Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, stafftw είπε

Αυτην εννοω, υπο φυσιολογικες συνθηκες θα ειχαν ανακοινωθει ετσι τουλαχιστον ειχε γινει μεσα απριλιου αντε και λιγο προς το τελος.

Καταρχήν δεν υπήρξε κάποια επίσημη καθυστέρηση. Δεύτερον συνήθως ανακοινώνονται συνήθως ένα μήνα μετά από την ολοκλήρωση τους και όχι 15 μέρες που αναφέρεις (μέσα Απριλίου).Ακόμα και ο ένας μήνας δεν είναι κάτι δεδομένο αφού παλιότερα έπαιρναν ακόμα περισσότερο χρόνο.
Αντιλαμβάνομαι πλέον ότι γράφεις σύμφωνα με δικά σου δεδομένα όμως είναι λογικό να ξεπερνάει τον ένα μήνα γιατί πρόκειται για το τελευταίο οικονομικό τρίμηνο και επομένως θα καλύπτει παράλληλα και τα δεδομένα όλου του οικονομικού έτους.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Ps4, Xbox One, Switch είναι value for money combo 

PC, Ps4, switch είναι το απόλυτο για κάποιον που δεν έχει θέμα με το χρηματικό. 

Εγώ πάντως μπορώ να πω ότι έχω "όλες" τις πλατφόρμες με ps4 switch pc

Τώρα παίζω το campaign του gears 5 με το φθηνιαρικο pass

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Καταρχήν δεν υπήρξε κάποια επίσημη καθυστέρηση. Δεύτερον συνήθως ανακοινώνονται συνήθως ένα μήνα μετά από την ολοκλήρωση τους και όχι 15 μέρες που αναφέρεις (μέσα Απριλίου).Ακόμα και ο ένας μήνας δεν είναι κάτι δεδομένο αφού παλιότερα έπαιρναν ακόμα περισσότερο χρόνο.
Αντιλαμβάνομαι πλέον ότι γράφεις σύμφωνα με δικά σου δεδομένα όμως είναι λογικό να ξεπερνάει τον ένα μήνα γιατί πρόκειται για το τελευταίο οικονομικό τρίμηνο και επομένως θα καλύπτει παράλληλα και τα δεδομένα όλου του οικονομικού έτους.

Τι παθατε ολοι σημερα; Λοιπον περσι ειχαν ανακοινωθει 25 Απριλιου 2019 (12 ημερες δηλαδη πριν), επισης υπηρχε και ημιεπισημη ανακοινωση https://nintendosoup.com/nintendo-postpones-2020-fiscal-year-earnings-release-due-to-coronavirus/ δες και τα tweets και τα reddit, δε λεω οτι αλλαζει κατι η οτι ειναι κακο, το μετακυλησαν λιγο λογω του ιου και πολυ καλα εκαναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stafftw είπε

Τι παθατε ολοι σημερα; Λοιπον περσι ειχαν ανακοινωθει 25 Απριλιου 2019 (12 ημερες δηλαδη πριν), επισης υπηρχε και ημιεπισημη ανακοινωση https://nintendosoup.com/nintendo-postpones-2020-fiscal-year-earnings-release-due-to-coronavirus/ δες και τα tweets και τα reddit, δε λεω οτι αλλαζει κατι η οτι ειναι κακο, το μετακυλησαν λιγο λογω του ιου και πολυ καλα εκαναν.

Δυστυχως ολα πηγαν πισω με τον ιο....να δουμε ποτε θα σκασει και το νεο direct, ολα δειχνουν οτι παμε το λιγοτερο για Ιουνιο. Ελπιζω στο επομενο μεγαλο direct να μαθουμε πραγματα τουλαχιστον για Bayonetta 3, Metroid Prime 4/Trilogy και φυσικα τα Μario remasters που υποτιθεται οτι ερχονται φετος.

Επισης ερωτηση για Mario + Rabbids Kingdom Battle, εχω καποια παιχνιδια που θελω να παιξω στο Σκορπιο τον επομενο καιρο (REmake 3 και The Evil Within Akumu) αλλα μετα απο αυτα λεω να το ριξω στο backlog του Διακοπτη και να ξεκινησω το Rabbids...εχεις παιξει κανεις το Donkey Kong expansion? αξιζει το battle pass γενικα? Ειχα σκοπο να παρω και το remaster του The Wonderful 101 αλλα μας την εκανε κ αυτο για Ιουλιο. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το dragon quest 11. Υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι λάθος στην ανάπτυξη του χαρακτήρα και να μη μπορείς να προχωρήσεις το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stafftw είπε

Τι παθατε ολοι σημερα; Λοιπον περσι ειχαν ανακοινωθει 25 Απριλιου 2019 (12 ημερες δηλαδη πριν), επισης υπηρχε και ημιεπισημη ανακοινωση https://nintendosoup.com/nintendo-postpones-2020-fiscal-year-earnings-release-due-to-coronavirus/ δες και τα tweets και τα reddit, δε λεω οτι αλλαζει κατι η οτι ειναι κακο, το μετακυλησαν λιγο λογω του ιου και πολυ καλα εκαναν.

