Προς το περιεχόμενο

Το Cosmote TV Go πλέον ως ανεξάρτητη υπηρεσία χωρίς περιορισμούς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, dimitridegrecia είπε

Δεν μπαίνει σε TV box ούτε σε rooted smartphone. Κάνει έλεγχο και βλέπει τι συσκρυή είναι. Επίσης θέλει κάρτα ΣΙΜ με ενεργό νούμερο για να λειτουργήσει. Ακόμα και σε σμαρτφον άμα βγάλεις τη ΣΙΜ δεν δουλεύει. Κάθε φορά που το ανοίγεις στέλνει και δέχεται SMS επιβεβαίωσης με τον αριθμό που έχεις δηλώσει. Εκτός αν έχεις HTPC με Windows. Αν είναι android ή iOS θέλει κανονικό κινητό...Τεσταρισμένο μέχρι αηδίας. Το ίδιο και το NovaGO.

Πολύ κατατοπιστική η απάντηση σου, οποίος αναρωτιόταν μάλλον του λύθηκαν οι απορίες. 

Εγώ δεν έχω box. Αν αποφασίσω να το αγοράσω για να βλέπω κανένα CL, απλά θα συνδέω το laptop με την τηλεόραση. Δεν είναι και τόσος κόπος αυτό το workaround. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, nzeppos είπε

Τραγική η κατάσταση σε μια υπηρεσία που μάλλον απευθύνεται σε Μογγόλους (με όλο το σεβασμό στους Μογγόλους). Έβαλα αρχικά την εφαρμογή στο κινητό και συνδέθηκα κανονικά. Μετά λέω θα τη δοκιμάσω καλύτερα στο Mi Box οπότε κάνω deregister το κινητό.

Στο Mi Box όμως (όπως έγραψα και πιο πάνω) παρότι έκανα κανονικά login το streaming δεν ξεκινούσε καθόλου (χωρίς κάποιο μήνυμα λάθους). Οπότε εν μέσω άφθονων δοκιμών ξηλώνω το apk και πάω να το ξαναβάλω. Έλα μου όμως που λέει ότι έχω ήδη ενεργοποιημένη μια συσκευή (προφανώς με το ίδιο ακριβώς όνομα, το Mi Box!) και δεν με αφήνει να την αφαιρέσω. Πρακτικά το μενού λουπάρει συνέχεια ανάμεσα στο κουμπί remove και στην προειδοποίηση ότι πρέπει να γίνει remove το Mi Box.

Μόνο όταν ξαναπροσπάθησα από το κινητό μού πέταξε για μία και μόνη φορά ότι δεν μπορεί να γίνει πάνω από μία αλλαγή συσκευής ανά 30 μέρες (γνωστός περιορισμός στους κανόνες χρήσης της υπηρεσίας). Μετά άρχισε πάλι τη λούπα που κάνει και στο Mi Box.

Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να δω TV Go ούτε στο κινητό, ούτε στο Mi Box, ούτε πουθενά αλλού για 30 μέρες. Κατά τ' άλλα όμως υποτίθεται στο ενδιάμεσο θα την πληρώνω κανονικά την υπηρεσία.

Τους έστειλα email και αν δεν λύσουν το πρόβλημα μέσα σε 2-3 μέρες θα απενεργοποιήσω τη συνδρομή Αν τα δουν ποτέ αυτά τα 5 ευρώ του πρώτου μήνα, να μου το πουν κι εμένα.

Επειδή τώρα ετοιμαζόμουν να πάρω το Mi Box για να βλέπω GO, στην δική σου περίπτωση που όπως λες δεν παίζει, μήπως έκανες στο μποξάκι την τελευταία αναβάθμιση η οποία μάλλον προκάλεσε πολλά προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει πάρει το τελευταίο update. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν φταίει αυτό γιατί μέχρι πρότινος νομίζω το TV GO έπαιζε κανονικά στα Xiaomi Mi Box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 ώρες πριν, dimitridegrecia είπε

Δεν μπαίνει σε TV box ούτε σε rooted smartphone. Κάνει έλεγχο και βλέπει τι συσκρυή είναι. Επίσης θέλει κάρτα ΣΙΜ με ενεργό νούμερο για να λειτουργήσει. Ακόμα και σε σμαρτφον άμα βγάλεις τη ΣΙΜ δεν δουλεύει. Κάθε φορά που το ανοίγεις στέλνει και δέχεται SMS επιβεβαίωσης με τον αριθμό που έχεις δηλώσει. Εκτός αν έχεις HTPC με Windows. Αν είναι android ή iOS θέλει κανονικό κινητό...Τεσταρισμένο μέχρι αηδίας. Το ίδιο και το NovaGO.

