Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 minutes ago, count ian said:

Λοιπόν θα προσπαθήσω να είμαι συγκρατημένος:

Σχετικά με το zelda LA, να καταλάβω την πίκρα κ τη γκρίνια για τα performance issues. Εννοείται πως πρέπει γρήγορα να υπάρξει patch.

Εκεί όμως που αρχίζω κ βγάζω φλύκταινες, είναι όταν διαβάζω σχόλια για την τιμή, τύπου «το πολύ 15€ έπρεπε να κάνει».

Θυμήθηκα έναν φίλο που μου έλεγε πως το dark souls remastered έπρεπε να πωλείται στα 5€. Μόνο τότε θα το αγόραζε γιατί στην ουσία είναι ένα παλιό παιχνίδι.

ΡΕ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ;;;

καλά εσύ τώρα γιατί εκνευρίζεσαι με το πόσο αποτιμάει ο καθενας το Zelda; Μετοχές της Nintendo εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, count ian είπε

Λοιπόν θα προσπαθήσω να είμαι συγκρατημένος:

Σχετικά με το zelda LA, να καταλάβω την πίκρα κ τη γκρίνια για τα performance issues. Εννοείται πως πρέπει γρήγορα να υπάρξει patch.

Εκεί όμως που αρχίζω κ βγάζω φλύκταινες, είναι όταν διαβάζω σχόλια για την τιμή, τύπου «το πολύ 15€ έπρεπε να κάνει».

Θυμήθηκα έναν φίλο που μου έλεγε πως το dark souls remastered έπρεπε να πωλείται στα 5€. Μόνο τότε θα το αγόραζε γιατί στην ουσία είναι ένα παλιό παιχνίδι.

ΡΕ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ;;;

Εγω προσωπικα δεν εχω γκρινιαξει ποτε για την τιμη καποιου τιτλου αλλα το επιπεδο στα remakes εχει ανεβει, η capcom με τα ιδια λεφτα σου εδωσε from the ground up remake του RE2 το οποιο ειναι εξαιρετικό, η N σου ζηταει τα ιδια στην ουσια για ενα ~1:1 remake με πολύ κακό performance atm.

Εγω σε αυτα που ανεφερα επειδη θιχτηκαν και οι γνωστοί οπαδοι και αρχισαν τις ειρωνείες δεν λεω οτι το core game ειναι κακο ισα ισα ειναι παιχνιδαρα, σχολιάζω απλα το κατα ποσο είναι πετυχημένο σαν remake, δυο εντελως διαφορετικα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αμα  το ηξερα απο την αρχη  οτι τρεχει το LA στην UE4 ισως και να μην εκανα preorder, υπεθεσα οτι προκειται για in-house engine ειδα στο καπακι το steelbook οποτε δεν ηθελε και πολυ :D

σοβαρα τωρα, 90% προκειται για  θεμα με το streaming αφου  εχει γραφτει τοσες φορες στις τελευταιες  2 μερες οτι οποιος το τρεχει απο την 32αρα εσωτερικη εχει πιο ομαλη εμπειρια ...

αργα ή γρηγορα θα βρουνε μια λυση, τωρα πως τους "ξεφυγε" στο release  ειναι αλλο θεμα. 

προσωπικα το απολαμβανω μια χαρα το παιχνιδι, καλως ή κακως ειχα να το παιξω πανω απο 20 χρονια οποτε κυριολεκτικα δεν θυμαμαι τιποτα !  ετσι κι αλλιως δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος τιτλος  στην unreal engine που  εχει stutter για καποιον ηλιθιο λογο, εδω μπορει να εισαι με 8c 16t @ 4 GHZ - 32GB RAM - 16GB GPU  - nvme  δισκο και παλι  να τραβας τα βυζια σου παιζοντας  Insurgency Sandstorm  πχ  γιατι δεν πειραξες το pagepool size στο .cfg  ή πολυ απλα επειδη στην NWI  δεν εχουνε καταφερει ακομα να το κανουν optimize  οποτε κρεμεσαι ~9 μηνες τωρα  απο τα παπακια τους. 

Να πω εδω οτι ειδα πολυ λιγα  video και διαβασα ακομα  λιγοτερα πραγματα πριν παρω το κασετακι στα χερια μου, πιο πολυ για να μη spoiler-ιαστω μιας και προκειται για σχετικα μικρο game ... τωρα για το αν εκανα καλα ή οχι που το πηρα με κλειστα ματια (ετσι ειχα κανει και με το BOTW) θα φανει στην πορεια, in Nintendo we trust :P  

edit : θυμηθηκα τι γινοτανε και στο odyssey οταν το  ειχα να φορτωνει απο 32αρα  αντι για gamecard,  ειδα  τοτε αρκετα μεγαλη διαφορα στα loading times η οποια αργοτερα  οταν βγηκε το firmware με τα boost clock  επαψε να υφισταται.

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και το RE2 που αναφερθηκε πιο πανω ειναι φτιαγμενο για να το τερματιζεις  6 και 7 φορες, and your point is ? 

