Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, GrigM είπε

Το 6 ολοι γνωριζουν πως ηταν η χειροτερη προσπαθεια της Apple. Κακες καμερες, μετριοτατο chipset και φυσικα το λυγισμα.

Για το 4 δεν εχω γνωμη.

Για το 5, απορω τι εκανες στο κινητο κ το χαλασες, οταν ακομα υπαρχουν ατομα τα οποια μετα απο τοσα χρονια το εχουν ως daily driver.

Για το S6, δε ξερω τι χρηση κανεις, αλλα με τις θερμοκρασιες που ανεβαζει, τη καμερα που ξεβαφει, τη μπαταρια των 3 ωρων κ το απαραδεκτο bloatware, ενας medium-->power user το γονατιζει σε λιγοτερο απο 8μηνο (εχω κ μια προσωπικη εμπειρια απο το πανεμορφο μεν, προβληματικο δε, κινητο αυτο)

Αν θεωρεις οτι το S6 σερνεται, το iPhone 5 πως ακριβως σου φαινεται γρηγορο δεν μπορω να καταλαβω. Το 5αρι το πουλησα γιατι ειχε γινει υπερβολικα αργο για να το χρησιμοποιώ. Επισης σε ολα αυτα τα iPhone ειχε αλλαξει τοσες φορες κουμπακια, ηχειακια, μπαταριες κτλ επειδη χαλουσαν. Μονο το iPhone 3G μου βγηκε αξιοπιστο στα 2 χρονια που το ειχα.  Επειτα από τρεις ελαττωματικες σειρες αλλαξα εταιρια. 
Στο S6 εχω αλλαξει μια μπαταρια (10 ευρω) και τιποτα αλλο, ποτε δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα ως σημερα, και απο ταχυτητα και specs ειναι ικανοποιητικο ακομα και για τα σημερινα δεδομενα και σε συγκριση με το S8 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, methe είπε

Αυτοi που έχουν μήλο δεν ξεκολλάνε ότι και να τους πεις.Ανάθεμα απο αυτούς αν έστω και ένας έπιασε στα χέρια του android τηλέφωνο ισάξιο του μήλου για να δει την διαφορά (έστω και κινέζικο πχ ένα mate 10 pro η ενα xiaomi mi mix2 η on plus 5).

Εγω πάντως ενα 5s που έπεσε στα χέρια μου ετσι για να το δοκιμάσω απο περιέργεια το έδωσα στον γιο μου (που ειναι 6 χρονών) για να παίζει.

Θα μάθουν ποτέ δεν είναι αργά. Όντως για παιχνίδια μου φαίνονται τα iPhone λόγω ios κυρίως που είναι τόσο βαρετό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GrigM είπε

Τουλαχιστον το μηλο, δε χρειαζεται custom rom μετα απο ~1.5 χρονο.

Φτανει πια με αυτη την αμεση συγκριση, σε καθε "καρφι" προς τη Lagsung.

Η samsung ποτε δε θα γινει εταιρεια επιπεδου Apple.

Θα ειναι παντα μια ακομη android based κατασκευαστρια που ναι μεν εφερε αλλαγες στο χωρο και εφτιαξε ωραια κινητα, αλλα για καθε S7 υπαρχει ενα HTC 10 και για καθε S8 ενα LG G6.

 

(Απαντησα θεωρωντας οτι το σχολιο σου ειναι στα σοβαρα. Αν ηταν χιουμορ, θεωρησε το σχολιο μου ως απλα πληροφοριακο)

 

 

Apple funboy detected... press A to eliminate

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Cowboy είπε

Αν θεωρεις οτι το S6 σερνεται, το iPhone 5 πως ακριβως σου φαινεται γρηγορο δεν μπορω να καταλαβω. Το 5αρι το πουλησα γιατι ειχε γινει υπερβολικα αργο για να το χρησιμοποιώ. Επισης σε ολα αυτα τα iPhone ειχε αλλαξει τοσες φορες κουμπακια, ηχειακια, μπαταριες κτλ επειδη χαλουσαν. Μονο το iPhone 3G μου βγηκε αξιοπιστο στα 2 χρονια που το ειχα.  Επειτα από τρεις ελαττωματικες σειρες αλλαξα εταιρια. 
Στο S6 εχω αλλαξει μια μπαταρια (10 ευρω) και τιποτα αλλο, ποτε δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα ως σημερα, και απο ταχυτητα και specs ειναι ικανοποιητικο ακομα και για τα σημερινα δεδομενα και σε συγκριση με το S8 μου.

