Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ditsikts είπε

Ξεκίνησα το dragon quest 11. Υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι λάθος στην ανάπτυξη του χαρακτήρα και να μη μπορείς να προχωρήσεις το παιχνιδι;

Όχι. Η ανάπτυξη των χαρακτήρων είναι αυτόματη όσον αφορά τα stats level up. Απλα αργότερα χρειάζεται Grinding. Τα όπλα που διαλέγεις για τον κάθε χαρακτήρα , κοιτάς να έχει τα αντίστοιχα abilities και skills ο χαρακτήρας . Τα abilities δε , είναι εύκολο να ξεκλειδωθουν όλα έως και το 3ο chapter. Το μόνο που πρόσεχε σε ποιον χαρακτήρα  δίνεις είναι τα seeds, τα οποία ανεβάζουν συγκεκριμένο stat το καθένα.

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ούτε καν όμως. Η Nintendo δεν θα σου υποβαθμίσει ποτέ το προϊόν της στον αιώνα των άπαντα και σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι ελαφρώς πιο τσιμπημένες οι τιμές της. 

Η Apple θα σου πουλήσει ροδάκια στην τιμή ενός iPad Pro υποβαθμίζοντας δραματικά το προϊόν της, ενώ στα προϊόντα που σου τα πουλάει χρυσά βρίσκεις τον ανταγωνισμό και 5 φορές κάτω σε τιμή.

Εννοείται δεν θα το υποβαθμίσει. Στο προσφέρει εξαρχής υποβαθμισμενο σε χρυσή τιμή. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται δεν θα το υποβαθμίσει. Στο προσφέρει εξαρχής υποβαθμισμενο σε χρυσή τιμή. 

Δεν ειναι σε χρυση τιμη η κονσολα καθε αυτη, για τα game αντε να το δεχθω (αν και οπως λενε και εχω ξαναπει το οτι αγοραζεις ενα game 60€ day one και δεν βλεπεις σε ενα εξαμηνο να κανει 10 η να ειναι στο game pass /epic store free ειναι θετικο και σε κανει και να θες να παιρνεις το game day one και νιωθεις οτι δε σε κοροιδευει). Η κονσολα με τα joy con και το dock στα 300€ ειναι πολυ value for money βρες μου αντιστοιχο tablet με αντιστοιχες δυνατοτητες, μαζι με χειριστηρια και dock στα ιδια λεφτα. Θα δυσκολευετεις πολυ, σε αντιθεση με τα twins που ειναι ενα pc που μπορεις να το βρεις σχεδον παντου (ειδικα σημερα) αλλα ακομα και την apple που απο αποψη hardware θα συμφωνησω οτι ειναι λιγο πισω και οντως μπορεις να τα βρεις σε καλυτερες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafftw είπε

Δεν ειναι σε χρυση τιμη η κονσολα καθε αυτη, για τα game αντε να το δεχθω (αν και οπως λενε και εχω ξαναπει το οτι αγοραζεις ενα game 60€ day one και δεν βλεπεις σε ενα εξαμηνο να κανει 10 η να ειναι στο game pass /epic store free ειναι θετικο και σε κανει και να θες να παιρνεις το game day one και νιωθεις οτι δε σε κοροιδευει). Η κονσολα με τα joy con και το dock στα 300€ ειναι πολυ value for money βρες μου αντιστοιχο tablet με αντιστοιχες δυνατοτητες, μαζι με χειριστηρια και dock στα ιδια λεφτα. Θα δυσκολευετεις πολυ, σε αντιθεση με τα twins που ειναι ενα pc που μπορεις να το βρεις σχεδον παντου (ειδικα σημερα) αλλα ακομα και την apple που απο αποψη hardware θα συμφωνησω οτι ειναι λιγο πισω και οντως μπορεις να τα βρεις σε καλυτερες τιμες...

Γενικά το κάνει η Nintendo αυτό, όχι με το Switch. Ας πάρουμε για παράδειγμα το 3ds. Πανάκριβο, στιβαρό μεν, που είναι ζητούμενο, αλλά με άθλιες resistive (αν έχουν τον Θεό τους) οθόνες.

