Προς το περιεχόμενο

Ανεργία ή αεργία τελικά;


G.bar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 *"Η λέξη άεργος σημαίνει εκείνον που γενικά δεν έχει εργασία ή ασχολία ενώ η λέξη άνεργος προσδιορίζει εκείνον που αναζητεί εργασία αλλά δεν βρίσκει"

   Μου προκαλεί τεράστια εντυπωση τον τελευταίο καιρό ενα θέμα στην εργασία μιας φίλης.. Δουλευει στον ΟΠΑΠ υπευθυνη  και ψάχνουν απεγνωσμένα προσωπικό τον τελευταίο καιρο για κατάστημα στο Περιστέρι (play opap) με μοναδικό κριτηριο οι υποψήφιοι να είναι κάτοικοι Περιστερίου ή γύρω περιοχών και να έχουν μεταφορικό μέσο γιατι κάποιες βαρδιες τελειώνουν μετά τη λήξη των συγκοινωνιών. Δηλαδή στην ουσία ζητάνε κάποιον ανειδίκευτο άνω των 23 για μόνιμη απασχόληση, με βασικό μισθό 600 ευρω που με τα νυχτερινα φτανει 700+, σύν μπόνους κάποια endered κουπονια που δινουν, με αξιοπρεπέστατες συνθήκες εργασίας, και δεν βρίσκεται κανείς. Και σε κάποιους "γνωστούς" που απευθύνθηκε προσωπικά γνωρίζοντας οτι ψάχνουν δουλεια, έλαβε κάτι απαντήσεις τύπου "Μολις γυρίσω απο διακοπές θα το τσεκάρω" "Από Σεπτέμβρη θα το δούμε" "Ευχαριστώ ρε συ αλλα είμαι διακοπές τωρα...",  άλλος δεν ήθελε να κάνει βάρδιες γιατί παίζει σε ένα πρωτάθλημα 5χ5 ποδόσφαιρο. Εντάξει, συμφωνώ απόλυτα και δεκτά όλα αυτά αλλά οι θέσεις ανειδίκευτων διευθυντών με ελευθερο ωράριο είναι περιορισμένες παιδιά.. 
  Τελικά μήπως κάποιοι δεν αγχώνονται και τόσο για το θέμα της εργασία και αρκούνται στο "χαρτζιλίκι" ανεξαρτήτου ηλικίας;
 

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύουν και τα δύο, υπάρχουν άνεργοι... και "άνεργοι".

Γνωρίζω  αρκετό κόσμο που έχει επαναπαυτεί στις παροχές γονιών και στα ήδη υπάρχοντα χρήματα. Κάθε φορά που βγαίνω έξω με παρέες ανέργων και εκπλήσομαι από τα χρήματα τα οποία ξοδεύουν ή βλέπω στο fb να κάνουν συνεχώς ταξίδια/διακοπές... και πιο κάτω να ποστάρουν κατηγορώντας τους κακούς αμερικάνους και την Ε.Ε.

Εγώ παρόλο που έχω έναν αξιόλογο μισθό για τα δεδομένα της εποχής είμαι πολύ πιο προσεκτικός στο τι ξοδεύω. Θέλω ότι αγοράζω, να αξίζει τα χρήματά του. Είναι διαφορετικά όταν κερδίζεις τα χρήματα, τα προσέχεις περισσότερο και δεν τα θεωρείς δεδομένα. Γενικά πολλά πράγματα στην εποχή μας τα θεωρούμε δεδομένα, ενώ παλιότερα θεωρούνταν πολυτέλεια...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω φίλο που δουλεύει σε πρακτορείο οπαπ και επειδή ειναι απλα franchise δεν απορώ καθόλου με τις απαντήσεις που έλαβε η φίλη σου. Ειναι συνήθως οικογενειακές επιχειρήσεις  με οτι αυτό συνεπάγεται, ο οπαπ δεν επιβάλει τίποτα σε οτι αφορά τα εργασιακά ( ρεπό, πληρωμές, άδεια) και συναναστρέφεσαι ολη τη μέρα με λαμόγια κ τζογαδόρους. Πες της φίλης σου να κάνει την ερώτηση ξανα το χειμώνα αλλά αντι για οπαπ να πει γραφιας στο δημο της περιοχής. Δημόσιο δηλαδη. Είμαι πολύ περίεργος να μάθω για τις απαντήσεις.

