Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Ακριβώς αυτά τα μαργαριτάρια εγραφες σε προηγούμενο θέμα. Το σάπιο κινένικο mls είναι αυτό ακριβώς που είναι: Ένα κινητό χαμηλών προδιαγραφών που του πέταξαν πάνω ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε πολλές εταιρείες(android), του έβαλαν μερικές εφαρμογές. Δεν υπάρχει τίποτα ειδικά σχεδιασμένο για το mls. H apple αντιθέτως έχει εφοδιάσει το iphone, με επεξεργαστή και καρτα γραφικών σχεδιασμένο από αυτήν, οθόνες που παίρνει από τους καλύτερους κατασκευαστές και ρυθμίζει την απόδοση τους ώστε να είναι καλιμπραρισμένες σωστά, βάζει ενα λειτουργικό κομμένο και ραμμένο για το υλικό αυτό(ios) και απλά το κατασκευάζει η foxconn με τις αυστηρότερες προδιαγραφές ποιότητας. Και καθεσαι και συγκρινεις την apple με εταιρείες τύπου mls. Είσαι σοβαρός; Γελάει και το παρδαλό κατσίκι με αυτά που γράφεις...

Παψε! Τι ξερεις εσυ.. ειναι τεχνικος να πουμε.. πως λεμε ταριφας? Ε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Xzidique είπε

και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτοκτονιών εργαζομένων

Ξέρεις η foxconn κατασκευάζει smartphones και άλλων εταιρειών, ξέρεις από αυτές που χρησιμοποιούν το android της "αγιας" google και όχι της "umbrella corporation" apple.... Αν αυκτοκτονούν οι εργαζόμενοι της foxconn, αυτό είναι ευθύνη της foxconn κυρίως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

με τις αυστηρότερες προδιαγραφές ποιότητας

 

 

 

Πχιοτητα!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KAKADI είπε

Ειχα κατα καιρους Galaxy S, S6 edge, S7, Note 3, Note 4.. Κλαιν μαιν... Παλι σε μηλο ειμαι..

Μονο την υποστηριξη θα σου βαλω στο οικοσυστημα (laptop, tablet, κινητο, apple tv), αλλα και των συσκευων ακομα και μετα απο χρονια με αναβαθμισεις

Η Apple εχει βαλει ξεκαθαρα το χερακι της σε αυτο που κρατας στη τσεπη σου, σε αυτο που σερφαρεις οταν εισαι στο σπιτι σου και στο τροπο που ακους καθημερινα μουσικη.

Απο εμπειρια θα σου αναφερω πως δε γινεται οσο και να το προσπαθησεις να εισαι τελειος σε ολα... Ναι τη μετριοτητα θα την φτασεις αλλα την τελειοτητα μπορεις να την πετυχεις σε ενα ή δυο το μεις μονο..

Με το να παιρνεις ετοιμο software φιλε και να το προσαρμοζεις στη συσκευη σου ποτε και κανεις δε μαμησε.. Και μη γραψεις για οθονες κτλ γτ θα μιλησω μετα για βιδες και ουτω καθε εξης.

Το παν ειναι software και hardware... To δευτερο το σχεδιαζουν ή το παραγουν πολλοι... Το πρωτο ομως?? ποσοι λες??

Αν το πάρεις έτσι τότε η νοκια η ericsson και η motorola ευθύνεται για όλα στον τομέα της κινητής τηλεφωνίας ... Και αν δεν υπήρχε η νοκια κλπ τότε δεν θα υπήρχε τίποτα ...

Όταν ένα software είναι ήδη πολύ καλό τότε γτ να κάτσει και η Samsung και η κάθε samsung να βγάλει λογισμικά ? 

Επίσης σε τι έβαλε η apple το χέρι της ? Δεν καταλαβαίνω ? Έφερε κάποιες νέες ιδέες όπως το ipad και το iPod ... Τα οποία όμως ήταν κλεμμένες ιδέες από την Microsoft και αν ψάξεις θα δεις ότι πολλά χρόνια πριν η Microsoft είχε τάμπλετ... Απλά η apple το έφερε λίγο πιο όμορφο στην αγορά και το προώθησε πιο σωστά . Βοήθησε επίσης και στο να πάρουν μπρος εταιρίες όπως η Dell με το xps ... Η samsung με τα Ultrabooks της και η κορυφαία Microsoft με τα SURFACE... Που πριν ξυπνήσουν όλα τα λάπτοπ ήταν 4 κιλά και κακασχημα.. 

