Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορυφαία όπως πάντα η σειρά Note αλλά πλέον έχει γίνει ένα βελτιωμένο S. Την πρωτοπορία που είχαν τα πρώτα δεν ξέρω αν μπορεί να την αποκτήσει ξανά με τόσες συσκευές. Αναμένουμε την τιμή αν και θα είναι υψηλή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Αν δεν ξέρεις να διαβάζεις και να απαντάς με επιχειρήματα δεν σου φταίω εγώ. Εσυ γίνεσαι ρεζίλι με αυτά που γράφεις, όχι εγώ. Ούτε το άρθρο της Wikipedia που έβαλες για να με ειρωνευτείς, δεν διάβασες και μιλάς; Και αυτό που λες για την apple, γνώμη σου είναι και μάλιστα ατεκμηρίωτη...

Eπιχειρημα ''fake android 2006'' να μας λειπει τοση γνωση. Μεινε στην συγκριση beta project που υποστηριζεις και ονομασε το οπως σε βολευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 30/6/2018 στις 1:25 ΠΜ, GrigM είπε

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

 

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα πληροφοριακο)

 

 

 

Δεν χρειάζεται να γινει Apple. Την εχει ξεπεράσει πολύ καιρό. Καλύτερη οθονη, καλύτερη κάμερα, γρηγορότερες μνήμες. Το TW σε κάθε εκδοση ειναι και καλύτερο και ταχύτερο. Εχει κανει πολυ καλη δουλειά δεδομενου οτι δεν ειναι δικο της το λειτουργικο και δεν μπορει να εχει το optimization της Apple. Επίσης το τελευταιο σου επιχειρημα ειναι υπερ της Samsung. Ο fan της Apple δεν εχει επιλογές. Οπότε διαφωνεί δε διαφωνει με κατι αναγκαστικά θα πάρει Apple. Ο fan της Samsung εχει χιλιάδες επιλογές και παρ΄ολα αυτα έχει market share σχεδόν 30% οταν οι επομενοι 5 κατασκευαστές μαζί εχουν λιγότερο. 

 

Οσο για roms κτλ που ακούστηκε. Εχω το S8+ απο την πρώτη μερα. Δεν εχω κανει καν root ακομα και η συσκευή πετάει. Οι ρομ δεν ειναι μειονεκτημα. Ειναι πλεονεκτημα. Γιατι οταν η Samsung σταματήσει να υποστηριζει το κινητό μου, θα του πετάξω μια Lineage OS και θα εχω update για χρονια. Οταν η Apple σταματήσει να υποστηριζει το iPhone τι ακριβώς θα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Eπιχειρημα ''fake android 2006'' να μας λειπει τοση γνωση. Μεινε στην συγκριση beta project που υποστηριζεις και ονομασε το οπως σε βολευει.

Δεν είναι καθόλου fake, αυτό ήταν το android το 2006 πριν το iPhone. Αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν σε πονάει.

 

ΥΓ: Ξέρεις γιατί αυτό που έγραψες για τα apps είναι βλακεία; Γιατί όταν παρουσιάστηκε το πρώτο iPhone το 3007 ΔΕΝ ΕΙΧΕ AppStore...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BorrowedTime said:

Δεν χρειάζεται να γινει Apple. Την εχει ξεπεράσει πολύ καιρό. Καλύτερη οθονη, καλύτερη κάμερα, γρηγορότερες μνήμες. Το TW σε κάθε εκδοση ειναι και καλύτερο και ταχύτερο. Εχει κανει πολυ καλη δουλειά δεδομενου οτι δεν ειναι δικο της το λειτουργικο και δεν μπορει να εχει το optimization της Apple. Επίσης το τελευταιο σου επιχειρημα ειναι υπερ της Samsung. Ο fan της Apple δεν εχει επιλογές. Οπότε διαφωνεί δε διαφωνει με κατι αναγκαστικά θα πάρει Apple. Ο fan της Samsung εχει χιλιάδες επιλογές και παρ΄ολα αυτα έχει market share σχεδόν 30% οταν οι επομενοι 5 κατασκευαστές μαζί εχουν λιγότερο. 

