Προς το περιεχόμενο

Η Ελλάδα η μοναδική ευρωπαϊκή χώρα όπου τα social media ξεπερνούν την TV σαν πηγή ειδησεογραφικής ενημέρωσης


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκουπίδια κάποιοι συμπολίτες μας;

Λέγε ρε.

Μηδενιστικός, απλοϊκός και κατ' επέκταση άστοχος, τρόπος να βλέπει κάποιος την κοινωνική και πολιτική πραγματικότητα γύρω του...

Στις εκλογές του 15' το μεγαλύτερο μέρος του εκλογικού σώματος ήταν γύρω και άνω της ηλικίας των 50. Γύρω σε αυτή την ηλικία βρίσκεται και το μεγαλύτερο ποσοστό που κάνει τη χαμηλότερη χρήση του Internet.

Οι νεότεροι άνθρωποι οι οποίοι κάνουν τη μεγαλύτερη χρήση του Internet και την μικρότερη της τηλεόρασης δεν πατάνε σε εκλογικό κέντρο ούτε καταλάθος.

Αυτό επειδή έχουν απαξιώσει την πολιτική και κυρίως την πολιτική στην Ελλάδα. Κατ' επέκταση έχουν απαξιώσει και ΜΜΕ όπως η τηλεόραση που είναι ο "παραδοσιακά διεφθαρμένος" τρόπος να ενημερώνεται κανείς για τα πολιτικά δρώμενα στην Ελλάδα.

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι μιλάμε για νέες γενιές απολιτικών ανθρώπων, οι οποίες αφήνουν κενές τις θέσεις τους στην δημόσια σφαίρα του πολιτικού διαλόγου της χώρας τους. Μόνο μέσα από αυτό το διάλογο μπορεί να έρθει κάποια σοβαρή αλλαγή, ο οποίος αυτή τη στιγμή μονοπωλείται από μεσήλικες και ηλικιωμένους πολίτες που βλέπουν τηλεόραση, με κρυσταλλωμένες απόψεις και σχεδόν μηδαμινές πιθανότητες για  εναλλακτικές οπτικές στην πολιτική, και πολλές φορές ακόμα και στην κριτική σκέψη. Και αυτό είναι κάτι το λογικό επειδή έτσι συμβαίνει συνήθως όταν οι άνθρωποι μεγαλώνουν. Η φυσιολογία του ανθρώπινου εγκεφάλου δεν μπορεί να αλλάξει σε αυτό το επίπεδο (τουλάχιστον προς το παρόν). Το αντίβαρο σε αυτό είναι οι νέοι. Είναι ευθύνη των νέων, και ειδικά σε καιρούς κρίσης, πρώτον να μορφώνονται, και δεύτερον να μην εγκαταλείπουν τον πολιτικό διάλογο, ακόμα και αν οι πιο μεγάλοι αμέλησαν να παρέχουν το μορφωτικό υπόβαθρο για κάτι τέτοιο. Το να κατηγορούμε και να γκρινιάζουμε που η ζωή είναι δύσκολη δεν οδηγεί κάπου. Και πρέπει να γίνει χθες αυτό. Επειδή όσο προχωράμε πλέον, περισσότεροι γέροι θα υπάρχουν στον πληθυσμό παρά νέοι.

Βρείτε λοιπόν τρόπους για να επιστρέψει ο νέος υπεύθυνα στη συζήτηση με το ενδιαφέρον και την όρεξη να προσφέρει κάτι ωφέλιμο. Αυτή είναι η ευθύνη του πολιτικοποιημένου προς τον απολιτίκ. Και το να βλέπετε ως σκουπίδια τους συμπολίτες σας είναι σαν να παίρνετε τη μηδενιστική και την εξίσου πολιτικά ανεύθυνη στάση που παίρνουν και οι απολιτικοί νέοι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, d4mage είπε

Ή ενημέρωση από τα social media έχει επιλογές από το ΠΟΥ θα ενημερωθείς. Η τηλεόραση, ΟΧΙ!