κάθε εταιρία έχει προσφέρει κάπου ... Και η apple επίσης . Τι γίνεται όμως όταν σταματάς να προσφέρεις ουσιαστικά ? Και μένεις στάσιμος σε ιδέες και προσπαθείς να βγάλεις ξυγκι από την μύγα ? Αφαιρώντας υποδοχές από τα λάπτοπ σου ολοένα και περισσότερο ... Αφαιρώντας από τα κινητά και για κάθε μία π αφαιρεθεί πουλάς ανταπτορα αξίας 80ευρω? Δεν είναι κοροϊδία ? Γτ να πουλάς κινητό με ασυρματη φορτηση το 2018 όταν οι άλλες εταιρίες έχουν ήδη 5-6 χρόνια τώρα και να το λες σαν θαύμα ? Η επίσης ταχεία φορτηση πρώτη φορά το 2018 και να πρέπει κάποιος να σκάσει αλλά 100σε φορτηστη... Γτ δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία των ήδη 900 ευρώ ..

Εγώ είχα iPhone αλλά γύρισα σε Android ... Δεν μετάνιωσα ποτέ . Δεν είναι του στυλ μου το iOS... Δεν είναι του στυλ μου η apple ...Αλλά σε καμιά περίπτωση  δεν μπορώ να δεχτώ το ios καλύτερο του Android που λένε μερικοί ...

Καλύτερο θα ήταν αν με μια iOS συσκευή έκανες πράγματα που δεν μπορείς με μια Android ..  επίσης καλύτερο θα ήταν αν ήταν πιο γρήγορο ... Τίποτα από τα 2 δεν ισχύει όποτε δεν μπορούμε με λέμε . 

Στονονο τομέα που η apple σαρώνει είναι το marketing ...Αν βγάλει τώρα ένα iPhone 4 και το δίνει 1000ευρω σίγουρα θα τρέξουν πολλοί να το πάρουν . Βρίσκει και τα κάνει ...  

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω ... Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη για την apple σαν εταιρία .

Κάθε άποψη σεβαστη

 

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Αν το πάρεις έτσι τότε η νοκια η ericsson και η motorola ευθύνεται για όλα στον τομέα της κινητής τηλεφωνίας ... Και αν δεν υπήρχε η νοκια κλπ τότε δεν θα υπήρχε τίποτα ...

Όταν ένα software είναι ήδη πολύ καλό τότε γτ να κάτσει και η Samsung και η κάθε samsung να βγάλει λογισμικά ? 

Επίσης σε τι έβαλε η apple το χέρι της ? Δεν καταλαβαίνω ? Έφερε κάποιες νέες ιδέες όπως το ipad και το iPod ... Τα οποία όμως ήταν κλεμμένες ιδέες από την Microsoft και αν ψάξεις θα δεις ότι πολλά χρόνια πριν η Microsoft είχε τάμπλετ... Απλά η apple το έφερε λίγο πιο όμορφο στην αγορά και το προώθησε πιο σωστά . Βοήθησε επίσης και στο να πάρουν μπρος εταιρίες όπως η Dell με το xps ... Η samsung με τα Ultrabooks της και η κορυφαία Microsoft με τα SURFACE... Που πριν ξυπνήσουν όλα τα λάπτοπ ήταν 4 κιλά και κακασχημα.. 

κάθε εταιρία έχει προσφέρει κάπου ... Και η apple επίσης . Τι γίνεται όμως όταν σταματάς να προσφέρεις ουσιαστικά ? Και μένεις στάσιμος σε ιδέες και προσπαθείς να βγάλεις ξυγκι από την μύγα ? Αφαιρώντας υποδοχές από τα λάπτοπ σου ολοένα και περισσότερο ... Αφαιρώντας από τα κινητά και για κάθε μία π αφαιρεθεί πουλάς ανταπτορα αξίας 80ευρω? Δεν είναι κοροϊδία ? Γτ να πουλάς κινητό με ασυρματη φορτηση το 2018 όταν οι άλλες εταιρίες έχουν ήδη 5-6 χρόνια τώρα και να το λες σαν θαύμα ? Η επίσης ταχεία φορτηση πρώτη φορά το 2018 και να πρέπει κάποιος να σκάσει αλλά 100σε φορτηστη... Γτ δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία των ήδη 900 ευρώ ..

Εγώ είχα iPhone αλλά γύρισα σε Android ... Δεν μετάνιωσα ποτέ . Δεν είναι του στυλ μου το iOS... Δεν είναι του στυλ μου η apple ...Αλλά σε καμιά περίπτωση  δεν μπορώ να δεχτώ το ios καλύτερο του Android που λένε μερικοί ...

