Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών) Part IIΙ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά, ποιο είναι το τραγούδι που παίζεται στο 15:00?? Έχω κάνει Shazam και Soundhound και το μόνο που μου έχει βγάλει είναι αυτό:

το οποίο, ναι μεν έχει το instrumental που θέλω από πίσω, αλλά τραγουδάει και αυτός ο άφωνος, ο οποίος απ'ότι έχω καταλάβει είναι ένας ψιλοάγνωστος Youtuber που λογικά έχει πάρει έτοιμο το τραγούδι και έχει τραγουδήσει από πάνω. Στο συμπέρασμα αυτό καταλήγω επειδή δεν τον κόβω να το έχει φτιάξει ο ίδιος το αρχικό + ότι το βιντεο της κοπέλας πιο πάνω έχει ανέβει πολύ πριν ανέβει το τραγούδι του τύπου στο spotify και στο soundcloud. Αν καταφέρει κάποιος να το βρει, θα με σώσει, γιατί είναι απ'τα ωραία lo fi hip hop που έχω ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/12/2018 στις 12:57 ΠΜ, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Πριν από 10 και πλέον χρόνια είχα κατεβάσει από torrent ένα δίσκο από ενα άγνωστο συγκροτημα αρχών δεκαετίας 70 . Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα τραγούδι το οποίο πρέπει να λεγόταν crazy woman. Το συγκρότημα ήταν hard rock με πολλές επιρροές από zeppelin , κραυγές robert plant στυλ. Το θυμήθηκα πριν 2-3 μήνες και το ψάχνω ακομα...

Το βρήκα....σε ενα παλιο δισκο IDE που είχα χρονια στο ράφι..

 

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω ένα track που άκουσα στο ραδιόφωνο προς το τέλος του. Νομίζω είναι μόνο χορευτική μουσική όχι πολλά beat γύρω στα 105 -116. Το χαρακτηριστικό του είναι μια φωνή από άντρα με echo (ακατάληπτο τι λέει) απλά είναι μια πολύ δυνατή κραυγή σαν επιφώνημα από άντρα σε τσίρκο ή σε μια παράσταση. Νομίζω είναι αρκετά παλιό. Κάτι μου λέει ότι είναι από βαλκανική χώρα ή κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από odys03
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, odys03 είπε

Ψάχνω ένα track που άκουσα στο ραδιόφωνο προς το τέλος του. Νομίζω είναι μόνο χορευτική μουσική όχι πολλά beat γύρω στα 105 -116. Το χαρακτηριστικό του είναι μια φωνή από άντρα με echo (ακατάληπτο τι λέει) απλά είναι μια πολύ δυνατή κραυγή σαν επιφώνημα από άντρα σε τσίρκο ή σε μια παράσταση. Νομίζω είναι αρκετά παλιό. Κάτι μου λέει ότι είναι από βαλκανική χώρα ή κάτι τέτοιο.

Εντελως longshot, παιζει να ειναι το Adelante του Sash! ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ψαχνω το τραγουδι απο τη διαφημιση του νεου volvo .Ακουσα τους στοιχους και βρηκα οτι ειναι το you got the whole world in your hands αλλα τη συγκεκριμενη εκτελεση (της διαφημισης) που τραγουδαει νομιζω μια γυναικα δεμπορω να τη βρω πουθενα.Μπορειτε να με βοηθησετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://m.soundcloud.com/juri-menicucci/elementsheart-radio-show-9-july-018

Στο 49:00 π χει σχολιασει κ ενας αλλος ποιο track ειναι? Δεν το βγαζει shazam soundhound

2)https://www64.zippyshare.com/v/49QMit0b/file.html

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2019 στις 1:33 ΠΜ, stormrain είπε

Παιδες ξερουμε το παρακατω τραγουδακι?

Bubblegum bitch, με τη version να πλησιάζει σ' αυτό (εάν δεν είναι το ίδιο) από Nightcore.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα!

 

ψαχνω ενα τραγουδι το οποιο εχει στοιχεια RnB και το theme του ειναι το Palladio του Karl Jenkins. Παλιο, τουλαχιστον 10-12 χρονων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...