Προς το περιεχόμενο

Τιμές κυλικείου στα πλοία


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εκτός του καφέ, πριν ξεκινήσεις βαλε στο σακίδιο σου δυο χορταστικά σάντουιτς για το ταξίδι και αστους αυτούς να πουλάνε 50 ευρώ το τοστ

Έτσι κάνω εγώ!

Βέβαια ως φοιτητής έχω ζήσει σκηνικά που σου λεεί μην τρως εδώ αυτό που έφερες απέξω γιατί εμείς δεν το πουλάμε εδώ και προκαλείς τους άλλους επιβάτες

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hmmy92 είπε

Βέβαια ως φοιτητής έχω ζήσει σκηνικά που σου λεεί μην τρως εδώ αυτό που έφερες απέξω γιατί εμείς δεν το πουλάμε εδώ και προκαλείς τους άλλους επιβάτες

Υποθέτω δεν εννοείς στο εστιατόριο του πλοίου, αλλά σε ανοιχτό deck ή ανοιχτό σαλόνι. Επισης  υποθετω οτι δεν εβγαλες ταψί με παστιτσιο, ουτε κάποιο μποχα φαγητό, αλλά κάποιο σαντουιτς ή αλλο συσκευασμένο τροφιμο

Αν τύχει να στο πουν ξανα, απάντα ευγενικά οτι η προτροπή τους εγινε αποδεκτή, αλλά αν εχουν αντίρρηση ας σου κάνουν μήνυση. Εννοείται θα τον κοιτάς στα μάτια οταν το λες για να μην χάσεις τη φάτσα που θα πάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isay είπε

Υποθέτω δεν εννοείς στο εστιατόριο του πλοίου, αλλά σε ανοιχτό deck ή ανοιχτό σαλόνι. Επισης  υποθετω οτι δεν εβγαλες ταψί με παστιτσιο, ουτε κάποιο μποχα φαγητό, αλλά κάποιο σαντουιτς ή αλλο συσκευασμένο τροφιμο

Αν τύχει να στο πουν ξανα, απάντα ευγενικά οτι η προτροπή τους εγινε αποδεκτή, αλλά αν εχουν αντίρρηση ας σου κάνουν μήνυση. Εννοείται θα τον κοιτάς στα μάτια οταν το λες για να μην χάσεις τη φάτσα που θα πάρει.

Φίλε ήταν γύρος απέξω. τώρα τι να σου πω, ήμουν στο σαλόνι, φυσικά όχι στο εστιατόριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hmmy92 είπε

Φίλε ήταν γύρος απέξω. τώρα τι να σου πω, ήμουν στο σαλόνι, φυσικά όχι στο εστιατόριο

Εντάξει, ειπαμε, να είμαστε και λιγο άνθρωποι που λεει ο καραφλας ελληνας κωμικός. 

Καφρίλα εκ μέρους σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να προνοήσεις και να φας κάτι πριν από το ταξίδι ή μετά ή να έχεις κάτι έτοιμο μαζί σου από το σπίτι. Αν βαριέσαι και τα θέλεις όλα έτοιμα, θα πληρώσεις πιο ακριβά.

Τα ίδια και με τις τιμές των ενοικίων. Εσύ αν είχες σπίτι στην Μύκονο θα το έδινες το καλοκαίρι με 20 ευρώ;  Σε τελική ανάλυση, υπάρχουν και άλλες τουριστικές επιλογές.

Τα ίδια και στην Χαλκιδική. Όλοι θέλουν να πάνε στο πιο τρέντι μπαράκι αλλά γκρινιάζουν όταν τους ζητάνε 10-20 ευρώ ελάχιστη κατανάλωση... παρόλα αυτά συνεχίζουν να πηγαίνουν στο τρέντι λόγω ματαιοδοξίας.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, isay είπε

Εντάξει, ειπαμε, να είμαστε και λιγο άνθρωποι που λεει ο καραφλας ελληνας κωμικός. 

Καφρίλα εκ μέρους σου.

Γιατί καφρίλα? δεν βρώμαγε, ούτε έτρωγα σκατά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GenesisX είπε

Μπορείς να προνοήσεις και να φας κάτι πριν από το ταξίδι ή μετά ή να έχεις κάτι έτοιμο μαζί σου από το σπίτι. Αν βαριέσαι και τα θέλεις όλα έτοιμα, θα πληρώσεις πιο ακριβά.

Τα ίδια και με τις τιμές των ενοικίων. Εσύ αν είχες σπίτι στην Μύκονο θα το έδινες το καλοκαίρι με 20 ευρώ;  Σε τελική ανάλυση, υπάρχουν και άλλες τουριστικές επιλογές.

