Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φοβερά παρανοϊκά στιγμιότυπα με τον link, τον sonic και την jigglypuff να έχουν πιαστεί όλοι μαζί ταυτόχρονα σε ένα omnislash 

οι φάτσες που παίρνουν είναι φοβερές 

είναι παράξενοι ώρες ώρες οι ιάπωνες με αυτά που σκέφτονται 

70507745_464897017572836_4062734621849157632_o.jpg

70358569_464896524239552_2525401814694625280_o.jpg

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα μου την έστειλαν από γερμανό αν και δυστηχώς δεν ήμουν σπιτι για να την παραλάβω σήμερα. Αύριο παίρνω το courier τηλέφωνο και πάνω να παραλάβω από εκεί. Δεν θα περιμένω δλδ :P

Σήμερα όμως  μου ήρθε και ην orbital από το thegamecollection.net. Αψογη συσκευασία δεν είχε ούτε την παραμιικρή γρατζουνιά και δεν θα μπορούσε να έχει έτσι όπως την είχαν συσκευάσει. Είναι η πρώτη μου αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί, δεν το γνώριζα και είμαι φοβερά ευχαριστημένος και με την επικοινωνία μαζί τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

και μένα μου την έστειλαν από γερμανό αν και δυστηχώς δεν ήμουν σπιτι για να την παραλάβω σήμερα. Αύριο παίρνω το courier τηλέφωνο και πάνω να παραλάβω από εκεί. Δεν θα περιμένω δλδ :P

Σήμερα όμως  μου ήρθε και ην orbital από το thegamecollection.net. Αψογη συσκευασία δεν είχε ούτε την παραμιικρή γρατζουνιά και δεν θα μπορούσε να έχει έτσι όπως την είχαν συσκευάσει. Είναι η πρώτη μου αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί, δεν το γνώριζα και είμαι φοβερά ευχαριστημένος και με την επικοινωνία μαζί τους.

Με ποια courier ; Εμένα δεν μου έχουν στείλει ενημέρωση οι τύποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα κανά δίωρο χτες και έβγαλα τα πρώτα δύο dungeons. Θυμάμαι όλο το game απέξω, λολ. Είναι εξαιρετική η δουλειά που έχουν κάνει, απίστευτη αισθητική, αλλά θα πρέπει να βγάλουν patch για τα spikes άμεσα, έστω και κάνοντας την ανάλυση dynamic με κάποιο τρόπο.

Επίσης, το game έχει όλα τα easter eggs από το OG LA. Για παράδειγμα δοκιμάστε να ονομάσετε τον χαρακτήρα σας «Zelda» στην αρχή...

10 hours ago, ADHD said:

Να μη θολώνει lol..

Η θολούρα που βλέπεις δεν είναι λόγω περιορισμών, είναι λόγω σεναρίου/πλοκής.

----------------------------------------------------

Ενημερώνω και πάλι, υπάρχει ένα τεμάχιο διαθέσιμο στο Πλαίσιο Κηφισιάς, αν και μάλλον θα το αφήσω να ακυρωθεί, αφού δεν υπάρχει ενδιαφέρον. Όμως από τη στιγμή που δεν ενδιαφέρεστε να αγοράσετε στην αρχική τιμή από κατάστημα, μην αρχίζετε την κλάψα όταν οι scalpers θα ζητάνε ένα νεφρό και κάτι ψιλά στις αγγελίες, ναι;

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχεια στο zelda.Οπως αναφερει και ο malthador αν και εχω καμια τριετια να το παιξω θυμαμαι απέξω το παιχνιδι.Εβγαλα τα 3 πρωτα dungeons αλλα ασχοληθηκα αρκετα και με αλλα πραγματα ,seashells-παιχνιδι με το crane-ψαρεμα και τελος με το dungeon maker.

Δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη βγαλανε εκτος το quest με τις φωτογραφιες για να βαλουνε το dungeon maker.Για μενα λαθος,ειδικα στην σημερινη εποχη με τα social media .Εδω κρατησανε το colour dungeon.Eλπιζω να βγει σε  dlc καποτε.