Η πλειοψηφία των κατόχων iPhone συμπεριλαμβανομένου εμενα, πως λειτουργούν άψογα και σε εσένα πέσαν όλα τα προβληματικά; Είχα το 5s, το 6, το 6s και τώρα έχω το 8 plus(και είχα και πολλές android ναυαρχιδες). ΚΑΝΕΝΑ iPhone δεν μου έβγαλε ποτε ούτε ένα πρόβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Συγκρίνεις σοβαρά την apple με εταιρείες τύπου mls, turbox κλπ; Really; Ρε παιδιά πείτε τα ανέκδοτα ένα ένα , μην τα γράφετε όλα μαζί...

 

χαχαχαχα αυτο καταλαβες? ξαναδιαβασε νεοελληνα τι εγγραψα γιατι ανεκδοτο γινεσαι απο μονος σου.

 

οσον αφορα τα προβληματα που βγαζουν ασε να εχουμε ως τεχνικοι μια καλυτερη εικονα του τι χαλαει σε ενα iphone που εχουμε γεμισει με ανταλλακτικα για iphone 5 και 6 απο flex καμερας με ηχειο, flex φορτισης και για τις μπαταριες δε το συζητω ποσες εχω αλλαξει, προχθες εμφανιστηκε και iphone 7 με θεμα μπαταριας αντε να δουμε τι θα βγαλουνε σε λιγο καιρο το 7 και το 8.

επειδη σε ολα τα ποστ των μηλοφαν βλεπω να γραφετε οτι δε χαλανε οσα περασαν απο τα χερια σας δεν αποτελειτε δειγμα χαλαρωστε λιγο με τη προσωπικη σας εμπειρια

Επεξ/σία από dancer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, methe είπε

Αυτοi που έχουν μήλο δεν ξεκολλάνε ότι και να τους πεις.Ανάθεμα απο αυτούς αν έστω και ένας έπιασε στα χέρια του android τηλέφωνο ισάξιο του μήλου για να δει την διαφορά (έστω και κινέζικο πχ ένα mate 10 pro η ενα xiaomi mi mix2 η on plus 5).

Εγω πάντως ενα 5s που έπεσε στα χέρια μου ετσι για να το δοκιμάσω απο περιέργεια το έδωσα στον γιο μου (που ειναι 6 χρονών) για να παίζει.

Ειχα κατα καιρους Galaxy S, S6 edge, S7, Note 3, Note 4.. Κλαιν μαιν... Παλι σε μηλο ειμαι..

Μονο την υποστηριξη θα σου βαλω στο οικοσυστημα (laptop, tablet, κινητο, apple tv), αλλα και των συσκευων ακομα και μετα απο χρονια με αναβαθμισεις

9 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Η Samsung electronics είναι η μεγαλύτερη εταιρία ηλεκρτονικων στον κόσμο ...Τι να φτάσει την apple? Σε χρηματιστηριακή αξία εννοείς ? Γτ σε επίπεδο πρακτικό την έχει ξεπεράσει αρκετά χρόνια τώρα στα πάντα ... Από κινητά ... Μέχρι smartwatches... Μέχρι tablets και λαπτοπς-ultrabooks... Μην αναφέρω και άλλους τομείς όπου η apple ούτε στον ύπνο της βλέπει .   Όπως ψυγεία -κουζινες -πληντυρια - ερκοντισιον ... Και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς . 

Η Apple εχει βαλει ξεκαθαρα το χερακι της σε αυτο που κρατας στη τσεπη σου, σε αυτο που σερφαρεις οταν εισαι στο σπιτι σου και στο τροπο που ακους καθημερινα μουσικη.

Απο εμπειρια θα σου αναφερω πως δε γινεται οσο και να το προσπαθησεις να εισαι τελειος σε ολα... Ναι τη μετριοτητα θα την φτασεις αλλα την τελειοτητα μπορεις να την πετυχεις σε ενα ή δυο το μεις μονο..

Με το να παιρνεις ετοιμο software φιλε και να το προσαρμοζεις στη συσκευη σου ποτε και κανεις δε μαμησε.. Και μη γραψεις για οθονες κτλ γτ θα μιλησω μετα για βιδες και ουτω καθε εξης.

Το παν ειναι software και hardware... To δευτερο το σχεδιαζουν ή το παραγουν πολλοι... Το πρωτο ομως?? ποσοι λες??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη ο καθενας εχει και κατι να πει, γραφω αυτο κ μετα απλα θα παρακολουθω.

