Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά επειδή πρόσφατα αγορά το switch από ποιο  region είναι καλύτερα αν αγοράζεις έχει καλύτερες τιμές?επειδή είδα ότι λέτε για Νότια Αφρική πως ακριβώς το αλλάζω από το Ευρωπαϊκό.ευχαριστω εκ τον προτέρων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Snolly είπε

παω να το παρω μετα τη δουλεια ρε αλλα το 3DS XL το βρισκω 200+

γενικά ελάχιστα καταστήματα το έχουν στην Ελλάδα πέρα από ένα ροζ που οκ κάπου ώπα


Θα σου έλεγα να κοιτάς τις αγγελίες.
Εψαχνα παλιο 3ds για οικονομικους λόγους, και έπεσα πανω σε τσιλικο 2ds xl χωρις κουτι ομως(με πόνεσε λιγο, αλλα προτιμάω να παιξω και να μην το εχω full σαν πακετο απο οτι να μην παιξω ποτε) στα 60.
Iσχυει αυτο που ειπαν τα παιδια, οτι τα XL δειχνουν λιγο πιο pixeλιασμενα αλλα εγώ προσώπικα μετα απο λιγο δεν το καταλάβαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snolly είπε

Να βγω λίγο off-topic;

Μικρός μεγάλωσα με Sega & Nintendo μέχρι το MegaDrive / SNES. Μετά πήρα PC και δεν ασχολήθηκα ξανά με κονσόλες μέχρι που γέρασα και πήρα PS3, PS4 και πριν λίγο καιρό το Switch. Επειδή ενθουσιάστηκα με το BOTW έχω φάει fomo πως δεν έχω παίξει παιχνιδάρες στη ζωή μου και η ερώτηση μου είναι αν πιστεύετε πως αξίζει σήμερα να πάρω ενα 3DS για τους τίτλους που έχει (έχοντας Switch και πολλά παιχνίδια που δεν έχω παίξει ακόμα). Αξίζει λέτε η είναι μίζερη η εμπειρία; Κυρίως τα remastered Zelda με ενδιαφέρουν. Ευχαριστώ!

Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα (ή ακόμα καλύτερα να το δεις από έναν φίλο) για να δεις εάν θα σε βολέψει η οθόνη του. Πρώτον είναι μικρή και δεύτερο και σημαντικότερο είναι εμετός η ποιότητα της. Ειδικά σε σχέση με το Switch και κινητά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snolly είπε

μαζί σου, μου αρέσει να αγοράζω τα παιχνίδια, ενισχύεις να φτιάξουν κι άλλα έτσι. 

το μόνο που με φοβίζει είναι αν πιάσω τα παλιά να τα θεωρώ very aged και να μην μπορώ. κάποια games κανουν age πολυ καλα (πχ DKC από SNES) και καποια δεν παλευονται καθολου.

Δεν συγκρίνεται η βιβλιοθήκη του 3ds με τίποτα στον πλανήτη αυτό. Δεν ξέρω για άλλον πλανήτη, σύμπαν,  αλλά σε αυτόν μιλάμε για τον ορισμό του portable με παιχνιδάρες. Με το Π. κεφαλαίο.

Μόλις δεις Ocarina of Time 3D, θα τα ξεχάσεις όλα γιατί απλά θα σε έχει ρουφήξει το 3D(s) στον κόσμο του.

Τελεία και παύλα.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αξίζει να παίξω με αυτό (και χειριστήριο ps4 ας πούμε) ; έχω γεμίσει χειριστήρια δεν μπορώ να έχω κι άλλο για το switch (συν το κόστος)

 

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

 

έχω 2 στο ps4, 2 του xone , μέχρι και 360 μου έχουν μείνει

 

οι μοχλοί θα δουλεύουν σωστά ή θα είναι on/off σαν d-pad? 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αξίζει να παίξω με αυτό (και χειριστήριο ps4 ας πούμε) ; έχω γεμίσει χειριστήρια δεν μπορώ να έχω κι άλλο για το switch (συν το κόστος)

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

έχω 2 στο ps4, 2 του xone , μέχρι και 360 μου έχουν μείνει

οι μοχλοί θα δουλεύουν σωστά ή θα είναι on/off σαν d-pad? 

