Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σκέφτομαι και εγώ για 2DS XL βέβαια, switch θα προτιμούσα αλλά έχω μεγάλη βιβλιοθήκη στο One αφενός δεν είναι και μικρό το κόστος για αγορά switch αφετέρου. Δεν έχω κόλλημα με τα γραφικά παιχνίδια γενικά, αλλά αναρωτιέμαι πως φαίνονται στο 2ds γιατί από βιντεάκια στο youtube θα τα χαρακτήριζα και επιπέδου psx, μπορεί να φαίνονται έτσι και λόγω διαφορετικής οθόνης βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

100% αξιζει, απιστευτη βιβλιοθηκη, απιστευτα παιχνιδια και μπορεις να το βρεις σε πολυ χαμηλη τιμη. Τετοιες ερωτησεις διαβαζω συχνα πυκνα στο /r/3ds, αν θελεις κοιταξε κ εκει. Για μενα δεν υπαρχει καν συγκριση 3ds, switch τουλαχιστον για τωρα. 

Ισχύει!!! Σε ότι αφορά "φορητό gaming" δεν υπάρχει κάτι καλύτερο απο 3DS. Μόνο καλύτερη μπαταρία να είχε :D 

23 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Το σκέφτομαι και εγώ για 2DS XL βέβαια, switch θα προτιμούσα αλλά έχω μεγάλη βιβλιοθήκη στο One αφενός δεν είναι και μικρό το κόστος για αγορά switch αφετέρου. Δεν έχω κόλλημα με τα γραφικά παιχνίδια γενικά, αλλά αναρωτιέμαι πως φαίνονται στο 2ds γιατί από βιντεάκια στο youtube θα τα χαρακτήριζα και επιπέδου psx, μπορεί να φαίνονται έτσι και λόγω διαφορετικής οθόνης βέβαια.

Ποιο κοντά σε PS2 Θα έλεγα. Προσοχη όμως, στα XL φαινεται αρκετα μεγαλύτερο το pixel καθώς με το κανονικό έχουν ίδια αναλυση αλλά διαφορετικό μεγεθος οθόνης.

Εγω για αυτό προτίμησα το New 3DS :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snolly είπε

Κυρίως τα remastered Zelda με ενδιαφέρουν.

Και παλι ομως εχεις χασει οπως λες τα zelda που κυκλοφορησαν στις κανονικες κονσολες οπως Windwaker,Twilight princess και Skyward sword.

Μηπως θα ηταν καλυτερο να κοιταζες να επαιρνες και κανενα wii/wii u?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Fulgore said:

Και παλι ομως εχεις χασει οπως λες τα zelda που κυκλοφορησαν στις κανονικες κονσολες οπως Windwaker,Twilight princess και Skyward sword.

Μηπως θα ηταν καλυτερο να κοιταζες να επαιρνες και κανενα wii/wii u?

αυτός είναι ο βασικός αντίλογος και από άλλον φίλο που μιλάει για χακαρισμένο wii u, used με όλα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια

Εδω μια ερωτηση και προκαταβολικα συγγνωμη αν εχει απαντηθει απλα δεν μπορω να παω πισω στο νημα να βρω απαντηση

Ειδα οτι βγαινει νεο μοντελο switch,αξιζει να δωσω το παλιο και να παρω το καινουργιο;Εχουν καποια σημαντικη διαφορα;Καπου διαβασα οτι εκτος της μπαταριας,δεν εχουν καποια αλλη διαφορα,ισχυει;Ποτε βγαινει στην Ελλαδα αυτο;

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snolly είπε

αυτός είναι ο βασικός αντίλογος και από άλλον φίλο που μιλάει για χακαρισμένο wii u, used με όλα μέσα.

Καλά αν είναι για hacked υπάρχει πολύ καλός pc emulator για wii u, αν και διαφωνώ.

