Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Γ αυτό είπα παραπάνω σε προηγούμενο ποστ ότι η apple αφύπνισε πολλές εταιρίες...με στρατηγικές κινήσεις . Αλλά από κάποια στιγμή και μετά το έχασε .. 

Δεν γίνεται, να βγάζει επαναστατικά προιόντα κάθε χρόνο. Για την ώρα στα smartphones υπάρχει απλά εξέλιξη και όχι επανάσταση. 

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

προφανως δεν ειδες τα βιντεο, διοτι θα καταλαβαινες οτι τα προβληματα δεν ειναι κατασκευαστικα (ολα τα προιοντα θα χουν ενα ποσοστο αποτυχιας σε καποιο υλικο, συμφωνουμε), αλλα σχεδιαστικα (στανταρ υλικο που χαλαει). δεν πιστευω οτι ειναι καθυστερημενοι στο μηλο, αρα ερωτω γιατι δεν μπορουν φτιαξουν μηχανημα χωρις σχεδιαστικο προβλημα? και αφου συμβαινει, γιατι δεν σε καλυπτουν και σου πετανε το μπαλακι και πρεπει να φτανουν οι ανθρωποι στα δικαστηρια για, να γινει το ευνοητο, να επισκευαστουν οι συσκευες τους?

αν το κοιταξεις καλα, το μηλο διαφερει στις τακτικες μεν, αλλα οι στρατηγικες της ειναι ιδιες με καθε αλλης εταιρειας. γιατι ομως το μηλο μπορει να κανει οτι κανει ανενοχλητη, ενω αλλες εταιρειες θα κλειναν την ιδια μερα? μηπως συνδεεται με το οτι πουλανε στους ανθρωπους "χαλασμενες" συσκευες και αυτοι νομιζουν οτι αγορασαν ποιοτητα?

εγω ερωτησεις κανω και παραθετω στοιχεια που χω βρει, δεν υπαρχει λογος να "τσακωνωμαστε", στη τελικη τιποτα δεν εχω εναντιον του μηλου, οπως ειπα και πριν οτι τους ιδιους στοχους με τις αλλες εταιρειες εχει και οποιαδηποτε εταιρεια στη θεση της τα ιδια θα εκανε, αλλου γινεται η ζημια

Αστοχίες ή λανθασμένες επιλογές(όπως π.χ το αλουμίνιο που χρησιμοποιησαν στο 6 και ο τρόπος που σχεδίασαν το σασι), πάντα θα υπάρχουν. Σιγουρα δεν συμφωνώ με την αντιμετώπιση της apple σε κάποια θέματα, αλλά δεν συμφωνώ με αυτό που γράφεις ότι πουλάνε "χαλασμένες" συσκευες για τον απλούστατο λόγο, ότι όσο καλό marketing και αν έχει μια εταιρεία(και η apple έχει το καλύτερο), αν το προιον δεν είναι καλό δεν θα πουλήσει, ή θα πουλήσει λιγότερο... Δες π.χ το iphone X που δεν πουλησε όσο ήθελε η apple και είχε αν δεν κάνω λάθος πολύ απότομη πτώση τιμής για iphone... Και αυτό όχι γιατί δεν είναι καλό, είναι πάρα πολύ καλό, αλλά γιατι δεν είναι τόσο καλό ώστε να κοστίζει 1200 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Δεν γίνεται, να βγάζει επαναστατικά προιόντα κάθε χρόνο. Για την ώρα στα smartphones υπάρχει απλά εξέλιξη και όχι επανάσταση. 

Αστοχίες ή λανθασμένες επιλογές(όπως π.χ το αλουμίνιο που χρησιμοποιησαν στο 6 και ο τρόπος που σχεδίασαν το σασι), πάντα θα υπάρχουν. Σιγουρα δεν συμφωνώ με την αντιμετώπιση της apple σε κάποια θέματα, αλλά δεν συμφωνώ με αυτό που γράφεις ότι πουλάνε "χαλασμένες" συσκευες για τον απλούστατο λόγο, ότι όσο καλό marketing και αν έχει μια εταιρεία(και η apple έχει το καλύτερο), αν το προιον δεν είναι καλό δεν θα πουλήσει, ή θα πουλήσει λιγότερο... Δες π.χ το iphone X που δεν πουλησε όσο ήθελε η apple και είχε αν δεν κάνω λάθος πολύ απότομη πτώση τιμής για iphone... Και αυτό όχι γιατί δεν είναι καλό, είναι πάρα πολύ καλό, αλλά γιατι δεν είναι τόσο καλό ώστε να κοστίζει 1200 ευρώ...

