Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, chandra είπε

Που κανουμε ουρά για να πιάσουμε σειρά παιδιά???? Η 9 αυγούστου ειναι κοντα και δεν ειχα που να πεταξω κανα δυο χιλιαρικα που θα κανει φανταζομαι.....

Κράτησε τα να τα πετάξεις για το μήλο XI... 😆😁😁😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, rolexakias2 είπε

Κράτησε τα να τα πετάξεις για το μήλο XI... 😆😁😁😂

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

 

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα πληροφοριακο)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GrigM είπε

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

 

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα πληροφοριακο)

 

 

Το μηλο θελει πεταμα μετα απο 2 χρονια που αρχιζουν τα κλασικα κολληματα γιατι δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Το S6 μου παντως 3 χρονια μετα σφαιρα παει, οπως και το S8 μου. Το iPhone 6 μου δεν ειχε κρατησει τοσο μεχρι να αχρησει τα κολληματα μετα απο μερικα updates, to ιδιο και το 4αρι και το 5αρι μου. Με custom rom κτλ δεν εχω ασχοληθει ποτε, αν αρχισει κολληματα το στέλνω και αγοραζω αλλο, το iphone 6 μου νυχτα εφυγε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CrazyTown είπε

4000mah μπαταρια το lenovo p780 τρια χρονια πριν.. 

Παρεπιπτωντος το Lenovo που είπε ο φίλος παραπάνω είναι αυτό... 

Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης ... 

02.jpg

1 ώρα πριν, GrigM είπε

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα πληροφοριακο)

Η Samsung electronics είναι η μεγαλύτερη εταιρία ηλεκρτονικων στον κόσμο ...Τι να φτάσει την apple? Σε χρηματιστηριακή αξία εννοείς ? Γτ σε επίπεδο πρακτικό την έχει ξεπεράσει αρκετά χρόνια τώρα στα πάντα ... Από κινητά ... Μέχρι smartwatches... Μέχρι tablets και λαπτοπς-ultrabooks... Μην αναφέρω και άλλους τομείς όπου η apple ούτε στον ύπνο της βλέπει .   Όπως ψυγεία -κουζινες -πληντυρια - ερκοντισιον ... Και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς . 

 

02.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Παρεπιπτωντος το Lenovo που είπε ο φίλος παραπάνω είναι αυτό... 

Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης ... 

02.jpg

Η Samsung electronics είναι η μεγαλύτερη εταιρία ηλεκρτονικων στον κόσμο ...Τι να φτάσει την apple? Σε χρηματιστηριακή αξία εννοείς ? Γτ σε επίπεδο πρακτικό την έχει ξεπεράσει αρκετά χρόνια τώρα στα πάντα ... Από κινητά ... Μέχρι smartwatches... Μέχρι tablets και λαπτοπς-ultrabooks... Μην αναφέρω και άλλους τομείς όπου η apple ούτε στον ύπνο της βλέπει .   Όπως ψυγεία -κουζινες -πληντυρια - ερκοντισιον ... Και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς . 

02.jpg

Αρχικα να αναφερω πως ειχα την τυχη να αποκτησω αυτη τη συσκευη (P780) το 2012 κ για 1.5 χρονο να την αγαπησω, οπου μου την εριξαν κατω και χαλασε η κεραια κ το ακουστικο. Απιστευτο κινητο για την εποχη, κατα τη γνωμη μου, με κυριο στοιχειο τη μπαταρια που μου εβγαζε ανετα 2 μερες φουλ χρησης. Επισης, το μικροσκοπκο backfiring ηχειο που φαινεται στις φωτογραφιες, ηταν τρομακτικα δυνατο και η μεταλλικη πλατη με ειχε ενθουσιασει γιατι εκτος απο γερο μεταλλο, ηταν κ συνεχως κρυο, αρα χαμηλες θερμοκρασιες.

Οσο αφορα τη Samsung, γνωριζω πολυ καλα το ευρος των οικιακων τεχνολογιων (κ οχι μονο) με το οποιο ασχολειται. Αναφερθηκα μεμονομενα, στο οτι θεωρειται απο πολλους η Apple του Android, γεγονος το οποιο δεν ισχυει κ εχει να κανει καθαρα με marketing κ επιθετικη τιμολογηση των προιοντων της, οταν την ιδια εποχη με 100€ λιγοτερα, μπορουσε καποιος να αγορασει το υπεροχο HTC 10 ή πιο πριν το θρυλικο M7.

Οταν λεω λοιπον, να φτασει την Apple, εννοω σε ποιοτητα συσκευων κ κυριως λογισμικου.

 

35 λεπτά πριν, Cowboy είπε

Το μηλο θελει πεταμα μετα απο 2 χρονια που αρχιζουν τα κλασικα κολληματα γιατι δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Το S6 μου παντως 3 χρονια μετα σφαιρα παει, οπως και το S8 μου. Το iPhone 6 μου δεν ειχε κρατησει τοσο μεχρι να αχρησει τα κολληματα μετα απο μερικα updates, to ιδιο και το 4αρι και το 5αρι μου. Με custom rom κτλ δεν εχω ασχοληθει ποτε, αν αρχισει κολληματα το στέλνω και αγοραζω αλλο, το iphone 6 μου νυχτα εφυγε.