Τα ίδια και στην Χαλκιδική. Όλοι θέλουν να πάνε στο πιο τρέντι μπαράκι αλλά γκρινιάζουν όταν τους ζητάνε 10-20 ευρώ ελάχιστη κατανάλωση... παρόλα αυτά συνεχίζουν να πηγαίνουν στο τρέντι λόγω ματαιοδοξίας.

αν έχω βενζινάδικο σε ορεινή περιοχή και κολλήσεις από τα χιόνια και σου πουλήσω τις αλυσίδες 199,99€ θεωρείται αισχροκέρδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη της Ανεκ lines ειναι εβραιοι, και σου πουλανε ενα πιτογυρο 6μιση ευρω , αλλα επειδη ειναι εξυπνοι, το ανοιγουν στο πιατο και το βαφτιζουν μεριδα...

Και προφανως δεν θελουν ανταγωνισμο η τζαμπατζηδες...

1 λεπτό πριν, Γιαούρτι είπε

αν έχω βενζινάδικο σε ορεινή περιοχή και κολλήσεις από τα χιόνια και σου πουλήσω τις αλυσίδες 199,99€ θεωρείται αισχροκέρδεια;

Μπορει απλα να σε κοπανησει με μια πετρα στο κεφαλι και να σου πει ας φοραγες κρανος, στο πουλαω 500 ευρω. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hmmy92 είπε

Γιατί καφρίλα? δεν βρώμαγε, ούτε έτρωγα σκατά

 

2 λεπτά πριν, fuz10n είπε

καφριλα επειδη ανοιξε να φαει ενα πιτογυρο; γιατι ρε συ

Παιδιά λιγο μέτρο και ευσέβεια στο χώρο και τους γύρω μας. Λίγη διακριτικότητα.

Το πιτογυρο έχει έντονη οσμή, πολλές φορές περισσότερο απο την ποδαρίλα αυτών που βάζουν τα ποδια τους πάνω σε καρέκλες και καναπέδες. 

Και εγώ ως φοιτητής έχω φάει οτι μπορειτε να φανταστείτε σε καράβι, αλλά οταν είχε εντονη μυρωδια, στο open deck ομορφα και ωραία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, isay είπε

Παιδιά λιγο μέτρο και ευσέβεια στο χώρο και τους γύρω μας. Λίγη διακριτικότητα.

Το πιτογυρο έχει έντονη οσμή, πολλές φορές περισσότερο απο την ποδαρίλα αυτών που βάζουν τα ποδια τους πάνω σε καρέκλες και καναπέδες. 

Και εγώ ως φοιτητής έχω φάει οτι μπορειτε να φανταστείτε σε καράβι, αλλά οταν είχε εντονη μυρωδια, στο open deck ομορφα και ωραία. 

Δηλαδή να μην κλανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

αν έχω βενζινάδικο σε ορεινή περιοχή και κολλήσεις από τα χιόνια και σου πουλήσω τις αλυσίδες 199,99€ θεωρείται αισχροκέρδεια;

 

Δηλαδή πηγαίνεις να ανέβεις στο βουνό χειμωνιάτικα χωρίς αλυσίδες και σου φταίει ο πωλητής; Οι τιμές πάντα θα είναι πιο ακριβές σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και εγώ θέλω να έχει ρούχα armani στο βουνό δίπλα στις κατσίκες με 10 ευρώ. Προφανώς και δεν πρόκειται να γίνει αυτό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GenesisX είπε

Δηλαδή πηγαίνεις να ανέβεις στο βουνό χειμωνιάτικα χωρίς αλυσίδες και σου φταίει ο πωλητής; Οι τιμές πάντα θα είναι πιο ακριβές σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και εγώ θέλω να έχει ρούχα armani στο βουνό δίπλα στις κατσίκες με 10 ευρώ. Προφανώς και δεν πρόκειται να γίνει αυτό.

εμένα το Point Μου είναι άλλο. 

πότε κάτι θεωρείται αισχροκέρδεια και πότε όχι.

γιατί μερικές φορές θεωρούμε νορμαλ να μας τον πιάνουν και άλλες το βαφτίζουμε αισχροκέρδεια.

ειλικρινά αυτό δε το έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, hmmy92 είπε

Δηλαδή να μην κλανω?

Όπως καταλάβατε ο φίλος hmmy92  άνοιξε το κουτί με τις… (γκούχου)

Και κάπως έτσι τελείωσε μια φαινομενικά ωραία συζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...