Εντωμεταξύ παίζω και εγ'ω αυτή τη στιγμή BOTW και πραγματικά θέλω να τα ξαναπιάσω όλα από την αρχή, αλλά δεν έχω εύκολο τρόπο για να τα παίξεις όλα θες 3-4 κονσόλες (μαζί με το switch)

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Snolly said:

Να βγω λίγο off-topic;

Μικρός μεγάλωσα με Sega & Nintendo μέχρι το MegaDrive / SNES. Μετά πήρα PC και δεν ασχολήθηκα ξανά με κονσόλες μέχρι που γέρασα και πήρα PS3, PS4 και πριν λίγο καιρό το Switch. Επειδή ενθουσιάστηκα με το BOTW έχω φάει fomo πως δεν έχω παίξει παιχνιδάρες στη ζωή μου και η ερώτηση μου είναι αν πιστεύετε πως αξίζει σήμερα να πάρω ενα 3DS για τους τίτλους που έχει (έχοντας Switch και πολλά παιχνίδια που δεν έχω παίξει ακόμα). Αξίζει λέτε η είναι μίζερη η εμπειρία; Κυρίως τα remastered Zelda με ενδιαφέρουν. Ευχαριστώ!

Ρωτάς σε ένα νήμα του οποίου οι συμμετέχοντες παίζει να έχουμε από τρία 3DS ο καθένας. Μιλάμε για ένα φορητό που παίζει όλα τα games των 3DS, DS, GBA, GB/GBC, NES, SNES και Game Gear. Επίσης, κοστίζει 130 ευρώ, ενώ του κλείνεις ματάκι και χακάρεται. 

Άστο μωρέ καλύτερα, δεν αξίζει. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Malthador said:

Ρωτάς σε ένα νήμα του οποίου οι συμμετέχοντες παίζει να έχουμε από τρία 3DS ο καθένας. Μιλάμε για ένα φορητό που παίζει όλα τα games των 3DS, DS, GBA, GB/GBC, NES, SNES και Game Gear. Επίσης, κοστίζει 130 ευρώ, ενώ του κλείνεις ματάκι και χακάρεται. 

Άστο μωρέ καλύτερα, δεν αξίζει. 

παω να το παρω μετα τη δουλεια ρε αλλα το 3DS XL το βρισκω 200+

γενικά ελάχιστα καταστήματα το έχουν στην Ελλάδα πέρα από ένα ροζ που οκ κάπου ώπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ρωτάς σε ένα νήμα του οποίου οι συμμετέχοντες παίζει να έχουμε από τρία 3DS ο καθένας. Μιλάμε για ένα φορητό που παίζει όλα τα games των 3DS, DS, GBA, GB/GBC, NES, SNES και Game Gear. Επίσης, κοστίζει 130 ευρώ, ενώ του κλείνεις ματάκι και χακάρεται. 

Άστο μωρέ καλύτερα, δεν αξίζει. 

offtopic, αλλα με ποια καρτα παιζεις τα παραπανω, εκτος των 3ds/ds? η εννοεις με custom fw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, stafftw said:

Καλά αν είναι για hacked υπάρχει πολύ καλός pc emulator για wii u, αν και διαφωνώ.

Εντωμεταξύ παίζω και εγ'ω αυτή τη στιγμή BOTW και πραγματικά θέλω να τα ξαναπιάσω όλα από την αρχή, αλλά δεν έχω εύκολο τρόπο για να τα παίξεις όλα θες 3-4 κονσόλες (μαζί με το switch)

μαζί σου, μου αρέσει να αγοράζω τα παιχνίδια, ενισχύεις να φτιάξουν κι άλλα έτσι. 

το μόνο που με φοβίζει είναι αν πιάσω τα παλιά να τα θεωρώ very aged και να μην μπορώ. κάποια games κανουν age πολυ καλα (πχ DKC από SNES) και καποια δεν παλευονται καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, darksider13 είπε

sold out και μαλιστα με 20 ευρω καπελο ! στο game UK πχ αμα κοιμηθεις με το βραδυ με τον αντετοκουμπο και ξυπνησεις την επομενη μερα να βρεις ανοιχτη προπαραγγελια  στο χρεωνουνε 69.99 λιρονια  + κατι ψιλα για το shipping

 

σε 1 μηνα υποτιθεται παραλαμβανουμε οσοι τρεξαμε μεσα ιουλιου και  δωσαμε τα λεφτα μπροστα στον Γερμανο για να παρουμε την limited,  ε ρε και να μας πουνε τελευταια στιγμη " ξερετε εγινε λαθος, τελικα δεν υπαρχει αποθεμα " 

631.gif

παντως κατι εχει  αλλαξει  σιγουρα με τις προπαραγγελιες στο εσωτερικο και στο εξωτερικο , θυμαμαι περσι ειχα  παραγγειλει  την collectors του octopath traveler  χωρις να  δωσω τα λεφτα μπροστα ενω τωρα,  οταν βρηκα ανοιχτο listing για το  Luigi's mansion και το φωσφοριζε  steelbook το σκεφτηκα 2 φορες γιατι υποτιθεται οτι κυκλοφορει τελος Οκτωβριου.

