Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή για gb κινητής;


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Tequilas είπε

H Wind μου εχει δώσει καποιο πακέτο με 20gb περσι με 20 ή 25 ευρώ που ήθελα για κάποια πλοία. Χωρίς Φ.Π.Α. οι τιμές. 

Η μοναδική που έδινε τόσο bandwidth και σε τέτοια λεφτα. 

Αλλα δεν είναι προγραμμα που παίζει συνήθως.

Και σήμα δεν πιάνει ούτε κάτω απο κεράια της....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone 7GB με 7 ευρώ σε καρτοκινητο για 30 ημέρες. Μετά το καλοκαίρι κάποια στιγμή θα το κόψουν και θα βάλουν 5GB με 8,5 ευρώ για 25 μέρες.

Αν δεν τα καταναλώσεις όλα και κάνεις ανανέωση πριν την λήξη του πακέτου, μεταφέρονται και στον επόμενο μήνα

Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Και σήμα δεν πιάνει ούτε κάτω απο κεράια της....

Δεν ξέρω για κάτι τέτοιο. 

10 γραμμές έκανα στη WIND και άλλες 10 στη Vodafone. Δεν μου παραπονέθηκε κανείς για σήμα και ήταν μεσοπέλαγα συνήθως.... 

Πάντως προγράματα τέτοια παίζουν φ΄τανεις να έχεις άνθρωπο σε εταιρεία τηλεφωνίας να σουτα δώσει και όχι αυτά του κιλού που θέλουν να προωθήσουν στο κάθε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tequilas είπε

Δεν ξέρω για κάτι τέτοιο. 

10 γραμμές έκανα στη WIND και άλλες 10 στη Vodafone. Δεν μου παραπονέθηκε κανείς για σήμα και ήταν μεσοπέλαγα συνήθως.... 

Πάντως προγράματα τέτοια παίζουν φ΄τανεις να έχεις άνθρωπο σε εταιρεία τηλεφωνίας να σουτα δώσει και όχι αυτά του κιλού που θέλουν να προωθήσουν στο κάθε κατάστημα.

Μήπως παίζει ρόλο ότι έκανες πολλές συνδέσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μήπως παίζει ρόλο ότι έκανες πολλές συνδέσεις; 

Όχι. Ως προς το Bandwidth είναι υπαρκτά προγράματα αλλιώς δεν μπορούσαv να το δώσουν άσχετα με αριθμό γραμμών. Βοήθησε ότι τα έκανα ως εταιρικός πελατης, αλλα στα τελευταιά 4 χρόνια έχω κάνει αντίστοιχα προγράμματα και με τις 3 εταιρείες. Οι τιμές παιζαν από 20-30ευρώ ανάλογα την εταιρεία και την έκπτωση που μου έδιναν. Μόνο to bandwidth άλλαζει 20-30gb.

Δεν κερδίζουν κάτι τα καταστήματα ή οι εταιρείες, και δεν τα προωθούν. Συν του ότι είναι γραμμές Data. Μπορείς (πιθανότατα) να παρεις και τηλέφωνο με αυτά αλλά δεν προσέφεραν κάποιο πακέτο ομιλίας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spect~ είπε

Cosmote 29,9 300 λεπτα, 300 μηνυματα και 500μβ..

 

3 ώρες πριν, zio10 είπε

Σε αυτό το κομμάτι τα συμβόλαια μπορεί να είναι και χειρότερα...

Ναι, το ξέρω ότι συνήθως, αν όχι πάντα τα συμβόλαια βγαίνουν πιο ακριβά.

Απλά επειδή ο TS δεν ανέφερε budget, είπα μήπως υπάρχουν βαρβάτα συμβόλαια (π.χ. των 60 ή των 80€+) που να σου δίνουν μπόλικα GB μεταξύ άλλων.

Δε λέω ότι θα συνέφερε τον TS να σκάει τόσα, απλά δεν ανέφερε και όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι, το ξέρω ότι συνήθως, αν όχι πάντα τα συμβόλαια βγαίνουν πιο ακριβά.

Απλά επειδή ο TS δεν ανέφερε budget, είπα μήπως υπάρχουν βαρβάτα συμβόλαια (π.χ. των 60 ή των 80€+) που να σου δίνουν μπόλικα GB μεταξύ άλλων.

Δε λέω ότι θα συνέφερε τον TS να σκάει τόσα, απλά δεν ανέφερε και όριο.

Γράφει 20€ το μήνα :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Τι ξεφτίλλα είναι αυτή...;

Ιρλανδία, με 3πλάσιους μισθούς, έχω καρτοσυμβόλαιο (πληρώνω πάγιο, αλλά το σταματάω όποτε θέλω), δίνω 25€ κι έχω 1500 sms, 500 ομιλία και 15GB, όπου δε μετράνε στο traffic τα Facebook, Twitter, Instagram & Snapchat.