Εχει βγει και demo του ori στο eshop.Αν θυμαμαι ειναι στα 1.1gb .Πανεμορφο κλασσικα.Ειμαι στην σκεψη να το ξαναπαιξω.Ταιριαζει γαντι σε handheld.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς καμιά κράτηση του Zelda limited στο Πλαίσιο του Mall και δεν θα την πάρει; (ή και αν τη πάρει ναι του δώσω την παραγγελία μου από τα public)

Επειδή σίγουρα θα με πρήξουν για πιστωτικό κτλ μήπως απλά πάω και κάνω αλλαγή με αυτήν που έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Σε εμένα; Δεν μου ήρθε κάτι.

Όχι όχι .

Εμένα στο public  μου έχει ακόμα *Σε εκτεταμένη αναζήτηση * αυτό σημαίνει μάλλον άκυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα απο Κωτσοβολο τελικα (και την εκανα κυριολεκτικα τελευταια στιγμη εκει 10 Σεπτεμβριου η κατι τετοιο....) Γενικα τσαμπα αγχωθηκα(με) εχω και εγω οπως προειπα μια ετοιμη για παραλαβη στα public Γλυφαδας οποιος θελει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες είχα την χαρά να παραλάβω ταυτόχρονα το Switch Lite (yellow) και την collector’s του Zelda 😍
 

Θα πω δυο λογάκια για το Lite μόνο μιας και το Zelda το παίζετε όλοι έτσι κι αλλιώς. 
 

Η κονσόλα σαν κατασκευή μου άφησε την αίσθηση ότι είναι πιο ποιοτικά κατασκευασμένη από το original και φυσικά πιο στιβαρή μιας και δεν έχει πλέον κινούμενα μέρη.
Το πλαστικό είναι soft touch με πολύ καλό grip. Δεν γλιστράει και κάθεται πολύ πιο βολικά και άνετα στα χέρια. Τόσο πολύ που προσωπικά δεν βρίσκω κανένα απολύτως λόγο για αγορά grip case ή κάτι τέτοιο. 

Η κονσόλα είναι επίσης πολύ ελαφριά και δεν κουράζει καθόλου όταν την κρατάς. 
 

Οι μοχλοί μου φάνηκαν λίγο σκληροί στη χρήση τους αλλά δεν αντιμετώπισα το infamous drift. Κανένα πρόβλημα εδώ. 
Τα κουμπιά και τα triggers έχουν μεγαλύτερο travel από το original και αφήνουν πολύ καλύτερη αίσθηση. 


Γενικά σε θέμα εργονομίας και σχεδιασμού μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Πολύ πιο άνετο και ξεκούραστο στο χέρι από το original. 
 

Η οθόνη προφανώς ίσως χαλάσει κάποιους σε μεγάλα open world games λόγω μεγέθους. Για platform όμως είναι μια χαρά. 
Δυστυχώς όμως γενικά μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις.
Το καλό είναι ότι εφόσον είναι μικρότερο panel με την ίδια ανάλυση, η πυκνότητα είναι αυξημένη με αποτέλεσμα να φαίνονται όλα λίγο πιο crisp και να καμουφλάρει λίγο καλύτερα τα παιχνίδια που τρέχουν σε χαμηλές αναλύσεις. 

Το κακό είναι ότι τα χρώματα είναι πιο αδύναμα από το original (λιγότερο saturation) και το λευκό είναι μια πρασινοκίτρινη σούπα. Υποτίθεται ότι φοράει ανώτερης ποιότητας panel (Sharp IGZO) αλλά το αποτέλεσμα είναι το αντίθετο. Δεν ξέρω αν ήμουν άτυχος με το hardware lottery ή αν είναι κάποιο γενικό πρόβλημα. Θα δούμε τις επόμενες μέρες αν θα το αναφέρουν και άλλοι. 

Τωρα αν για κάποιον είναι το πρώτο του Switch, μπορεί να του φανούν όλα καλα μιας και δεν θα έχει μέτρο σύγκρισης με προηγούμενη κονσόλα. 

