Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, antricos είπε

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να περάσω λεφτα στη Revolut μετά από καιρό και έχω μπερδευτεί λίγο!

Παλιότερα έβαζα έναν κωδικό στο πεδίο  "Αιτιολογία προς το δικαιούχο" τώρα δεν το βρίσκω αυτό στο application.

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός? 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι βάζουμε τώρα στα πεδία της Alpha Bank στην φώτο που έχω επισυνάψει?

Ευχαριστω!

Capture.JPG

Ειμαι έτοιμος να σου δώσω τα στοιχεία μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ποιες ασφαλειες να ενεργοποιησω; Βασικα δε νομιζω καν να την χρησιμοποιησω, αφου δε βλεπω να ταξιδευω εξωτερικο!

Τις 3 τελευταίες κάνε μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχει κάνα χρόνο που την παράτησα την κάρτα λόγο ότι τα πήρα μαζί τους η πρώτη κάρτα δεν ήρθε ποτέ μου λένε μην ανησυχείς θα σου στείλουμε άλλη μου έστειλαν ήρθε και βλέπω με χρέωσαν 2 μίλησα μαζί τους αλλά τίποτα κατά λάθος μετά είχα γίνει premium τους έστειλα να με διαγράψουν μου απάντησαν και με έκαναν μετά από κάτι μήνες και με χρέωναν κανονικά είχα φτάσει -23€ και την παράτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Προσωπικά έχει κάνα χρόνο που την παράτησα την κάρτα λόγο ότι τα πήρα μαζί τους η πρώτη κάρτα δεν ήρθε ποτέ μου λένε μην ανησυχείς θα σου στείλουμε άλλη μου έστειλαν ήρθε και βλέπω με χρέωσαν 2 μίλησα μαζί τους αλλά τίποτα κατά λάθος μετά είχα γίνει premium τους έστειλα να με διαγράψουν μου απάντησαν και με έκαναν μετά από κάτι μήνες και με χρέωναν κανονικά είχα φτάσει -23€ και την παράτησα. 

Πλήρωσες τα 23€? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, alexpen είπε

Ειμαι έτοιμος να σου δώσω τα στοιχεία μου...

Χαχαχα ... Όχι εννοώ με ένα κύκλο πια πεδία συμπληρώνω όπως στον original οδηγό! Με dummy values!

Προσπαθώ να πάρω κάτι από ebay (ένα τριφασικό inverter) και δεν με αφήνει λόγο capital controls. Έτσι μου είπαν όταν πήρα την Alpha, ότι υπάρχουν ακόμα "κλειδωμένοι κωδικοί" και κόβει την συναλλαγή αυτόματα η τράπεζα...

Any help will be appreciated! Thanks!

Επεξ/σία από antricos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, turbat0s said:

Τις 3 τελευταίες κάνε μπλε.

Μα αφου λεει να τα κανω switch off για να ενεργοποιηθουν οι ασφαλειες, οποτε δεν πρεπει να ειναι γκρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

Για λονδινο ξερουμε ποιες τραπεζες δεν χρεωνουν προμηθεια αναληψη; 

Μην βγαλεις μετρητα δεν χρειάζεται αλλά αν χρειάζεσαι νομίζω σχεδόν ολες δεν σε χρεωνουν, οπως και να΄χει μολις πας να βγάλεις θα σου πει αν σε χρεώνει ή όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν γινει θα μπορουν να φορτίζονται όλες οι ξενες κάρτες απευθείας με κάρτες Ελληνικών τραπεζών

http://www.real.gr/oikonomia/arthro/sto_trapezi_h_pliris_arsi_ton_capital_controls-524352/

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, VICKR είπε

αν γινει θα μπορουν να φορτίζονται όλες οι ξενες κάρτες απευθείας με κάρτες Ελληνικών τραπεζών

http://www.real.gr/oikonomia/arthro/sto_trapezi_h_pliris_arsi_ton_capital_controls-524352/

Για αυτό το θέμα εχει γίνει πολύ συζήτηση για το τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Για αυτό το θέμα εχει γίνει πολύ συζήτηση για το τίποτα

οχι, πρωτη φορα ανοιγει επισημα η κουβεντα για πληρη αρση. συν οτι ετοιμαζεται και η stripe να μπει στην Ελλαδα http://www.epixeiro.gr/article/112845

θεωρω πως κατι πραπανω θα ξερουν για να ετοιμαζονται

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...