Το λες και μόνος σου, η τηλεόραση περνάει από κάποιο έλεγχο με αυστηρό όριο το τι θα πει και τι θα προωθήσει κάποιος, με άλλα λόγια δεν υπάρχει η ελευθερία του λόγου και δεν εννόω να καντήλιαζει ή να μιλάει όπως θέλει ο καθένας, άλλα το να μπορείς να ακούσεις τουλάχιστον παραπάνω από μία άποψη για το καθένα ζήτημα-θέμα ξεχωριστά.

Στα social δεν κόβουν, δεν πιέζουν, δεν αναγκάζουν να ενημερωθείς από κάπου που θεωρείς πως δεν παρέχει την ενημέρωση που αναζητάς, εάν όμως αποφασίσεις να ανοίξεις την TV για να δεις TV τότε θα αναγκαστείς να δεις κάτι από τα υπάρχοντα.

Κλείνοντας προφανώς και το facebook δεν είναι πηγή σοβαρής ενημέρωσης, βέβαια όταν μιλάμε για σοβαρά θέματα, όχι για το που πήγε ο τάδε, και τι ξεκωλιάρικο μαγιό φόρεσε η τάδε.

Έαν ο κόσμος στο 2018 δεν μπορεί να ξεχωρίσει την παραπληροφόρηση μέσα στα social που χρησιμοποιεί όπως έχει αποδειχθεί, ε τότε είναι άξιος της μοίρας του και αυτό επειδή μπορείς να αποφασίσεις, στην τηλεόραση το μόνο που αποφασίζεις είναι αν θα ανεβάσεις την ένταση και πότε θα την κλέισεις.

Γιατί τις ειδήσεις που έχουν στα sites οι ίδιοι δημοσιογράφοι των καναλιών δεν τις γράφουν? Ή μήπως εκεί γίνονται αγνοι? Τα social media εκτός από αυτούς έχουν και ότι άλλο σκουπίδι υπάρχει όπως και παραπλανητικες διαφημίσεις ψεύτικες ειδήσεις, κινδύνους ιών χρεώσεων κλπ κλπ. Για τον απλό χρήστη ειναι πολύ πιο επικίνδυνο το ίντερνετ από τα κανάλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αντιθέτως βλέπω ότι τα πιο πολλά social media είναι κανονικά 100% στρατευμένα οπαδικά σε κόμματα. Πολλά ανώνυμα άρθρα και πολλά fake news.

Ενα μεγάλο κανάλι μπορεί να είναι προκατειλημμένο αλλά δεν μπορεί να βγάλει πολλά fake news σε αντίθεση με κάποιον που στα social media γιατί ελέγχεται πολύ περισσότερο.

Τα social media έβγαλαν ολόκληρη κυβέρνηση στην Ελλάδα. Από εκεί ξεκίνησε όλο το κίνημα των γερμανοτσολιάδων-προδοτών που έπρεπε να κρεμαστούν στο σύνταγμα, και που έπρεπε να τους "τελειώσουμε για να μην μας τελειώσουν", η αναβίωση του εμφυλίου και η νομιμοποίηση βίαιων πρακτικών, γιαουρτώματα κλπ. Το site του "αντικειμενικού" πιτσιρίκου έγραφε "η marfin ψάχνει για νέους υπαλλήλους" όταν κάηκαν άνθρωποι. 

Τα πιο πολλά άρθρα που κυκλοφορούν στο ιντερνετ αναδημοσίευση είναι π.χ από ΑΠΕ-ΜΠΕ και παρόμοια ρεπορταζ. Πολύ λίγα site είναι οι αυθόρμητα και αντικειμενικά.

Οπως επίσης αρκετά site έχουν πολιτικά νέα και δίπλα ακριβώς βλέπεις ταυτόχρονα και τίποτα κώλους και βίζιτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GenesisX είπε

Αντιθέτως βλέπω ότι τα πιο πολλά social media είναι κανονικά 100% στρατευμένα οπαδικά σε κόμματα. Πολλά ανώνυμα άρθρα και πολλά fake news.

