Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, xavier είπε

εγω με paladin που το πηγα legend, τα περισοτερα παιχνιδια ηταν κοντρα σε shaman, mage, paladin και μετα απο αυτα warlock.

Εγω επαιζα secret, αλλα ειχε και αρκετα hand buff.

 

pirate warrior κανας ξεχασμενος μια στα τοσα...

Stadar η wild? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xavier είπε

standard

Stadar πρέπει να είναι καλύτερα. 

 

Το wild έσβησαν με τα quest line, το οποίο ήταν αρκετά ισορροπημένο με αρκετά decks που μπορούσες να φτάσεις legend. 

Αν και επαιζα darkglare λέω να το γυρίσω σε Stadar αυτόν τον μήνα και να μην πάω για legend

Μόνο το grind ψιλό βαριέμαι από την αρχη

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχαχ

μεσα σε αυτη την γελοιοτητα της blizzard

καταφερνω ακομα να κανω λιγο χαβαλε τουλαχιστον και να φριζω μερικους αντιπαλους..

 

mage.jpg

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
20 ώρες πριν, chill είπε

Βγήκε νέο xpac και εδώ άκρα του τάφου σιωπή.

 

Τι έγινε ρε παιδιά; 

 

😛 

Μάλλον το έχουν παρατήσει όλοι. Και εγώ πλέον μόνο για τα quest μπαίνω. 

Το τελευταίο expansion ωραίο σαν ιδέα αλλα αρκετά νερόβραστο στο gameplay δεν άλλαξε και κάτι σημαντικό από τον χαμό των sidequest

 

Γενικά έχει γινει υπερβολικά βαρετό, μόνο quest hunters και pirate warriors. Τωρα ξεπήδησαν και κάτι shaman. 

 

Με quest line Hu tard έφτασα legend αυτόν τον μηνα χωρίς προσπάθεια. 

Έχω και 20κ dust και δεν έχω τι να φτιάξω, περιμένω να φτάσω 500 νίκες με Hunter να γυρίσω σε pirte warrior. Μετά από εκεί το χάος δεν υπάρχει άλλο deck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, imr είπε

Μάλλον το έχουν παρατήσει όλοι. Και εγώ πλέον μόνο για τα quest μπαίνω. 

Το τελευταίο expansion ωραίο σαν ιδέα αλλα αρκετά νερόβραστο στο gameplay δεν άλλαξε και κάτι σημαντικό από τον χαμό των sidequest

 

Γενικά έχει γινει υπερβολικά βαρετό, μόνο quest hunters και pirate warriors. Τωρα ξεπήδησαν και κάτι shaman. 

 

Με quest line Hu tard έφτασα legend αυτόν τον μηνα χωρίς προσπάθεια. 

Έχω και 20κ dust και δεν έχω τι να φτιάξω, περιμένω να φτάσω 500 νίκες με Hunter να γυρίσω σε pirte warrior. Μετά από εκεί το χάος δεν υπάρχει άλλο deck

Quest hunter; Ούτε κάν που τους ειδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, πανηλειακός είπε

Quest hunter; Ούτε κάν που τους ειδες

Ναι αλλά με το ίδιο deck έχω αρκετά παραπάνω από 50% γιατί πάω μονο face ενώ προσπαθούν να τελειώσουν το quest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επιτέλους legend μετά από καιρό.Τους τελευταίους μήνες το έχανα για μια γαμημένη νίκη και με έπαιρνε η κάτω βόλτα εν συνέχεια αλλά τώρα το grindάρα ας είναι καλά και ο Covid που έχω και είμαι κλεισμένος σε ένα δωμάτιο χωρίς να με αποσπούν τα παιδιά.

Διπλή χαρα γιατί το κατάφερνα  pre nerfs και πραγματικά ίδρωσα εναντίων  rogue και  mage. 
 

Αγκομαχουσα στο τελευταίο επίπεδο και άλλαξα level  βάζοντας Greybough στο beast deck του Druid. Φοβερή κάρτα!!!
 

Κατα τα λοιπά 

/spit σε quest  warrior. Δεν βαριούνται;

/double spit σε huntards. Nαι όπως και στο wow είναι το  class των zero skill. Golfclap σε όσους έχουν x νίκες με το κουτόclass και 0 με τα όλα τα αλλά 

Πρεπει να βρεθεί μια λύση σε όσους παίζουμε με το tablet. Οι αντίπαλοι μου έπαιζαν από pc  και έριχναν ενώ το rope τους είχε καεί….εγώ και να ήθελα με το iPad ….δεν!!!

Και φυσικά από τη στιγμή που σε tablets και κινητά δεν παίζουν mods θα πρέπει πχ το deck tracker να απαγορευτεί. Εγώ με primitive  μέσα….χαρτάκι για σημειώσεις και Άγιος ο θεός.