Πάντως αυτό με κατι τυπαδες κ τυπισσες στο Facebook που  βρίσκονται μονιμα σε διακοπές, με κάνει να απορώ γενικότερα. Τι δουλειά κάνουν (αν κάνουν) κ που βρίσκουν τόσα χρηματα , χρόνο κι όρεξη ν ειναι μόνιμα εν κινήσει. Συνήθως είναι ξένοι βέβαια επι το πλείστον .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά εγώ που έφτιαξα ίνσταγκραμ φέτος και ακολουθώ διάφορα ρανδομ γκομενάκια, σχεδόν όλες πήγαν διακοπές Μύκονο 🤣 Εγώ έχω κανα 3 χρόνια να πάω διακοπές. Από τα στοριζ κατάλαβα ένα πράγμα, υπάρχει κόσμος με πολύ, πολύ χρήμα εκεί έξω. Βέβαια αυτές οι τύπισσες δε δουλεύουν καν...

Επεξ/σία από Lelouch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τα πάντα. Και κόσμος που ζορίζεται και κόσμος που είναι άνετος. Πολλοί έχουν την πολυτέλεια να επιλέγουν δουλειές και να μη πάνε αν δεν τους κάνει 100% (όπως αυτοί που ρώτησε η φίλη σου). Σίγουρα η προηγούμενη γενιά παίζει μεγάλο ρόλο και βοηθάει πολύ, στην ουσία η οικονομία στηρίζεται σε μεγάλο βαθμό στους συνταξιούχους (συν σπίτια, ακίνητα, δουλειές κλπ που έχουν δώσει). Αρκετοί φτιάχτηκαν και μέσα στην κρίση και βγάζουν καλά λεφτά. Απλά είναι σπάνιο να ακούσεις από κάποιον ότι όλα πάνε καλά, συνήθως από συνήθεια θα κλαφτεί και θα πει κρίση, δύσκολα κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλειες υπαρχουν..απλα οι περισσοτερες ειναι με βασικο μισθο, σε κακομοιρο περιβαλλον και χωρις προοπτικη...

και καποιος πχ "μορφωμενος" στα 25 με πτυχιο και μεταπτυχιακο πουλαει πολυ ακριβα τον εαυτο του για τετοιες δουλειες, εχει ανεβασει τον αμανε και σνομπαρει τετοιες θεσεις..ουτε το δεχομαι ουτε το κατηγορω, απλα το καταλαβαινω

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα με τα γκομενάκια ειναι γνωστό εδω κ δεκαετίες πως βγαίνουν τα λεφτα. Πάει η βίζιτα και η ρουφοκαυλετα σύννεφο μεχρι μια ηλικια. Οι μαντραχαλαδες όμως; Αυτά που μπορω να σκεφτώ εκτος απο πλούσιους γονείς ειναι: Χώνουν γριές, κιναιδους ή bitcoin.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Καλά εγώ που έφτιαξα ίνσταγκραμ φέτος και ακολουθώ διάφορα ρανδομ γκομενάκια, σχεδόν όλες πήγαν διακοπές Μύκονο 🤣 Εγώ έχω κανα 3 χρόνια να πάω διακοπές. Από τα στοριζ κατάλαβα ένα πράγμα, υπάρχει κόσμος με πολύ, πολύ χρήμα εκεί έξω. Βέβαια αυτές οι τύπισσες δε δουλεύουν καν...