Οσο για roms κτλ που ακούστηκε. Εχω το S8+ απο την πρώτη μερα. Δεν εχω κανει καν root ακομα και η συσκευή πετάει. Οι ρομ δεν ειναι μειονεκτημα. Ειναι πλεονεκτημα. Γιατι οταν η Samsung σταματήσει να υποστηριζει το κινητό μου, θα του πετάξω μια Lineage OS και θα εχω update για χρονια. Οταν η Apple σταματήσει να υποστηριζει το iPhone τι ακριβώς θα κάνεις;

Ναι αλλά η Samsung δεν σου ρίχνει την απόδοση για να κρατάει η μπαταρία όσο αρχικά!!! Γιατί πρέπει να έχεις την ίδια smooth απόδοση ο exotic και privilege Iphone user....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Δεν είναι καθόλου fake, αυτό ήταν το android το 2006 πριν το iPhone. Αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν σε πονάει.

ΥΓ: Ξέρεις γιατί αυτό που έγραψες για τα apps είναι βλακεία; Γιατί όταν παρουσιάστηκε το πρώτο iPhone το 3007 ΔΕΝ ΕΙΧΕ AppStore...

Δεν βλεπω να εχω γραψει πουθενα ''με το πρωτο iphone''. Aστο δεν πειραζει τελος εδω δεν βλεπω λογο να συνεχισω αλλο

Επεξ/σία από bvb7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Δεν βλεπω να εχω γραψει πουθενα ''με το πρωτο iphone''. Aστο δεν πειραζει τελος εδω δεν βλεπω λογο να συνεχισω αλλο

Καλύτερα που το σταματάς εδώ, δεν θα συνεχίσεις να εκτίθεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2018 στις 9:12 ΠΜ, techplastic είπε

Όμορφες παλιές αναμνήσεις......πάμε για καινούριες δυνατά και φέτος.

 

exploding-samsung-note-7.jpg

Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα θεωρεί ότι αυτό είναι ακόμα αστείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται οταν μιλαει ενας για android να εκτιθεται και αυτος που υποστηριζει παντα μηλο να ξερει τι λεει απορω, μαλλον με το που αγοραζεις μηλαρακι απευθειας ερχετε και η επιφυτηση και οτι λες μετα ειναι σωστο χ0α0χα00χα0χ0α0χα0

σε λιγο θα μας πεσουν τα μαλλια γτ τετοιο φανατισμο δεν εχω ξαναδει για προιον τεχνολογιας και το αστειο ειναι οτι μιλανε ανθρωποι που ουτε καν εχουν σχεση με τον κλαδο και ερχονται να μου κανουν μαθηματα για το τι ειναι το μηλο και τι κανει καλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dancer είπε

πως γινεται οταν μιλαει ενας για android να εκτιθεται και αυτος που υποστηριζει παντα μηλο να ξερει τι λεει απορω, μαλλον με το που αγοραζεις μηλαρακι απευθειας ερχετε και η επιφυτηση και οτι λες μετα ειναι σωστο χ0α0χα00χα0χ0α0χα0

σε λιγο θα μας πεσουν τα μαλλια γτ τετοιο φανατισμο δεν εχω ξαναδει για προιον τεχνολογιας και το αστειο ειναι οτι μιλανε ανθρωποι που ουτε καν εχουν σχεση με τον κλαδο και ερχονται να μου κανουν μαθηματα για το τι ειναι το μηλο και τι κανει καλα

Εκτίθεται όταν λέει πράγματα που δεν ισχύουν όπως π.χ ότι το μόνο νέο που έφερε το iphone ήταν τα apps, ή ότι το android ξεκίνησε όπως παρουσιάστηε με το htc dream και όχι με κουμπιά όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες οι οποίες φυσικά είναι fake😂 Για αυτό εκτίθεται και όχι γιατί εγώ έχω την "θεία επιφοίτηση"(και όχι επιφυτηση). Αλλά εσύ έχεις εμπειρία από αυτό μιας και πολλάκις έχεις πει πράγματα που δεν ισχύουν...