Switch με μέτρια οθόνη (οκ το δέχεσαι) με άθλια joycons, τα οποία μάλιστα κοστολογεί 90 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Γενικά το κάνει η Nintendo αυτό, όχι με το Switch. Ας πάρουμε για παράδειγμα το 3ds. Πανάκριβο, στιβαρό μεν, που είναι ζητούμενο, αλλά με άθλιες resistive (αν έχουν τον Θεό τους) οθόνες.

Switch με μέτρια οθόνη (οκ το δέχεσαι) με άθλια joycons, τα οποία μάλιστα κοστολογεί 90 ευρώ. 

Μετρια οθονη ειναι μωρε αλλα στα λεφτα του (εστω οσο το κοστολογει οπως λες 300 ευρω μειον 90 joycon  μειον 60 dock μειον καλωδια κτλ παει στα 150 περιπου) υπαρχει αλλο αξιολογο tablet που να μπορει να τα κανει αυτα με 150€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafftw είπε

Δεν ειναι σε χρυση τιμη η κονσολα καθε αυτη, για τα game αντε να το δεχθω (αν και οπως λενε και εχω ξαναπει το οτι αγοραζεις ενα game 60€ day one και δεν βλεπεις σε ενα εξαμηνο να κανει 10 η να ειναι στο game pass /epic store free ειναι θετικο και σε κανει και να θες να παιρνεις το game day one και νιωθεις οτι δε σε κοροιδευει). Η κονσολα με τα joy con και το dock στα 300€ ειναι πολυ value for money βρες μου αντιστοιχο tablet με αντιστοιχες δυνατοτητες, μαζι με χειριστηρια και dock στα ιδια λεφτα. Θα δυσκολευετεις πολυ, σε αντιθεση με τα twins που ειναι ενα pc που μπορεις να το βρεις σχεδον παντου (ειδικα σημερα) αλλα ακομα και την apple που απο αποψη hardware θα συμφωνησω οτι ειναι λιγο πισω και οντως μπορεις να τα βρεις σε καλυτερες τιμες...

H apple πουλαει λογω λειτουργικου, και το ποσο καλα αυτο εκμεταλευεται το hardware. Κατι που δεν φαινεται να το καταλαβαινουν οι περισσοτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

H apple πουλαει λογω λειτουργικου, και το ποσο καλα αυτο εκμεταλευεται το hardware. Κατι που δεν φαινεται να το καταλαβαινουν οι περισσοτεροι.

Eγω το καταλαβαινα ειχα ολα τα iphone (και 1 ipad) μεχρι το 5 γιατι τοτε οι απαντησεις δεν ηταν αναλογες απο τοτε το android εχει βελτιωθει πολυ και δε μου λειπουν πραγματα και για αυτο δεν παω σε apple επειδη χρειαζεται τα 5πλασια λεφτα αλλα αυτο που λενε δεν ειναι μονο το iphone και ipad, πχ τα airpods οσο καλυτερα και να ειναι απο τους ανταγωνιστες (που ποσο καλυτερα να ειναι; ακουστικα ειναι) εχουν και αυτα 5πλασια τιμη και εκει λογω λειτουργικου ειναι;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
48 minutes ago, najinblue3 said:

ουτε καν ομως. Ποια πουλαει χρυσα και ποια δεν αξιζουν στην τιμη που τα πουλαει? 

Έχω Razer Phone 2 που το πήρα κοντά €350. Πριν λίγο καιρό έπαιξε XZ3 στα €299. Για πες μου τι κάνει καλύτερα ένα iPhone των €1200, αν θες.

Η Apple πουλάει μόδα εδώ και αρκετό καιρό στα περισσότερα προϊόντα της (με εξαίρεση το κομμάτι των laptop της). Έχω Macbook και είχα και iPhone.

6 minutes ago, najinblue3 said:

H apple πουλαει λογω λειτουργικου, και το ποσο καλα αυτο εκμεταλευεται το hardware. Κατι που δεν φαινεται να το καταλαβαινουν οι περισσοτεροι.