Ενα μεγάλο κανάλι μπορεί να είναι προκατειλημμένο αλλά δεν μπορεί να βγάλει πολλά fake news σε αντίθεση με κάποιον που στα social media γιατί ελέγχεται πολύ περισσότερο.

Τα social media έβγαλαν ολόκληρη κυβέρνηση στην Ελλάδα. Από εκεί ξεκίνησε όλο το κίνημα των γερμανοτσολιάδων-προδοτών που έπρεπε να κρεμαστούν στο σύνταγμα, και που έπρεπε να τους "τελειώσουμε για να μην μας τελειώσουν", η αναβίωση του εμφυλίου και η νομιμοποίηση βίαιων πρακτικών, γιαουρτώματα κλπ. Το site του "αντικειμενικού" πιτσιρίκου έγραφε "η marfin ψάχνει για νέους υπαλλήλους" όταν κάηκαν άνθρωποι. 

Τα πιο πολλά άρθρα που κυκλοφορούν στο ιντερνετ αναδημοσίευση είναι π.χ από ΑΠΕ-ΜΠΕ και παρόμοια ρεπορταζ. Πολύ λίγα site είναι οι αυθόρμητα και αντικειμενικά.

Οπως επίσης αρκετά site έχουν πολιτικά νέα και δίπλα ακριβώς βλέπεις ταυτόχρονα και τίποτα κώλους και βίζιτες...

Και λεω ακομη δεν ειπε κανεις κατι για την Μαρφιν, σε τι κοσμο ζουμε;
Ο πιτσιρικος ειχε και εξακολουθει να εχει καφρικο χιουμορ, θες να πεις οτι αυτος ανεβασε την σημερινη κυβερνηση; Αυτος στρεβλωσε την... αριστη διαχειριση των προηγουμενων και τους εριξε;
Πες τους οτι μονοι τους τα σκατωσαν, μονοι τους δωσαν την εξουσια στην σημερινη κυβερνηση γιατι τοσα χρονια τους ειχαμε να φυλανε το μελι και απο την λαιμαργια τους φαγαν οχι μονο το μελι αλλα και την γυαλα μαζι. Ειμαστε μοναδικοι στα χρονικα που λεμε να κανουμε ενα εργο, τα λεφτα ξοδευονται οπως ειναι το αναμενομενο αλλα το εργο δεν γινεται ποτε. Ξερεις, αυτα φαινονται, οσο χαζοι να ειναι οι πολιτες τι παπατζες να πεις για να τα κρυψεις, τι ψεματα μας ελεγαν συστηματικα ολα τα κανναλια τοσα χρονια (και συνεχιζουν υποθετω). Κανενα παιδακι με 0,60ευρω το ποστ δεν φταιει για αυτο. Οσες ομαδες αληθειας και οσες ομαδες μνημης να κανουν προπαγανδα απο την μια και την αλλη μερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Γιατί τις ειδήσεις που έχουν στα sites οι ίδιοι δημοσιογράφοι των καναλιών δεν τις γράφουν? Ή μήπως εκεί γίνονται αγνοι? Τα social media εκτός από αυτούς έχουν και ότι άλλο σκουπίδι υπάρχει όπως και παραπλανητικες διαφημίσεις ψεύτικες ειδήσεις, κινδύνους ιών χρεώσεων κλπ κλπ. Για τον απλό χρήστη ειναι πολύ πιο επικίνδυνο το ίντερνετ από τα κανάλια 

Δηλαδή εσύ μου λες ειδήσεις= ΣΚΑΪ TV & ειδήσεις ιντερνετικές= ΣΚΑΪ WEB TV? Προσπαθώ να σου εξηγήσω πως μέσα στο ίντερνετ περά από παραπλανητικές διαδημίσεις (βάλε AdBlock), πέρα από ψεύτικες ειδήσεις (στην TV που τις τρώει ο κόσμος κάθε μέρα και δεν μπορεί να κάνει και τίποτα;) και τους κινδύνους των ιών (κόψιμο στις τσόντες) όλα είναι απλά και κατανοητά και μια χαρά πανεύκολα, για άλλα κι άλλα ο απλός χρήστης μια χαρά έξυπνος είναι για να γκουγκλάρει, να μάθει να ξεχωρίζει τα σκατά του είναι δύσκολο.

