Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 6,7 ιντσών και μπαταρία 3430mAh διαθέτει το επερχόμενο Google Pixel 3 XL


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο γελοιότητα πλέον οτι δεν υπαρχει επιλογή για μικρο κινητο όλα  πανω απο 6 και χωρις bezels ... καρτα γυαλιά ... μια φορά που πέφτει και τέλος μετα ... Λες και χάθηκε ο κόσμος ενα  στρώμα 3 mm  απο ειδικό υλικο (πχ αυτο που βάζει η caudabe στις θήκες της ) ώστε να εχεις ελπίδες να γλυτώσεις απο γωνιακες πτώσεις ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Comic maniak είπε

Αν εξαλειψεις τα bezels ενα κινητο 6.5 ιντσων μπορει να εχει μεγεθος ιδιο με ενα κινητο 5.5 ιντσων.

Άρα, αν εξαλείψεις τα bezels ένα κινητό 5.5 ιντσών μπορεί να έχει μέγεθος ίδιο με ένα κινητό 4.5 ιντσών. Ε, λοιπόν ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!

1 ώρα πριν, Istros είπε

Συμφωνώ μαζί σου.απλα η τάση είναι οι μεγαλύτερες οθόνες.λογικο αν σκεφτείς ότι πλέον τα κινητά ειναι υπολογιστές.το Xiaomi mi mix που δεν είχε bezel και ήταν σχετικά μικρό για την οθόνη του όλοι παντόφλα το έλεγαν.για να τους δω τώρα όλους αυτους που όλα βγαίνουν στις 6.5-6.7!!

Κατάλαβα τι εννοείς, αλλά τα κινητά δεν είναι και δεν θα γίνουν ποτέ "υπολογιστές" γιατί όσο κι αν αυξηθεί η ισχύς της CPU τους, ανάλογα πάντα θα αυξάνεται και η ισχύς των desktop CPUs. Και δεν θα υποκαταστήσουν ποτέ τις τεράστιες οθόνες των υπολογιστών για δουλειά και παιχνίδι.
Φυσικά, κάποιος που περνάει ΟΛΗ τη ζωή του μόνο βλέποντας βίντεο στο κινητό (no pun intended) δεν θα χρειαστεί ποτέ υπολογιστή. Μόνο ένα κινητό με μπαταρία 30.000mAh (τριάντα), οθόνη 8 ιντσών και καλά ηχεία. Άλλωστε, δεν χρειάζεται καν κάρτα sim γιατί δεν θα επικοινωνεί ποτέ με κανέναν...

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Άρα, αν εξαλείψεις τα bezels ένα κινητό 5.5 ιντσών μπορεί να έχει μέγεθος ίδιο με ένα κινητό 4.5 ιντσών. Ε, λοιπόν ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!

 

We have to go deeper!

Αν εξαλειψεις τα bezels απο 4.5 πας σε 3.5!

Και καπως ετσι θα φτασουμε να ειναι στο μεγεθος Ericsson 768 οι οθονες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, fsbmaniac είπε

Ποσο γελοιότητα πλέον οτι δεν υπαρχει επιλογή για μικρο κινητο όλα  πανω απο 6 και χωρις bezels ... καρτα γυαλιά ... μια φορά που πέφτει και τέλος μετα ... Λες και χάθηκε ο κόσμος ενα  στρώμα 3 mm  απο ειδικό υλικο (πχ αυτο που βάζει η caudabe στις θήκες της ) ώστε να εχεις ελπίδες να γλυτώσεις απο γωνιακες πτώσεις ...

Πού στα κομμάτια βλέπετε τα "κινητά" θα ήθελα να ξέρω. Δείξτε μου σας εκλιπαρώ γιατί εγώ δε βλέπω κανένα "κινητό". Μπας και είμαι τυφλός 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, george1807 είπε

6,7 ιντσες 2k οθόνη και 3430mah; 🤔

Μιλάμε για την ίδια εταιρεία που έκανε greenlit το Samsung Galaxy Nexus μη ξεχνιόμαστε...

2 ώρες πριν, Skylined είπε

Πού στα κομμάτια βλέπετε τα "κινητά" θα ήθελα να ξέρω. Δείξτε μου σας εκλιπαρώ γιατί εγώ δε βλέπω κανένα "κινητό". Μπας και είμαι τυφλός 

Πρόκειται για μια συσκευή που έχει ακουστικό και μικρόφωνο σε σημείο που εξυπηρετεί τις τηλεφωνικές κλήσεις και μέγεθος που μπορεί να κρατηθεί στο ένα χέρι δίπλα στο αυτί, και αυτό το form factor καλείται "κινητό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cp5120 είπε

Άρα, αν εξαλείψεις τα bezels ένα κινητό 5.5 ιντσών μπορεί να έχει μέγεθος ίδιο με ένα κινητό 4.5 ιντσών. Ε, λοιπόν ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!