Α οκ, το τελευταίο OSX εκμεταλλεύται πολύ καλύτερα τα ροδάκια του Mac Pro, τώρα εξηγείται η τιμή.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stafftw είπε

Μετρια οθονη ειναι μωρε αλλα στα λεφτα του (εστω οσο το κοστολογει οπως λες 300 ευρω μειον 90 joycon  μειον 60 dock μειον καλωδια κτλ παει στα 150 περιπου) υπαρχει αλλο αξιολογο tablet που να μπορει να τα κανει αυτα με 150€;

Μην συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το Switch δεν είναι tablet. Συγκεκριμένα για το switch η τιμή είναι μια χαρά δεν το συζητώ. Αλλά ίδια υποβαθμίζει το προϊόν της όταν εδώ και πόσα χρόνια και μετά από δύο revisions συνεχίζει να αδιαφορεί το πολύ σημαντικό πρόβλημα των joycons.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 minutes ago, Bourdoulas said:

Εννοείται δεν θα το υποβαθμίσει. Στο προσφέρει εξαρχής υποβαθμισμενο σε χρυσή τιμή. 

Αναφερόμουν περισσότερο στο κομμάτι του S/W tbh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχω Razer Phone 2 που το πήρα κοντά €350. Πριν λίγο καιρό έπαιξε XZ3 στα €299. Για πες μου τι κάνει καλύτερα ένα iPhone των €1200, αν θες.

Η Apple πουλάει μόδα εδώ και αρκετό καιρό στα περισσότερα προϊόντα της (με εξαίρεση το κομμάτι των laptop της). Έχω Macbook και είχα και iPhone.

Τι θα πει μοδα, προσφερει το καλυτερο οικοστυστημα με διαφορα. Tα macbook pros δεν εχουν αντιπαλο, και εχω δοκιμασει απο xps developer edition, thinkpad series x. Κανενα δε στεκεται διπλα του απο ολες τις αποψεις και απο οπου και να το δεις. Εδω να τονισω οτι μιλαω για τη δουλεια μου σαν Developer, οχι για media συσκευη και κανα facebook.

Στα tablets παλι δεν νομιζω να υπαρχει αντιπαλος που να κοντραρει τα iPads. Στα κινητα ειναι προσωπικο γουστο, λογω οικοσυστηματος ειμαι με 11αρι και δεν το εχω μετανιωσει καθολου, φευγοντας απο την samsung με 2 χρονια updates....Το 7αρι που εχω κρατημενο νομιζω παιρνει ακομα updates

Επεξ/σία από najinblue3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Μην συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το Switch δεν είναι tablet. Συγκεκριμένα για το switch η τιμή είναι μια χαρά δεν το συζητώ. Αλλά ίδια υποβαθμίζει το προϊόν της όταν εδώ και πόσα χρόνια και μετά από δύο revisions συνεχίζει να αδιαφορεί το πολύ σημαντικό πρόβλημα των joycons.

Επειδη μιλησαμε για συγκρισεις tablet ειναι με αυτα θα το συγκρινω για τα specs και αν ειναι ακριβο η οχι με τι θα το συγκρινω;Για τα joycon και εγω κραζω δε λεω και παραλιγο να την πατησω και εγω που το ειχα στειλει και μου ελεγαν δεν κανει drift αλλα τελικα το εφτιαξαν, αλλα για τα λεφτα του ειναι τιμιο,ειδικα η τεχνολογια που εχουν τα joycons (τωρα τη νιωθω πιο πολυ με το ring fit και εχω μεινει αφωνος μεχρι και heartrate monitor εχει και τις κινησεις τις αναγνωριζει τελεια αλλα και παλιοτερα με το 1-2 switch) δε νομιζω να μην αξιζει και γινονται και 2 κοντρολ οποτε θες και attach πανω στην ταμπλετα, αν δεν ειχαν το drift θα ηταν masterpiece

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Τι θα πει μοδα, προσφερει το καλυτερο οικοστυστημα με διαφορα. Tα macbook pros δεν εχουν αντιπαλο, και εχω δοκιμασει απο xps developer edition, thinkpad series x. Κανενα δε στεκεται διπλα του απο ολες τις αποψεις και απο οπου και να το δεις. Εδω να τονισω οτι μιλαω για τη δουλεια μου σαν Developer, οχι για media συσκευη και κανα facebook.

