Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα και απο μενα μια ερωτηση θελω να φορτησω την καρτα revolut που εχω .θελω να στειλω χρηματα απο ενα λογαριασμο της aphla bank στην καρτα μου revolut.κανω μεταφορα αλλα πιο iban kai bic θα βαλω γιατι την προηγουμενη φορα πριν κανενα διμηνο που ειχα κανει μεταφορα αργησαν να μπουν τα χρηματα και πρεπει να αλλαξε το iban τους,

 

ξερει κανεις την διαδικασια μεσω alpha bank για φορτιση?

ευχαριστω πολυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 3/2/2019 στις 9:17 ΜΜ, ktsolkas είπε

Τι ακριβώς βάζουμε;θέλουμε κ reference αριθμό όπως παλιά;

Πάνω σε αυτό μπορεί κάποιος να απαντήσει τι βάζουμε στο reference (αν βάζουμε, όπως στους πρώτους οδηγούς  ) γιατί τώρα μέσω του app βγάζει μόνο IBAN  k BIC.

Αυτά βάζουμε μόνο και είμαστε οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, crazysax είπε

εγω εβαλα τον αριθμο της καρτα που εχει η revolut μου .να δουμε λογικα ειναι για να κανει ενα check τον δικαιουχο.προχωρησε κανονικα να δουμε.(αιτιολογια προς δικαιουχο ετσι φενετε στην τραπεζα aplha bank )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, VICKR είπε

οχι, πρωτη φορα ανοιγει επισημα η κουβεντα για πληρη αρση. συν οτι ετοιμαζεται και η stripe να μπει στην Ελλαδα http://www.epixeiro.gr/article/112845

θεωρω πως κατι πραπανω θα ξερουν για να ετοιμαζονται

Το θέμα της φόρτισης με κάρτα εννοώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

       Καλησπέρα παίδες! Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ insomnia, και θα ήθελα να σας συγχαρώ όλους πραγματικά για τις πληροφορίες και διευκρινήσεις στα πάντα! Είναι απίστευτο πόσα μικροπράγματα (αλλά σημαντικά) μαθαίνεις, τα οποία μου χαν ξεφύγει, εκεί που νόμιζα ότι γνωρίζω αρκετά περί αυτών! Έκατσα κυριολεκτικά και διάβασα όλα τα post του thread εδώ, καθώς ανακάλυπτα συνέχεια πράγματα (αν και μου πήρε κάτι μέρες 😅😅 )

Θέλω όμως να ρωτήσω μερικά πραγματάκια που δεν σιγούρεψα, όποιος έχει την καλοσύνη να μου πει!

Έχω ρέβολουτ κ γω (mastercard), δω και κάνα μήνα, με κύριο σκοπό (καθώς είχα και ήδη Ν26), να χρησιμοποιώ google play contactless. Καθώς μπορώ να την δηλώσω, κατά την ενεργοποίηση του contactless, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν γίνεται με την κάρτα αυτή. Επειδή είδα posts με άτομα που ισχυρίζονταν ότι το χρησιμοποιούν μια χαρά (αρκεί να ναι master card), υπάρχουν και άλλοι που λένε ότι δεν μπορείς με όλες. Υπάρχει κάποια προυπόθεση ή κάτι διαφορετικό που κάνατε?? Έχω ακούσει και την άποψη, ότι πρέπει να επιλεχθείς και σαν beta tester, το οποίο είναι random ποιος θα ναι.

Επίσης, ο αδερφός μου που είναι σε υποστηριζόμενη χώρα (Σουηδία), αν βγάλει αυτός revolut, θα χει πιθανότητες να του λειτουργεί?

Επεξ/σία από SerMark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή σε όσους «φορτώνουν» την Revolut. Μου έσκασε αυτό:F52435EC-6BFE-4D7F-BB1E-1DC23B73882D.png.00b15bee448da7e7dbaee709774402c3.png

 

Υπαρχει όριο 12,000€ τον χρόνο μετά ζητάει εξηγήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Υπαρχει όριο 12,000€ τον χρόνο μετά ζητάει εξηγήσεις!

Δηλαδή εσύ το ξεπέρασες πρόσφατα και έσκασε τώρα το μήνυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και από εμένα τέλη του μηνός τελειώνει η πρώτη κάρτα που είχα πως γίνεται να ζητήσω την μεταλλική της Revolut και να μην δίνω συνδρομή ύστερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, MeRo είπε

πως γίνεται να ζητήσω την μεταλλική της Revolut και να μην δίνω συνδρομή ύστερα 

Εννοείς να τους κοροϊδέψεις?

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, MeRo είπε

Καλησπέρα σας και από εμένα τέλη του μηνός τελειώνει η πρώτη κάρτα που είχα πως γίνεται να ζητήσω την μεταλλική της Revolut και να μην δίνω συνδρομή ύστερα 

Η μεταλλική έχει και την συνδρομή.χωρίς την συνδρομή έχει την απλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MeRo είπε

Καλησπέρα σας και από εμένα τέλη του μηνός τελειώνει η πρώτη κάρτα που είχα πως γίνεται να ζητήσω την μεταλλική της Revolut και να μην δίνω συνδρομή ύστερα 

Τι τη θες τη μεταλλικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppetr είπε

Τι τη θες τη μεταλλικη?

Τίποτα το ιδιαίτερο απλά για την εμφάνιση και μόνο .. άμα πληρώσω την πρώτη συνδρομή γίνεται να γίνει διακοπή ? Μήπως ακυρώθηκε και η κάρτα μετά ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MeRo είπε

Τίποτα το ιδιαίτερο απλά για την εμφάνιση και μόνο .. άμα πληρώσω την πρώτη συνδρομή γίνεται να γίνει διακοπή ? Μήπως ακυρώθηκε και η κάρτα μετά ?

Έχει ελάχιστη παραμονή στην υπηρεσία 12 μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Έχει ελάχιστη παραμονή στην υπηρεσία 12 μήνες...

Μπορείς να ακυρώσεις μέσα σε 14 μέρες αλλά υπάρχει fee για την κάρτα ~60€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...