Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/4/2024 στις 12:34 ΜΜ, Kingster είπε

Ερώτηση: υπάρχει τρόπος να συνδέσω το ebay με το λογαριασμό revolut ώστε να γλιτώνω το έμβασμα κάθε φορά που μου στέλνουν έσοδα για αγαθά που πούλησα; Είναι 4€ κάθε φορά και φαντάζομαι μέσω Revolut δεν θα τα πλήρωνα.

 

Στις 29/4/2024 στις 12:35 ΜΜ, cyberguy είπε

ναι και δεν θα πληρωνεις για την μεταφορα

Ωραίος, αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα. Προφανώς προσθέτουμε τον τραπεζικό λογαριασμό της Revolut που είναι ΙΒΑΝ της μορφής LTxxxxxxxxx??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[Για αυτούς που έχουν συνδρομή από Premium και πάνω, οπότε αφορά αρκετά λίγα άτομα λογικά]

Αυτό πρέπει να ισχύει από πάντα φυσικά, κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση/υποβάθμιση της συνδρομής, τα apps codes αλλάζουν.

PS. Το δοκίμασα στο NordVPN όπου είναι και το μόνο που προσωπικά με ενδιαφέρει. 

Έτυχε και αναβάθμισα (δωρεάν) σε Metal (από Premium) , και έβαλα εκ νέου τον κωδικό του NordVPN στο υπάρχων λογαριασμό και από 2 χρόνια subscription πήγε στα 4. Λογικά μόλις κατεβάσω πάλι συνδρομή θα μου δώσει ξανά νέο κωδικό οπότε για +2 χρόνια. 

Άρα λογικά κάποιος μπορεί άνετα (αυτή την στιγμή ) να κάνει stacking στο NordVPN, είτε στον ίδιο λογαριασμό/ email για να καλυφθεί για 10-15 χρόνια είτε σε διαφορετικά email και να "πουλήσει" σε κάποιον γνωστό φίλο (που είχε σκοπό να αγοράσει VPN) το account οπότε του βγαίνει πολύ φθηνότερα (ή και δωρεάν) το subscription στην Revolut. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kioo είπε

Εαν κοψουμε την συνδρομη στην revolut σταματαει και το δωρεαν NordVpn? 

Αν κάποιος έχει free trial μπορεί να το δοκιμάσει, αλλά το πιο πιθανόν όχι δεν σταματάει γιατί δεν είναι αορίστου χρόνου η συνδρομή ούτε μήνα με μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κάποιος άλλος χάσει την πρόσβαση στο Ευέλικτο Λογαριασμό;
Δεν μου το εμφανίζει ξαφνικά από το απόγευμα λες και δεν τον άνοιξα ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Παιδιά έχει κάποιος άλλος χάσει την πρόσβαση στο Ευέλικτο Λογαριασμό;
Δεν μου το εμφανίζει ξαφνικά από το απόγευμα λες και δεν τον άνοιξα ποτέ. 

Bug update φαίνεται να υπάρχει. 

Περιμένουμε το fix. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Bug update φαίνεται να υπάρχει. 

Περιμένουμε το fix. 

Πρέπει να ήταν από την beta έκδοση, μόλις έβαλα την κανονική εμφανίστηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μεταφορά μικρού ποσού από revolut προς Εθνική. 

Είδα πως ως 15€ δεν χρεώνει εισερχόμενο έμβασμα η Εθνική οπότε έστειλα μια φορά. 

Μπορώ να στείλω άλλα 3-4 15αρια ακόμα ή θα υπάρξει χρέωση από την Εθνική; 

Μπορώ να τα στείλω και σήμερα με πολλές μεταφορές απανωτά, ή καλύτερα ένα ανά μέρα; 

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vault13 είπε

Ειμαι στο προγραμμα Premium 2 χρονια. Αν διακοψω και ξαναμπω, πρεπει να παραμεινω υποχρεωτικα ενα χρονο; Αν φυγω εχω cancell fee?

Βγαίνεις όποτε θες χωρίς cancel fee τώρα.

Αν ακυρώσεις έχεις υποχρεωτικό 12μηνο αν ξαναμπεις, άρα αν ακυρώσεις μετά (εκτός και μπήκες εκ νέου με promo) έχει cancel fees. 

Αν αποφασίσεις να ακυρώσεις μην ξεχάσεις να πάρεις το NordVPN και ότι άλλο app ίσως σε ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι για όποιον δεν το έχει σκεφτεί βρήκα έναν τρόπο για "φτηνότερο" cancel fee. Είχα premium και ήθελα να διακόψω και μου ζητούσε 20€. Παρόλα αυτά, αν το ρίξεις στο plus με τα 3.5€, μπορείς μετά να κάνεις cancel με μόνο 7€ fee. Με λίγα λόγια, αντί να δώσεις 20 δίνεις 10.5€ και έχεις και έναν ακόμα μήνα τα προνόμια του plus. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...