Καλύτερο θα ήταν αν με μια iOS συσκευή έκανες πράγματα που δεν μπορείς με μια Android ..  επίσης καλύτερο θα ήταν αν ήταν πιο γρήγορο ... Τίποτα από τα 2 δεν ισχύει όποτε δεν μπορούμε με λέμε . 

Στονονο τομέα που η apple σαρώνει είναι το marketing ...Αν βγάλει τώρα ένα iPhone 4 και το δίνει 1000ευρω σίγουρα θα τρέξουν πολλοί να το πάρουν . Βρίσκει και τα κάνει ...  

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω ... Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη για την apple σαν εταιρία .

Κάθε άποψη σεβαστη

Πως μπορώ να κάνω παραπάνω από ένα λάϊκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Πχιοτητα!! :lol:

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

18 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Αν το πάρεις έτσι τότε η νοκια η ericsson και η motorola ευθύνεται για όλα στον τομέα της κινητής τηλεφωνίας ... Και αν δεν υπήρχε η νοκια κλπ τότε δεν θα υπήρχε τίποτα ...

Όταν ένα software είναι ήδη πολύ καλό τότε γτ να κάτσει και η Samsung και η κάθε samsung να βγάλει λογισμικά ? 

Επίσης σε τι έβαλε η apple το χέρι της ? Δεν καταλαβαίνω ? Έφερε κάποιες νέες ιδέες όπως το ipad και το iPod ... Τα οποία όμως ήταν κλεμμένες ιδέες από την Microsoft και αν ψάξεις θα δεις ότι πολλά χρόνια πριν η Microsoft είχε τάμπλετ... Απλά η apple το έφερε λίγο πιο όμορφο στην αγορά και το προώθησε πιο σωστά . Βοήθησε επίσης και στο να πάρουν μπρος εταιρίες όπως η Dell με το xps ... Η samsung με τα Ultrabooks της και η κορυφαία Microsoft με τα SURFACE... Που πριν ξυπνήσουν όλα τα λάπτοπ ήταν 4 κιλά και κακασχημα.. 

κάθε εταιρία έχει προσφέρει κάπου ... Και η apple επίσης . Τι γίνεται όμως όταν σταματάς να προσφέρεις ουσιαστικά ? Και μένεις στάσιμος σε ιδέες και προσπαθείς να βγάλεις ξυγκι από την μύγα ? Αφαιρώντας υποδοχές από τα λάπτοπ σου ολοένα και περισσότερο ... Αφαιρώντας από τα κινητά και για κάθε μία π αφαιρεθεί πουλάς ανταπτορα αξίας 80ευρω? Δεν είναι κοροϊδία ? Γτ να πουλάς κινητό με ασυρματη φορτηση το 2018 όταν οι άλλες εταιρίες έχουν ήδη 5-6 χρόνια τώρα και να το λες σαν θαύμα ? Η επίσης ταχεία φορτηση πρώτη φορά το 2018 και να πρέπει κάποιος να σκάσει αλλά 100σε φορτηστη... Γτ δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία των ήδη 900 ευρώ ..

Εγώ είχα iPhone αλλά γύρισα σε Android ... Δεν μετάνιωσα ποτέ . Δεν είναι του στυλ μου το iOS... Δεν είναι του στυλ μου η apple ...Αλλά σε καμιά περίπτωση  δεν μπορώ να δεχτώ το ios καλύτερο του Android που λένε μερικοί ...

Καλύτερο θα ήταν αν με μια iOS συσκευή έκανες πράγματα που δεν μπορείς με μια Android ..  επίσης καλύτερο θα ήταν αν ήταν πιο γρήγορο ... Τίποτα από τα 2 δεν ισχύει όποτε δεν μπορούμε με λέμε . 

Στονονο τομέα που η apple σαρώνει είναι το marketing ...Αν βγάλει τώρα ένα iPhone 4 και το δίνει 1000ευρω σίγουρα θα τρέξουν πολλοί να το πάρουν . Βρίσκει και τα κάνει ...  

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθω ... Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη για την apple σαν εταιρία .

Κάθε άποψη σεβαστη

Μια εικόνα, χίλιες λέξεις... Το βλέπεις το κινητό στα αριστερά; Χωρίς το iphone, το super wow android σου, θα ήταν εξέλιξη του αριστερού smartphone, αντί αυτού σα δεξιά του iphone...

