Προς το περιεχόμενο

Έρευνα: Το 47% των χρηστών Android αλλάζει σε iPhone για «καλύτερη εμπειρία χρήσης»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Αν μπαίνεις στο forum συχνά θα βλέπεις κάθε μέρα σχεδόν θέματα όπως ανέβηκε η μετοχή της Apple, αυξήθηκαν οι πωλήσεις της Apple, ρεκόρ κερδών η Apple, το τρίτο τρίμηνο ανέβηκαν οι χρήστες .... και από κάτω να χαίρονται κάποιοι λες και μαζί τα φάγαμε 

Καλά πάντα θα υπάρχουν οι καμμένοι από όλες τις μεριές που θα χαίρονται με τις μετοχές και τις πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, adi32 said:

Αν μπαίνεις στο forum συχνά θα βλέπεις κάθε μέρα σχεδόν θέματα όπως ανέβηκε η μετοχή της Apple, αυξήθηκαν οι πωλήσεις της Apple, ρεκόρ κερδών η Apple, το τρίτο τρίμηνο ανέβηκαν οι χρήστες .... και από κάτω να χαίρονται κάποιοι λες και μαζί τα φάγαμε 

Μαζί σου, να χαίρεσαι είναι χαζό αλλά έχει ενδιαφέρον να μελετάς το πώς κινείται μια εταιρεία με τέτοια αποτελέσματα και πώς αντιδρά ο κόσμος. Ισχύει και για άλλες εταιρείες αλλά η Apple έχει κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά (συνδυασμός premium εικόνας και μεγάλου target group). π.χ. και να σιχαίνεσαι τον Jobs και τις πρακτικές του, έχει σίγουρα ενδιαφέρον (ίσως και ωφέλεια) να τον μελετήσεις. Γενικά μιλάω, όχι απαραίτητα για τις συζητήσεις εδώ, που συνήθως είναι μόνο για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2018 στις 1:00 ΜΜ, Arkin είπε

Μπορει να μου πει καποιος αν το iphone x των 1200 μπορει να κανει το παρακατω που κανω εδω και 5 χρονια σε κινητο του 2013 χωρις να κολλαει και να πηγαινουν ολα smooth? Παρακατω εχω ανοιξει mx player tapatalk play store chrome και μπορω να ανοιξω οτι εφαρμογη θελω και οσες θελω. Ενα απο τα πραγματα που κανω εδω και χρονια στο κινητο μου και ισως το 2030 μπει και στο ios. 

Screenshot_20180828-145559.png

Εγώ πάλι όλα αυτά τα έκανα εδώ και 15 χρόνια (και εξακολουθώ να τα κάνω) στο laptop μου και μάλιστα πιο γρήγορα και πολύ πιο άνετα από οποιοδήποτε κινητό ή tablet. Και το 2030 να μπει στο iOS, δεν πρόκειται να με απασχολήσει.

Άρα αυτό που περιγράφεις δεν λέει τίποτα και δεν αποδυκνύει και τίποτα... Μπορεί να είναι χρήσιμο για μερικούς, άλλοι πάλι το έχουν γραμμένο ως δυνατότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ πάλι όλα αυτά τα έκανα εδώ και 15 χρόνια (και εξακολουθώ να τα κάνω) στο laptop μου και μάλιστα πιο γρήγορα και πολύ πιο άνετα από οποιοδήποτε κινητό ή tablet. Και το 2030 να μπει στο iOS, δεν πρόκειται να με απασχολήσει.

Άρα αυτό που περιγράφεις δεν λέει τίποτα και δεν αποδυκνύει και τίποτα... Μπορεί να είναι χρήσιμο για μερικούς, άλλοι πάλι το έχουν γραμμένο ως δυνατότητα.