εγω  το δηλωνω ξεκαθαρα, αμα δεν ητανε η φαση με την limited ουτε το Daemon θα επαιρνα αυτο το μηνα  ουτε το LA, εχω ηδη ενα μικρο "backlog"  ( ουτε steam account στο PC να ητανε ) απο τιτλους οποτε με συμφερει να μην ασχολουμαι με προπαραγγελιες και να παιρνω τον τιτλο που μου εκανε κλικ λιγους μηνες αργοτερα ( ή ακομα και μετα απο 1 χρονο ) οταν εχει καταλαγιασει πια το hype.

χθες ομως, οταν ειδα το steelbook του LA επιτελους απο πισω χαμογελασα σαν μικρο παιδι ! θα μου πεις εδωσες (πριν 2 μηνες)  90 ευρω για  ενα "παιχνιδι σαββατοκυριακου"  και ενα  steelbook που σε ταξιδευει 25 χρονια πισω ?  ε  ναι ρε φιλε !  αλλοι  τα δινουν  στο κωλοντιουτι χωρις να παιζουνε  online κιολας  αλλoi σε  ρωσσιδες/ουκρανεζες ενω ειναι παντρεμενοι  και  στο διπλο της Τοτεναμ μερικοι πονεμενοι  :P  

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 minutes ago, SoFGR said:

και το RE2 που αναφερθηκε πιο πανω ειναι φτιαγμενο για να το τερματιζεις  6 και 7 φορες, and your point is ? 

Το LA είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το RE2. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, Malthador said:

Το LA είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το RE2. 

συμφωνώ, ισχύει, το single playthrough του LA είναι πολύ μεγαλύτερο του RE2...

αλλά το RE2 είναι ένα παιχνίδι που έχεις λόγο να ξαναπαίξεις, εγώ τουλάχιστον ήθελα να το ξαναπαίξω, το LA έχω την εντύπωση ότι θα το τερματίσω το απόγευμα και μετά δεν θα ασχοληθώ ξανά...

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SoFGR είπε

και το RE2 που αναφερθηκε πιο πανω ειναι φτιαγμενο για να το τερματιζεις  6 και 7 φορες, and your point is ? 

εγω  το δηλωνω ξεκαθαρα, αμα δεν ητανε η φαση με την limited ουτε το Daemon θα επαιρνα αυτο το μηνα  ουτε το LA, εχω ηδη ενα μικρο "backlog"  ( ουτε steam account στο PC να ητανε ) απο τιτλους οποτε με συμφερει να μην ασχολουμαι με προπαραγγελιες και να παιρνω τον τιτλο που μου εκανε κλικ λιγους μηνες αργοτερα ( ή ακομα και μετα απο 1 χρονο ) οταν εχει καταλαγιασει πια το hype.

χθες ομως, οταν ειδα το steelbook του LA επιτελους απο πισω χαμογελασα σαν μικρο παιδι ! θα μου πεις εδωσες (πριν 2 μηνες)  90 ευρω για  ενα "παιχνιδι σαββατοκυριακου"  και ενα  steelbook που σε ταξιδευει 25 χρονια πισω ?  ε  ναι ρε φιλε !  αλλοι  τα δινουν  στο κωλοντιουτι χωρις να παιζουνε  online κιολας  αλλoi σε  ρωσσιδες/ουκρανεζες ενω ειναι παντρεμενοι  και  στο διπλο της Τοτεναμ μερικοι πονεμενοι  :P  

Και εγώ αυτό σκέφτηκα ακριβώς έχω δώσει τόοοοοσα χρηματα στον οπαπ, κατι δεκάρικα για mount στο wow και για skins σε μερικα games και θα τσιγκουνευτω 20-30-40 για αυτή την τέχνη;;;Ειδικά το gameboy ήταν,είναι και θα είναι η αγαπημένη μου κονσόλα κατ'εμε ακόμα και αν η αναλογία είναι 40€ game και 50€ steelbook+artbook και πάλι αξίζει (μερικοί το πήραν και στα 80)

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vagosman είπε

Εγώ πάω για σκαλπινκ πάντως, βλέπω ότι φεύγουν στις αγγελίες στα 110 και 120. Αφού δεν το θέλει κανείς στα 90. 🤣

Ναι πολλοί θα θέλουν να το πάρουν και ακριβότερα γιατί γίνεται μεγαλύτερο επίτευγμα να λες αντί για 90 ...έχω δώσει 200€ για αυτή τη συλλεκτική...😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, stafftw είπε

Ναι πολλοί θα θέλουν να το πάρουν και ακριβότερα γιατί γίνεται μεγαλύτερο επίτευγμα να λες αντί για 90 ...έχω δώσει 200€ για αυτή τη συλλεκτική...😋

Χαχαχαχα - achievement unlocked! :D 

Πάντως καλά θα κάνουν να φτιάξουν το software τους, γιατί τους κόβω να έχουν ξεκινήσει ήδη σε κανένα ALLTP ή Oracle.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Το LA είναι σίγουρα μεγαλύτερο από το RE2. 

Όχι δεν είναι. Τα hltb αφορούν speedrun στον ελάχιστο χρονο. Αν πάρεις τον χρόνο σου για εξερεύνηση κάτι που φωνάζει το resi 2 είναι τουλάχιστον διπλάσιο. Αν πας για complete είναι τριπλάσιο πλας. Με την λογική του hltb το zelda botw μπορεί να τελειώσει σε κάνα δίωρο. Εγώ είμαι στις 150+ ωρες και ακόμα ψάχνω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...