επιασα τις "προαλες" το Χ και παρ ολο που μ αρεσε πολυ εξωτερικα (και ας τους αλλους να κραζουν το νοτς :P), με το που ανοιξα την οθονη ηθελα να το πεταξω στο τοιχο... δεν ειναι δυνατον μια εταιρεια να φτιαχνει 10 πραγματα ολα κι ολα και να μην μπορει να προσαρμοσει το λογισμικο ωστε να ταιριαζει στη συσκευη

τελος το off topic

σ αυτο που λες δεν θα σχολιασω, εκει μπλεκομαστε με μαρκετινγκ και λογικη "μαζας", διοτι αμα καποιος ηθελε κατι καλο μπορουσε να παει και σε android. lagsung και τα κινεζο-ui αμα αποφυγει και δεν θα πετυχει κατι κακο πλεον. τι να πω και εγω που αναγκαστηκα να παρω κινητο επι εποχης sd810, οποιος διαμαρτυρεται ΤΩΡΑ για τα android δεν εχει ιδεα τι περασαμε μερικοι :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

επιασα τις "προαλες" το Χ και παρ ολο που μ αρεσε πολυ εξωτερικα (και ας τους αλλους να κραζουν το νοτς :P), με το που ανοιξα την οθονη ηθελα να το πεταξω στο τοιχο... δεν ειναι δυνατον μια εταιρεια να φτιαχνει 10 πραγματα ολα κι ολα και να μην μπορει να προσαρμοσει το λογισμικο ωστε να ταιριαζει στη συσκευη

τελος το off topic

σ αυτο που λες δεν θα σχολιασω, εκει μπλεκομαστε με μαρκετινγκ και λογικη "μαζας", διοτι αμα καποιος ηθελε κατι καλο μπορουσε να παει και σε android. lagsung και τα κινεζο-ui αμα αποφυγει και δεν θα πετυχει κατι κακο πλεον. τι να πω και εγω που αναγκαστηκα να παρω κινητο επι εποχης sd810, οποιος διαμαρτυρεται ΤΩΡΑ για τα android δεν εχει ιδεα τι περασαμε μερικοι :P

Το ίδιο το ios και οι εφαρμογές της apple είναι προσαρμοσμένες για την οθόνη του Χ, οι εφαρμογές τρίτων είναι το πρόβλημα. Σε κανα 2 χρόνια το πολύ, όλες θα είναι προσαρμοσμένες για την οθόνη του...

 

Είχα το Sony Z5 και ξέρω τι λες😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

20 λεπτά πριν, Bezbozny είπε

To έχετε ξεφτιλίσει το θέμα... Αντί να καθίσουμε να μιλήσουμε λίγο για το καινούργιο note στις ίδιες βλακείες αναλώνεστε μεταξύ apple και samsung.

Ε μα πώς να μιλήσουμε όταν σε κάθε ποστ εμφανίζεται κάποιος να μας πει για το τέλειο αχαλαστο κινητό που κατασκευάζει η apple χωρίς μονάδα παραγωγης κινητών και ένα άλλο σωρό αηδιες.


Κατά τα άλλα δε με νοιάζει greekfox1 το ποιος σχεδιάζει με ενδιαφέρει ποιος το παράγει και αυτό ακριβώς έγραψα ότι κάνει και η apple , και σε καμία περίπτωση δεν εξισωνω την apple με mls, απορώ τόσο μυαλό έχετε εσείς που αγοράζετε iphone και λέτε τέτοιες μπούρδες για τους άλλους?

που να πάει μπροστά αυτή η χώρα όταν λες άσπρο και σου λέει ο άλλος ότι είπες μαύρο.

Επεξ/σία από dancer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dancer είπε

Ε μα πώς να μιλήσουμε όταν σε κάθε ποστ εμφανίζεται κάποιος να μας πει για το τέλειο αχαλαστο κινητό που κατασκευάζει η apple χωρίς μονάδα παραγωγης κινητών και ένα άλλο σωρό αηδιες.


Κατά τα άλλα δε με νοιάζει greekfox1 το ποιος σχεδιάζει με ενδιαφέρει ποιος το παράγει και αυτό ακριβώς έγραψα ότι κάνει και η apple , και σε καμία περίπτωση δεν εξισωνω την apple με mls, απορώ τόσο μυαλό έχετε εσείς που αγοράζετε iphone και λέτε τέτοιες μπούρδες για τους άλλους?

που να πάει μπροστά αυτή η χώρα όταν λες άσπρο και σου λέει ο άλλος ότι είπες μαύρο.

Πάλι καλά που δεν τις εξισώνεις, γιατί έτσι όπως το γράφεις έτσι φάνηκε. Και δεν ξέρω αν έχω μυαλό, έχω όμως σίγουρα μνήμη και θυμαμαι τις μπουρδες που έλεγες σε παλιότερο θέμα. Αρκετά χαλάσαμε και αυτο το θέμα, καλύτερα ας το λήξουμε εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι χωρις να ειμαι ιδιαιτερα σχετικος,θεωρω πως συγκρινετε ανομοια πραγματα (και σε λαθος μερος).Σε αλλο κοινο απευθυνεται η μια εταιρεια και σε αλλο η αλλη.......επομενως θεωρω πως δεν ειναι καν ανταγωνιστες.....τουλαχιστον στα δικα μου ματια.Ο καθε ενας με οτι βολευεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα θέμα παιδική χαρά... vs... vs... vs... ρε παίδες, τα τηλέφωνα δεν είναι οι μαλαπέρδες σας για να σκίζεστε τόσο ποιός την έχει μεγαλύτερη... ήμαρτον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Τώρα ειδικά στο τελευταίο βίντεο, μπορείς να μου εξηγήσεις πως φταίει η apple επειδή ένας υπάλληλος σε ένα apple store χαλασε τον υπολογιστη αυτού που ανεβασε το βιντεο;  Και κανείς δεν είπε ότι τα προιόντα της apple δεν έχουν κανένα ελλάτωμα ή δεν βγάζουν σφάλματα. Αλλά σίγουρα 1)δεν βγάζουν περισσότερα σφάλματα από τις ναυαρχίδες άλλων εταιρειων όπως η samsung και 2) δεν συγκρινεται σε καμία περίπτωση με εταιρείες σαν την mls, όπως έγραψε ο dancer, και με τον οποίον συμφωνείς μάλλον, μιας και τη δική μου απάντηση επελεξες να κριτικάρεις και όχι αυτή του dancer. 