Εχω 2 χρονια cosmote go σε rooted με custom rom android κινητο. Suhide.

Επισης και σε android box με hdmi το εχω βαλει κανονικα και επαιζε αψογα. Απλα θελει να ξερεις.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι στο σταδιο που εστειλα τη παραγγελια, ηλεκτρονικα (στον γερμανο που πηγα το πρωι δεν ειχαν ιδεα για ποιο πραγμα μιλαγα), και περιμενω τηλεφωνο επιβεβαιωσης, μου καθεται παραξενο που ζητανε ενα σκασμο πληροφοριες , αναρωτιεμαι πως θα πληρωσω , ελπιζω μην μου πουνε να παω καταστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

 

Εχω 2 χρονια cosmote go σε rooted με custom rom android κινητο. Suhide.

Επισης και σε android box με hdmi το εχω βαλει κανονικα και επαιζε αψογα. Απλα θελει να ξερεις.

 

SuperSU και Xposed ετσι  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, SKOKMAN said:

IPTV με 20 ευρω τον μηνα και τα εχεις ΟΛΑ παντου

NOVA-OTE TV κτλ

Δεν αξίζει γιατί δεσμεύεσαι σε μια συσκευή ένα μέρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, georgethebeast είπε

ειμαι στο σταδιο που εστειλα τη παραγγελια, ηλεκτρονικα (στον γερμανο που πηγα το πρωι δεν ειχαν ιδεα για ποιο πραγμα μιλαγα), και περιμενω τηλεφωνο επιβεβαιωσης, μου καθεται παραξενο που ζητανε ενα σκασμο πληροφοριες , αναρωτιεμαι πως θα πληρωσω , ελπιζω μην μου πουνε να παω καταστημα!

Απ' ότι φαίνεται σου έρχεται λογαριασμός στο τέλος του μήνα και πληρώνεις τότε. Αυτά που δεν πρόκειται να πάρουν ποτέ από μένα μιας και η υπηρεσία εξακολουθεί να μη λειτουργεί στις συσκευές μου και φυσικά η Cosmote ακόμα δεν έχει απαντήσει στο email μου (όχι δεν πρόκειται να τους κυνηγήσω σε τηλέφωνα ή live chat). Δευτέρα-Τρίτη κάνω την ακύρωση της συνδρομής από το site. Όταν φτιάξουν την υπηρεσία σωστά και βάλουν και σοβαρά apps σε smart TV, Android TV, Xbox, PS4 κλπ το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ντοκιμαντέρ εκτός από ιστορικά και άγρια φύση έχει καθόλου επιστημονικά και γενικότερα ενδιαφέροντα θέματα; Για 5 ευρώ είναι καλή η τιμή. Γιατί του Netflix ήταν λίγο από γοητευτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2018 στις 5:23 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Εγώ το πακέτο με τα ντοκυμαντέρ πάντως θα το χτύπαγα. Το θέμα ίναι ότι για κάποιο λόγο δεν τρέχει η εφαρμογή στον υπολογιστή μου, την εγκατέστησα, κάνω διπλό κλικ στο εικονήδιο, βγάζει κλεψύδρα (ότι κάτι κάνει και καλά), αλλά δεν τρέχει τίποτα.

Πρέπει να ξαναμπείς στην ιστοσελίδα, να κάνεις login και από εκεί βλέπεις τα κανάλια. Ο player δεν κάνει κάτι, από την ιστοσελίδα το διαχειρίζεσαι.

Στις 4/8/2018 στις 10:06 ΠΜ, dimitridegrecia είπε

Δεν μπαίνει σε TV box ούτε σε rooted smartphone. Κάνει έλεγχο και βλέπει τι συσκρυή είναι. Επίσης θέλει κάρτα ΣΙΜ με ενεργό νούμερο για να λειτουργήσει. Ακόμα και σε σμαρτφον άμα βγάλεις τη ΣΙΜ δεν δουλεύει. Κάθε φορά που το ανοίγεις στέλνει και δέχεται SMS επιβεβαίωσης με τον αριθμό που έχεις δηλώσει. Εκτός αν έχεις HTPC με Windows. Αν είναι android ή iOS θέλει κανονικό κινητό...Τεσταρισμένο μέχρι αηδίας. Το ίδιο και το NovaGO.

Δεν χρειάζεται πλέον sim!!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theof28 είπε

Πρέπει να ξαναμπείς στην ιστοσελίδα, να κάνεις login και από εκεί βλέπεις τα κανάλια. Ο player δεν κάνει κάτι, από την ιστοσελίδα το διαχειρίζεσαι.

