Προς το περιεχόμενο

Sedan η suv?


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, palawiaris είπε

Μα κοντεύει χρόνος και ακόμα ψάχνεις;

Ε δεν είχα μαζέψει τα χρήματα ακόμα (το ένα τρίτο θα δώσω μπροστά).Συν ότι 2 μήνες κάνω test drives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Δύο μήνες κάνεις test drive; για πες μας και εμάς που κατέληξες, γιατί εσύ τα οδηγησες αλλά από εμάς περιμένεις απαντήσεις. 

Φυσικά αρχικά να πω ότι έκανα στα εξής:Tucson,Tiguan,Hrv,Chr,Rav4 και x1

Και κατέληξα σε Tucson και Tiguan νομίζω ότι από όσα δοκίμασα σαν εμφάνιση αυτά τα 2 μου έκαναν περισσότερο σαν εμφανιση.Απο ότι διαβάζω τα Hyundai μαζί με την Kia σε αξιοπιστία βγαίνουν πρώτα.

Επεξ/σία από Fotis Deutschland
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις "τρελαθεί" με την αξιοπιστία της κάθε εταιρείας. Εσύ νομίζεις ότι θα πάρεις Hyundai και δεν θα πατήσεις σε συνεργείο ή αν θα πάρεις VW θα πρέπει να είσαι στα συνεργεία όλο τον χρόνο. Δεν είναι έτσι τα πράγματα και θα σου πω ότι σου είπαν και ποιο πάνω, πάρε αυτό που σου αρέσει και το γουστάρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, omitziz είπε

Να βάζεις δυνατά το radio στο κορεατικο για να μην το ακούς που θα τρίζει.

Εμπεριστατωμενη αποψη με εμπειρια φανταζομαι σε Atos. Για καινουριο αμαξι μιλαμε, εχουν αλλαξει τα πραγματα. Και απ τη στιγμη που το πας ετσι, μπες και σε passat του '14, οτι αγγιζεις μεσα τριζει. Απο χερουλια μεχρι και τα φθηνιαρικα πλασιτκα πανελ στις πορτες...

Επεξ/σία από ideal09
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Έχεις "τρελαθεί" με την αξιοπιστία της κάθε εταιρείας. Εσύ νομίζεις ότι θα πάρεις Hyundai και δεν θα πατήσεις σε συνεργείο ή αν θα πάρεις VW θα πρέπει να είσαι στα συνεργεία όλο τον χρόνο. Δεν είναι έτσι τα πράγματα και θα σου πω ότι σου είπαν και ποιο πάνω, πάρε αυτό που σου αρέσει και το γουστάρεις. 

Φυσικά και δεν λέω αυτό.Απλα συνάδελφοι εδώ που έχουν VW τους έβγαλαν πολλά πρόβληματα για αυτό το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2018 στις 9:11 ΜΜ, Fotis Deutschland είπε

Joshoua αν δεν θέλεις μην απαντάς φίλε μου.

Εγώ γενικά είναι άνθρωπος της πόλης δεν πάω σε χωματόδρομους και τέτοια.Ειναι τα suv για πόλεις;

Ειμαι ανάμεσα σε Passat και tiguan?

Passat φίλε 

αν δεν πηγαίνεις σε χωματόδρομους έχει σαφώς καλύτερη Οδικη συμπεριφορά και πιο ξεκούραστη οδήγηση .

Ο καλύτερος τρόπος να επιλέξεις είναι να οδηγήσεις και τα δυο . Θα κατάλαβεις  τι εννοώ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ελληνικούς δρόμους είναι μονόδρομος τα suv κατ εμέ . Νομίζω πως αν είχα τη δυνατότητα σε ένα ουτοπικό περιβάλλον θα διάλεγα Σεντάν για τη luxuryφαση του 

8 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω και για το Honda Hrv.

