Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2019 στις 11:18 ΜΜ, mkarajohn είπε

Γνωρίζει κανείς αν έχει ξεκινήσει να διατίθεται στην αγορά το νέο μοντέλο ( 001(-01) ); Ή έχουμε καμία ιδέα πότε θα βγει;

 Περιμένω να το πάρω (να πάρω Switch γενικότερα) από πέρυσι που ξεκίνησαν οι φήμες 😅

Δεν ξέρω πότε αλλα σιγα σιγα εμφανιζονται πχ.

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/201687-nintendo-switch-red%26blue?refSrc=201688&nosto=productpage-nosto-3

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/201688-nintendo-switch-grey?refSrc=201687&nosto=productpage-nosto-3

Επεξ/σία από hotb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Καλησπερα. Θα ηθελα τα φωτα σας. Ποιο πιστευεται απο τα 2 θα μπορουσε να με βολεψει για Handling gaming; Εχω μεγαλες παλαμες κ με το grip που εχει η κονσολα παθαινω κραμπες για 1η φορα στην ζωη μου😞Ουτε με το GameBoy που επαιζα ωωωρες δεν παθαινα.

https://www.amazon.co.uk/Charging-Ergonomics-Controller-Protective-Accessories/dp/B07PMKB3PL/ref=mp_s_a_1_13?keywords=Grip+nintendo+switch&qid=1559562215&s=gateway&sr=8-13

https://www.satisfye.com/collections/all/products/switch-grip-pro

Ευχαριστώ για τον χρονο σας. Κ επισης εαν καποιος εχει καποιο απο τα 2, ειναι ευκολο να μπουν με την κονσολα στο Ντοκ; Η θα πρεπει να τα βγαζω καθε φορα;

lammcou ειχα και το σουταρα μαζι με το orzly, satisfye με κλειστα ματια :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1 + 1 με 50% στο δεύτερο:

https://www.amazon.co.uk/b?node=17666085031

Τσίμπησα μόλις Mario Odyssey + Pokemon Pikachu + μια Samsung 128GB microSD (με 13 λίρες!).

Το ίδιο και στο Game (με πιο ακριβές τιμές αλλά πιο λίγα μεταφορικά) και στο Argos (αυτό δεν στέλνει). Άρα μάλλον είναι (;;) γενική προωθητική ενέργεια της Ν.

Επεξ/σία από non-serviam
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, non-serviam είπε

1 + 1 με 50% στο δεύτερο:

https://www.amazon.co.uk/b?node=17666085031

Τσίμπησα μόλις Mario Odyssey + Pokemon Pikachu + μια Samsung 128GB microSD (με 13 λίρες!).

Το ίδιο και στο Game (με πιο ακριβές τιμές αλλά πιο λίγα μεταφορικά) και στο Argos (αυτό δεν στέλνει). Άρα μάλλον είναι (;;) γενική προωθητική ενέργεια της Ν.

Για μας Ελλαδα δυστηχως ειναι πολυ χλιαρα . Για παραδειγμα απο το Game τα 2 παιχνιδια βγαινουν σχεδον 83ευρω χωρις μεταφορικα.

Αρα με μεταφορικα πανε οι τιμες οσο πωλουνται πανω κατω(απο skroutz κυριως)τωρα απο Ελλαδα .

Λιγα ευρω φθηνοτερα ειναι απο amazon(με αργη αποστολη παντα) που βγαινουν τα ιδια παιχνιδια πχ κοντα στα 80ευρωαλλα τιποτα το σπουδαίο και εκει.

Το odyssey εχει παιξει αρκετες φορες απο Κωτσοβολο πχ στα 40ευρω(περυσι τον Οκτωβριο νομιζω το πηρα 40ευρω),και το pokemon παιζει και αυτο εδω και καιρο στα 40.

Πολυ καλη περιπτωση απο εξωτερικο ηταν πριν αρκετο καιρο απο Amazon Γερμανιας

Αναμενω τελος του χρονου να σκασουν οι καλες προσφορες.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lysopaine είπε

δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζουν οι αγκώνες τις παλάμες γιατί στις παλάμες έχω το θέμα

μουδίαζουν γενικά τα χέρια σου η μονο το τελευταιο και το προτελευταιο δαχτυλο?
γιατρός δεν ειμαι αλλα κοιτά εδώ την εικόνα
Εγώ επειδή απείχα απο το portable gaming απο το 2007-8, ανακάλυψα οτι τα χέρια μου μουδιάζαν με το smartphone και μετέπειτα με το 2ds xl και ο λόγος ειναι αυτός που ανέφερα
Σταματώντας να έχω πατημένους τους αγκώνες για ώρα μου έλυσε το θέμα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα και ενσύρματο internet τελικά, αλλά τζίφος παραμένω D, έχει καθαρά να κάνει με το router