Καλα ας φτιάξει το balance στο παιχνίδι πρώτα και μετά  φτιάχνει και αυτό στις συσκευές lol

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παντως αργησαν λιγο αλλα τουλαχιστον εχει ψιλοφτιαξει το μετα στο wild

 

Εφτασα το πιο γρηγορο legend αυτον τον μηνα 

Στις 23/1/2022 στις 6:26 ΜΜ, chill είπε

Επιτέλους legend μετά από καιρό.Τους τελευταίους μήνες το έχανα για μια γαμημένη νίκη και με έπαιρνε η κάτω βόλτα εν συνέχεια αλλά τώρα το grindάρα ας είναι καλά και ο Covid που έχω και είμαι κλεισμένος σε ένα δωμάτιο χωρίς να με αποσπούν τα παιδιά.

Διπλή χαρα γιατί το κατάφερνα  pre nerfs και πραγματικά ίδρωσα εναντίων  rogue και  mage. 
 

Αγκομαχουσα στο τελευταίο επίπεδο και άλλαξα level  βάζοντας Greybough στο beast deck του Druid. Φοβερή κάρτα!!!
 

Κατα τα λοιπά 

/spit σε quest  warrior. Δεν βαριούνται;

/double spit σε huntards. Nαι όπως και στο wow είναι το  class των zero skill. Golfclap σε όσους έχουν x νίκες με το κουτόclass και 0 με τα όλα τα αλλά 

Πρεπει να βρεθεί μια λύση σε όσους παίζουμε με το tablet. Οι αντίπαλοι μου έπαιζαν από pc  και έριχναν ενώ το rope τους είχε καεί….εγώ και να ήθελα με το iPad ….δεν!!!

Και φυσικά από τη στιγμή που σε tablets και κινητά δεν παίζουν mods θα πρέπει πχ το deck tracker να απαγορευτεί. Εγώ με primitive  μέσα….χαρτάκι για σημειώσεις και Άγιος ο θεός.

Καλα ας φτιάξει το balance στο παιχνίδι πρώτα και μετά  φτιάχνει και αυτό στις συσκευές lol

 

Quest warrior ειναι και γαμω τα deck αν και γινεται ευκολα counter. Ακομα και μετα τα nerf εφτασα το πιο γρηγορο legend σε wild με τρελο σερι.

Συνηθως φτανω στο τελος του μηνα, τωρα χωρις  να πολυπαιζω εφτασα σημερα

 

Το meta παντως στο wild εχει ψιλοφτιαξει τωρα που εξαφανισαν τους Hunter. Μεγαλη ποικιλια και πολλα deck ειναι viable. Μεχρι και οι quest rogue που ηταν joke μεχρι τωρα ειναι viable

 

Εχω καμια 25ρια  χιλιαδες dust και λεω να φτιαξω freeze shaman η mecathun warlock

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Άλλο ένα expansion πάλι broken decks (τι πιο σύνηθες) 

Switcheroo τελείως broken, ειδικά ο συνδιασμο με το 1μανα board silence. 

Τα ίδια και το revert στον kaelthas αν και λιγότερο broken στο wild

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To παιχνίδι ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ γίνεται ολοένα και πιο αηδία.
Όμως... αυτό τον μήνα, γίνεται ΠΟΛΥ "ΝΤΟΡΟΣ" γι' αυτή την νέα Legendary κάρτα ("Prince"-something) που σου προσθέτει +10 Health ΚΑΙ μπορείς να προσθέσεις +10 έξτρα κάρτες (άρα, αντί για deck των 30, έχει deck των 40 καρτών!)...

Ε... εγώ προσωπικά, ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου βγαίνουν τέτοιοι αντίπαλοι, με αυτό το νέο +10 Healing/κάρτες deck!!! Ο ΜΟΝΟΣ που είναι ακαταμάχητος ΠΙΟ ΠΟΛΥ από πριν, είναι ο "Quest Priest" - που ούτως ή άλλως είναι Κ@ΡΙΟΛΙΚΟ ντεκ και καθυστερεί ασύστολα και περιμένει να του βγει το "όπλο" που σε σκοτώνει άμεσα (όσο Health κι αν έχεις). ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ classes που χρησιμοποιούν αυτή την νέα Legendary κάρτα, ουσιαστικά ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΑ! Γιατί; Διότι, προσθέτωντας ΑΛΛΕΣ ΔΕΚΑ έξτρα κάρτες, ουσιαστικά ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να σου βγάλει τις κάρτες που επιθυμείς να βγουν στον συγκεκριμένο γύρο!!! Ειλικρινά... και +20 Health να έδινε, τους ΞΕΣΚΙΖΩ με το (παρακάτω) Paladin deck μου!
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ αυτές οι έξτρα +10 κάρτες! Αντί για καλό, κάνουν κακό - διότι οι περισσότεροι προσθέτουν 4-5 έξτρα Legendary (ή και παραπάνω), αλλά ΔΕΝ βγαίνουν άμεσα/γρήγορα οι κάρτες που θες να γυρίσεις το παιχνίδι!!!

