εξτρα για να παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Αν το παρω στανταρ θα παρω zelda και mario kart για αρχη

Το zelda επειδή το έχω όχι δεν θέλει σε κάτι το mario δεν ξέρω δεν το έχω νομίζω δεν θέλει αλλά για να παίξεις με άλλους εκεί λογικά θέλει συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα το Xenoblades torna. Απλά πωρώθηκα με την μια που ξαναγύρισα στον κόσμο του xenoblades. Αλλό ένα διαμάντι rpg για την κονσόλα. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, katsouras είπε

Αν εχω δηλαδη το Mario kart για να παιξω online πρεπει να εχω μια γενικη συνδρομη(δεν ξερω πως την ονομαζει) και θελω και συνδομη εξτρα για να παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Αν το παρω στανταρ θα παρω zelda και mario kart για αρχη

Για σεζον μια χαρά θα είσαι με το Ζελντα μόνο, αν φυσικά τα ρουφάς τα παιχνίδια και όχι απλά γρήγορα γρήγορα να το τερματίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, katsouras said:

Καλησπέρα παιδιά.Εξεταζω το ενδεχόμενο να πάρω Nintendo switch.Θελω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την όλη φιλοσοφία της κοσνολας μιας και τελευταία Nintendo κοσνολα μου ήταν το 64!

Θέλω να πάω για την συγκεκριμένη κονσόλα λόγω φορητότητας της κυρίως και των κλασικών παιχνιδιών της που βρίσκω αρκετά χαλαρωτικά.Επειδη θα είμαι σεζόν πάνω από 5μηνες και στο δωμάτιο δεν έχω ίντερνετ

1)χρειάζομαι ίντερνετ ώστε να παίξω οτιδήποτε;εννοώ σύνδεση στο store;

2)συνδρομή και δυνατότητες του store;(εννοώ όπως είναι το ps store η το Xbox live)

3)Τα παιχνίδια μπορώ να τα βρω πιο φθηνά κάπου ηλεκτρονικά για αγορά εκτός από τα retail;

 

Για single player παιχνίδια που τα έχεις σε cartridge δεν χρειάζεται καμία σύνδεση. 

Προφανώς αν θες να αγοράσεις από το store θες σύνδεση στο Internet. 

Αν θες να παίξεις multilayer θες σύνδεση στο Internet και συνδρομή της Nintendo

H συνδρομή είναι κυρίως για να παίζεις multilayer. Μαζί σου δίνει και κάποια παιχνίδια του NES. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsouras είπε

Αν εχω δηλαδη το Mario kart για να παιξω online πρεπει να εχω μια γενικη συνδρομη(δεν ξερω πως την ονομαζει) και θελω και συνδομη εξτρα για να παιξω το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Αν το παρω στανταρ θα παρω zelda και mario kart για αρχη

Αν θελεις να παιζεις online καποια games χρειαζονται τη συνδρομη και αλλα οχι.Πχ το mario kart θελει συνδρομη το fortnite οχι.Μια φορα θα πληρωσεις π.χ. 20 το χρονο για τη συνδρομη και πιανει ολα τα games που την χρειαζονται δεν πληρωνεις ανα game  εξτρα το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ff x/x2  μονο στην Ασια θα εχει τα 2 games σε 1 catridge και τα αλλα region το χ2 σε download code.Οποιος το σκεφτεται απο Ασια να υπολογιζει γυρω στα 65-70€ το game με τα μεταφορικα.1 μηνα περιπου υπομονη να ερθει και να ελπιζει να μην στραβωσει κατι στο τελονειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, Mistwalker said:

Το ff x/x2  μονο στην Ασια θα εχει τα 2 games σε 1 catridge και τα αλλα region το χ2 σε download code.Οποιος το σκεφτεται απο Ασια να υπολογιζει γυρω στα 65-70€ το game με τα μεταφορικα.1 μηνα περιπου υπομονη να ερθει και να ελπιζει να μην στραβωσει κατι στο τελονειο.

Υπάρχει λόγος που το X-2 θα είναι σε download code στη Δύση: αγοράζεις το FFX/X-2 σε cartridge από τα μέρη μας, ανοίγεις τη συσκευασία, βγάζεις το χαρτάκι με το download code του X-2, αρπάζεις έναν καλό αντιανεμικό αναπτήρα (για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα αποτύχεις στην αποστολή) και καις το χαρτάκι με το download code σκορπίζοντας παράλληλα τις στάχτες του στη λεκάνη της τουαλέτας σου, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν θα ενεργοποιήσεις -ούτε καν από λάθος- αυτό το έκτρωμα στην κονσόλα σου. :)

Μετά βάζεις το cartridge στην κονσόλα σου και παίζεις το καλύτερο FF που έχει φτιαχτεί ποτέ.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Malthador said:

Υπάρχει λόγος που το X-2 θα είναι σε download code στη Δύση: αγοράζεις το FFX/X-2 σε cartridge από τα μέρη μας, ανοίγεις τη συσκευασία, βγάζεις το χαρτάκι με το download code του X-2, αρπάζεις έναν καλό αντιανεμικό αναπτήρα (για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα αποτύχεις στην αποστολή) και καις το χαρτάκι με το download code σκορπίζοντας παράλληλα τις στάχτες του στη λεκάνη της τουαλέτας σου, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν θα ενεργοποιήσεις -ούτε καν από λάθος- αυτό το έκτρωμα στην κονσόλα σου. :)

Image result for that escalated quickly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...