Ναι! Η samsung βγαζει απιστευτες τεχνολογιες. Αυτο ομως δε διαγραφει το γεγονος οτι τα κινητα της απο το touchwiz κ μετα, παρουσιαζουν κολληματα με ολα τα διπλά (αντιγραφη) προγραμματα που βαζει, ενω υπαρχουν τα αντιστοιχα της google.

H Apple ΔΕΝ ειναι η τελεια εταιρεια! Η Apple εχει υπερκοστολογημενα προιοντα. ΑΛΛΑ! Την εμπειρια χρησης μιας iOS συσκευης, ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, δεν την αγγιζει μια android flagship συσκευη (ισως και να το κανει σε μεγαλο βαθμο το Pixel, αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να το χρησιμοποιησω οποτε δεν σχολιαζω για κατι που δεν ξερω)

Περασαν απ'τα χερια μου συσκευες android απο 170€ μεχρι κ 650€. Παντα γυρνουσα στο iOS. ΔΕΝ με ενδιαφερει να κατεβασω apk. ΔΕΝ με ενδιαφερει να μπορω να αλλαξω skin ή ηχο κλησης (αν κ το εκανα μεσω itunes οταν ειχα τη περιεργεια) ή δε ξερω κι εγω τι αλλο θεωρει καποιος οτι εχει διαφορετικο το android απο το iOS.

Ειναι παντα εκει το κινητο οταν χρειαζομαι σε 1" να κανω κληση ή να ανοιξω viber ή messenger ή το οτιδηποτε και δεν τρεκλιζει ποτε? Τοτε για εμενα αυτη ειναι η απολυτη εμπειρια κ για αυτο μενω στο iOS.

Λυστε μου απορια εσεις οι γνωστες. Αγοραζω συσκευη flagship android η οποια τρεχει νερο. Κανω τις ρυθμισεις μου, φερνω το κινητο στα μετρα μου και ειμαι πολυ χαρουμενος με την ολη φαση. Ενω ολα κυλουν ομαλα, τη μια φορα η μπαταρια μου βγαζει 1μιση μερα κ την επομενη 10 ωρες. Ο,τι κ αν αλλαξω αυτο συμβαινει, οχι συστηματικα, αλλα ανα συχνα διαστηματα.

"Μα το android ειναι ελευθερο κ ο καθε κατασκευαστης το βαζει στο κινητο του. Δε φταιει το λογισμικο." Ναι το ξερω. Ναι το καταλαβαινω. Αλλα εκει ειναι που χανει ομως!

Δεχτειτε το οτι η apple ειναι αυτη που ειναι, επειδη βγαζει το καλυτερο mobile λογισμικο αυτη τη στιγμη, να παμε παρακατω.

Και για να σας κουφανω λιγο..Ουτε iOS θελω, ουτε κ android. BBOS θελω! Το καλυτερο και πιο smooth software που εχει υπαρξει. Απο τη στιγμη ομως που δεν υπαρχει πια, τοτε το iOS ειναι μονοδρομος.

Υ.Γ. Οι συσκευες της Samsung ειναι πανεμορφες. Αλλα υπαρχουν πολυ καλυτερες.

Υ.Γ.1 Οσο η google δεν εχει στανταρ χρηση του λογισμικου, οπου δεν θα αφηνει τις εταιρειες να κατακρεουργουν το android, τοτε ποτε μα ποτε μα ποτε δεν θα υπαρξει (εκτος ισως απο pixel) συσκευη που να αγγιξει μια της apple, οχι τοσο σε αποδοση, αλλα σε συνεχη για χρονια αποδοση.

Υ.Γ. 2 Και η LG βγαζει καταπληκτικες τηλεορασεις κ οικονομικοτατα airconditions. Ας τρεξουμε ολοι να παρουμε G4 και 5X. Ασε τα bootloops. 

Υ.Γ. 3 Το οτι σου δινουν αναβαθμιση λογισμικου για κινητο 6ετιας, ΔΕΝ σημαινει πως πρεπει να την κανεις. Ειδικα αν πρωτα δε μπεις σε 2-3 forums να δεις κριτικες. Για οσους ειδαν τα 5αρια κ 5s να λαγκαρουν.

 

Την καλημερα μου σε ολους.

Επεξ/σία από GrigM
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KAKADI είπε

Ειχα κατα καιρους Galaxy S, S6 edge, S7, Note 3, Note 4.. Κλαιν μαιν... Παλι σε μηλο ειμαι..