Στα tablets παλι δεν νομιζω να υπαρχει αντιπαλος που να κοντραρει τα iPads. Στα κινητα ειναι προσωπικο γουστο, λογω οικοσυστηματος ειμαι με 11αρι και δεν το εχω μετανιωσει καθολου, φευγοντας απο την samsung με 2 χρονια updates....Το 7αρι που εχω κρατημενο νομιζω παιρνει ακομα updates

Αυτο που προσπαθει να σου πει ειναι οτι θα μπορουσε να το προσφερει και πιο φθηνα, ακολουθουν και οι αλλες στις τιμες πλεον βεβαια. Απο τοτε που εφυγε ο τεραστιος jobs εχει μεινει πολυ στασιμη η apple σε innovation και οι τιμες εχουν εκτοξευθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stafftw είπε

Αυτο που προσπαθει να σου πει ειναι οτι θα μπορουσε να το προσφερει και πιο φθηνα, ακολουθουν και οι αλλες στις τιμες πλεον βεβαια. Απο τοτε που εφυγε ο τεραστιος jobs εχει μεινει πολυ στασιμη η apple σε innovation και οι τιμες εχουν εκτοξευθει...

Γτ να πουλησει φτηνα οταν μπορει να πουλαει ακριβοτερα? Η καθε εταιρεια οριζει μια τιμη για τα προιοντα της. Η Νιντενδο δηλαδη που ζηταει 300 ευρω ειναι σοβαρη? 3 joycons εχω αλλαξει, πιο σκουπιδο-κοντρολερ δεν εχει υπαρξει στην ιστορια. Κανονικα επρεπε να μας τα δινει δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Γτ να πουλησει φτηνα οταν μπορει να πουλαει ακριβοτερα? Η καθε εταιρεια οριζει μια τιμη για τα προιοντα της. Η Νιντενδο δηλαδη που ζηταει 300 ευρω ειναι σοβαρη? 3 joycons εχω αλλαξει, πιο σκουπιδο-κοντρολερ δεν εχει υπαρξει στην ιστορια. Κανονικα επρεπε να μας τα δινει δωρεαν

Γιατι πουλάει ακριβά ενώ δεν έχει να προσφέρει κάτι καλύτερο από τον ανταγωνισμο; επειδή είναι μόδα, αυτο προσπαθεί να σου πει και εν μέρει συμφωνείς, όλοο οι σταρ και οι μαιντανοι  κτλ έχουν iphone είναι status πλέον. Δεν υπερβάλω να πω ότι είναι σκουπιδι, πολύ καλό  εργαλείο είναι και το ios το καλύτερο λειτουργικό, αλλά παραπαει. Όσο για τα Joycon εννοεις ότι δε σου τα αλλαξαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafftw είπε

Γιατι πουλάει ακριβά ενώ δεν έχει να προσφέρει κάτι καλύτερο από τον ανταγωνισμο; επειδή είναι μόδα, αυτο προσπαθεί να σου πει και εν μέρει συμφωνείς, όλοο οι σταρ και οι μαιντανοι  κτλ έχουν iphone είναι status πλέον. Δεν υπερβάλω να πω ότι είναι σκουπιδι, πολύ καλό  εργαλείο είναι και το ios το καλύτερο λειτουργικό, αλλά παραπαει. Όσο για τα Joycon εννοεις ότι δε σου τα αλλαξαν;

Ποια μοδα ρε παιδια? Εχει ενα καλυτερο λειτουργικο, που συγχρονιζεται με ολες τις συσκευες στο οικοσυστημα σου, iwatch, macbooks, ipads κτλπ. Eχουν ολα τα κινητα υποστηριξη 5 χρονια+ σε αντιθεση με ναυαρχιδες τυπου samsung που κοστιζουν τα ιδια αλλα για 2 χρονια, καλυτερες cpus, και αλλα 1002 μπορω να σου πω. Ποια μοδα μου λες και μου ξαναλες?

Τεσπα γτ θα το ξεχειλωσουμε το θεμα, σταματαω. Αλλα και εγω θεωρω οτι το switch δεν αξιζει 300 ευρω και hardware-wise ειναι μαπα, αλλα το software που παραγει η εταιρεια ειναι τελειο για τα γουστα μου οποτε και της τα σκαω. Αγοραστε οτι θελετε και μην κρινετε τους αλλους και υποβαθμιζετε τις αγορες τους. Αν σου αρεσει το android μεινε εκει, δεν υπαρχει λογος να κραζετε

Για να σου απαντησω, μου αλλαξαν τα πρωτα 2 και το 3ο το αγορασα κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...