 

στο ps4 από την άλλη με βγάζει 2 (Β?) άρα υπάρχει ένα θέμα με το ίδιο το switch, είναι βλαμμένο

 

καλά όχι ότι ήμουν τρελός φαν του online, αλλά θα ήθελα να παίξω μερικά ματσάκια, τώρα δεν ψήνομαι να πάρω συνδρομή, γιατί είναι τζάμπα λεφτά και ας είναι λίγα

 

το μόνο καλό της ημέρας ήταν ότι έβαλα επιτέλους ένα tempered glass με αρκετή επιτυχία (είχα κι αυτό να το κάνω αρκετά χρόνια) για να μην έχω να ανησυχώ για την οθόνη , να μην έχω ζελατίνα που μου είναι σχεδόν αδύνατο να μην κάνω φουσκάλες (και για να φύγουν με πλαστική οθόνη από κάτω θα της έκανα ζημιά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για μας Ελλαδα δυστηχως ειναι πολυ χλιαρα . Για παραδειγμα απο το Game τα 2 παιχνιδια βγαινουν σχεδον 83ευρω χωρις μεταφορικα.

Αρα με μεταφορικα πανε οι τιμες οσο πωλουνται πανω κατω(απο skroutz κυριως)τωρα απο Ελλαδα .

Λιγα ευρω φθηνοτερα ειναι απο amazon(με αργη αποστολη παντα) που βγαινουν τα ιδια παιχνιδια πχ κοντα στα 80ευρωαλλα τιποτα το σπουδαίο και εκει.

Το odyssey εχει παιξει αρκετες φορες απο Κωτσοβολο πχ στα 40ευρω(περυσι τον Οκτωβριο νομιζω το πηρα 40ευρω),και το pokemon παιζει και αυτο εδω και καιρο στα 40.

Πολυ καλη περιπτωση απο εξωτερικο ηταν πριν αρκετο καιρο απο Amazon Γερμανιας

Αναμενω τελος του χρονου να σκασουν οι καλες προσφορες.

Η αλήθεια ότι εδώ (Ελβετία) συμφέρει πιο πολύ γιατί αφαιρούν και το φόρο, οπότε με μια μεγάλη παραγγελία δεν καταλαβαίνεις μεταφορικά. Το ζήτημα όμως είναι ότι είναι στα Αγγλικά τα κουτιά, ο λόγος που δεν είχα τιμήσει τότε την, όντως πολύ προσφορά, του Amazon.de (τι Evoli γτχσ;;;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Νταξ... με βάση αυτό το review: τα control μπορούν να τα φτιάξουν, την ιστορία μια χαρά την γουστάρουμε σκοτεινή, από επαναλληψιμότητα μάχης έχω βγάλει το Fire Emblem Warriors, οπότε κλαιν 😅.
Οπότε μια χαρά, απλά για να παιχτεί μετά από κάποιο διάστημα να το έχουν στρώσει λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με τη ροή αλλά επειδή είχε ρωτήσει κάποιος πρόσφατα. Είχα κάνει Pre order το Control για PS4 στο gamecollection. Κυκλοφορεί 27/8 και έγινε dispatch σήμερα. Οπότε άφοβα Pre order από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-------------------------

On 22/08/2019 at 00:48, omega said:

Δεν λες πάλι καλά που βρήκαν μέρος του source code του παιχνιδιού και κάνανε remaster τα textures ?

Αυτό ποτέ μου δεν το κατάλαβα σαν δικαιολογία. Τι σημαίνει "δεν βρίσκουμε το source code";

Σε τετράδιο έγραφαν το κώδικα; 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

-------------------------

Αυτό ποτέ μου δεν το κατάλαβα σαν δικαιολογία. Τι σημαίνει "δεν βρίσκουμε το source code";

Σε τετράδιο έγραφαν το κώδικα; 

Ε ναι. Τι σου κάνει εντύπωση δηλαδή?

Χάσαμε τις δισκέτες ή απομαγνητίστηκαν και ότι θες in between...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, Sir_Teraflop said:

Ε ναι. Τι σου κάνει εντύπωση δηλαδή?

Χάσαμε τις δισκέτες ή απομαγνητίστηκαν και ότι θες in between...

Δεν είναι εντυπωσιακό; Να μην κράτησαν backup; 

Κράταγα backup από παιδάκι ότι βλακεία ήθελα, χωρίς να είμαι εταιρεία εκατομμυρίων και χωρίς να εξαρτάται ο βιοπορισμός μου από αυτά. Και μου λες ότι μπορεί να "απομαγνητίστηκαν οι δισκέτες"; Οκ, τραγικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...