Το 6 ολοι γνωριζουν πως ηταν η χειροτερη προσπαθεια της Apple. Κακες καμερες, μετριοτατο chipset και φυσικα το λυγισμα.

Για το 4 δεν εχω γνωμη.

Για το 5, απορω τι εκανες στο κινητο κ το χαλασες, οταν ακομα υπαρχουν ατομα τα οποια μετα απο τοσα χρονια το εχουν ως daily driver.

Για το S6, δε ξερω τι χρηση κανεις, αλλα με τις θερμοκρασιες που ανεβαζει, τη καμερα που ξεβαφει, τη μπαταρια των 3 ωρων κ το απαραδεκτο bloatware, ενας medium-->power user το γονατιζει σε λιγοτερο απο 8μηνο (εχω κ μια προσωπικη εμπειρια απο το πανεμορφο μεν, προβληματικο δε, κινητο αυτο)

Επεξ/σία από GrigM
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GrigM είπε

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.😂🤣😅😣😥

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

 

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα παραπληροφοριακο)

 

 

Η samsung κατασκευάζει απο (τις καλύτερες)μνήμες RAM έως τανκς αυτοκίνητα δορυφόρους υπολογιστές ρομποτ αεροπλάνα κτλ κτλ κτλ... τι να την κλάσει η apple που απλά πληρώνει ένα κινέζικο εργοστάσιο για να φτιάχνει φθηνά κινητά τα οποία μετά αυτή λόγω της διαφήμισης της κολλώντας το μήλο τα πουλάει χρυσάφι; 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Η samsung κατασκευάζει απο (τις καλύτερες)μνήμες RAM έως τανκς αυτοκίνητα δορυφόρους υπολογιστές ρομποτ αεροπλάνα κτλ κτλ κτλ... τι να την κλάσει η apple που απλά πληρώνει ένα κινέζικο εργοστάσιο για να φτιάχνει φθηνά κινητά τα οποία μετά αυτή λόγω της διαφήμισης της κολλώντας το μήλο τα πουλάει χρυσάφι; 

Άψογο ποστ πρέπει να μπει sticky πάνω στην αρχική σελίδα του insomnia μπας και ξυπνήσει λίγο ο κόσμος. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GrigM είπε

Αρχικα να αναφερω πως ειχα την τυχη να αποκτησω αυτη τη συσκευη (P780) το 2012 κ για 1.5 χρονο να την αγαπησω, οπου μου την εριξαν κατω και χαλασε η κεραια κ το ακουστικο. Απιστευτο κινητο για την εποχη, κατα τη γνωμη μου, με κυριο στοιχειο τη μπαταρια που μου εβγαζε ανετα 2 μερες φουλ χρησης. Επισης, το μικροσκοπκο backfiring ηχειο που φαινεται στις φωτογραφιες, ηταν τρομακτικα δυνατο και η μεταλλικη πλατη με ειχε ενθουσιασει γιατι εκτος απο γερο μεταλλο, ηταν κ συνεχως κρυο, αρα χαμηλες θερμοκρασιες.

Οσο αφορα τη Samsung, γνωριζω πολυ καλα το ευρος των οικιακων τεχνολογιων (κ οχι μονο) με το οποιο ασχολειται. Αναφερθηκα μεμονομενα, στο οτι θεωρειται απο πολλους η Apple του Android, γεγονος το οποιο δεν ισχυει κ εχει να κανει καθαρα με marketing κ επιθετικη τιμολογηση των προιοντων της, οταν την ιδια εποχη με 100€ λιγοτερα, μπορουσε καποιος να αγορασει το υπεροχο HTC 10 ή πιο πριν το θρυλικο M7.

Οταν λεω λοιπον, να φτασει την Apple, εννοω σε ποιοτητα συσκευων κ κυριως λογισμικου.

 

Το 6 ολοι γνωριζουν πως ηταν η χειροτερη προσπαθεια της Apple. Κακες καμερες, μετριοτατο chipset και φυσικα το λυγισμα.

Για το 4 δεν εχω γνωμη.

Για το 5, απορω τι εκανες στο κινητο κ το χαλασες, οταν ακομα υπαρχουν ατομα τα οποια μετα απο τοσα χρονια το εχουν ως daily driver.

Για το S6, δε ξερω τι χρηση κανεις, αλλα με τις θερμοκρασιες που ανεβαζει, τη καμερα που ξεβαφει, τη μπαταρια των 3 ωρων κ το απαραδεκτο bloatware, ενας medium-->power user το γονατιζει σε λιγοτερο απο 8μηνο (εχω κ μια προσωπικη εμπειρια απο το πανεμορφο μεν, προβληματικο δε, κινητο αυτο)

Η ποιότητα της Samsung (στα κινητά γιατί κατασκευάζει σχεδόν τα πάντα) είναι κορυφαία από το S6 και μετά τουλάχιστον. Κάτι ξέρει η Apple που την έχει πελάτη. Όσον αφορά το λογισμικό και εκεί πίσω είσαι, ειδικά με το Oreo έχει κάνει άλματα στην ταχύτητα. Άσε που κάποια app της τα προτιμώ από της Google. Άσε που δεν πληρώνεις έξτρα για ταχυφορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, andreas314p είπε

Αναρωτιέμαι το 8 - 512 gb πόσο θα αντέξει στον χρόνο? Και πόσο θα έχει ? Αν αντέξει 5 με 6 χρονάκια είναι special . 