Εντέλει δεν πάω άλλο ΟΦΤΟΠΙK, άλλη ήταν η ουσία της απάντησης μου. anyway ο καθένας ότι γουστάρει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jimandri9000 είπε

Ποτέ μου δεν έχω αποκαλέσει κανέναν σκουπίδι. Μόνον αυτόν που σχολίασε τους Έλληνες σκουπίδια. 

Αυτό δεν έχει όμως καμία σχέση να κατηγορείς τον Ελληνικό λαό σκουπίδι. Και τα ΜΜΕ είναι αίσχος και αυτοί που τα αποδέχονται είναι ηλίθιοι. Λέγοντας όμως "σκουπίδια" είναι βαρύς χαρακτηρισμός. Από όλα είμαστε (έχουμε καταντήσει) εκτός από σκουπίδια.

Αναφερεις ειναι βαρυς ο χαρακτηρισμος σκουπιδι στον Ελληνικο λαο, αλλα αυτοι που αποδεχονται τα ΜΜΕ ειναι ηλιθιοι.
Οι εκλογες δεν ειναι περπαταω στο δρομο με επιασε λορδα και πηρα ενα σαντουιτς απο το πρωτο μαγαζι που βρηκα, αν ειναι καλο ειμαι τυχερος, αν οχι μετα την πρωτη δαγκωνια το πεταω στα σκουπιδια.Το κρατος εχει συνεχεια, το ακουσαμε αρκετες φορες τα τελευταια χρονια. Οτι υπογραφες βαζει ο προηγουμενος δεσμευουν τον επομενο, δεσμευουν το κρατος.

Δεν υπαρχει χωρος για ρωσικη ρουλετα στο θεμα των εκλογων, αν θελουμε να εχουμε ενα σωστο κρατος. Αυτοι που δεν νοιαζονται να ειναι συνεπεις σε μια απο τις σημαντικοτερες υποχρεωσεις τους απεναντι στο κρατος, ειναι πραγματικα βαρος για τους υπολοιπους.
Δημοκρατια εχουμε και τα βαρη θα ψηφισουν γιατι ετσι πρεπει, ομως το να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και να κανουμε πως ολα πανε στρωτα την ωρα που ειμαστε ετοιμοι για διαλυση,παιζοντας με τις λεξεις, το βαρος της Δημοκρατιας, οι μη χρησιμοι, γιατι την εχουν γραμμενη κανονικα αφου δεν κανουν αυτο που ειναι υποχρεωμενοι να κανουν, οι τι να κανω αφου δεν μου κοβει, δεν μπορω να ξεχωρισω ουτε γαιδαρο απο ελεφαντα ,γιαυτο φηφιζω δαγκωτο οτι μου πει ο Μπαμπης απο την τηλεοραση, οι θα ψηφισω αυτον που θα διορισει την κορη μου, αν και ξερω οτι εχει  χεσ..ενη την χωρα αν βγει, αλλα το ιδιο χεσ...ενη την εχω και εγω, οι δεν εχω λεφτα να παιξω τζοκερ, γιαυτο θα δοκιμασω την τυχη μου στις εκλογες, οι ψηφιζω τον καλυτερο κωλ..ο γιατι ειμαι οπτικος τυπος, δεν ειναι αυτο που ειναι, αλλα ειναι κατι αλλο πιο εξευγενισμενο, πιο αθωο, λες και η ζημια που κανουν ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτη.
Μπορουν να κανουν οση ζημια θελουν, αλλα εγω, δεν πρεπει να το αναφερω γιατι ειναι βαρυς χαρακτηρισμος να προσδιοριζεις το τι και απο ποιον γινεται.
Φθηνοι στο λαδι ακριβοι στο ξυδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, silverado είπε