Ο φανατισμός των apple fanboys ωχριά μπροστά στον φανατισμό των apple haters. Είναι όρισμένα apple fanboys που γράφουν κυριολεκτικά ότι να ναι, αλλά εσεις τους ξεπερνάτε πανυγηρικώς στο κόμπλεξ και στη χολή που ρίχνετε...

47 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα θεωρεί ότι αυτό είναι ακόμα αστείο...

Εδώ κάποιοι θεωρούν αστείες ατάκες τύπου "το κρατάς λάθος", 8 χρόνια μετά την απαράδεκτη όντως δηλωση του Steve Jobs, και εσύ παραπονιέσαι για τα αστεία για το note 7 που δεν πέρασαν ούτε 2 χρόνια από την παρουσίαση του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Εκτίθεται όταν λέει πράγματα που δεν ισχύουν όπως π.χ ότι το μόνο νέο που έφερε το iphone ήταν τα apps, ή ότι το android ξεκίνησε όπως παρουσιάστηε με το htc dream και όχι με κουμπιά όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες οι οποίες φυσικά είναι fake😂 Για αυτό εκτίθεται και όχι γιατί εγώ έχω την "θεία επιφοίτηση"(και όχι επιφυτηση). Αλλά εσύ έχεις εμπειρία από αυτό μιας και πολλάκις έχεις πει πράγματα που δεν ισχύουν...

 

η διαφορα ειναι οτι εσυ εχεις θεωρητικη αποψη και μονο youtube και forum, οταν θα περασεις επι του πρακτεου και καθημερινου που εχω εγω τοτε μπορουμε να ξαναδουμε τι ισχυει και τι δεν ισχυει γιατι οσα και να μου πεις εγω αλλα βλεπω καθημερινα στο μαγαζι μου και δε βρισκομαι στη γυαλα των μηλοφαν, επομενως αυτα που λεω πρωτα ΤΑ εχω δει και μετα τα λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Εδώ κάποιοι θεωρούν αστείες ατάκες τύπου "το κρατάς λάθος", 8 χρόνια μετά την απαράδεκτη όντως δηλωση του Steve Jobs, και εσύ παραπονιέσαι για τα αστεία για το note 7 που δεν πέρασαν ούτε 2 χρόνια από την παρουσίαση του;

Το να είναι κάποιος άκυρος με το τι βρίσκει αστείο δεν δικαιολογει τον επόμενο. Το θέμα είναι να βλέπει κανείς χωρίς γυαλιά εκτός και αν έχει μετοχές κάπου. Δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή εκεί έξω. Ο καθένας πρέπει να επιλεγει σύμφωνα με τις ανάγκες και τα θέλω του. Το παιχνίδι χάνεται όταν στην εξίσωση μπαίνουν η ματαιοδοξια και η δεδομένη ανοησία. 

Επεξ/σία από Bluedive
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dancer είπε

η διαφορα ειναι οτι εσυ εχεις θεωρητικη αποψη και μονο youtube και forum, οταν θα περασεις επι του πρακτεου και καθημερινου που εχω εγω τοτε μπορουμε να ξαναδουμε τι ισχυει και τι δεν ισχυει γιατι οσα και να μου πεις εγω αλλα βλεπω καθημερινα στο μαγαζι μου και δε βρισκομαι στη γυαλα των μηλοφαν, επομενως αυτα που λεω πρωτα ΤΑ εχω δει και μετα τα λεω.

Όσον αφορά την εξέλιξη του android και το τι νεο έφερε το iphone στην αγορά, εκτός και αν είσαι η μετενσάρκωση του Steve Jobs ή ο Andy Rubin(αυτός που έφτιαξε το android) και εσύ "θεωρητική" άποψη έχεις, οπότε μη μου λες ότι είσαι τεχνικός γιατί δεν έχει καμιά σημασια. Και αυτά που έγραψε ο bvb7 και που τον υπερασπίστηκες, είναι βλακείες. 

2 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Το να είναι κάποιος άκυρος με το τι βρίσκει αστείο δεν δικαιολογει τον επόμενο. Το θέμα είναι να βλέπει κανείς χωρίς γυαλιά εκτός και αν έχει μετοχές κάπου. Δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή εκεί έξω. Ο καθένας πρέπει να επιλεγει σύμφωνα με τις ανάγκες και τα θέλω του. Το παιχνίδι χάνεται όταν στην εξίσωση μπαίνουν η ματαιοδοξια και η δεδομένη ανοησία. 