Απλά σκέψου ότι θα πάρει 2 updates του Android (και μακάρι) και μετά θα μείνεις τα υπόλοιπα 3-4 χρόνια με την παλιά έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Heybro είπε

Άψογο ποστ πρέπει να μπει sticky πάνω στην αρχική σελίδα του insomnia μπας και ξυπνήσει λίγο ο κόσμος. 

Αυτοi που έχουν μήλο δεν ξεκολλάνε ότι και να τους πεις.Ανάθεμα απο αυτούς αν έστω και ένας έπιασε στα χέρια του android τηλέφωνο ισάξιο του μήλου για να δει την διαφορά (έστω και κινέζικο πχ ένα mate 10 pro η ενα xiaomi mi mix2 η on plus 5).

Εγω πάντως ενα 5s που έπεσε στα χέρια μου ετσι για να το δοκιμάσω απο περιέργεια το έδωσα στον γιο μου (που ειναι 6 χρονών) για να παίζει.

Επεξ/σία από methe
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Η samsung κατασκευάζει απο (τις καλύτερες)μνήμες RAM έως τανκς αυτοκίνητα δορυφόρους υπολογιστές ρομποτ αεροπλάνα κτλ κτλ κτλ... τι να την κλάσει η apple που απλά πληρώνει ένα κινέζικο εργοστάσιο για να φτιάχνει φθηνά κινητά τα οποία μετά αυτή λόγω της διαφήμισης της κολλώντας το μήλο τα πουλάει χρυσάφι; 

οτι ποιο σωστο εχει γραφτει,  με λιγα λογια οτι κανει και η mls,plaisio turbox , quest bitmore, eshop innovator και ουτω καθεξης, η διαφορα ειναι οτι η apple φτιαχνει το ios τπτ παραπανω. κατα τα λοιπα το οτι μπορει να εχει τοσα δις αξια οφειλετε στα υπερκερδη που εχει απο τη πωληση καθε συσκευης.

 

απο εκει και περα οσον αφορα την ειδηση οντως κατι αξιοπρεπες που τα συνδυαζει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Cowboy είπε

Το μηλο θελει πεταμα μετα απο 2 χρονια που αρχιζουν τα κλασικα κολληματα γιατι δεν μπορεις να κανεις και πολλα.

Το S6 μου παντως 3 χρονια μετα σφαιρα παει, οπως και το S8 μου. Το iPhone 6 μου δεν ειχε κρατησει τοσο μεχρι να αχρησει τα κολληματα μετα απο μερικα updates, to ιδιο και το 4αρι και το 5αρι μου. Με custom rom κτλ δεν εχω ασχοληθει ποτε, αν αρχισει κολληματα το στέλνω και αγοραζω αλλο, το iphone 6 μου νυχτα εφυγε.

Το ανέκδοτο της ημέρας. Ειδικά το κομματι ότι το s6, 3 χρόνια μετά πηγαίνει σφαίρα, να είσαι καλα με έκανες και γέλασα. Περιττό να σου απαντήσω σοβαρά και με επιχειρήματα γιατί χαμένος θα πάει ο χρόνος μου...

43 λεπτά πριν, dancer είπε

οτι ποιο σωστο εχει γραφτει,  με λιγα λογια οτι κανει και η mls,plaisio turbox , quest bitmore, eshop innovator και ουτω καθεξης, η διαφορα ειναι οτι η apple φτιαχνει το ios τπτ παραπανω. κατα τα λοιπα το οτι μπορει να εχει τοσα δις αξια οφειλετε στα υπερκερδη που εχει απο τη πωληση καθε συσκευης.

 

απο εκει και περα οσον αφορα την ειδηση οντως κατι αξιοπρεπες που τα συνδυαζει ολα.

Συγκρίνεις σοβαρά την apple με εταιρείες τύπου mls, turbox κλπ; Really; Ρε παιδιά πείτε τα ανέκδοτα ένα ένα , μην τα γράφετε όλα μαζί...

5 ώρες πριν, Heybro είπε

Άψογο ποστ πρέπει να μπει sticky πάνω στην αρχική σελίδα του insomnia μπας και ξυπνήσει λίγο ο κόσμος. 

Ας πληρώσει καλύτερα η τιτανοτεραστια Samsung, την Apple τα λεφτά που συμφώνησε να πληρώσει ως αποζημίωση για τα «iPhone” που έβγαζε και μετά μιλάμε για το αν αυτό το ποστ θα γίνει sticky...😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...