 

original-Android-iPhone-keyboard1.png

Επεξ/σία από greekfox1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

Δεν γίνεται να συγκρίνεις μια εταιρία σαν την apple με την mls turbo x κλπ...Μπορεί να φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο αλλά έχουν άλλες προδιαγραφές .  ... Επίσης σε αυτό που είπες για της βλάβες ... Μην ξεχνάς ότι η apple βγάζει μόνο μοντέλα των 800-1000 ευρώ ... Ενώ εταιρίες όπως lg Samsung Sony ... Κλπ βγάζουν συσκευές από 50-850... Λογικο η apple να έχει λιγότερες ζημιές και προβλήματα αν συγκρίνεις πχ τα iPhone με όλη την γκάμα Tης Samsung ... Πρέπει να συγκρίνεις κινητά ίδιας κατηγορίας  τιμής ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Δεν γίνεται να συγκρίνεις μια εταιρία σαν την apple με την mls turbo x κλπ...Μπορεί να φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο αλλά έχουν άλλες προδιαγραφές .  ... Επίσης σε αυτό που είπες για της βλάβες ... Μην ξεχνάς ότι η apple βγάζει μόνο μοντέλα των 800-1000 ευρώ ... Ενώ εταιρίες όπως lg Samsung Sony ... Κλπ βγάζουν συσκευές από 50-850... Λογικο η apple να έχει λιγότερες ζημιές και προβλήματα αν συγκρίνεις πχ τα iPhone με όλη την γκάμα Tης Samsung ... Πρέπει να συγκρίνεις κινητά ίδιας κατηγορίας  τιμής ... 

Μα δεν τη σύγκρινα εγώ, ο dancer τη σύγκρινε και μόνο που δεν έβγαλε και την mls καλύτερη της apple😂 Το ίδιο λέμε για τις προδιαγραφές, αλλά όταν το έγραψα εγώ, ο ένας μου εγραψε ότι οι υπάλληλοι της foxconn αυτοκτονούν λες και αυτό είναι ευθύνη της apple και ο άλλος μου έβγαλε βίντεο με προβλήματα που έχουν βγάλει τα προιόντα της apple λες και εγώ είπα ότι η apple βγάζει προιοντα που δεν βγάζουν ποτέ βλάβες... Παρόμοιο ποσοστό βλαβών βγάζει με τις υπόλοιπες εταιρείες, γιατί όλες οι κορυφαίες εταιρείες έχουν παρόμοια standar ποιότητας όσον αφορά τα κορυφαία προιόντα τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

Κοίταξε το πρόβλημα δεν είναι η μεμονωμένη περίπτωση που ένας υπάλληλος χάλασε τον imac αλλά πως η apple δίνει άδεια σε έναν vendor να διαθέτει ένα vesa mount που είναι της χειρότερης ποιότητας για έναν υπολογιστή που η τιμή του ξεκινάει από 5500€. 

Επίσης είμαι σίγουρος πως η apple έχει βγάλει αντίστοιχα καλά κινητά με το note 7

https://www.phonearena.com/news/This-could-be-why-Apple-iPhone-batteries-are-exploding_id101631

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με iphone όσες φορές και να έχω χρησιμοποιήσει. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν τα προτιμώ από το stock android για τους ευνόητους λόγους (τιμή, ποιότητα κατασκευής, σχεδιασμός<<Ναι το συχαίνομαι το κουμπί στο κέντρο και τα bezels>> λογισμικό κλπ).  

Επεξ/σία από Xzidique
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

Μια εικόνα, χίλιες λέξεις... Το βλέπεις το κινητό στα αριστερά; Χωρίς το iphone, το super wow android σου, θα ήταν εξέλιξη του αριστερού smartphone, αντί αυτού σα δεξιά του iphone...

original-Android-iPhone-keyboard1.png

Για θυμήσου λίγο καλύτερα πριν το iPhone ... Ξεχνάς εύκολα νομίζω ... Sony Ericson P910 (2004) P990(2006)  Το iPhone βγήκε Ιούλιο νομίζω του 2007...

sonyericsson-p910i.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Xzidique είπε

Κοίταξε το πρόβλημα δεν είναι η μεμονωμένη περίπτωση που ένας υπάλληλος χάλασε τον imac αλλά πως η apple δίνει άδεια σε έναν vendor να διαθέτει ένα vesa mount που είναι της χειρότερης ποιότητας για έναν υπολογιστή που η τιμή του ξεκινάει από 5500€. 

Επίσης είμαι σίγουρος πως η apple έχει βγάλει αντίστοιχα καλά κινητά με το note 7

https://www.phonearena.com/news/This-could-be-why-Apple-iPhone-batteries-are-exploding_id101631

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με iphone όσες φορές και να έχω χρησιμοποιήσει. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν τα προτιμώ από το stock android για τους ευνόητους λόγους (τιμή, ποιότητα κατασκευής, λογισμικό κλπ).  

