Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, προσπάθησα να βγάλω ακρη με την Revolut σχετικά με το αφορολογητο αλλά δεν πήρα απάντηση. Μήπως ξέρετε κάτι; 

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει τρόπος να "μετράνε" οι αγορές στο κτίσιμο του αφορολογητου.

Επεξ/σία από orestisangel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, orestisangel είπε

Καλησπέρα, προσπάθησα να βγάλω ακρη με την Revolut σχετικά με το αφορολογητο αλλά δεν πήρα απάντηση. Μήπως ξέρετε κάτι; 

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει τρόπος να "μετράνε" οι αγορές στο κτίσιμο του αφορολογητου.

μιλάς σοβαρά τώρα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, orestisangel είπε

Καλησπέρα, προσπάθησα να βγάλω ακρη με την Revolut σχετικά με το αφορολογητο αλλά δεν πήρα απάντηση. Μήπως ξέρετε κάτι; 

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει τρόπος να "μετράνε" οι αγορές στο κτίσιμο του αφορολογητου.

Με απλά λόγια .... ΟΧΙ

Αυτά γίνονται μόνο στις ελληνικές τράπεζες/εισπρακτικά παραρτήματα της εφορίας !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μαλλον θα πρέπει να ενημερωθεί η Revolut για το ζήτημα, μαζικά από χρήστες.

Για χρήστες σαν εμένα που την χρησιμοποιούν για ΟΛΕΣ τις συναλλαγές, πρακτικά την καθιστούν εκτός Ελληνικής αγοράςαν δεν μετράει στο αφορολογητο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, orestisangel είπε

Δυστυχώς μαλλον θα πρέπει να ενημερωθεί η Revolut για το ζήτημα, μαζικά από χρήστες.

Για χρήστες σαν εμένα που την χρησιμοποιούν για ΟΛΕΣ τις συναλλαγές, πρακτικά την καθιστούν εκτός Ελληνικής αγοράςαν δεν μετράει στο αφορολογητο.

Το αφορολόγητο θεσπίστηκε για να γίνονται συναλλαγές μέσω καρτών των τοπικών τραπεζών ώστε να εισπράττουν προμήθειες.

Η revo δεν έχει καμία εμπλοκή σε όλο αυτό.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, orestisangel είπε

Δυστυχώς μαλλον θα πρέπει να ενημερωθεί η Revolut για το ζήτημα, μαζικά από χρήστες.

Για χρήστες σαν εμένα που την χρησιμοποιούν για ΟΛΕΣ τις συναλλαγές, πρακτικά την καθιστούν εκτός Ελληνικής αγοράςαν δεν μετράει στο αφορολογητο.

Καταρχήν η revolut δεν έχει το ΑΦΜ των Ελλήνων χρηστών της ούτε και οι χρήστες της στην Ελλάδα φαντάζομαι την έχουν δηλώσει ως λογαριασμό στο εξωτερικό στο Ε1 τους, και να ήθελε το κράτος να τις μετράει δεν γίνεται να τις δει

Επεξ/σία από dexterios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, orestisangel είπε

Δυστυχώς μαλλον θα πρέπει να ενημερωθεί η Revolut για το ζήτημα, μαζικά από χρήστες.

Για χρήστες σαν εμένα που την χρησιμοποιούν για ΟΛΕΣ τις συναλλαγές, πρακτικά την καθιστούν εκτός Ελληνικής αγοράςαν δεν μετράει στο αφορολογητο.

Ξέρεις στη Ρεβο μ'αυτήν την έννοια ξυπνάνε κάθε πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, orestisangel είπε

2. Το μέτρο έγινε με πρόσχημα την μείωση της φοροδιαφυγής

Το μέτρο θεσπίστηκε για την είσπραξη προμήθειας από τις τράπεζες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orestisangel είπε

Δυστυχώς μαλλον θα πρέπει να ενημερωθεί η Revolut για το ζήτημα, μαζικά από χρήστες.

Για χρήστες σαν εμένα που την χρησιμοποιούν για ΟΛΕΣ τις συναλλαγές, πρακτικά την καθιστούν εκτός Ελληνικής αγοράςαν δεν μετράει στο αφορολογητο.

Φτου φτου έξω απο εμάς

Βγαλε μια ελληνικη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ζητώ συγνώμη αν απαντήθηκε- που είδα κάποιες απαντήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη-  όπως και μίλησα με το suport τους που με κατευθύνανε, αλλά εγώ εξακολουθώ να μην έχω επιλογή ανανέωσης της κάρτας, η οποία λήγει μέσα στον μήνα...

 

Τι πρέπει να κάνω για να έρθει νέα κάρτα σπίτι>

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tzimmys είπε

Πραγματικά ζητώ συγνώμη αν απαντήθηκε- που είδα κάποιες απαντήσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη-  όπως και μίλησα με το suport τους που με κατευθύνανε, αλλά εγώ εξακολουθώ να μην έχω επιλογή ανανέωσης της κάρτας, η οποία λήγει μέσα στον μήνα... 

Τι πρέπει να κάνω για να έρθει νέα κάρτα σπίτι> 

Ευχαριστώ!

Εχεις κάνει Update την εφαρμογή; Αν ναι και δεν τη βλέπεις την επιλογή για  ανανέωση,  παρηγγειλε νέα κάρτα και μετά ζήτα από το chat να σου πιστωσουν το ποσό στο λογαριασμό σου (θα χρεωθείς αρχικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με την διασύνδεση της νεας κάρτας στο paypal.
Οταν βάζω τα στοιχεία της ρεβο μου λέει οτι δεν είναι αποδεκτή ενώ η προηγούμενη (ληγμένη) την είχε πάρει μια χαρά...

Εχει τύχει σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα και πώς το έλυσε ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zx-spectrum είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με την διασύνδεση της νεας κάρτας στο paypal.
Οταν βάζω τα στοιχεία της ρεβο μου λέει οτι δεν είναι αποδεκτή ενώ η προηγούμενη (ληγμένη) την είχε πάρει μια χαρά...

Εχει τύχει σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα και πώς το έλυσε ?

Ευχαριστώ.

Έχει χρήματα ο λογαριασμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...