Μονο την υποστηριξη θα σου βαλω στο οικοσυστημα (laptop, tablet, κινητο, apple tv), αλλα και των συσκευων ακομα και μετα απο χρονια με αναβαθμισεις

Η Apple εχει βαλει ξεκαθαρα το χερακι της σε αυτο που κρατας στη τσεπη σου, σε αυτο που σερφαρεις οταν εισαι στο σπιτι σου και στο τροπο που ακους καθημερινα μουσικη.

Απο εμπειρια θα σου αναφερω πως δε γινεται οσο και να το προσπαθησεις να εισαι τελειος σε ολα... Ναι τη μετριοτητα θα την φτασεις αλλα την τελειοτητα μπορεις να την πετυχεις σε ενα ή δυο το μεις μονο..

Με το να παιρνεις ετοιμο software φιλε και να το προσαρμοζεις στη συσκευη σου ποτε και κανεις δε μαμησε.. Και μη γραψεις για οθονες κτλ γτ θα μιλησω μετα για βιδες και ουτω καθε εξης.

Το παν ειναι software και hardware... To δευτερο το σχεδιαζουν ή το παραγουν πολλοι... Το πρωτο ομως?? ποσοι λες??

Έχεις γίνει κουραστικός σε κάθε θέμα φέρνοντας το apple vs everybody else.

Ναι το καταλάβαμε, πλήρωσες για να πάρεις macbook, iphone & apple tv. Το έχει μάθει όλο το forum.

Δεν τους ενδιαφέρει όλους το οικοσύστημα για να χειρίζονται το apple tv τους από το iphone τους.

Έκανα update με ios11 και έτρεμε το φυλλοκάρδι μου για το τι θα χαλάσει.

Υπάρχουμε άτομα εδώ μέσα που απλά το android ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ IOS.

Δε χρειάζεται να είσαι ο λόγος που σε κάθε είδηση διαβάζουμε τα ίδια σχόλια, πραγματικά είσαι ο λόγος που αρχίζει αυτό το debate συνέχεια και αρχίζουν τσακωμοί.

 

Το μόνο που η apple κάνει εξαίσια και της δίνω τα συγχαρητήρια μου είναι το marketing, και εσύ είσαι θύμα αυτού. Σε ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους τομείς υπάρχει κάποιος που πράττει καλύτερα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jackess είπε

Έχεις γίνει κουραστικός σε κάθε θέμα φέρνοντας το apple vs everybody else.

Ναι το καταλάβαμε, πλήρωσες για να πάρεις macbook, iphone & apple tv. Το έχει μάθει όλο το forum.

Δεν τους ενδιαφέρει όλους το οικοσύστημα για να χειρίζονται το apple tv τους από το iphone τους.

Έκανα update με ios11 και έτρεμε το φυλλοκάρδι μου για το τι θα χαλάσει.

Υπάρχουμε άτομα εδώ μέσα που απλά το android ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ IOS.

Δε χρειάζεται να είσαι ο λόγος που σε κάθε είδηση διαβάζουμε τα ίδια σχόλια, πραγματικά είσαι ο λόγος που αρχίζει αυτό το debate συνέχεια και αρχίζουν τσακωμοί.

Το μόνο που η apple κάνει εξαίσια και της δίνω τα συγχαρητήρια μου είναι το marketing, και εσύ είσαι θύμα αυτού. Σε ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους τομείς υπάρχει κάποιος που πράττει καλύτερα.

Καλα ολα αυτα που λες αν και δεν εχεις κανει σωστη ερευνα.. Εχω γραψει παμπολλες φορες εδω οντας χρηστης android.. 

Αισιως 1131 μηνυματα!!

Για πες μου κατι τωρα... Σε αυτα που γραφω που με βρηκες λαθος?? γτ μιλησες για ολα τα αλλα εκτος απ το θεμα που εθιξα..

Δεν πιστευω να ειναι ολοι χαζα τερματικα εδω μεσα και να μπορω να τους προγραμματιζω κατα  βουληση..

μην υποτιμας ετσι τον εαυτο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dancer είπε

χαχαχαχα αυτο καταλαβες? ξαναδιαβασε νεοελληνα τι εγγραψα γιατι ανεκδοτο γινεσαι απο μονος σου.