Κατάλαβα τι εννοείς, αλλά τα κινητά δεν είναι και δεν θα γίνουν ποτέ "υπολογιστές" γιατί όσο κι αν αυξηθεί η ισχύς της CPU τους, ανάλογα πάντα θα αυξάνεται και η ισχύς των desktop CPUs. Και δεν θα υποκαταστήσουν ποτέ τις τεράστιες οθόνες των υπολογιστών για δουλειά και παιχνίδι.
Φυσικά, κάποιος που περνάει ΟΛΗ τη ζωή του μόνο βλέποντας βίντεο στο κινητό (no pun intended) δεν θα χρειαστεί ποτέ υπολογιστή. Μόνο ένα κινητό με μπαταρία 30.000mAh (τριάντα), οθόνη 8 ιντσών και καλά ηχεία. Άλλωστε, δεν χρειάζεται καν κάρτα sim γιατί δεν θα επικοινωνεί ποτέ με κανέναν...

Όταν λέω υπολογιστής εννοώ ότι το κινητό πλέον έχει ξεφύγει από τη βασική του λειτουργία ως τηλέφωνο.Χρηση ίντερνετ,επεξεργασία εγγράφων,ληψη φωτογραφίας,βίντεο,επεξεργασία,αναπαραγωγή,παιχνίδια,mail,maps,Facebook κ.α ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας.οποτε αναγκαστικά πας σε μεγάλη οθόνη εγώ προσωπικά σε οθόνη 5.5 δυσκολεύομαι να πληκτρολόγησω γιατί έχω χοντρά δάκτυλα,άλλος δεν βλέπει τη γραμματοσειρά σειρά κ.α.Για μένα η μεγάλη οθόνη είναι μονόδρομος για τη χρήση που κανω.,κάποιος άλλος που θέλει μόνο να παίρνει τηλ και σπάνια χρησιμοποιεί κάποια άλλη αφαρμογη σίγουρα θα προτιμήσει κάποιο μικρότερο κινητό Εγώ πάντα ειχα ως προτεραιότητα τη μεγάλη οθόνη.Βλεπω όμως ότι αυτή είναι και η τάση που ακολουθούν και οι κατασκευαστές και αυτό δεν είναι τυχαίο.Ελπιζω να συνεχίσουν να κατασκευάζουν κινητά με μικρές οθόνες για όσους επιθυμούν τουλάχιστον οι κατασκευαστές android γιατί η apple πλέον μόνο πάνω από 5.8 θα βγάζει αν και ελπίζω και αυτή να βγάλει κάποιο μοντέλο με μικρότερη διάσταση.

5 λεπτά πριν, iNK είπε

Foxconn απ' ότι λέγεται.

Δεν έχει ξαναγινει.!

Πλέον δεν θα ρωτάμε τι κινητό έχεις αλλά σε ποια γραμμή της foxconn κατασκευάζεται!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kurkosdr είπε

Πρόκειται για μια συσκευή που έχει ακουστικό και μικρόφωνο σε σημείο που εξυπηρετεί αποκλειστικά τις τηλεφωνικές κλήσεις και μέγεθος που μπορεί να κρατηθεί στο ένα χέρι δίπλα στο αυτί, και αυτό το form factor καλείται "κινητό".

Ακριβώς όπως το γράφεις, αλλά από την πρόταση έλειπε μια λέξη την οποία συμπλήρωσα. Ο όρος "κινητό" δεν είναι αυτόνομους αλλά ακολουθείται από τη λέξη "τηλέφωνο" η οποία κατέληξε να παραλείπεται από την καθομιλουμενη για λόγους συντομίας. Το μπέρδεμα απ'οτι φαίνεται είναι θέμα κατανόησης του όρου. Συσκευή με 8 πυρήνες, 4GB ram και βάλε, 128GB αποθηκευτικό χώρο, που κάνει ότι ένα ελαφρύς χρήσης laptop δεν είναι κινητό τηλέφωνο επειδή απλά έχει και αυτή τη λειτουργία. Χρόνια τώρα παλεύουμε να καταλάβουμε αυτή την άπλη αλήθεια στο ινσομνια. 

Επεξ/σία από Skylined
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...