Αν μιλάμε για κορμιά μη σε φανεί παράξενο αν τις πληρώνουν απλά για να κάθονται στη ξαπλώστρα και να λιαζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω πως απλα ολα υπαρχουν. Και πιατευω πως το πως το ποσοστο που δε χρεαζεται καν να δουλευει ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτι νομιζουμε. 

Επεξ/σία από ParhsG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι ειναι τραγικο απο ενα συγκεκριμενο περιστατικο να το γενικευει καποιος χωρις λογο.

Οντως ειναι αληθεια οτι υπαρχουν και αεργοι,οχι τωρα εδω και χρονια και φυσικα οχι μονο στην Ελλαδα.

Το προβλημα ομως ειναι οτι δυστηχως οι περισσοτερες δουλειες σημερα περιοριζονται κυριως στην χρηση οχηματος για μεταφορες(καλη ωρα),delivery,πωλητης(ρουχα,αλυσιδα),σερβιτορος,ξενοδο υπαλληλος(εποχικος) και παει λεγοντας.

Αλλο ενα κακο ειναι και τα τραγικα ωραρια που ζητανε οι περισσοτερες δουλειες του τυπου 48ωρες την εβδομαδα(κοινως 6 μερες 8ωρα)και μισθο πεινας.

Α και τελος χωρις προυπηρεσια δεν πας πουθενα πλεον.Γιαυτο και οι περισσοτεροι ειτε βρισκουν δουλεια μεσω καποιου γνωστου ή κοιτανε προς εξωτερικο.Αν τελειωσες μια σχολη και δεν σε κρατησουν εκει που κανεις πρακτικη μετα(εκτος αν ειναι συγκεκριμενο τμημα)πολυ δυσκολα τα πραγματα μετα για να βρεις καπου να ξεκινησεις χωρις προυπηρεσια,ειδικα οταν περνανε τα χρονια και εισαι και ανω των 25.

ΓΙατι δυστηχως στις μερες μας υπαρχει τρελη εκμεταλλευση για οσους μενουν στην Ελλαδα.Ειδικα τωρα τα καλοκαιρια απο τους εποχικους που δουλευουν σε νησια/επαρχια πεφτει μαυρη εργασια σε τρομερα μεγαλα ποσοστα.

Εχω γνωστους μου που ξαναεφυγαν στην επαρχια επειδη στις μεγαλες πολεις δεν εβρισκαν δουλεια ουτε για αστειο.

Εγω βλεπω και οτι αρκετες μικρες επιχειρησεις εχουν κλεισει και μονο μεγαλες αλυσιδες κυριως εχουν μεινει ανοιχτες.

Τελος να θυμισω οτι τις αδειες οι περισσοτεροι τις παιρνουν περιπου τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου μεχρι περιπου το 15Αυγουστο,αρα ουτε αυτο μου κανει εντυπωση για τις διακοπες.

Εκτος αν αναφερεστε σε κυριες οι οποιες ειναι διακοπες για ξερω γω 2 μηνες εκει και δεν ειναι φοιτητριες.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, G.bar είπε

 *"Η λέξη άεργος σημαίνει εκείνον που γενικά δεν έχει εργασία ή ασχολία ενώ η λέξη άνεργος προσδιορίζει εκείνον που αναζητεί εργασία αλλά δεν βρίσκει"