Αρχικά (τον μήνα αυτόν, Ιούνιο), έπαιζα είτε με "Quest Hunter" είτε με "Mech-Paladin" είτε με "Quest Warrior". Τώρα, το γύρισα σε "Tempo Healing Palading" και τους ΞΕΣΚΙΖΩ:

### Healing Paladin
# Class: Paladin
# Format: Standard
# Year of the Hydra
#
# 2x (1) Knight of Anointment
# 2x (2) Battle Vicar
# 2x (2) Equality
# 2x (2) Flash of Light
# 2x (2) Wild Pyromancer
# 2x (3) Alliance Bannerman
# 2x (3) Bronze Explorer
# 2x (3) Righteous Defense
# 1x (3) Rustrot Viper
# 2x (3) Shimmering Sunfish
# 2x (3) Smothering Starfish
# 1x (4) Ambassador Faelin
# 1x (4) Blademaster Samuro
# 1x (4) Cariel Roame
# 2x (5) Amber Watcher
# 2x (5) Onyxian Warder
# 1x (7) The Leviathan
# 1x (8) Lightforged Cariel

AAECAZ8FBvvoA5HsA9D5A+CLBLCyBJvJBAzM6wPw9gO3gATunwS6rATQrASNtQTXvQSS1ASh1ASQpAWRpAUA

# Αν θέλετε, κοπιάρετε τον από πάνω κώδικα και δοκιμάστε το deck. Άμα παίζετε με ΥΠΟΜΟΝΗ, τους τσακίζετε!
 

ΑΡΝΟΥΜΑΙ (παραδειγματικά, φανατικά) να παίζω με τις παρακάτω classes (που τις θεωρώ Κ@ΡΙΟΛΙΚΕΣ):

- Priest (μακράν η πιο κ@ριόλικη κλάση! Αν μου βγει αντίπαλος "Quest Priest" απλά το δίνω!)
- Rogue (την σιχαίνομαι κι αυτή τη κλάση, αλλά νικιέται εύκολα)
- Druid (έχουν "ΕΡΩΤΑ" στην Blizzard με τη κλάση αυτή, "τούμπανο" κάθε μήνα)
- Shaman (βαρετή κλάση που ΕΠΙΣΗΣ την "τουμπανιάζουν" σε κάθε expansion)
- Demon Hunter (ΑΚΡΑΙΑ βαρετή κλάση, ίσως η ΠΙΟ βαρετή απ' όλες!)
- Warlock (καλούτσικη κλάση, αλλά έχει γίνει Κ@ΡΙΟΛΙΚΗ με τα τελευταία expansion. Παρ' όλα αυτά, με τον "Tempo Healing Paladin" έχω σχεδόν 60% νίκες εναντίον των Warlocks)

...Συνήθως, παίζω ΚΥΡΙΩΣ με κάποιο Paladin deck ή το γυρίζω σε Hunter ή Warrior...
 

Στις 11/9/2021 στις 1:23 ΜΜ, Ghost007 είπε

χαχαχαχ

μεσα σε αυτη την γελοιοτητα της blizzard

καταφερνω ακομα να κανω λιγο χαβαλε τουλαχιστον και να φριζω μερικους αντιπαλους..

 

mage.jpg


Kάτι παίκτες σαν εσένα σιχαίνομαι, φίλε!!! ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟ το deck!!!
Εσείς ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να παίζετε, απλά να νικάτε - βασικά να "ΚΛΕΒΕΤΕ" τη νίκη. Περιμένεις... περιμένεις... καθυστερείς... και περιμένεις υπομονετικά, να βγει το κωλο-όπλο να νικήσεις τον αντίπαλο με "την μία", όσο Health κι αν έχει.

Δεν λέγεται "παιχνίδι" αυτό, φιλαράκι - λέγεται "πάρτα όλα" ή "λοταρία".

Εννοείται, δεν ασχολούμαι με κανένα άλλο mode που έχουν βγάλει - τα δοκίμασα και με ...πήρε ο ύπνος.
Μόνο Rank παίζω (Standard) και δίχως άγχος - έχω σταματήσει να μ' ενδιαφέρει το Legend rank εδώ και χρόνια. Κάθε 2ο ή 3ο μήνα είτε βγαίνω Legend είτε το "αγγίζω" - αλλά πραγματικά αδιαφορώ.

Παίζω κυρίως μόνο στο... WC (loooool) ή στο μπαλκόνι όταν βγαίνω για τσιγάρο, δεν ασχολούμαι συστηματικά όπως παλιά.

Επεξ/σία από lupus_Hegemonia
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...