Άντε πάλι, καταρχήν ξεκαθαρίσαμε ότι αποτελέσματα δεν ανακοινώνονται 15 ημέρες μετά την ολοκλήρωση του οικονομικού τριμήνου. Όσο αφορά τον ιστόποτο και της πηγές του κοίτα λίγο τις ημερομηνίες που έχουν αναρτηθεί πέρα από αυτά που γράφουν συγκριτικά. Για να βοηθήσω ξαναθυμίζω για άλλη μια φορά πως η Ν είχε βγάλει ανακοίνωση από τις 13 Μαρτίου -το σχολιάζει και κάποιος στο reddit.

Δεν υπήρξε κάποια επίσημη ανακοίνωση περί καθυστέρησης, από όσα γνωρίζω τουλάχιστον. Τεσπα, δεν θα επιμείνω άλλο διότι είναι άνευ ουσίας.

Edit: Άλλο "καθυστέρησαν" (συγκριτικά με άλλες φορές) και άλλο αναβλήθηκαν.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mansa2k είπε

Άντε πάλι, καταρχήν ξεκαθαρίσαμε ότι αποτελέσματα δεν ανακοινώνονται 15 ημέρες μετά την ολοκλήρωση του οικονομικού τριμήνου. Όσο αφορά τον ιστόποτο και της πηγές του κοίτα λίγο τις ημερομηνίες που έχουν αναρτηθεί πέρα από αυτά που γράφουν συγκριτικά. Για να βοηθήσω ξαναθυμίζω για άλλη μια φορά πως η Ν είχε βγάλει ανακοίνωση από τις 13 Μαρτίου -το σχολιάζει και κάποιος στο reddit.

Δεν υπήρξε κάποια επίσημη ανακοίνωση περί καθυστέρησης, από όσα γνωρίζω τουλάχιστον. Τεσπα, δεν θα επιμείνω διότι είναι άνευ ουσίας.

Δεν ειπα οτι το ανακοινωσαν τωρα, οντως τοτε ανεβηκε και στο site τους, απλα ειναι μια μικρη καθυστερηση σε σχεση με αλλες χρονιες, σιγουρα ειναι ησσονος σημασιας αλλα δειχνει οτι εχουν παει ολα τους τα πλανα λιγο πισω...Αν δεις ολες τις προηγουμενες χρονιες ειχαν γινει τα briefings Απριλιο, οπως ειπα μεσα προς τελος Απριλιου,δε μιλαμε για τρομερο delay (10-12 ημερων) αλλα δεν παυει να ειναι και αυτο ενα delay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, chill said:

Αφενός τα joycons ζορίζονται

Για φορητή χρήση όπως έχω πει ξανά ρίξτε μια ματιά στο Hori split pad pro. 

Εγώ πλέον αυτά έχω πάνω μόνιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 02/05/2020 at 08:40, Fulgore said:

Αλλα επισης jrpg αξια αναφορας ειναι τα 

  • Tales of Vesperia
  • Ni No Kuni 1
  • Lost Sphear/i am setsuna(σε τιμη 20ευρω και κατω)
  • Παλιοτερα Final Fantasy απο το FF XII και πισω
  • Octopath Traveler(που για καποιο αγνωστο λογο δεν βλεπω πλεον κοσμο να το πολυ αναφερει  σε σχεση με παλιοτερα)
  • Η σειρα Legend of heroes που ειχε αναφερθει παλιοτερα(τα περισσοτερα εχουν κυκλοφορησει στο pc ομως)
  • Το προσφατο Trials of mana

Κριμα παντως που δεν εχει φερει η εταιρεια και το DQVIII του ps2/3ds στις τωρινες κονσολες. Τα κακα του backwards compatibility δυστυχώς και ο μονος πραγματικος λογος που χαίρομαι οταν βλεπω Jrpgs να βγαινουν για το PC.

