Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Revolut, εν όψει του Black Friday προσφέρει αποκλειστικά και μόνο στα μέλη του iPhoneHellas, bonus €1.50 για όλα τα μέλη που θα ανοίξουν λογαριασμό μέχρι την Πρασκευή μαζί με την ΔΩΡΕΑΝ πρώτη κάρτα τους!

Ο τρόπος απλός:

  • Επιλέγετε το παρακάτω λινκ
  • Free Card + €1,5 Promo only for iPhoneHellas users
  • Εισάγετε τον αριθμό τηλεφώνου σας
  • Ακολουθείτε το link που σας έρχεται με SMS ώστε να κατεβάσετε το Revolut app από το Appstore
  • Ανοίγετε έναν λογαριασμό
  • Ο Revolut λογαριασμός σας θα έχει από το άνοιγμα €1,5 πιστωμένα
  • Βάζετε μέσω του λογαριασμού σας €10
  • Επιλέγετε και παραγγέλνετε μία Free Card (μέθοδος αποστολής Standard Delivery)
  • Κάνετε verify την ταυτότητά σας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, dimitrislitsikakis είπε

H Revolut, εν όψει του Black Friday προσφέρει αποκλειστικά και μόνο στα μέλη του iPhoneHellas, bonus €1.50 για όλα τα μέλη που θα ανοίξουν λογαριασμό μέχρι την Πρασκευή μαζί με την ΔΩΡΕΑΝ πρώτη κάρτα τους!

Ο τρόπος απλός:

  • Επιλέγετε το παρακάτω λινκ
  • Free Card + €1,5 Promo only for iPhoneHellas users
  • Εισάγετε τον αριθμό τηλεφώνου σας
  • Ακολουθείτε το link που σας έρχεται με SMS ώστε να κατεβάσετε το Revolut app από το Appstore
  • Ανοίγετε έναν λογαριασμό
  • Ο Revolut λογαριασμός σας θα έχει από το άνοιγμα €1,5 πιστωμένα
  • Βάζετε μέσω του λογαριασμού σας €10
  • Επιλέγετε και παραγγέλνετε μία Free Card (μέθοδος αποστολής Standard Delivery)
  • Κάνετε verify την ταυτότητά σας

1,5 ευρώ ;   ....Αυτές είναι προσφορές Black Friday :)    Oι κάτοχοι κινητών με android  πόσα ;    50 λεπτά ίσως ;  Δώστε κάτι και σε αυτούς...Black Friday έρχεται    

Αντε σοβαρευτείτε και βγάλτε τραπεζική άδεια στην ΕΕ, μην χτυπήσετε κανα κανόνι με το Brexit και εγκλωβίσετε τους πελάτες σας όπως έγινε πρόσφατα με την αντίστοιχη Leupay (Leopay) που μπλοκαρίστηκαν όλοι οι λογαριασμοί των πελατών της σε ευρώ λόγω ελέγχου στην τράπεζα της Μάλτας Satabank με την οποία συνεργαζόταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, molot12 said:

1,5 ευρώ ;   ....Αυτές είναι προσφορές Black Friday :)    Oι κάτοχοι κινητών με android  πόσα ;    50 λεπτά ίσως ;  Δώστε κάτι και σε αυτούς...Black Friday έρχεται    

Αντε σοβαρευτείτε και βγάλτε τραπεζική άδεια στην ΕΕ, μην χτυπήσετε κανα κανόνι με το Brexit και εγκλωβίσετε τους πελάτες σας όπως έγινε πρόσφατα με την αντίστοιχη Leupay (Leopay) που μπλοκαρίστηκαν όλοι οι λογαριασμοί των πελατών της σε ευρώ λόγω ελέγχου στην τράπεζα της Μάλτας Satabank με την οποία συνεργαζόταν.

Καμία σχέση. Η revolut και η N26 είναι απο τις πρώτες που παρέδωσαν στις αρχές στοιχεία πελατών που έκαναν ξέπλυμα χρήματος, σε αντίθεση με την leupay που δεν έκαναν κανέναν έλεγχο και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν μιας και το ξέπλυμα ενδέχεται να γίνονταν και απο τους ίδιους.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μια βοηθεια γιατι εχω πανω απο 6 μηνες να βαλω χρηματα στην revolut και δεν θυμαμαι καθολου τον τροπο.  Το ιβανκ ειναι : GB39REVO00997083577387 καιη τραπεζα  δικαιουχου : REVOGB21 και ως δικαιουχος : το δικο μου ονομα;

Αν μεχρι εδω ειναι σωστα αιτιολογια για δικαιουχο (με κοκκινο αστερακι) βαζουν τον αριθμο  swift?