Από το 95 τα κάνω και εγώ αλλά το laptop δεν το περνεις παντου. Το κινητό είναι απίστευτη ευκολία συνήθως διπλή οθόνη έχω 3 πιο σπάνια αλλά θέλω να έχω τη δυνατότητα. Τις προάλλες έβλεπα την παρουσίαση της Nvidia και ταυτόχρονα ήμουν insomnia και tapatalk. Κανονικός υπολογιστής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Από το 95 τα κάνω και εγώ αλλά το laptop δεν το περνεις παντου. Το κινητό είναι απίστευτη ευκολία συνήθως διπλή οθόνη έχω 3 πιο σπάνια αλλά θέλω να έχω τη δυνατότητα. Τις προάλλες έβλεπα την παρουσίαση της Nvidia και ταυτόχρονα ήμουν insomnia και tapatalk. Κανονικός υπολογιστής. 

Πιστεύεις ότι δεν μπορεί το iOS ή ότι δεν θέλει να το κανει αυτό? Γιατί νομίζω ότι ξέρεις ότι μπορεί ,αλλά δεν το κάνει για λόγους που έχουν να κάνουν με την γενικότερη φιλοσοφία της Apple ,λίγα και καλά.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, atheatos είπε

Πιστεύεις ότι δεν μπορεί το iOS ή ότι δεν θέλει να το κανει αυτό? Γιατί νομίζω ότι ξέρεις ότι μπορεί ,αλλά δεν το κάνει για λόγους που έχουν να κάνουν με την γενικότερη φιλοσοφία της Apple ,λίγα και καλά.

Προφανώς και μπορεί προφανώς και δεν θέλει. Η φιλοσοφία της δεν μου αρέσει νομίζω έχει γίνει κατανοητό από τα μηνύματα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, atheatos είπε

Πιστεύεις ότι δεν μπορεί το iOS ή ότι δεν θέλει να το κανει αυτό? Γιατί νομίζω ότι ξέρεις ότι μπορεί ,αλλά δεν το κάνει για λόγους που έχουν να κάνουν με την γενικότερη φιλοσοφία της Apple ,λίγα και καλά.

Να δεις που θα το κάνει κάποια στιγμή στο μέλλον και θα το παρουσιάζει για καινοτομία. Άσε που παίζει να πληρώνεις για το extra feature.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adr_giv είπε

Να δεις που θα το κάνει κάποια στιγμή στο μέλλον και θα το παρουσιάζει για καινοτομία. Άσε που παίζει να πληρώνεις για το extra feature.

Ακόμα δεν κουραστήκατε με την καινοτομία? Μπορείς να μου πεις πότε ήταν η τελευταία φορά που διάβασες τη λέξη "innovation" σε παρουσίαση? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ακόμα δεν κουραστήκατε με την καινοτομία? Μπορείς να μου πεις πότε ήταν η τελευταία φορά που διάβασες τη λέξη "innovation" σε παρουσίαση? 

Βασικά η Apple δεν λέει τίποτα για καινοτομίες στις παρουσιάσεις. Οι χρήστες iPhone τα γράφουν αυτά χρόνια τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ακόμα δεν κουραστήκατε με την καινοτομία? Μπορείς να μου πεις πότε ήταν η τελευταία φορά που διάβασες τη λέξη "innovation" σε παρουσίαση? 

Δεν θυμάμαι. Θυμάμαι πότε γέλασα περισσότερο όμως. Ήταν όταν καταργήθηκε το home button και έπρεπε να πούμε όλοι ουάου για κάτι που η lg είχε εδώ και 5 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, adr_giv είπε

Να δεις που θα το κάνει κάποια στιγμή στο μέλλον και θα το παρουσιάζει για καινοτομία. Άσε που παίζει να πληρώνεις για το extra feature.

Θα το κάνει αλλά επειδή είναι software feature δεν θα πληρώσεις τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, adr_giv said:

έπρεπε να πούμε όλοι ουάου

Απλώς σταματήστε (όσοι το κάνετε) να δημιουργείτε φανταστικούς, χαζούς αντιπάλους, για να πείτε την εξυπνάδα σας. Ποιος σου είπε ότι πρέπει να πεις ουάου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, atheatos είπε

Θα το κάνει αλλά επειδή είναι software feature δεν θα πληρώσεις τίποτα. 

Με δεδομένο ότι στα MacBook και Τ iMac πληρώνεις για κάποια software features, μην εκπλαγείς αν το  δεις και στα iphone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...