Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου εστειλαν ενα προϊον 40€ (το αγορασα σε προσφορα στα 15€, αλλα εβαλαν στο δεμα ως τιμη την αρχικη δλδ 40€).

αποστολη με sing post registered.

θα μου ερθει επιπλεον χρεωση λογω τελωνειου?

  • 2018-12-10 22:02:27ATHENS SORTING CENTER,DISPATCH UNLOADED
  • 2018-12-09 10:13:44ATHENS SORTING CENTER,DISPATCH UNLOADED
  • 2018-12-08 12:05:26Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.),DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)
  • 2018-12-08 09:44:14ATHENS AIRMAIL CENTER,RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE
  • 2018-12-02 13:35:18ATHENS AIRMAIL CENTER,ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, waveparticle είπε

μου εστειλαν ενα προϊον 40€ (το αγορασα σε προσφορα στα 15€, αλλα εβαλαν στο δεμα ως τιμη την αρχικη δλδ 40€).

αποστολη με sing post registered.

θα μου ερθει επιπλεον χρεωση λογω τελωνειου?

  • 2018-12-10 22:02:27ATHENS SORTING CENTER,DISPATCH UNLOADED
  • 2018-12-09 10:13:44ATHENS SORTING CENTER,DISPATCH UNLOADED
  • 2018-12-08 12:05:26Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.),DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)
  • 2018-12-08 09:44:14ATHENS AIRMAIL CENTER,RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE
  • 2018-12-02 13:35:18ATHENS AIRMAIL CENTER,ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

Απο το tracking φαίνεται οτι δε σταμάτησε για επιπλεον χρεώση αλλά μήπως ειδανε τιμή 40 στο πακέτο και σε χρεωσαν απευθείας τα προβλέπομενα. Θα το δεις στην ειδοποιηση του ταχυδρομείου. Είσαι σίγουρος οτι πάνω στην τιμή έγραψαν 40 αντι για 15; Ο μαγαζάτορας πρεπει να ειναι πολύ απροσεχτος.

Τεσπα αν στο ταχυδρομείο εχει χρεωση, μην παραλάβεις και ετοιμασε χαρτουρα να το στειλεις για αναδασμολογηση, με αιτια οτι εγινε λάθος απο τον πωλητη. Θα χρειαστει αποδειξεις απο paypal και κάρτα και να ζητήσεις απο τον πωλητη να σου στειλει invoice με το ποσο που πληρωσες. Ολα αυτα τα δινεις στην αναδασμολογηση και μετά απο 4-5 εβδομάδες θα σου απαντησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosvet είπε

Επειδή έχω χάσει επεισόδια...πλέον και με τα ΕΛΤΑ ότι είναι από 22 ευρώ και πάνω το τελωνείο είναι σίγουρο κι ας είναι μικρό κουτάκι? Δηλαδή ένα κινητό,  ένα tv box που έχει μικρή σχετικά συσκευασία θα μπει  100% τελωνείο?

κατά 98%, ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 10/12/2018 at 12:02, Malthador said:

Αυτή την Speedpak, ποιός την εξυπηρετεί στην Ελλάδα;

Κανείς δεν ξέρει; :(

Είναι μια καινούρια βλακεία του ebay, τα ΕΛΤΑ την εξυπηρετούν εδώ; Κι αν ναι, πως βρίσκω tracking number;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε φίλος μου κινητό από gearbest (του είχα προτείνει banggoodara) και έβαλε ως μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail (Netherlands Post Registered DDP). Επειδή πραγματικά με μπέρδεψε θα έχει πρόβλημα με το τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GeorgeAl92 είπε

Αγόρασε φίλος μου κινητό από gearbest (του είχα προτείνει banggoodara) και έβαλε ως μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail (Netherlands Post Registered DDP). Επειδή πραγματικά με μπέρδεψε θα έχει πρόβλημα με το τελωνείο;

Όχι, δε θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dkmaster είπε

Μην αγχώνεσαι. Είναι διαφορετικό από το απλό Netherlands Registered Post. Προς το παρόν δεν έχουν αναφερθεί κρούσματα τελωνείου με αυτή τη μέθοδο.

Με μπέρδεψε πραγματικά διότι δεν έκανα την παραγγελία εγώ και του λέω έβαλες Priority Line; Ναι μου απαντά και ήμουν βέβαιος ότι ήταν με DHL μέσω Γερμανίας όπως έχω κάνει εγώ στο παρελθόν ενώ εκείνος μου λέει μέσω Ολλανδίας και τρελάθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια παραγγελιά που εχω κάνει και εχω πάρει tracking της μορφής LVS+νούμερα η οποία φαίνεται να έχει φταίει,

c9496665-b37a-4883-8bf3-d260c9ca1a1e.png

συνεχίζω να την παρακολουθώ την πορεία της (αεροδρόμιο, τελωνείο, ελτα κλπ) με το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, DYEL είπε

Εχω κανει ένα dispute και στις 10 του μηνος εγινε dispute finished/refund only $$.

Ποσο καιρο κανουν να μου επιστρεψουν τα λεφτα?

εως και 10 εργασιμες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Oscar_Mike είπε

σε μια παραγγελιά που εχω κάνει και εχω πάρει tracking της μορφής LVS+νούμερα η οποία φαίνεται να έχει φταίει,

c9496665-b37a-4883-8bf3-d260c9ca1a1e.png

συνεχίζω να την παρακολουθώ την πορεία της (αεροδρόμιο, τελωνείο, ελτα κλπ) με το ίδιο;

Απο προσωπικη εμπειρια οταν το tracking βγαζει αυτο σε 3 εργασιμες το πολυ εχω το πακετο στο σπιτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DYEL είπε

Εχω κανει ένα dispute και στις 10 του μηνος εγινε dispute finished/refund only $$.

Ποσο καιρο κανουν να μου επιστρεψουν τα λεφτα?

Συνηθως μεσα σε μια εβδομαδα εχει γινει, δεν ειχα ποτε refund που να παρει πανω απο 5-6εργασιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω πραγματα που ειναι κολλημενα απο 13 νοεμβριου και μου ηρθε ενα πακετο απο κινα που αγορασα πριν 11 ημερες

Τελειως ειναι οτι σου κατσει απο θεμα χρονου παραλαβης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...