Αναφερεις ειναι βαρυς ο χαρακτηρισμος σκουπιδι στον Ελληνικο λαο, αλλα αυτοι που αποδεχονται τα ΜΜΕ ειναι ηλιθιοι.
Οι εκλογες δεν ειναι περπαταω στο δρομο με επιασε λορδα και πηρα ενα σαντουιτς απο το πρωτο μαγαζι που βρηκα, αν ειναι καλο ειμαι τυχερος, αν οχι μετα την πρωτη δαγκωνια το πεταω στα σκουπιδια.Το κρατος εχει συνεχεια, το ακουσαμε αρκετες φορες τα τελευταια χρονια. Οτι υπογραφες βαζει ο προηγουμενος δεσμευουν τον επομενο, δεσμευουν το κρατος.

Δεν υπαρχει χωρος για ρωσικη ρουλετα στο θεμα των εκλογων, αν θελουμε να εχουμε ενα σωστο κρατος. Αυτοι που δεν νοιαζονται να ειναι συνεπεις σε μια απο τις σημαντικοτερες υποχρεωσεις τους απεναντι στο κρατος, ειναι πραγματικα βαρος για τους υπολοιπους.
Δημοκρατια εχουμε και τα βαρη θα ψηφισουν γιατι ετσι πρεπει, ομως το να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας και να κανουμε πως ολα πανε στρωτα την ωρα που ειμαστε ετοιμοι για διαλυση,παιζοντας με τις λεξεις, το βαρος της Δημοκρατιας, οι μη χρησιμοι, γιατι την εχουν γραμμενη κανονικα αφου δεν κανουν αυτο που ειναι υποχρεωμενοι να κανουν, οι τι να κανω αφου δεν μου κοβει, δεν μπορω να ξεχωρισω ουτε γαιδαρο απο ελεφαντα ,γιαυτο φηφιζω δαγκωτο οτι μου πει ο Μπαμπης απο την τηλεοραση, οι θα ψηφισω αυτον που θα διορισει την κορη μου, αν και ξερω οτι εχει  χεσ..ενη την χωρα αν βγει, αλλα το ιδιο χεσ...ενη την εχω και εγω, οι δεν εχω λεφτα να παιξω τζοκερ, γιαυτο θα δοκιμασω την τυχη μου στις εκλογες, οι ψηφιζω τον καλυτερο κωλ..ο γιατι ειμαι οπτικος τυπος, δεν ειναι αυτο που ειναι, αλλα ειναι κατι αλλο πιο εξευγενισμενο, πιο αθωο, λες και η ζημια που κανουν ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτη.
Μπορουν να κανουν οση ζημια θελουν, αλλα εγω, δεν πρεπει να το αναφερω γιατι ειναι βαρυς χαρακτηρισμος να προσδιοριζεις το τι και απο ποιον γινεται.
Φθηνοι στο λαδι ακριβοι στο ξυδι.

Δημοκρατία πάντως δεν είναι το 85% φορολογία. Μπορεί ο καθένας να έχει ελευθερία λόγου αλλά όταν σου λένε αν δεν πληρώσεις 85% φόρους σε περνουμε ότι έχεις και δεν έχεις δεν είναι ο ορισμός της δημοκρατίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Δημοκρατία πάντως δεν είναι το 85% φορολογία. Μπορεί ο καθένας να έχει ελευθερία λόγου αλλά όταν σου λένε αν δεν πληρώσεις 85% φόρους σε περνουμε ότι έχεις και δεν έχεις δεν είναι ο ορισμός της δημοκρατίας. 

Ειναι ο ορισμος του κλεφτοκοτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, silverado είπε

Ειναι ο ορισμος του κλεφτοκοτα.