Περί ορεξεως 

Πολύ καλό και αξιόπιστο αμάξι κατά γενική ομολογία λίγο άγριο σε ομορφιά για τα γούστα μου 

Αλλά αν το θες και λίγο το off road πρέπει να είναι στις τοπ 3 επιλογές σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τίποτα suv. 

Εχει γεμίσει ο τόπος από δαυτα και τζιπ με οδηγούς άσχετες γυναίκες παπουδια κλπ 

Δεν μπορούν να στριψουν με τσινκουτσεντο και μου θέλουν και φορτηγό  

Προχτές ήρθε μια με χαμερ στο σούπερ μάρκετ και ήταν 3 που της κάνανε κουμάντο για να φύγει 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, adi32 είπε

Με τίποτα suv. 

Εχει γεμίσει ο τόπος από δαυτα και τζιπ με οδηγούς άσχετες γυναίκες παπουδια κλπ 

Δεν μπορούν να στριψουν με τσινκουτσεντο και μου θέλουν και φορτηγό  

Προχτές ήρθε μια με χαμερ στο σούπερ μάρκετ και ήταν 3 που της κάνανε κουμάντο για να φύγει 

Καλά φίλε άλλο χαμερ και άλλο μεσαίο suv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πραγματικά πάρε οποίο σου αρέσει. Δεν έχει νόημα να το ψάχνεις τόσο πολύ από την στιγμή που και τα δύο είναι αξιόλογα αμάξια. Πάρε αυτό που θα χαίρεσαι να το βλέπεις και να οδηγείς περισσότερο. Στην τελική χαλάλι και να σου βγάλει μια ζημιά που λέει ο λόγος από το να το έχεις αποθημενο.

Εγώ όταν ήταν να πάρω το Σιρόκο όλοι μου έλεγαν μακριά γιατί βγάζει προβλήματα και το μοτέρ είναι αναξιόπιστο. Το πήρα γιατί το γουσταρα και πραγματικά δεν έχει βγάλει το παραμικρό. Αν κάνεις σωστή συντήρηση αν υπάρχει κάποια αστοχία υλικού θα στην βγάλει γρήγορα και θα σε καλύψει η εγγύηση. Από εκεί και πέρα μόνο αναλώσιμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Φίλε μου πραγματικά πάρε οποίο σου αρέσει. Δεν έχει νόημα να το ψάχνεις τόσο πολύ από την στιγμή που και τα δύο είναι αξιόλογα αμάξια. Πάρε αυτό που θα χαίρεσαι να το βλέπεις και να οδηγείς περισσότερο. Στην τελική χαλάλι και να σου βγάλει μια ζημιά που λέει ο λόγος από το να το έχεις αποθημενο.

Εγώ όταν ήταν να πάρω το Σιρόκο όλοι μου έλεγαν μακριά γιατί βγάζει προβλήματα και το μοτέρ είναι αναξιόπιστο. Το πήρα γιατί το γουσταρα και πραγματικά δεν έχει βγάλει το παραμικρό. Αν κάνεις σωστή συντήρηση αν υπάρχει κάποια αστοχία υλικού θα στην βγάλει γρήγορα και θα σε καλύψει η εγγύηση. Από εκεί και πέρα μόνο αναλώσιμα.

Πολύ ωραίο αυτό που λες με το αμάξι σου.Μου έχουν βγάλει όλοι τα Volkswagen προβληματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2018 στις 7:31 ΜΜ, Fotis Deutschland είπε

Τι προτείματε suv η Sedan και γιατί;

Ότι σου αρέσει εσένα πάρε. 

Στις 25/8/2018 στις 11:58 ΜΜ, Fotis Deutschland είπε

Ανάμεσα σε suv-sedan-τύπου golf τι λετε;

Ότι το golf δεν είναι sedan 

6 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Μου έχουν βγάλει όλοι τα Volkswagen προβληματικά.

Δεν είναι όλα τα Volkswagen προβληματικά, μην τρελαθούμε κιόλας... 

 

 

..........Τα περισσότερα είναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...