Και σίγουρα μέχρι τώρα η apple δεν εβγαλε κανένα κινητό τοσο καλό όσο το note 7.....

Μια εικόνα, χίλιες λέξεις... Το βλέπεις το κινητό στα αριστερά; Χωρίς το iphone, το super wow android σου, θα ήταν εξέλιξη του αριστερού smartphone, αντί αυτού σα δεξιά του iphone...

 

original-Android-iPhone-keyboard1.png

τι android 2006 μας λες? χαχαχα https://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Dream

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bvb7 είπε

τι android 2006 μας λες? χαχαχα https://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Dream

Από τη σελίδα της wikipedia που εσυ παρεθεσες:

" Initial development of what would become Android was targeted towards a prototype device codenamed "Sooner"; the device was a messaging phone in the style of BlackBerry, with a small, non-touch screen, navigation keys, and a physical QWERTY keyboard. The January 2007 unveiling of the iPhone, Apple's first smartphone, and its pioneering design aspects, caught Rubin off-guard and led to a change in course for the project. The operating system's design was quickly reworked, and attention shifted to a new prototype device codenamed "Dream"—a touchscreen device with a sliding, physical keyboard. The inclusion of a physical keyboard was intentional, as Android developers recognized users did not like the idea of a virtual keyboardas they lacked the physical feedback that makes hardware keyboards useful.[1][2][3]"

Δεν διαβασες καθόλου τι έγραφε το άρθρο, έτσι δεν είναι;😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Από τη σελίδα της wikipedia που εσυ παρεθεσες:

" Initial development of what would become Android was targeted towards a prototype device codenamed "Sooner"; the device was a messaging phone in the style of BlackBerry, with a small, non-touch screen, navigation keys, and a physical QWERTY keyboard. The January 2007 unveiling of the iPhone, Apple's first smartphone, and its pioneering design aspects, caught Rubin off-guard and led to a change in course for the project. The operating system's design was quickly reworked, and attention shifted to a new prototype device codenamed "Dream"—a touchscreen device with a sliding, physical keyboard. The inclusion of a physical keyboard was intentional, as Android developers recognized users did not like the idea of a virtual keyboardas they lacked the physical feedback that makes hardware keyboards useful.[1][2][3]"

Δεν διαβασες καθόλου τι έγραφε το άρθρο, έτσι δεν είναι;😂😂

α πιανονται και τα προτοτυπα τωρα?? πασο εχεις δικιο 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bvb7 είπε

α πιανονται και τα προτοτυπα τωρα?? πασο εχεις δικιο 😥

Αστο, έχεις άδικο, όσο και αν δεν το παραδέχεσαι. Εγώ έγραψα, ότι χωρίς το iphone, το android θα είχε εξελιχθεί από το πρωτότυπο του 2006(αυτό λεει και το αρθρο που παρεθεσες), δεν είπα ότι είχε κυκλοφορήσει στην αγορά με αυτή τη μορφή. ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Αστο, έχεις άδικο, όσο και αν δεν το παραδέχεσαι. Εγώ έγραψα, ότι χωρίς το iphone, το android θα είχε εξελιχθεί από το πρωτότυπο του 2006(αυτό λεει και το αρθρο που παρεθεσες), δεν είπα ότι είχε κυκλοφορήσει στην αγορά με αυτή τη μορφή. ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...

Moνος σου τρωγεσαι μαλλον να το κοιταξεις λιγο. Κοιτα το μονο που εφερε η apple ηταν η μοδα με τα app τα αλλα ειναι μονο απλα γνωμη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bvb7 είπε

Moνος σου τρωγεσαι μαλλον να το κοιταξεις λιγο. Κοιτα το μονο που εφερε η apple ηταν η μοδα με τα app τα αλλα ειναι μονο απλα γνωμη σου

Αν δεν ξέρεις να διαβάζεις και να απαντάς με επιχειρήματα δεν σου φταίω εγώ. Εσυ γίνεσαι ρεζίλι με αυτά που γράφεις, όχι εγώ. Ούτε το άρθρο της Wikipedia που έβαλες για να με ειρωνευτείς, δεν διάβασες και μιλάς; Και αυτό που λες για την apple, γνώμη σου είναι και μάλιστα ατεκμηρίωτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...