Τελος, ένα ακόμα μειονέκτημα της οθόνης είναι ότι δεν υπάρχει ambient sensor για automatic brightness και πρέπει να τη ρυθμίζεις manually σύμφωνα με τις συνθήκες φωτισμού. 

Για μπαταρία δεν μπορώ να σχολιάσω μιας και δεν έχω παίξει ακόμα πολύ για να τεστάρω. 
 

Αυτά από μένα. Αν το πάρει και κάποιος άλλος, ας μας πει τις εντυπώσεις του. 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, D.Luffy said:

Εχθες είχα την χαρά να παραλάβω ταυτόχρονα το Switch Lite (yellow) και την collector’s του Zelda 😍
 

Θα πω δυο λογάκια για το Lite μόνο μιας και το Zelda το παίζετε όλοι έτσι κι αλλιώς. 
 

Η κονσόλα σαν κατασκευή μου άφησε την αίσθηση ότι είναι πιο ποιοτικά κατασκευασμένη από το original και φυσικά πιο στιβαρή μιας και δεν έχει πλέον κινούμενα μέρη.
Το πλαστικό είναι soft touch με πολύ καλό grip. Δεν γλιστράει και κάθεται πολύ πιο βολικά και άνετα στα χέρια. Τόσο πολύ που προσωπικά δεν βρίσκω κανένα απολύτως λόγο για αγορά grip case ή κάτι τέτοιο. 

Η κονσόλα είναι επίσης πολύ ελαφριά και δεν κουράζει καθόλου όταν την κρατάς. 
 

Οι μοχλοί μου φάνηκαν λίγο σκληροί στη χρήση τους αλλά δεν αντιμετώπισα το infamous drift. Κανένα πρόβλημα εδώ. 
Τα κουμπιά και τα triggers έχουν μεγαλύτερο travel από το original και αφήνουν πολύ καλύτερη αίσθηση. 


Γενικά σε θέμα εργονομίας και σχεδιασμού μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Πολύ πιο άνετο και ξεκούραστο στο χέρι από το original. 
 

Η οθόνη προφανώς ίσως χαλάσει κάποιους σε μεγάλα open world games λόγω μεγέθους. Για platform όμως είναι μια χαρά. 
Δυστυχώς όμως γενικά μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις.
Το καλό είναι ότι εφόσον είναι μικρότερο panel με την ίδια ανάλυση, η πυκνότητα είναι αυξημένη με αποτέλεσμα να φαίνονται όλα λίγο πιο crisp και να καμουφλάρει λίγο καλύτερα τα παιχνίδια που τρέχουν σε χαμηλές αναλύσεις. 

Το κακό είναι ότι τα χρώματα είναι πιο αδύναμα από το original (λιγότερο saturation) και το λευκό είναι μια πρασινοκίτρινη σούπα. Υποτίθεται ότι φοράει ανώτερης ποιότητας panel (Sharp IGZO) αλλά το αποτέλεσμα είναι το αντίθετο. Δεν ξέρω αν ήμουν άτυχος με το hardware lottery ή αν είναι κάποιο γενικό πρόβλημα. Θα δούμε τις επόμενες μέρες αν θα το αναφέρουν και άλλοι. 

Τωρα αν για κάποιον είναι το πρώτο του Switch, μπορεί να του φανούν όλα καλα μιας και δεν θα έχει μέτρο σύγκρισης με προηγούμενη κονσόλα. 

Τελος, ένα ακόμα μειονέκτημα της οθόνης είναι ότι δεν υπάρχει ambient sensor για automatic brightness και πρέπει να τη ρυθμίζεις manually σύμφωνα με τις συνθήκες φωτισμού. 

Για μπαταρία δεν μπορώ να σχολιάσω μιας και δεν έχω παίξει ακόμα πολύ για να τεστάρω. 
 

Αυτά από μένα. Αν το πάρει και κάποιος άλλος, ας μας πει τις εντυπώσεις του. 

Τα bezels είναι ενοχλητικά που δεν είναι μαύρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...