Σε πολλές εταιρείες έχει συμβεί κινητά τους να εκρύγνηνται λόγω της μπαταρίας, είτε επειδή τα συγκεκριμένα κινητά ήταν ελλατωματικά, είτε επειδή ο χρήστης χρησιμοποιούσε μουφα φορτιστές. Αλλά μόνο η Samsung αναγκάστηκε να ανακαλέσει όχι μια, αλλά 2 φορές το ίδιο κινητό....

5 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Για θυμήσου λίγο καλύτερα πριν το iPhone ... Ξεχνάς εύκολα νομίζω ... Sony Ericson P910 (2004) P990(2006)  Το iPhone βγήκε Ιούλιο νομίζω του 2007...

sonyericsson-p910i.jpg

Ίδιο UI είχε το iphone με το P900; Θα σου δώσω ένα hint: Το iphone δεν έχει stylus....

Επεξ/σία από greekfox1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Σε πολλές εταιρείες έχει συμβεί κινητά τους να εκρύγνηνται λόγω της μπαταρίας, είτε επειδή τα συγκεκριμένα κινητά ήταν ελλατωματικά, είτε επειδή ο χρήστης χρησιμοποιούσε μουφα φορτιστές. Αλλά μόνο η Samsung αναγκάστηκε να ανακαλέσει όχι μια, αλλά 2 φορές το ίδιο κινητό....

Ίδιο UI είχε το iphone με το P900; Θα σου δώσω ένα hint: Το iphone δεν έχει stylus....

Μα κανένα δεν έχει ίδιο ui  ... Τι σχέση έχει αυτό ? Απλά υπήρχαν κινητά αφής και πριν το iPhone ... αυτό είναι το point του post μου ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Μα κανένα δεν έχει ίδιο ui  ... Τι σχέση έχει αυτό ? Απλά υπήρχαν κινητά αφής και πριν το iPhone ... αυτό είναι το point του post μου ... 

Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλά το UI του iphone, άλλαξε την ίδια τη μορφή των smartphone...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλά το UI του iphone, άλλαξε την ίδια τη μορφή των smartphone...

Γ αυτό είπα παραπάνω σε προηγούμενο ποστ ότι η apple αφύπνισε πολλές εταιρίες...με στρατηγικές κινήσεις . Αλλά από κάποια στιγμή και μετά το έχασε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

Μια εικόνα, χίλιες λέξεις... Το βλέπεις το κινητό στα αριστερά; Χωρίς το iphone, το super wow android σου, θα ήταν εξέλιξη του αριστερού smartphone, αντί αυτού σα δεξιά του iphone...

original-Android-iPhone-keyboard1.png

προφανως δεν ειδες τα βιντεο, διοτι θα καταλαβαινες οτι τα προβληματα δεν ειναι κατασκευαστικα (ολα τα προιοντα θα χουν ενα ποσοστο αποτυχιας σε καποιο υλικο, συμφωνουμε), αλλα σχεδιαστικα (στανταρ υλικο που χαλαει). δεν πιστευω οτι ειναι καθυστερημενοι στο μηλο, αρα ερωτω γιατι δεν μπορουν φτιαξουν μηχανημα χωρις σχεδιαστικο προβλημα? και αφου συμβαινει, γιατι δεν σε καλυπτουν και σου πετανε το μπαλακι και πρεπει να φτανουν οι ανθρωποι στα δικαστηρια για, να γινει το ευνοητο, να επισκευαστουν οι συσκευες τους?

αν το κοιταξεις καλα, το μηλο διαφερει στις τακτικες μεν, αλλα οι στρατηγικες της ειναι ιδιες με καθε αλλης εταιρειας. γιατι ομως το μηλο μπορει να κανει οτι κανει ανενοχλητη, ενω αλλες εταιρειες θα κλειναν την ιδια μερα? μηπως συνδεεται με το οτι πουλανε στους ανθρωπους "χαλασμενες" συσκευες και αυτοι νομιζουν οτι αγορασαν ποιοτητα?

εγω ερωτησεις κανω και παραθετω στοιχεια που χω βρει, δεν υπαρχει λογος να "τσακωνωμαστε". στη τελικη τιποτα δεν εχω εναντιον του μηλου, οπως ειπα και πριν, τους ιδιους στοχους με τις αλλες εταιρειες εχει και οποιαδηποτε εταιρεια στη θεση της τα ιδια θα εκανε, αλλου γινεται η "ζημια"

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...