 

3 ώρες πριν, merkon είπε

Αγγλια και με μισθό που δε θα έβλεπα ποτε στην Ελλάδα, δινω 10£ και εχω unlimited calls και texts και 6gb, τα οποία δε καταναλώνονται για χρήση social media. Στην ουσία unlimited social media και 6gb για κατανάλωση σε οτιδήποτε αλλο.

Πως γίνεται αυτό; και πως σε χρεώνει για fb, instagram, κλπ;

Έχω συμβόλαιο με 7£ απεριόριστα μνμ και κλήσεις + 2GB Internet. Αλλά τραβάει για fb, instagram κλπ

Ο άλλος έχει ακόμα πιο χώμα. 😆5£ 2000 λεπτά, 1.5GB Internet και απεριόριστα μνμ.

3 ώρες πριν, Backpacker είπε

Η Frog έχει 8,5 ευρώ τα 5giga οπότε με 17 ευρώ είσαι ΟΚ. Και είναι και δίκτυο cosmote που σημαίνει η καλύτερη κάλυψη στην χώρα. 

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Το καλοκαίρι που ήρθα μια χαρά με κάλυψε. Είναι αρκετά καλό πακέτο για την κάλυψη και τα λεφτά

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, zio10 είπε

Γράφει 20€ το μήνα :)

Σωστός, ήμουν στη δουλειά εκείνη την ώρα και βιάστηκα.

Ε με 20€ προφανώς δεν παίζει.

Και το άλλο που λένε κάποιοι που προτείνουν πολλαπλές ανανεώσεις, και μετά προσθέτουν τα πακέτα που αγοράζουν, είναι παγίδα. Παιδιά, μας νοιάζει πόσα μας φεύγουν απ' το πορτοφόλι, όχι πόσο κοστίζουν τα πακέτα που αγοράζουμε. Το ότι μας μένουν ευρά στο λογαριασμό μας, δε σημαίνει τίποτα όταν για να έχουμε τις επιθυμητές παροχές αναγκαζόμαστε να κάνουμε ανανεώσεις. Θα ήταν όπως το παρουσιάζετε, αν αφού είχαμε το επιθυμητό ποσό (ας πούμε από προηγούμενη ανανέωση) αγοράζαμε το πακέτο και την προσφορά χωρίς να πρέπει να κάνουμε ανανέωση.

Μην απατάστε δηλαδή ότι σας κοστίζει λιγότερο απ' ότι σας κοστίζει πραγματικά.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Τι ξεφτίλλα είναι αυτή...;

Ιρλανδία, με 3πλάσιους μισθούς, έχω καρτοσυμβόλαιο (πληρώνω πάγιο, αλλά το σταματάω όποτε θέλω), δίνω 25€ κι έχω 1500 sms, 500 ομιλία και 15GB, όπου δε μετράνε στο traffic τα Facebook, Twitter, Instagram & Snapchat.

Βλέπεις καμιά Ιρλανδική σημαία να ανεμίζει εδώ στα μέρη μας όμως? 

3 ώρες πριν, merkon είπε

Αγγλια και με μισθό που δε θα έβλεπα ποτε στην Ελλάδα, δινω 10£ και εχω unlimited calls και texts και 6gb, τα οποία δε καταναλώνονται για χρήση social media. Στην ουσία unlimited social media και 6gb για κατανάλωση σε οτιδήποτε αλλο.

Επίσης στην Αγγλία και συγκεκριμένα στο Λονδίνο πληρώνεις 90 λίρες το μήνα για να πας σε γυμναστήριο που στην Αθήνα ούτε απ'εξω δεν θα πέρναγες. 
Ποιό ακριβώς είναι το νόημα της σύγκρισης πατάτας με ντομάτα δεν καταλαβαίνω.... 

Επεξ/σία από polaki
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cosmote pocket wifi όσο ισχύει ακόμα η προσφορά 50 GB για 6 μήνες στα 89 μαζί με το device της Huawei.

και cosmote 4g wifi router με 50GB για ένα χρόνο στα 129.

Βάζεις και τα 15 GB για 10 ευρώ που ισχύουν ακόμα και πας στα 65 GB. Νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη προσφορά από αυτή.

Και αφού λήξουν τα GB, βάζεις 80 GB για 1 χρόνο  με  80 ευρώ (40+40, το +40 ίσως δεν ισχύει σε 6 μήνες αλλά τώρα ισχύει).

Επεξ/σία από malakudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο frog αν βάλεις πακέτο internet πριν λήξει το προηγούμενο γίνεται μεταφορά υπολοίπου.

Μετά απο 18-20 μήνες έχω φτάσει σε αυτό το σημείο με 4 ευρω τον μήνα:

frog.jpg.e543c0cd3fa9d0d138d6df5736f28afa.jpg

Επεξ/σία από GnG
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tolhc1234 είπε

Ο,τι κι αν είναι βρωμάει πάντως

Έχει συνεχόμενη προβολή στο FB και το προωθούν πολύ. Δίνει και ελληνικό αριθμό με 3 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...