Ευχαριστώ, τα μισά από αυτά τα έχω ήδη στο καλάθι προς αγορά στo Big In Japan sale του PS4 (μισοτιμής και κάτω όλα, όπως και το Digimon με 8€ αντί για 60!), γιατί η Nintendo κοιμάται σε κάποιο παράλληλο σύμπαν μάλλον...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάνω στο tablet μου αρέσουν πάρα πολύ τα joycons 

Αυτό που δεν θα μου αρέσει είναι αν χρειαστεί να τα πληρώσω ξανά

Έπρεπε να είχα πάρει την προσφορά με τα 45€ στο black Friday αλλά δεν ψήθηκα, κακώς

Πάντως έστω και αυτούς τους μήνες που έχω τα δικά μου (9-10) μια χαρά βαστανε

Αλλά αν ξαναπαίξει προσφορά θα πάρω σε ότι χρώμα και αν είναι, ειδικά αυτό το ροζακι/λαχανί είναι υπέροχο 

Θα αρχίσω να παίζω και σε παρκακια πλέον τώρα που ελευθερώθηκε η κυκλοφορία

Μπύρα στο χέρι από τα καφέ/μπαράκια που δεν μπορούν να ανοίξουν (υποψιάζομαι μέχρι και κοκτέιλ σε πλαστικό θα παίξει) και απέναντι στο παρκάκι με το switch

1 λεπτό πριν, GeorgeMan είπε

Ευχαριστώ, τα μισά από αυτά τα έχω ήδη στο καλάθι προς αγορά στo Big In Japan sale του PS4 (μισοτιμής και κάτω όλα, όπως και το Digimon με 8€ αντί για 60!), γιατί η Nintendo κοιμάται σε κάποιο παράλληλο σύμπαν μάλλον...

Ναι αλλά η νιντεντο σου προφέρει αυτό που οι άλλοι δεν μπορούν να παίζεις σε παρκακια, τώρα που έχει και καλό καιρό επιβάλλεται

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρέ άμα λάχει μου τα έφερνε ο θείος είτε στο Switch είτε στο PC, αλλά αφ' ενός θέλω να στηρίξω τους dev, αφ' εταίρου άμα λάχει τα streamάρω από το PS4 στο Switch πλέον και τα παίζω μπαλκονάτος. Το θέμα είναι ότι μου γύρισε το κεφάλι και δεν ακολουθώ πλέον πρακτικές "διπλή τιμή (και βαααλε) για να το παίζεις στο παρκάκι". Είναι ξεκάθαρο milking από ένα σημείο και μετά @logistoulis ...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι είναι milking , απλά το switch άμα το δεις και πιο φιλοσοφικά είναι κατά κάποιον τρόπο η apple του gaming οπότε στο παίζει και λίγο άχρηστη πολυτέλεια

Φίλοι μου που μπορεί να σκάνε πολλά λεφτά σε κινητό (εγώ παίζω low end xiaomi) τους φάνηκε υπερβολή να κάνει 300+ το switch, αλλά είναι αυτό που είναι και κανένα άλλο δεν είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, logistoulis said:

Εννοείται ότι είναι milking , απλά το switch άμα το δεις και πιο φιλοσοφικά είναι κατά κάποιον τρόπο η apple του gaming οπότε στο παίζει και λίγο άχρηστη πολυτέλεια

Φίλοι μου που μπορεί να σκάνε πολλά λεφτά σε κινητό (εγώ παίζω low end xiaomi) τους φάνηκε υπερβολή να κάνει 300+ το switch, αλλά είναι αυτό που είναι και κανένα άλλο δεν είναι

Έχει συζητηθεί πολλές φορές αυτό, συμφωνώ εν μέρει, γι' αυτό έχω και Switch άλλωστε, οκ πληρώνουμε κάτι τις παραπάνω για τα κασετάκια, για τις πιο πρόσφατες κυκλοφορίες των indies / remasters σε σχέση με άλλες κονσόλες, αλλά hell no double price+.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, logistoulis said:

Εννοείται ότι είναι milking , απλά το switch άμα το δεις και πιο φιλοσοφικά είναι κατά κάποιον τρόπο η apple του gaming οπότε στο παίζει και λίγο άχρηστη πολυτέλεια

Ούτε καν όμως. Η Nintendo δεν θα σου υποβαθμίσει ποτέ το προϊόν της στον αιώνα των άπαντα και σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι ελαφρώς πιο τσιμπημένες οι τιμές της. 

Η Apple θα σου πουλήσει ροδάκια στην τιμή ενός iPad Pro υποβαθμίζοντας δραματικά το προϊόν της, ενώ στα προϊόντα που σου τα πουλάει χρυσά βρίσκεις τον ανταγωνισμό και 5 φορές κάτω σε τιμή.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

ενώ στα προϊόντα που σου τα πουλάει χρυσά βρίσκεις τον ανταγωνισμό και 5 φορές κάτω σε τιμή.

ουτε καν ομως. Ποια πουλαει χρυσα και ποια δεν αξιζουν στην τιμη που τα πουλαει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...