   Μου προκαλεί τεράστια εντυπωση τον τελευταίο καιρό ενα θέμα στην εργασία μιας φίλης.. Δουλευει στον ΟΠΑΠ υπευθυνη  και ψάχνουν απεγνωσμένα προσωπικό τον τελευταίο καιρο για κατάστημα στο Περιστέρι (play opap) με μοναδικό κριτηριο οι υποψήφιοι να είναι κάτοικοι Περιστερίου ή γύρω περιοχών και να έχουν μεταφορικό μέσο γιατι κάποιες βαρδιες τελειώνουν μετά τη λήξη των συγκοινωνιών. Δηλαδή στην ουσία ζητάνε κάποιον ανειδίκευτο άνω των 23 για μόνιμη απασχόληση, με βασικό μισθό 600 ευρω που με τα νυχτερινα φτανει 700+, σύν μπόνους κάποια endered κουπονια που δινουν, με αξιοπρεπέστατες συνθήκες εργασίας, και δεν βρίσκεται κανείς. Και σε κάποιους "γνωστούς" που απευθύνθηκε προσωπικά γνωρίζοντας οτι ψάχνουν δουλεια, έλαβε κάτι απαντήσεις τύπου "Μολις γυρίσω απο διακοπές θα το τσεκάρω" "Από Σεπτέμβρη θα το δούμε" "Ευχαριστώ ρε συ αλλα είμαι διακοπές τωρα...",  άλλος δεν ήθελε να κάνει βάρδιες γιατί παίζει σε ένα πρωτάθλημα 5χ5 ποδόσφαιρο. Εντάξει, συμφωνώ απόλυτα και δεκτά όλα αυτά αλλά οι θέσεις ανειδίκευτων διευθυντών με ελευθερο ωράριο είναι περιορισμένες παιδιά.. 
  Τελικά μήπως κάποιοι δεν αγχώνονται και τόσο για το θέμα της εργασία και αρκούνται στο "χαρτζιλίκι" ανεξαρτήτου ηλικίας;
 

Για να καταλάβω, το πρόβλημα είναι οτι δεν βρίσκονται υπάλληλοι ή επειδή ανέφερε ο άλλος οτι τώρα βρίσκεται διακοπές; 

Το οτι υπάρχουν άεργοι αυτό είναι δεδομένο δεν χρειάζεται καν συζήτηση. 

Για το γεγονός οτι δεν βρίσκουν υπάλληλο, επίτρεψέ μου είτε να το αμφισβητήσω είτε να σου πω οτι απλά πέσατε στην περίπτωση. Διότι αυτά που ξέρω εγώ από άλλες περιπτώσεις εργοδοτών που έψαχναν εργαζόμενο με χαμηλότερο μισθό από αυτόν και χειρότερες συνθήκες, βρέθηκε οχι άμεσα αλλά σχετικά εύκολα.

Τώρα για τον άλλο που λες με τις διακοπές, καλά έκανε και απάντησε έτσι. Αν είχε βιοποριστικό πρόβλημα θα έψαχνε συνεχώς για εργασία και κατά 99.9% δεν θα είχε πάει καν διακοπές. Προφανώς δεν έχει βιοποριστικό πρόβλημα και του πλήρωσαν τις διακοπές οι γονείς, όπως και να έχει, εγώ δεν θα καθόμουν να διακόψω τις διακοπές μου και να γυρίσω άρον άρον επειδή κάποιος γνωστός στον οποίον μάλιστα δεν εξέφρασα κάποιο ενδιαφέρον για εύρεση εργασίας ξαφνικά με πήρε τηλέφωνο και μου ανακοίνωσε οτι υπάρχει μια θέση εργασίας, να περιμένει και όταν γυρίσω από τις διακοπές θα τα πούμε. Επίσης, τέτοια εποχή, πέραν από επιχειρήσεις του τουριστικού τομέα, δεν κάνουν προσλήψεις, οι εργαζόμενοι παίρνουν τις άδειές τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Lelouch said:

Καλά εγώ που έφτιαξα ίνσταγκραμ φέτος και ακολουθώ διάφορα ρανδομ γκομενάκια, σχεδόν όλες πήγαν διακοπές Μύκονο 🤣 Εγώ έχω κανα 3 χρόνια να πάω διακοπές. Από τα στοριζ κατάλαβα ένα πράγμα, υπάρχει κόσμος με πολύ, πολύ χρήμα εκεί έξω. Βέβαια αυτές οι τύπισσες δε δουλεύουν καν...