Εγω με αυτο παιζω BotW συνδεδεμενο με ds4. Κανενα προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αξίζει να παίξω με αυτό (και χειριστήριο ps4 ας πούμε) ; έχω γεμίσει χειριστήρια δεν μπορώ να έχω κι άλλο για το switch (συν το κόστος)

https://www.skroutz.gr/s/18142551/8Bitdo-RET00102.html

δουλευει απροβληματιστα οσο το εχω χρησιμοποιησει με ds4. εγω το ειχα παρει περισυ απο εδω, ωστοσο απο τοτε εχουν κυκλοφορησει αρκετες απομιμησεις οι οποιες δε ξερω αν ειναι το ιδιο πραγμα η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, duende είπε

δουλευει απροβληματιστα οσο το εχω χρησιμοποιησει με ds4. εγω το ειχα παρει περισυ απο εδω, ωστοσο απο τοτε εχουν κυκλοφορησει αρκετες απομιμησεις οι οποιες δε ξερω αν ειναι το ιδιο πραγμα η οχι

και μοχλοί και δόνηση; 

 

δεν με πειράζει να δώσω κάτι παραπάνω ώστε να μην πάρω απομίμηση, αρκεί να δουλεύει καλά

 

απλά με τρελαίνει η ιδέα να πάρω κι άλλο χειριστήριο και να έχω να φορτίσω και άλλο ένα και επίσης έχω ένα σωρό χειριστήρια που κάθονται

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

και μοχλοί και δόνηση; 

δεν με πειράζει να δώσω κάτι παραπάνω ώστε να μην πάρω απομίμηση, αρκεί να δουλεύει καλά

απλά με τρελαίνει η ιδέα να πάρω κι άλλο χειριστήριο και να έχω να φορτίσω και άλλο ένα και επίσης έχω ένα σωρό χειριστήρια που κάθονται

ναι, δες το παρακατω εχει πινακα

http://download.8bitdo.com/Manual/Receiver/usb_adapter/8Bitdo_USB_RR_Manual.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Δεν συγκρίνεται η βιβλιοθήκη του 3ds με τίποτα στον πλανήτη αυτό. Δεν ξέρω για άλλον πλανήτη, σύμπαν,  αλλά σε αυτόν μιλάμε για τον ορισμό του portable με παιχνιδάρες. Με το Π. κεφαλαίο.

Μόλις δεις Ocarina of Time 3D, θα τα ξεχάσεις όλα γιατί απλά θα σε έχει ρουφήξει το 3D(s) στον κόσμο του.

Τελεία και παύλα.

Πολύ σωστός .... Όσο για το 3d εφφέ ειδικά στο new 3ds αξίζει με χίλια.....

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ρωτάς σε ένα νήμα του οποίου οι συμμετέχοντες παίζει να έχουμε από τρία 3DS ο καθένας. Μιλάμε για ένα φορητό που παίζει όλα τα games των 3DS, DS, GBA, GB/GBC, NES, SNES και Game Gear. Επίσης, κοστίζει 130 ευρώ, ενώ του κλείνεις ματάκι και χακάρεται. 

Άστο μωρέ καλύτερα, δεν αξίζει. 

Pc engine , και άλλους πολλούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα (ή ακόμα καλύτερα να το δεις από έναν φίλο) για να δεις εάν θα σε βολέψει η οθόνη του. Πρώτον είναι μικρή και δεύτερο και σημαντικότερο είναι εμετός η ποιότητα της. Ειδικά σε σχέση με το Switch και κινητά.

Ποια κινητα? Παιξε fire emblem awakening στα κινητα τοτε. Μια χαρα ειναι το 3ds κ δεν υπαρχει καλυτερη overall κονσολα. Φανταζομαι δεν εχεις παιξει ποτε σε 3ds για να τα λες αυτα. Επισης στα jrpg ειναι κλασσεις ανωτερο και απο το switch. Το bravely default δεν υπαρχει σε καμια αλλη κονσολα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψέματα η διάρκεια μπαταρίας στο νέο revision κάνει τη μεγάλη διαφορά. Η γκαντεμια είναι ότι ανακοινώθηκε με το που άνοιξα εγώ το δικό μου. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι το πήρα στα 248 λόγω προσφοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lak10 είπε

Κακα τα ψέματα η διάρκεια μπαταρίας στο νέο revision κάνει τη μεγάλη διαφορά. Η γκαντεμια είναι ότι ανακοινώθηκε με το που άνοιξα εγώ το δικό μου. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι το πήρα στα 248 λόγω προσφοράς

και εγώ το ίδιο έπαθα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...