Τα εκανα ολα αυτα αλλα μου εβγαζε σφαλμα συστηματος η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ οποτε κατι κανω λαθος. Σε τηλ με εθνικη δεν μπορεσε να με βοηθησει η εξυπηρετηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, txcellas είπε

παιδες μια βοηθεια γιατι εχω πανω απο 6 μηνες να βαλω χρηματα στην revolut και δεν θυμαμαι καθολου τον τροπο.  Το ιβανκ ειναι : GB39REVO00997083577387 καιη τραπεζα  δικαιουχου : REVOGB21 και ως δικαιουχος : το δικο μου ονομα;

Αν μεχρι εδω ειναι σωστα αιτιολογια για δικαιουχο (με κοκκινο αστερακι) βαζουν τον αριθμο  swift?

Τα εκανα ολα αυτα αλλα μου εβγαζε σφαλμα συστηματος η ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ οποτε κατι κανω λαθος. Σε τηλ με εθνικη δεν μπορεσε να με βοηθησει η εξυπηρετηση..

Ο κάθε χρήστης έχει διαφορετικό iban.

Δικαιούχος είσαι εσύ.

Στη δικαιολογία βάζεις ότι θέλεις.

Ταυτοποίηση χρήστη έχεις κάνει (id - φωτογραφίες)?

Έχεις ενημερωμένη έκδοση του app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Καμία σχέση. Η revolut και η N26 είναι απο τις πρώτες που παρέδωσαν στις αρχές στοιχεία πελατών που έκαναν ξέπλυμα χρήματος, σε αντίθεση με την leupay που δεν έκαναν κανέναν έλεγχο και τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν μιας και το ξέπλυμα ενδέχεται να γίνονταν και απο τους ίδιους.

Μην είσαι απόλυτος φίλτατε και η Revolut ενα ηλεκτρονικό πορτοφόλι είναι όπως και η Leupay

  • ΔΕΝ έχουν και οι δυο τραπεζική άδεια,
  • αν θυμάσαι αρχικά μπορούσες να ανοίξεις λογαριασμό στη Revolut χωρίς καν κάποια υποτυπώδη ταυτοποίηση (η Leupay ζητούσε ταυτότητα & λογαριασμό κοινής ωφέλειας για την διαμονή),
  • και οι δύο ΠΟΤΕ δεν ζητήσαν ΑΦΜ (σε αντίθεση με την Ν26) ακόμα και με τον δεύτερο γύρω ταυτοποίησης των πελατών τους,
  • η Leupay την πάτησε λόγω τραπεζικου ελέγχου στην Μαλτέζικη Satabank με την οποία συνεργαζόταν, τώρα θα μου πεις η Revolut συνεργάζεται με την Lloyds (ή Barclays) αλλά μην ξεχνάμε πως και οι δύο έχουν τραπεζικά παραρτήματα σε αντίστοιχους φορολογικούς παραδείσους (Isle of Man, Gibraltar) όπου και εκει το ξέπλυμα χρήματος δίνει και παίρνει,
  • Κανείς μα κανείς δεν γνωρίζει τι θα γίνει με τους λογαριασμούς σε ευρώ με το Βrexit, οπότε ας είμαστε επιφυλακτικοί με τέτοιες υπηρεσίες και ας κρατάμε μικρό καλάθι ! 

Προσωπικά μόλις έμαθα οτι "πάγωσαν" οι κινήσεις στην Satabank ξόδεψα τα ελάχιστα που είχα στη Leupay σε αγορές στα κινεζομάγαζα (11-11) και δεν το μετάνιωσα που άφησα το λογαριασμό μου με 0,01 ευρώ :)  Το ίδιο θα πράξω και με την Revolut μετά τις αγορές των Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς και θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η κατάσταση με το ανοιξιάτικο Brexit.  Πάντως αν δεν καταφέρουν να βγάλουν τραπεζική άδεια εντός ΕΕ (το παλεύουν εδώ και ενα χρόνο μέσω Λιθουανίας https://www.businessinsider.com/bank-of-lithuania-launches-elicensing-solution-2018-7 "...UK neobank Revolut has already sought out the Bank of Lithuania for to apply for a banking license, suggesting that there are some big fintechs looking to the country for licensing in the EU."... ) δύσκολα θα επιβιώσουν...