Ας είναι καλά αυτοί οι τύποι που δεν βρίσκονται ποτέ μέσα σ αυτά τα storιes :P 

Από χορηγούς καλά τα πάνε όλες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, G.bar said:

 *"Η λέξη άεργος σημαίνει εκείνον που γενικά δεν έχει εργασία ή ασχολία ενώ η λέξη άνεργος προσδιορίζει εκείνον που αναζητεί εργασία αλλά δεν βρίσκει"

   Μου προκαλεί τεράστια εντυπωση τον τελευταίο καιρό ενα θέμα στην εργασία μιας φίλης.. Δουλευει στον ΟΠΑΠ υπευθυνη  και ψάχνουν απεγνωσμένα προσωπικό τον τελευταίο καιρο για κατάστημα στο Περιστέρι (play opap) με μοναδικό κριτηριο οι υποψήφιοι να είναι κάτοικοι Περιστερίου ή γύρω περιοχών και να έχουν μεταφορικό μέσο γιατι κάποιες βαρδιες τελειώνουν μετά τη λήξη των συγκοινωνιών. Δηλαδή στην ουσία ζητάνε κάποιον ανειδίκευτο άνω των 23 για μόνιμη απασχόληση, με βασικό μισθό 600 ευρω που με τα νυχτερινα φτανει 700+, σύν μπόνους κάποια endered κουπονια που δινουν, με αξιοπρεπέστατες συνθήκες εργασίας, και δεν βρίσκεται κανείς. Και σε κάποιους "γνωστούς" που απευθύνθηκε προσωπικά γνωρίζοντας οτι ψάχνουν δουλεια, έλαβε κάτι απαντήσεις τύπου "Μολις γυρίσω απο διακοπές θα το τσεκάρω" "Από Σεπτέμβρη θα το δούμε" "Ευχαριστώ ρε συ αλλα είμαι διακοπές τωρα...",  άλλος δεν ήθελε να κάνει βάρδιες γιατί παίζει σε ένα πρωτάθλημα 5χ5 ποδόσφαιρο. Εντάξει, συμφωνώ απόλυτα και δεκτά όλα αυτά αλλά οι θέσεις ανειδίκευτων διευθυντών με ελευθερο ωράριο είναι περιορισμένες παιδιά.. 
  Τελικά μήπως κάποιοι δεν αγχώνονται και τόσο για το θέμα της εργασία και αρκούνται στο "χαρτζιλίκι" ανεξαρτήτου ηλικίας;
 

Οτι υπαρχει μεγαλη ανεργια και επηρεαζονται και ατομα που εχουν ορεξη για δουλεια ισχυει.

Απλα υπαρχει πολυς, τραγικα πολυς κοσμος, που δεν εχει εχει επιγνωση του τι κυβικα πιανει στον επαγγελματικο χωρο. Ετσι βλεπεις τυπους που επειδη πηραν ενα πτυχιο (πολυ συχνοτερα αν εχουν και μεταπτυχιακο) απο την χαβουζα της τριτοβαθμιας ελληνικης εκπαιδευσης και με 0 πειρα, να θεωρει εαυτον ικανο για διοικητικες θεσεις σε επιχειρησεις , στη χειροτερη να συμβιβαζεται με θεση υπαλληλου σε καποια σπουδαια εταιρεια (με αναλογους μισθους κλπ.) γιατι θεωρουν πως αυτη ειναι η αξια τους στην αγορα εργασιας και δεν συμβιβαζονται με την πραγματικοτητα, δεν καταδεχονται entry level εργασιες στις οποιες θα φανε σκ@το, ακομα κι αν οι θεσεις αυτες συγκεντρωνουν πιθανοτητες να τους κατοχυρωσουν στο μελλον. Πχ ενας ηλεκτρολογος μηχανικος , αν βρει δουλεια βοηθος ηλεκτρολογου (βρισκει ευκολα αν θελει) δεν προκειται να καταδεχτει να παει, ασχετως αν στις οικοδομες θα δει και θα μαθει πραγματα που αργοτερα ενδεχεται να του εξασφαλισουν δουλεια στο αντικειμενο του. Θεωρει by default κατωτερο επαγγελματικα τον ηλεκτρολογο, θεωρει πως ηδη ξερει περισσοτερα απο εναν ηλεκτρολογο γυρω απο το επαγγελμα, ποσο δε μαλλον να παει να του κουβαλαει τα εργαλεια στην οικοδομη...Φταινε και οι καθηγητες στα πανεπιστημια/πολυτεχνεια που συνεχιζουν ακομα και σημερα να τους φουσκωνουν τα μυαλα και να τους κανουν να νιωθουν μοναδικοι στην αγορα εργασιας, αντι να τους προετοιμαζουν για το τι θα αντιμετωπισουν στην πραξη. Φταιει και το ελληνικο σόι που αν δει το γιο να περναει τριτοβαθμια, του πηζει το μυαλο πως ειναι επιτυχημενος επιστημονας, ετοιμος για μεγαλα πραγματα.