Συμφωνώ απόλυτα, ο καθένας πρέπει να επιλεγει σύμφωνα με τις ανάγκες και τα θέλω του, και εγώ έτσι κάνω. Σήμερα το iphone με καλύπτει, αύριο το note 9 π.χ, μπορεί να μου αρέσει περισσότερο. Απλώς βρίσκω λίγο υποκριτικό, αυτοί που βαρεθηκαν τα αστεία για το note 7, να κάνουν ακόμα αστεία για μια δήλωση 8 χρόνια πριν. Δεν είπα ότι είσαι από αυτούς, απλά πήρα αφορμη από το ποστ σου😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Όσον αφορά την εξέλιξη του android και το τι νεο έφερε το iphone στην αγορά, εκτός και αν είσαι η μετενσάρκωση του Steve Jobs ή ο Andy Rubin(αυτός που έφτιαξε το android) και εσύ "θεωρητική" άποψη έχεις, οπότε μη μου λες ότι είσαι τεχνικός γιατί δεν έχει καμιά σημασια. Και αυτά που έγραψε ο bvb7 και που τον υπερασπίστηκες, είναι βλακείες. 

Συμφωνώ απόλυτα, ο καθένας πρέπει να επιλεγει σύμφωνα με τις ανάγκες και τα θέλω του, και εγώ έτσι κάνω. Σήμερα το iphone με καλύπτει, αύριο το note 9 π.χ, μπορεί να μου αρέσει περισσότερο. Απλώς βρίσκω λίγο υποκριτικό, αυτοί που βαρεθηκαν τα αστεία για το note 7, να κάνουν ακόμα αστεία για μια δήλωση 8 χρόνια πριν. Δεν είπα ότι είσαι από αυτούς, απλά πήρα αφορμη από το ποστ σου😉

Το θέμα είναι να βλέπεις καθαρά χώρις παρωπίδες και να επιλέγεις με σωστά κριτήρια. Έχω σκεφτει πολλές φορές να πάρω iPhone αλλά από την άλλη δεν μου αρεσει το iOS και επιπλέον δεν μπορώ να ζήσω χώρις πενάκι στα email της δουλειάς και σε διαφορες εφαρμογες οπότε η σειρά Galaxy Note πχ είναι μονόδρομος για την ώρα. Άλλος δίνει έμφαση σε άλλους παράγοντες και ολο αυτο υγιές είναι. Εκείνοι που επιλέγουν (ανεξάρτητα απο εταιρεια) με γνώμονα πως θα δειχθουν κτλ είναι εκείνοι πάνω στους οποίους ποντάρουν οι εταιρείες για bump στις πωλήσεις τους.

Μην ανησυχεις δεν το πήρα προσωπικά, κουβέντα κάνουμε.

Επεξ/σία από Bluedive
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bluedive είπε

Το θέμα είναι να βλέπεις καθαρά χώρις παρωπίδες και να επιλέγεις με σωστά κριτήρια. Έχω σκεφτει πολλές φορές να πάρω iPhone αλλά από την άλλη δεν μου αρεσει το iOS και επιπλέον δεν μπορώ να ζήσω χώρις πενάκι στα email της δουλειάς και σε διαφορες εφαρμογες πότε το Note πχ είναι μονόδρομος για την ώρα. Άλλος δίνει έμφαση σε άλλους παράγοντες και ολο αυτο υγιές είναι. Εκείνοι που επιλέγουν (ανεξάρτητα απο εταιρεια) με γνώμονα πως θα δειχθουν κτλ είναι εκείνοι πάνω στους οποίους ποντάρουν οι εταιρείες για bump στις πωλήσεις τους.

Μην ανησυχεις δεν το πήρα προσωπικά, κουβέντα κάνουμε.

Είχα το note 5 για ένα διαστημα και το πενάκι ήταν απίστευτο όντως, πολύ χρήσιμο😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...