Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, ktsolkas είπε

Τι ακριβώς βάζουμε;θελουμε κ reference αριθμό όπως παλιά;

Γραφεις το IBAN σου και το ονομα σου και στελνεις τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ktsolkas είπε

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο ενημερωμένο link για την μεταφορά μέσω e-banking της εθνικής;

Δεν υπαρχει τετοιο λινκ βαζεις το ιβαν το ποσο και πατάς εκτέλεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δεν υπαρχει τετοιο λινκ βαζεις το ιβαν το ποσο και πατάς εκτέλεση

Όταν έγραψα κάποιο link εννοούσα έναν οδηγό με φωτογραφίες που υπήρχε εδώ μέσα.Προφανως όχι κάτι άλλο.ευχαριστω όσους ασχοληθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ktsolkas είπε

Όταν έγραψα κάποιο link εννοούσα έναν οδηγό με φωτογραφίες που υπήρχε εδώ μέσα.Προφανως όχι κάτι άλλο.ευχαριστω όσους ασχοληθηκαν.

Ακριβώς τα ίδια λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσπαθήσει κανείς πρόσφατα να την προσθέσει σε PayPal; Μου είχε λήξει, την ανανέωσα, την έκανα edit στο PayPal αλλά δε γινόταν αποδεκτή.

Διέγραψα την παλιά (ληγμένη) και δοκίμασα να προσθέσω νέα. Το μύνημα που παίρνω είναι:

Αυτή η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Χρησιμοποιήστε διαφορετική κάρτα.

Η κάρτα έχει αρκετό υπόλοιπο μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, merez είπε

Έχει προσπαθήσει κανείς πρόσφατα να την προσθέσει σε PayPal; Μου είχε λήξει, την ανανέωσα, την έκανα edit στο PayPal αλλά δε γινόταν αποδεκτή.

Διέγραψα την παλιά (ληγμένη) και δοκίμασα να προσθέσω νέα. Το μύνημα που παίρνω είναι:

Αυτή η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Χρησιμοποιήστε διαφορετική κάρτα.

Η κάρτα έχει αρκετό υπόλοιπο μέσα

Ναι εγώ την Παρασκευή την πρόσθεσα κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, merez είπε

Έχει προσπαθήσει κανείς πρόσφατα να την προσθέσει σε PayPal; Μου είχε λήξει, την ανανέωσα, την έκανα edit στο PayPal αλλά δε γινόταν αποδεκτή.

Διέγραψα την παλιά (ληγμένη) και δοκίμασα να προσθέσω νέα. Το μύνημα που παίρνω είναι:

Αυτή η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Χρησιμοποιήστε διαφορετική κάρτα.

Η κάρτα έχει αρκετό υπόλοιπο μέσα

χθες το βραδυ! μια χαρα ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά παιδιά, έγραψα λάθος την Ημ/α λήξης και μου απενεργοποίησε για ασφάλεια τις ηλ.συνναλαγές, ενεργοποιούνται εύκολα από τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα με ποιο τρόπο μπορώ να βάλω χρήματα στην revolut? Παλιά θυμάμαι από τον οδηγό σας έκανα μεταφορά μέσω ibankikg ισχύει πάλι το ίδιο? Δεν μπορώ μέσω της εφαρμογής (κινητού) να μεταφέρω χρήματα? Πάντως προσπάθησα με το  app να προσθέσω την χρεωστική  της eurobank αλλά δεν την δέχεται. Τους ρώτησα και μου είπαν επειδή έχουμε capital control. Αυτή ήταν η απάντηση τους από την εξυπηρέτηση. Ξέρετε κάτι άλλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakinik είπε

Καλησπέρα με ποιο τρόπο μπορώ να βάλω χρήματα στην revolut? Παλιά θυμάμαι από τον οδηγό σας έκανα μεταφορά μέσω ibankikg ισχύει πάλι το ίδιο? Δεν μπορώ μέσω της εφαρμογής (κινητού) να μεταφέρω χρήματα? Πάντως προσπάθησα με το  app να προσθέσω την χρεωστική  της eurobank αλλά δεν την δέχεται. Τους ρώτησα και μου είπαν επειδή έχουμε capital control. Αυτή ήταν η απάντηση τους από την εξυπηρέτηση. Ξέρετε κάτι άλλο?

Αυτη ειναι η απάντηση λόγο capital control.Μονο μέσω εμβασματος απο e-banking με χρέωση 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρησα οτι η παλια virtual ειναι mastercard, ενω η καινουρια visa. Γιατι εγινε αυτη η αλλαγη;

Επισης για ιντερνετ αγορες να χρησιμοποιω τον αριθμος της virtual ή της κανονικης;

Τελος σχετικα με τις προστασιες της κανονικης καρτας, επειδη δεν ειναι αρκετα ξεκαθαρο. Για να ενεργοποιουνται οι ασφαλειες πρεπει να ξετσεκαρω τις επιλογες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Παρατηρησα οτι η παλια virtual ειναι mastercard, ενω η καινουρια visa. Γιατι εγινε αυτη η αλλαγη;

Δικό τους θέμα, δεν επηρεάζει το χρήστη.

27 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Επισης για ιντερνετ αγορες να χρησιμοποιω τον αριθμος της virtual ή της κανονικης;

Όποια θέλεις, οι κανόνες ασφαλείας για ηλεκτρονικές αγορές είναι οι ίδιοι.

27 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

 Για να ενεργοποιουνται οι ασφαλειες πρεπει να ξετσεκαρω τις επιλογες;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να περάσω λεφτα στη Revolut μετά από καιρό και έχω μπερδευτεί λίγο!

Παλιότερα έβαζα έναν κωδικό στο πεδίο  "Αιτιολογία προς το δικαιούχο" τώρα δεν το βρίσκω αυτό στο application.

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός? 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι βάζουμε τώρα στα πεδία της Alpha Bank στην φώτο που έχω επισυνάψει?

Ευχαριστω!

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...