Υπαρχουν επισης πολλοι, που ενω δεν το εχουν με ενα αντικειμενο, επιμενουν να ψαχνουν δουλεια σε αυτο γιατι ειτε θεωρουν οτι το εχουν, ειτε γιατι θελουν να ασχοληθουν. Ο εργοδοτης ομως δεν κοιταει τι θες και τι ονειρευεσαι, αλλα τι μπορεις να προσφερεις...

Υπαρχουν αυτοι που σπουδασαν κατι τελειως ακυρο ανευ επαγγελματικης αποκαταστασης, τυπου τεχνικος τριγωνικου υποβρυχιου ρανταρ και δεν πανε να δουλεψουν σε αλλο αντικειμενο με τιποτα...

Υπαρχει παντα και η κλασσικη κατηγορια αποκληρων  των παλαιων ορθοδοξων σοσιαλιστικων εποχων, που κοιταζει αποκλειστικα και μονο για δημοσιο, γιατι που να μπλεκεις τωρα με τον ιδιωτικο τομεα ρε αδερφακι μου...

Ε  ολοι οι παραπανω καταληγουν μακροχρονια ανεργοι, εναλλακτικα δοκιμαζουν να ανοιξουν καμια δικη τους επιχειρηση με λεφτα αλλων, γιατι δεν καταδεχονται τις θεσεις που ρεαλιστικα μπορουν να βρουν στην αγορα εργασιας.

ΥΓ. Oτι οι αεργοι την εχουν καταβρει με αυτην την κατασταση και τα φορτωνουν ολα στην ανεργια για να μην τους πουν τεμπεληδες, ισχυει. Συν οτι η μακροχρονια ανεργια σε καταντα και αεργο στο τελος αφου δεν εχεις ορεξη για τιποτα αμα περνανε οι μηνες και εσυ συνεχιζεις να καθεσαι...

 

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, opcorsa είπε

δουλειες υπαρχουν..απλα οι περισσοτερες ειναι με βασικο μισθο, σε κακομοιρο περιβαλλον και χωρις προοπτικη...

και καποιος πχ "μορφωμενος" στα 25 με πτυχιο και μεταπτυχιακο πουλαει πολυ ακριβα τον εαυτο του για τετοιες δουλειες, εχει ανεβασει τον αμανε και σνομπαρει τετοιες θεσεις..ουτε το δεχομαι ουτε το κατηγορω, απλα το καταλαβαινω

Συμφωνώ με αυτά που λες! Να προσθέσω και έναν ακόμα τύπο ανθρώπων.... Τους " ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα. δουλειά να ναι κ ο,τι να ναι" και άμα τους προτείνεις δουλειά ή ιδέες για δουλειά θα σου πουν : "εγώ σερβιτόρος να έχω τον κάθε τρελό να μη ξέρει τι θεκει; εγώ θα δουλέψω στην καθαριότητα του Δήμου μέσα στα σκουπίδια ; εγώ σεκιουριτας; εγώ το ένα εγώ το άλλο"

 

Πως λες ότι δεν υπάρχουν δουλειές αφού έχεις απορρίψει τις μισές λόγω κόμπλεξ;;;;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...