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν! Δεν έχεις καταλάβει ότι η Satabank είναι δικό τους δημιούργημα. 

Η revolut εποπτεύεται από τους Άγγλους και εκτός των άλλον κάθε λίγο και λιγάκι αυξάνει το κεφάλαιο λόγο συνεχών επενδυτών. 

Εγώ πριν από λίγο δεν ανέφερα ότι παρέδωσαν στις αρχές πελάτες που έκαναν ξέπλυμα χρήματος?! Γιατί είναι καθαροί και νόμιμοι.

Αυτήν την αγγλοφοβία δεν μπορώ να την καταλάβω, θα γίνει brexit και λοιπόν? Τι φοβάσαι ότι θα γίνει κραχ? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή πρόκειται να αλλάξω κινητό (συσκευή - ο αριθμος παραμένει ο ίδιος), χρειάζεται να κάνω κάτι για να λειτουργήσει η εφαρμογή στη νέα συσκευή ή γινεται αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μολις χθες εκανα την ιδια διαδικασία σε μενα απλα εστειλε εναν κωδικό με sms στο κινητό που εχω δηλώσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες η revolut σε μένα αλλά και σε άλλους 3 φίλους μου ζητάει πράγματα απαράδεκτα. 

Το λογαριασμό το έχω 2 μήνες. Πρίν 2 εβδομάδες τους είχα στείλει εκκαθαριστικό για το source of fund. 

Εεε από χθες αυτά πού ζητάει απλά είναι παράλογα. Ζητάει screenshot από την skrill πού έβαλα λεφτά ΣΕ αυτούς. 

Τούς το στέλνω. Μετά ζητάνε Πώς έκανα τροφοδότηση ΤΟ λογαριασμό μού skrill. Πράγμα που Δεν τους αφορά. 

Παρόλα αυτά τους στέλνω screenshot Πώς έβαλα λεφτά Στη skrill. 

Από χθες έχουν φρακαρει το revolut λογαριασμό Και δεν μπορώ να κάνω χρήση ούτε Την κάρτα revolut. 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν Και 3 φίλοι μού. Στείλανε εκκαθαριστικό και το account under review. 

Απλά ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΙ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, freelove είπε

Από χτες η revolut σε μένα αλλά και σε άλλους 3 φίλους μου ζητάει πράγματα απαράδεκτα. 

Το λογαριασμό το έχω 2 μήνες. Πρίν 2 εβδομάδες τους είχα στείλει εκκαθαριστικό για το source of fund. 

Εεε από χθες αυτά πού ζητάει απλά είναι παράλογα. Ζητάει screenshot από την skrill πού έβαλα λεφτά ΣΕ αυτούς. 

Τούς το στέλνω. Μετά ζητάνε Πώς έκανα τροφοδότηση ΤΟ λογαριασμό μού skrill. Πράγμα που Δεν τους αφορά. 

Παρόλα αυτά τους στέλνω screenshot Πώς έβαλα λεφτά Στη skrill.  

Από χθες έχουν φρακαρει το revolut λογαριασμό Και δεν μπορώ να κάνω χρήση ούτε Την κάρτα revolut. 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν Και 3 φίλοι μού. Στείλανε εκκαθαριστικό και το account under review. 

Απλά ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΙ 

οσμιζεται ξεπλυμα χρηματος...

αν ειναι να αιτιολογουμε καθε εμβασμα.... απο ευκολια θα γινει δυσκολια.

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Skrill ανέκαθεν θεωρούνταν λύση για ξέπλυμα χρήματος και τζόγου, δεν μου κάνει καμία εντύπωση.

Επίσης εδώ και χρόνια δεν μπορείς από αγγλικές κάρτες να παίξεις σε τυχερά παιχνίδια χωρίς να τους το ζητήσεις δίνοντας προσωπικά στοιχεία.

Ειχα γνωρίσει φίλο που του είχαν μπλοκάρει οι ελληνικές τράπεζες τους λογαριασμούς του λογο χρεών και αυτός έστελνε μέσω τρίτων χρήματα στο λογαριασμό του στη Skrill για να παίζει στοίχημα.

Για τι ποσό μιλάμε?

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...