Μπαίνω αλλά μου ξαναβγάζει μήνυμα να κατεβάσω την εφαρμογή. Και δεν γίνεται τίποτα. Έχω κατεβάζει το εκτελέσιμο αρχείο που κάνει την εγκατάσταση, και έκανα την εγκατάσταση, μετά το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Απ' ότι φαίνεται σου έρχεται λογαριασμός στο τέλος του μήνα και πληρώνεις τότε. Αυτά που δεν πρόκειται να πάρουν ποτέ από μένα μιας και η υπηρεσία εξακολουθεί να μη λειτουργεί στις συσκευές μου και φυσικά η Cosmote ακόμα δεν έχει απαντήσει στο email μου (όχι δεν πρόκειται να τους κυνηγήσω σε τηλέφωνα ή live chat). Δευτέρα-Τρίτη κάνω την ακύρωση της συνδρομής από το site. Όταν φτιάξουν την υπηρεσία σωστά και βάλουν και σοβαρά apps σε smart TV, Android TV, Xbox, PS4 κλπ το ξανασυζητάμε.

θα το πληρωσω για τον 1 μηνα ( δυστυχως απο οσο διαβασα την πατησες , πρεπει να κανουν reset στο λογαριασμο σου), μακαρι να δουλευε σε σμαρτ tv και σε κονσολες (ειδικα σε κονσολα θα ηταν τελειο!) , βασικα το τεσταρω γιατι ως καμενος σινεφιλ οι μηνες γεναρης/φλεβαρης ειναι τιγκα στα βραβεια και η κοσμοτε τα εχει ολα αυτα! 

τωρα μερικες γρηγορες συμβουλες/παρατηρησεις/γκρινιες

1)οταν ανοιξει η οθονη που παιζει το καναλι κατευθειαν settings και βαλτε το 720 , οταν μενει στο auto, στο παραμικρο πεφτει σε ποιοτητα 320 και πιξελαρει χοντρα

2) τελειο που στο λαπιτοπι παραμενει στην επιφανεια το "καναλι" 

3) αν πας να συνδεσεις hdmi οπως ειπαν κατευθειαν μαυριζουν ολα, για να ξαναπαρει μπροστα θελει να κανεις αποσυνδεση συνδεση στο προφιλ σου (λολ)

4) η διαδικασια παντως απο το τηλεφωνημα που γινεται μεχρι την ενεργοποιηση εγινε γρηγορα

5) 10 ευρω για το "cinema" πακετο μου φαινεται ακριβο , θα επιθυμουσα τουλαχιστον το φοξ (δεν θα ηταν hd, το go απο οσο εχω καταλαβει δεν δινει hd)

τσιρζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεγκατασταση player απο πινακα έλεγχου, ρεσταρτ υπολογιστή, διαγραφή cookies από το browser (προσοχή μην σβήσεις κάτι που θές). Μπαίνεις στην ιστοσελίδα http://www.cosmotetvgo.gr/EPG/jsp/webtv/index.jsp# 

kάνεις εγκατάσταση, αποδοχή cookies, σύνδεση με τα στοιχεία σου, αποδοχή σε όλα, και πατάς κανάλι και βλέπεις.

Προσοχή να κάνετε σύνδεση από τον ίδιο browser γιατι μπορεί να το δεί ως διαφορετική συσκεύη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για όσους ξέρουν.. Καλώ τους φίλους σπίτι. Κάποιοι ρίχνουν άκυρο γιατί παίζει λέει ο θρύλος. Εγώ τους λέω μην σε νοιάζει θα σας φτιάξω. Μπαίνω στην σελίδα της κόσμοτε κάνω registration κατεβάζω εφαρμογή πληρώνω με χρεωστική συνδέω λαπτοπ με τηλεόραση 55 μέσω hdmi και βλέπουμε τον αγώνα σπίτι σε χρόνο πατ κιουτ. Ισχύουν όλα όσα έγραψα???? 

15 λεπτά πριν, cd2matheos είπε

Ερώτηση για όσους ξέρουν.. Καλώ τους φίλους σπίτι. Κάποιοι ρίχνουν άκυρο γιατί παίζει λέει ο θρύλος. Εγώ τους λέω μην σε νοιάζει θα σας φτιάξω. Μπαίνω στην σελίδα της κόσμοτε κάνω registration κατεβάζω εφαρμογή πληρώνω με χρεωστική συνδέω λαπτοπ με τηλεόραση 55 μέσω hdmi και βλέπουμε τον αγώνα σπίτι σε χρόνο πατ κιουτ. Ισχύουν όλα όσα έγραψα???? 

Sorry δεν είχα διαβάσει τα σχόλια πριν κάνω την ερώτηση. Να υποβάλλω μια άλλη ρωτήσω λοιπόν τώρα που είμαι ποιο ενήμερος. Μας δουλεύουν??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...