μαλλον αλλαξανε πολιτικη οι περισσοτεροι για να μην τους μπιστολιαζουνε  στο day1 :D

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SoFGR είπε

sold out και μαλιστα με 20 ευρω καπελο ! στο game UK πχ αμα κοιμηθεις με το βραδυ με τον αντετοκουμπο και ξυπνησεις την επομενη μερα να βρεις ανοιχτη προπαραγγελια  στο χρεωνουνε 69.99 λιρονια  + κατι ψιλα για το shipping

σε 1 μηνα υποτιθεται παραλαμβανουμε οσοι τρεξαμε μεσα ιουλιου και  δωσαμε τα λεφτα μπροστα στον Γερμανο για να παρουμε την limited,  ε ρε και να μας πουνε τελευταια στιγμη " ξερετε εγινε λαθος, τελικα δεν υπαρχει αποθεμα " 

631.gif

παντως κατι εχει  αλλαξει  σιγουρα με τις προπαραγγελιες στο εσωτερικο και στο εξωτερικο , θυμαμαι περσι ειχα  παραγγειλει  την collectors του octopath traveler  χωρις να  δωσω τα λεφτα μπροστα ενω τωρα,  οταν βρηκα ανοιχτο listing για το  Luigi's mansion και το φωσφοριζε  steelbook το σκεφτηκα 2 φορες γιατι υποτιθεται οτι κυκλοφορει τελος Οκτωβριου.

μαλλον αλλαξανε πολιτικη οι περισσοτεροι για να μην τους μπιστολιαζουνε  στο day1 :D

Ναι γιατί αν τους πιστολιάσουν δε θα το πουλήσουν μετά με τέτοια ζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Snolly είπε

μαζί σου, μου αρέσει να αγοράζω τα παιχνίδια, ενισχύεις να φτιάξουν κι άλλα έτσι. 

το μόνο που με φοβίζει είναι αν πιάσω τα παλιά να τα θεωρώ very aged και να μην μπορώ. κάποια games κανουν age πολυ καλα (πχ DKC από SNES) και καποια δεν παλευονται καθολου.

Καθολου aged, δες σιγουρα animal crossing(το καλυτερο της κονσολας), zelda(ολα), monster hunter 4(το καλυτερο monster hunter 400+ ωρες), pokemon sun&moon(εκπληκτικα και τα 2)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SoFGR είπε

σε 1 μηνα υποτιθεται παραλαμβανουμε οσοι τρεξαμε μεσα ιουλιου και  δωσαμε τα λεφτα μπροστα στον Γερμανο:D

Γιατι μηπως το εχεις σιγουρο οτι οι υπολοιποι που ριξαμε παραγγελια απο καποια αλλη αλυσιδα(Πλαισιο,Public,mediamarkt)θα παραλαβουμε σιγουρα.

Ελπιζω να μην πεσει σε κανεναν ακυρο,αλλα βλεπω να πεφτει ξενερα.Τωρα απο ποια αλυσιδα θα ειναι αυτη,αγνωστο.

Εγω παντως με αυτα που διαβασα και για την παραγγελια για το Pokemon απο shopto φοβαμαι, γιατι καποιοι ειχαν πει παλιοτερα οτι ειχαν παραλάβει την προπαραγγελια τους χωρις το steelbook που εδιναν δωρο.

Ο Γερμανος παντως,μπορει να εχει ακουσει διαφορα κατα καιρους,αλλα ειναι η μονη Ελληνικη αλυσιδα που εχουμε δει ανα καιρους να βαζει τις περισσοτερες  προσφορες για nintendo παιχνιδια και κονσολες,και οποτε το θυμηθει κανας Κωτσοβολος ή κανα Πλαισιο για αγορα κονσολας μονο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...