οσον αφορα τα προβληματα που βγαζουν ασε να εχουμε ως τεχνικοι μια καλυτερη εικονα του τι χαλαει σε ενα iphone που εχουμε γεμισει με ανταλλακτικα για iphone 5 και 6 απο flex καμερας με ηχειο, flex φορτισης και για τις μπαταριες δε το συζητω ποσες εχω αλλαξει, προχθες εμφανιστηκε και iphone 7 με θεμα μπαταριας αντε να δουμε τι θα βγαλουνε σε λιγο καιρο το 7 και το 8.

επειδη σε ολα τα ποστ των μηλοφαν βλεπω να γραφετε οτι δε χαλανε οσα περασαν απο τα χερια σας δεν αποτελειτε δειγμα χαλαρωστε λιγο με τη προσωπικη σας εμπειρια

Είναι απολύτως ξεκάθαρο τι έγραψες, άσε τώρα τις υπεκφυγές. Κανεις δεν είπε ότι τα iPhone δεν θα βγάλουν ΠΟΤΕ πρόβλημα. Σίγουρα δεν είναι περισσότερο προβληματικά από τις ναυαρχιδες άλλων εταιρειών. Αλλα να μη μπορείς να βρεις απροβλημάτιστο iPhone όπως έγραψε ο άλλος που του τύχανε όλα τα προβληματικά iPhone, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. Όσο για τους μήλοφαν που λες, είδαμε και σας τους «αντικειμενικούς» και «χωρίς κόμπλεξ» χρήστες, τι μαργαριτάρια πετάτε. Άσε και δεν σε συμφέρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Είναι απολύτως ξεκάθαρο τι έγραψες, άσε τώρα τις υπεκφυγές. Κανεις δεν είπε ότι τα iPhone δεν θα βγάλουν ΠΟΤΕ πρόβλημα. Σίγουρα δεν είναι περισσότερο προβληματικά από τις ναυαρχιδες άλλων εταιρειών. Αλλα να μη μπορείς να βρεις απροβλημάτιστο iPhone όπως έγραψε ο άλλος που του τύχανε όλα τα προβληματικά iPhone, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. Όσο για τους μήλοφαν που λες, είδαμε και σας τους «αντικειμενικούς» και «χωρίς κόμπλεξ» χρήστες, τι μαργαριτάρια πετάτε. Άσε και δεν σε συμφέρει....

Ποιες υπεκφυγές? Foxconn κινητό με ios επάνω, δηλαδή τι διαφορετικό από σάπιο κινεζικό mls με android + εφαρμογές mls επάνω, αυτό είπα αλλά που να το καταλάβεις. Το κακο είναι ότι τα μαργαριτάρια τα ακούω και στο μαγαζί μου όχι μόνο εδώ από τα μηλοφαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dancer είπε

Ποιες υπεκφυγές? Foxconn κινητό με ios επάνω, δηλαδή τι διαφορετικό από σάπιο κινεζικό mls με android + εφαρμογές mls επάνω, αυτό είπα αλλά που να το καταλάβεις. Το κακο είναι ότι τα μαργαριτάρια τα ακούω και στο μαγαζί μου όχι μόνο εδώ από τα μηλοφαν.

Ακριβώς αυτά τα μαργαριτάρια εγραφες σε προηγούμενο θέμα. Το σάπιο κινένικο mls είναι αυτό ακριβώς που είναι: Ένα κινητό χαμηλών προδιαγραφών που του πέταξαν πάνω ένα λειτουργικό που απευθύνεται σε πολλές εταιρείες(android), του έβαλαν μερικές εφαρμογές. Δεν υπάρχει τίποτα ειδικά σχεδιασμένο για το mls. H apple αντιθέτως έχει εφοδιάσει το iphone, με επεξεργαστή και καρτα γραφικών σχεδιασμένο από αυτήν, οθόνες που παίρνει από τους καλύτερους κατασκευαστές και ρυθμίζει την απόδοση τους ώστε να είναι καλιμπραρισμένες σωστά, βάζει ενα λειτουργικό κομμένο και ραμμένο για το υλικό αυτό(ios) και απλά το κατασκευάζει η foxconn με τις αυστηρότερες προδιαγραφές ποιότητας. Και καθεσαι και συγκρινεις την apple με εταιρείες τύπου mls. Είσαι σοβαρός; Γελάει και το παρδαλό κατσίκι με αυτά που γράφεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

...και απλά το κατασκευάζει η foxconn με τις αυστηρότερες προδιαγραφές ποιότητας....

και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτοκτονιών εργαζομένων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...