Το θέμα είναι ότι στα περνουν δικά μας λεφτά και τα κλέβουν. Αν δεν λυθεί αυτό το πρόβλημα δεν πρόκειται να ξανά δούμε ανάπτυξη ποτέ σε αυτό το κράτος. Η ενημέρωση είναι το τελευταίο όταν έχουμε οικονομική δικτατορία με τους καραγκιόζιδες που μπλέξαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση απλά ήταν η απεικόνιση της κατάστασης στην Ελλαδα ,(λέω ήταν γιατί δεν έχω εδώ και 7. χρόνια )

Αν ποτέ στρώσουν τα πράγματα εδώ , τότε μόνο θα υπάρχει και ποιότητα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι διάβασα για τους .... αριστερούς Αμερικανούς .

Που εμπιστεύονται μάλιστα και το ΝΥ Τιμες ... περισσότερο απο τους "δεξιούς".

Τελικά συμπέρανα ότι μάλλον αναφέρεται σε δεξιόχειρες και αριστερόχειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλο παραδειγμα ποιο καναλι εδιξε χτες την τερασια συγκεντρωση στην θεσσαλονικη για το μακεδονικο και ποιο καναλι θα το δειξει εστω και σημερα?κανενα  ,ποιο καναλι εδειξε στην θεσσαλονικη την αισχρη συγκεντρωση των 100 φουφλιδων το σαβατο ?ολα και ακομα το παιζουν ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ενημερωση απο τα τα social

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, slk200gr είπε

απλο παραδειγμα ποιο καναλι εδιξε χτες την τερασια συγκεντρωση στην θεσσαλονικη για το μακεδονικο και ποιο καναλι θα το δειξει εστω και σημερα?κανενα  ,ποιο καναλι εδειξε στην θεσσαλονικη την αισχρη συγκεντρωση των 100 φουφλιδων το σαβατο ?ολα και ακομα το παιζουν ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ενημερωση απο τα τα social

Αισχρή συγκέντρωση που συνάνθρωποι μας διεκδικούν ίση μεταχείριση;

Ανθρωποι σαν και εσένα είναι ο λόγος που πρέπει να γίνεται αυτή η συγκέντρωση των φουφλιδων όπως λες εσύ.

Πολύ καλά κάνουν και το προβάλλουν, μην φοβάσαι, δεν κολλάει.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, orck είπε

Αισχρή συγκέντρωση που συνάνθρωποι μας διεκδικούν ίση μεταχείριση;

Ανθρωποι σαν και εσένα είναι ο λόγος που πρέπει να γίνεται αυτή η συγκέντρωση των φουφλιδων όπως λες εσύ.

Πολύ καλά κάνουν και το προβάλλουν, μην φοβάσαι, δεν κολλάει.

επειδη εχω φιλους με διαφορετικες προτιμησεις πιστεψε με οτι οι ιδιοι κατηγορουν αυτους που προκαλουν βαζοντας σταυρους του Εσταρυομενο στον κ@@@λο τους,και κατι προκλητικα συνθηματα του τυπου η μακεδονια δεν ειναι ελληνικη αλλα ειναι ομοφυολφιλικοι ,εικονες Αγιων στα γεννητικα τους οργανα κτλ κτλ ,φωτο δεν ανεβαζω γιατι ειναι αηδιαστικο,οχι φιλε μου δεν διεκδικουν ιση μεταχειριση ,απλα προκαλουν το δημοσιο αισθημα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε συγκέντρωση υπάρχουν οι ηλίθιοι. Θέλεις να σου στείλω εικόνες από ηλίθιους μακεδονομάχους από τα λίντλ, από ηλίθιους που πανε σε πορείες για να τα σπασουν; Αυτό δεν λέει απόλυτος τίποτα για την μεγάλη πλειοψηφία των αξιοπρεπών διαδηλωτών.

Όπως και να έχει και τα δύο θέματα αυτά είναι άξια αναφοράς γιατί είναι ειδήσεις. Εάν δεν το κάνουν πάνε ρωτα όσους τα θάβουν, πάντως από FB είδα και τα δύο σε φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...